2023

Новости за 23.03.2023

Bílí Tygři vybojovali přídavek, ale v něm rychle udeřil Hradec

Sport.cz

Hokejisté Hradce Králové vyhráli ve třetím čtvrtfinálovém utkání play off extraligy v Liberci 2:1 v prodloužení a ujali se v sérii vedení 2:1 na zápasy. Domácí Bílí Tygři sice na úvodní branku Radovana Pavlíka z 12. minutě odpověděli 71 sekund před koncem třetí třetiny v přesilové hře umocněné power play díky gólu kapitána Petra Jelínka, ale v čase 60:37 rozhodl Aleš Jergl. V početní výhodě potrestal faul Adama Najmana. Čtvrtý duel se hraje v pátek od 17:00 opět na severu Čech.

Bílí Tygři vybojovali přídavek, ale v něm padli

Sport.cz

Další děravý led. V Třinci se čekalo třičtvrtě hodiny

Sport.cz

Nejméně stejně často jako krásné góly nebo skvělé zákroky gólmanů se v aktuálním extraligovém play off řeší stále se opakující věc – díry v ledu. Před dvěma týdny se kvůli nezpůsobilé hrací ploše nedohrál duel předkola v Olomouci, naposledy se v úterý o hodinu prodloužilo utkání mezi Kometou a Vítkovicemi. A stejný problém narušil i třetí zápas čtvrtfinále mezi Třincem a Spartou.

Satoranský při výhře v Aténách nasbíral osm bodů, devět doskoků i asistencí

Sport.cz

Český basketbalista Tomáš Satoranský měl velký podíl na vítězství Barcelony v Evropské lize na hřišti Panathinaikosu Atény 88:74. Během 25 odehraných minut nasbíral osm bodů, devět doskoků i asistencí a byl nejužitečnějším hráčem hostů spolu s Nikolou Mirotičem, který byl s 26 body nejlepším střelcem zápasu. Jan Veselý přispěl k výhře sedmi body a čtyřmi doskoky.

SESTŘIH: Liberec - Mountfield HK 1:2p. V prodloužení rychle rozhodl Jergl

iSport.cz

Barcelona vyhrála v Řecku. Satoranský dirigoval hru, Veselý létal

iSport.cz

Basketbalisté Barcelony po dvou venkovních porážkách v Eurolize znovu pořádně zabrali. Na půdě Panathinaikosu Atény zvítězili 88:74 a potvrdili páteční domácí výhru nad CZ Bělehrad. Hlavními tahouny byli Nikola Mirotič (26 bodů) a český rozehrávač Tomáš Satoranský.

Hokejisté Zlína a Vsetína jsou výhru od postupu do finále první ligy - iDNES.cz

Hlavní události – Zprávy Google (com)

1. Hokejisté Zlína a Vsetína jsou výhru od postupu do finále první ligy  iDNES.cz
  2. Prostějov - Vsetín 2:3, Hokejisté Zlína a Vsetína jsou výhru od postupu do finále první ligy  Sport.cz
  3. Schyluje se k třaskavému finále! Zlín i Vsetín jsou krok od postupu  Hokej.cz
  4. Navštívili jsme: 4 895 diváků! Berany dovedla k výhře parádní kulisa  Zlínský deník
  5. Zlín - Třebíč 2:1, Zlín se ujal v semifinále první ligy vedení nad Třebíčí, Vsetín padl v Prostějově  Sport.cz
  6. Zobrazit... Читать дальше...

Cesty na Tchaj-wan. Bráníme tím i válce, do které by šly USA, vysvětlil v ČT Hayato Okamura

Parlamentnilisty.cz

Šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) by o víkendu měla navštívit Tchaj-wan, tyto kontakty Čína ostře odmítá, již v únoru vyzvala ke zrušení této návštěvy. Poslanec zahraničního výboru Hayato Okamura (KDU-ČSL) v pořadu Interview podpořil, že vysocí ústavní činitelé jezdí na Tchaj-wan, i když to neodpovídá české zahraniční politice jedné Číny. „Je to pro nás přínos, je to důležité, bráníme tím válečnému konfliktu,“ uvedl, že je nutné, aby se demokracie více a více propojovaly.

