Добавить новость
103news.com
World News in Czech
Май
2024

Новости за 28.05.2024

Německo a Francie chtějí masivní investice do konkurenceschopnosti EU - SeznamZprávy.cz

Sport – Zprávy Google 

  1. Německo a Francie chtějí masivní investice do konkurenceschopnosti EU  SeznamZprávy.cz
  2. Duch Evropy. V EU se rodí dotovaná průmyslová politika | Názory  Lidovky.cz
  3. Macron přiletěl na třídenní návštěvu do Německa, poprvé po 24 letech - Aktuálně.cz  Aktuálně.cz
  4. Německo a Francie chtějí posílit hospodářský a technologický potenciál Evropské unie  Deník N
  5. Německo a Francie chtějí masivní investice do konkurenceschopnosti EU | ČeskéNoviny.cz  České novinyPozor, sektář! Od kdy se kněží stali autoritativními odborníky?

VašeVěc.cz 

Všimli jste si, jak se slovo „sekta“ stalo ve společnosti běžnou nadávkou? Děsí nás už jen jeho vyslovení, ať už se mluví o komkoli. V našich myslích se vytváří celý balík negativních představ. Nezáleží na tom, zda je tvrzení podloženo fakty, nebo ne. S tímto postojem již předem souhlasíme a věříme lži. Nepřeháním. Není to normální. Tento balíček lží je nám vnucován zvenčí. Někdo nám už dlouho „kape na mozek“, aby automatickou reakci zafixoval do našeho vědomí tak pevně, že přestaneme kriticky myslet. Читать дальше...

Bystroně obviňují, že si nechal posílat peníze na falešnou adresu

Česká Pozice 

Kontroverzní německý politik českého původu Petr Bystroň nově čelí podezření, že používal falešnou mnichovskou adresu, na kterou mu měli údajně posílat i peníze. Samotný poslanec Německého spolkového sněmu se proti nařčení médií brání s tím, že se do bytu plánuje nastěhovat, ale brání mu v tom nájemník, který nechce odejít.

Atentátníka na premiéra Fica převezli náhle do nemocnice na psychiatrii

Česká Pozice 

Pachatele útoku na slovenského premiéra Roberta Fica převezli z vazby do nemocnice. Slovenská média uvádějí, že není známo, jaké u něho vznikly zdravotní komplikace. Ví se jen to, že skončil v psychiatrické léčebně a je pod nepřetržitým dozorem, který má trvat 24 hodin denně. Úřad slovenské vlády informoval, že Ficův zdravotní stav se nadále pomalu zlepšuje.Ostrava hostí Little League kvalifikace

Česká softballová asociace (ČSA) 

Od 9. července se do Ostravy sjedou vítězové regionálních kol. Od 10. července do 14. července poběhne Evropsko-Africká kvalifikace turnaje Little League, ve kterém se představí celkem 13 družstev, a to v kategoriích Junior (U15) a Senior (U17). Vítěz kvalifikace postupuje na Světovou sérii do Spojených států, kde bude mít šanci utkat se s týmy přijíždějícími z celého světa.

„Pojďme vládnímu týmu všechno v euforii schválit.“ Rakušan využil zlatou z hokeje. Tvrdě narazil

Parlamentnilisty.cz 

„Pomůžu si atmosférou z víkendového úspěchu českého hokeje,“ tak hodlá ministr vnitra a šéf hnutí STAN Vít Rakušan využít pozitivního naladění české společnosti k prosazování nepopulárního zvyšování věku odchodu do důchodu nad 65 let. Opozicí ostře kritizovaný záměr označuje na sociální síti X za spravedlivý a udržitelný. Jak jeho argumentaci lidé skutečně vnímají, to mu dali silně pocítit v následné diskusi.

Atentátník na Fica je na psychiatrii ve vězeňské nemocnici

ECHO24 

Atentátník na slovenského premiéra Roberta Fica, důchodce a amatérský spisovatel Juraj Cintula je na psychiatrickém oddělení ve vězeňské nemocnici v Trenčíně. "Jeho umístnění do tohoto zařízení bylo učiněno z preventivních důvodů," informovala TV Markíza. Podle informací slovenské televize je Cintula pod čtyřiadvacetihodinovým dohledem.