Ronaldův další rekord. Portugalský fenomén má nejvíc startů za reprezentaci - iDNES.cz

1. Ronaldův další rekord. Portugalský fenomén má nejvíc startů za reprezentaci  iDNES.cz
  2. EURO | Itálie - Anglie 1:2, Úřadujícím šampionům vstup do kvalifikace nevyšel. Slováci remizovali s Lucemburskem  Sport.cz
  3. Ronaldo oslavil rekordní start dvěma góly, Slovensko ostudně ztratilo s Lucemburskem - Aktuálně.cz  sport.aktualne.cz
  4. Ronaldo má další rekord! Ve startech překonal Kuvajťana Mutavu  EuroFotbal.cz
  5. Saúdská liga může brzy patřit k nejnáročnějším soutěžím... Читать дальше...

Holec vede bodování play off, má další gól

Hokej.cz

Sedm zápasů, tři góly a šest asistencí. Taková je po čtvrtku bilance vsetínského útočníka Miroslava Holce, který vede kanadské bodování prvoligového play off.

Pěsti v Třinci! Buchtele v bitce přetlačil Adámka

Hokej.cz

Třetí čtvrtfinálovou bitvu mezi Oceláři a Spartou okořenila i pěstní výměna mezi Marianem Adámkem a Janem Buchtelem, který měl navrch a soupeře povalil k ledu. Oba kohouti obdrželi od sudích Hribika a Pilného pětiminutový trest za bitku.

Филипп Киркоров

Киркоров и Пелагея спели для амурчан-бамовцев в Москве

Арцах

Отец азербайджанца вдруг забыл русский язык, и потребовал переводчика. Что известно о дерзком преступлении – убийctве байкера в Москве?

«Устойчивые и стабильные». Россияне доверяют банкам, но не всем

Азербайджанец убедил собутыльников продать квартиру в Москве и убил их: присяжные огласили вердикт

Игрок из Нигерии будет играть за футбольный клуб Ногинска

Гарибян поучаствовал в деловой программе Дня открытых дверей МГСУ на ВДНХ

Horor o medvídkovi Pú do Hongkongu nesmí

Novinky

Nový hororový film o jindy roztomilém medvídkovi Pú nebude uveden ve dvou čínských oblastech, Hongkongu a Macau. Oznámil to distributor, společnost VII Pillars Entertainment. Zároveň se omluvil za „zklamání a nepříjemnosti“, které to způsobí tamním divákům.

Zlín zase udeřil v závěru! V 59. minutě ho spasil Husa

Hokej.cz

Ve středu Berani rozhodli o výhře nad Třebíčí devět vteřin před koncem, o den později brankou v čase 58:19 dělovkou od modré čáry zařídil vyrovnání (a tím pádem prodloužení) obránce Jakub Husa.

Jan Urbach: Lopez Obrador o USA - Věří, že jsou pány světa

Mexický prezident Andres Manuel Lopez Obrador odmítl zprávu ministerstva zahraničí Spojených států o situaci v Mexiku, která hovoří o „vážném porušování lidských práv“ v zemi. Dokument označil za falešný a připomněl hříchy samotných USA.

Pavel do Polska, Putin na Krym. Jen některé prezidentské cesty potěší

Lidove noviny

Nijak mě nepřekvapilo, že si nový český prezident Petr Pavel vybral za cíl návštěvy Varšavu hned po Bratislavě. Potěšilo mě to. Máme s Poláky vedle podobného jazyka i jiné podobnosti, a přitom bývá Polsko v naší zahraniční politice poměrně opomíjené.