Duplantis o rekordu: Těsný pokus. Ujišťoval jsem se, jestli je to bezpečné

iSport.cz 

Tradiční ostravský problém při atletické Zlaté tretře možná pokazil absolutní vrchol. Slavného švédského tyčkaře Mondo Duplantise trápily chlad a silný vítr, tak jako kdysi Usaina Bolta. Přesto se třikrát pokusil o světový rekord v hodnotě 625 centimetrů. A v posledním pokusu se dostal tak blízko, že to překvapilo i jeho samotného.

Obcí Zlatníky hýbe kauza starosty. Čelí podezření z tunelování rozpočtu

Ceska televize 24 

Středočeskou obcí Zlatníky hýbe kauza tamního starosty, který čelí podezření z tunelování obecního rozpočtu. Podle zjištění některých zastupitelů mělo jít loni zhruba o jedenáct milionů korun, které měly fakturovat spřátelené firmy, a to buď za předražené, nebo fiktivní zakázky. Případem se zabývá i policie.

Mladí kanoisté vezou třináct medailí z Mezinárodní regaty v Bratislavě

Český vodácký server 

Ve stejném termínu jako SP v Poznani se konala Mezinárodní regata v Bratislavě, která je určena pro věkové kategorie dorostu, juniorů a závodníků do 23 let. Vzhledem k tomu, že se závody na Slovensku konaly týden před domácí nominací juniorů, byla česká výprava menší, než obvykle. Regaty v Bratislavě se účastnilo patnáct závodníků zejména z moravských oddílů.

Scholz a Macron ujistili Ukrajinu o pokračující podpoře

Ceska televize 24 

Podpora Ukrajiny v obraně proti ruské invazi zůstává prioritou, shodli se francouzský prezident Emmanuel Macron a německý spolkový kancléř Olaf Scholz. Evropa se podle nich musí zároveň věnovat posílení vlastní bezpečnosti a suverenity. Státníci se sešli v rámci německo-francouzské ministerské rady na zámku Meseberg. Upozornili také na izraelskou ofenzivu v okolí města Rafah v Pásmu Gazy, židovský stát by podle Macrona měl zastavit vojenské operace.

Kovačič z televize Markíza: Nemůžu odkývat věci, které považuju za špatné - Respekt

Hlavní události – Zprávy Google (ru) 

  1. Kovačič z televize Markíza: Nemůžu odkývat věci, které považuju za špatné  Respekt
  2. Na Slovensku se rozhořel boj o nejsledovanější soukromou televizi  SeznamZprávy.cz
  3. PPF krotí Markízu. Zisku nesmí stát nic v cestě, ani Slovensko a demokracie  Alarm
  4. Pořad Na tělo dostal na Markíze okamžitou stopku  Novinky.cz
  5. Vážená paní Kellnerová... Mezinárodní tiskový institut vyzývá PPF, aby nepodléhala tlaku Ficovy vlády na TV Markíza  Hospodářské noviny


Музыкальные новости
ГУАП

Вклад в проработку концепции бесшовного цифрового неба

Rss.plus
Спартак

"Спартак" начал новый сезон РПЛ с поражения
Не стало актера и режиссера Владимира Королева

Врач-гигиенист стоматологического центра Мегастом Инна Гришина: почему бывает воспаление десен и что с этим делать

В деле Дональда Трампа найдены: два афроамериканца, две женщины и... два Дональда.

Скончался актер из сериала «Московская борзая» Владимир Королев
Orlům se letos na Vysočině daří

Novinky 

Mláďata orlů mořských letos v oblasti Českomoravské vrchoviny vyletí z rekordního počtu hnízd. Jedním z „pyšných otců“ je i dravec, kterého se podařilo zachránit po otravě karbofuranem a letos v lednu byl vypuštěn do volné přírody.

To bylo těsné! Víc, než jsem myslel, přiznal Duplantis, jenž mohl zapsat Ostravu do historie

Sport.cz 

Chyběly milimetry, aby se Ostrava zapsala do dějin světové atletiky jako místo, kde poprvé padla tyčkařská hranice šesti a čtvrt metru. Fenomenální Švéd Armand Duplantis vystoupal k laťce v hodnotě světového rekordu 625 cm a jen lehkým dotykem ji poslal k zemi. „To byl hodně těsný pokus, ještě víc, než jsem myslel,“ vyprávěl na Zlaté tretře.

Šest zemí NATO plánuje vybudovat zeď dronů na ochranu hranic s Ruskem

Novinky 

Finsko, Norsko, Polsko a Pobaltské státy plánují vybudovat „zeď dronů“, která by pomohla bránit jejich hranice s Ruskem. Reagují tak mimo jiné na ruské provokace, které zahrnují nucenou nelegální migraci nebo pokusy o změnu hranic. Informuje o tom britský list The Financial Times (FT).

Macháč si po postupu troufá: Přichází náš čas! Ale bude na roztrhání

iSport.cz 

PŘÍMO Z PAŘÍŽE | První výhru kariéry na Roland Garros si Tomáš Macháč vyčekal. Doslova. Nastoupit měl na kurt v jedenáct dopoledne, kvůli dešti se však mač s Nuno Borgesem (47. na ATP) neustále odkládal. Až před sedmou večerní mohl rozjetý český chasník, víkendový finalista ze Ženevy a čerstvý přemožitel Novaka Djokoviče, slavit. Portugalce sestřelil ve třech setech 7:6 (3), 6:4, 6:3 a může se chystat na příštího a ještě silnějšího soupeře. Tím bude stejně starý antukový specialista z Argentiny Mariano Navone, 31. Читать дальше...

Macháč si postupu v Paříži troufá: Přichází náš čas! Ale bude na roztrhání

iSport.cz 

PŘÍMO Z PAŘÍŽE | První výhru kariéry na Roland Garros si Tomáš Macháč vyčekal. Doslova. Nastoupit měl na kurt v jedenáct dopoledne, kvůli dešti se však mač s Nuno Borgesem (47. na ATP) neustále odkládal. Až před sedmou večerní mohl rozjetý český chasník, víkendový finalista ze Ženevy a čerstvý přemožitel Novaka Djokoviče, slavit. Portugalce sestřelil ve třech setech 7:6 (3), 6:4, 6:3 a může se chystat na příštího a ještě silnějšího soupeře. Tím bude stejně starý antukový specialista z Argentiny Mariano Navone, 31. Читать дальше...Москва

Скончался актер из сериала «Московская борзая» Владимир Королев


Губернаторы России

103news.net – это самые свежие новости из регионов и со всего мира в прямом эфире 24 часа в сутки 7 дней в неделю на всех языках мира без цензуры и предвзятости редактора. Не новости делают нас, а мы – делаем новости. Наши новости опубликованы живыми людьми в формате онлайн. Вы всегда можете добавить свои новости сиюминутно – здесь и прочитать их тут же и – сейчас в России, в Украине и в мире по темам в режиме 24/7 ежесекундно. А теперь ещё - регионы, Крым, Москва и Россия.

Moscow.media
Москва

Собянин: Жители районов ВАО получат прямой трамвайный маршрут к Курскому вокзалу103news.comмеждународная интерактивная информационная сеть (ежеминутные новости с ежедневным интелектуальным архивом). Только у нас — все главные новости дня без политической цензуры. "103 Новости" — абсолютно все точки зрения, трезвая аналитика, цивилизованные споры и обсуждения без взаимных обвинений и оскорблений. Помните, что не у всех точка зрения совпадает с Вашей. Уважайте мнение других, даже если Вы отстаиваете свой взгляд и свою позицию. 103news.com — облегчённая версия старейшего обозревателя новостей 123ru.net.

Мы не навязываем Вам своё видение, мы даём Вам объективный срез событий дня без цензуры и без купюр. Новости, какие они есть — онлайн (с поминутным архивом по всем городам и регионам России, Украины, Белоруссии и Абхазии).

103news.com — живые новости в прямом эфире!

В любую минуту Вы можете добавить свою новость мгновенно — здесь.

Музыкальные новости

Глюкоза

Нарколог Шуров прокомментировал поведение Глюкозы на концерте в Красноярске
Спорт в России и мире

Алексей Смирнов – актер, которого, надеюсь, еще не забыли

Спортсменки из Красногорска выиграли «Кубок футбольных мам» в Коломне

Росгвардейцы обеспечили безопасность во время футбольных матчей в Москве

Спортивные игры в СЛД "Москва-Сортировочная" филиала "Московский"


ATP

Рейтинг ATP. Рууд обошел Рублева, Берреттини вернулся в топ-50, Надаль поднялся на 100 строчекНовости Крыма на Sevpoisk.ru


Москва

Прогноз по ВВП США и понижение ключевой ставки ЦБ Китая. Обзор финансового рынка от 22 июляЧастные объявления в Вашем городе, в Вашем регионе и в России