Добавить новость
103news.com
World News in Czech
Май
2024

Новости за 31.05.2024

PPF by se měla vyjádřit k situaci v Markíze a zajistit její nezávislou žurnalistiku, soudí Čásenský

Ceska televize 24 

Český výbor Mezinárodního tiskového institutu se znovu obrátí na většinovou majitelku investiční skupiny PPF Renátu Kellnerovou a vrcholného manažera skupiny Jiřího Šmejce, aby se vyjádřili k situaci ve slovenské televizi Markíza. V pořadu Devadesátka ČT24 to uvedl Robert Čásenský, člen tohoto výboru. Cílem je, aby PPF z pozice vlastníka nejsledovanější slovenské televize zajistila její kritickou a nezávislou žurnalistiku. Komentátor Deníku.cz Luboš Palata si pak myslí, že na Slovensku hrozí, že... Читать дальше...

Malého mangabeje najdou jen pozorní návštěvníci hodonínské zoo

Novinky 

Jen pozorný návštěvník Zoo Hodonín na první pohled odhalí tamní nový přírůstek v pavilonu primátů, kde přibylo mládě mangabeje rudohlavého. Pátrat očima přitom musí po dospělých jedincích, mládě se totiž zatím pevně drží na břiše matky.

„Fuj, bulvár“ Agáta: Pohoršuje se nad ním, sama ho ale dělá a vyváří a bere za to i dost peněz - Expres.cz

Hlavní události – Zprávy Google (ru) 

 1. „Fuj, bulvár“ Agáta: Pohoršuje se nad ním, sama ho ale dělá a vyváří a bere za to i dost peněz  Expres.cz
 2. Agáta Hanychová v baru s Pastrňákem a Nečasem  Super.cz
 3. Agáta vyrazila na lov: Přiživuje se na slávě hokejistů  Blesk.cz
 4. Po Feuereislové přispěchala s fotkou s hokejisty i Agáta. Koukej, jak mi to sluší s Pastrňákem  ŽivotvČesku.cz
 5. Agáta pařila bez Dopity a nadávala na bulvár: Hokejistů je mi líto! Pak šla prosit o fotku  Expres.cz

Zvykněte si. Zdražování bude normální. Zlá předpověď

Parlamentnilisty.cz 

Doba prudkého zdražování v Evropě konečně skončila a ceny již podle centrálních bank nemají růst o mnoho více než o cílená 2 % ročně. Jenže co když ne? Bankéři jedné z největších evropských bank – BNP Paribas – jsou totiž opačného názoru a naznačují, že Evropa bude možná v ekonomické struktuře čelit „generační změně“, která většinu jejích obyvatel příliš nepotěší. Na zdražování si dle nich dost možná Evropané budou nuceni zvyknout. Půjde prý o nový normál. „10, 20, 30 let rostoucí inflace a úrokových sazeb,“ zaznívá hrozící scénář.

Hadamczik: Nedivím se, že fanoušci týmu nevěřili. Výkon v Brně byl špatný, titul je zadostiučinění - iROZHLAS

Hlavní události – Zprávy Google (ru) 

 1. Hadamczik: Nedivím se, že fanoušci týmu nevěřili. Výkon v Brně byl špatný, titul je zadostiučinění  iROZHLAS
 2. MS hokej | Pastrňák překvapil zámoří. Navrhl vytvoření československé reprezentace  Sport.cz
 3. Česká hokejová viagra: MS v hokeji ukázalo, že na tom většinou zas tak špatně finančně nejsme  Reflex.cz
 4. Finální zhodnocení Mistrovství světa: dva hráči pohořeli, omluva a výhled do budoucna - Médium.cz  Seznam Médium
 5. „Chci to zažít znova!“ Hrát doma byl velký tlak... Читать дальше...

Italskou rallye rozjel nejlépe Ogier, druhý je po první etapě Tänak

iDNES.cz 

Italskou rallye začal nejlépe osminásobný světový šampion Sébastien Ogier z Francie s toyotou. Vítěz předchozí Portugalské rallye se ujal vedení hned v úvodní rychlostní zkoušce a po první etapě má náskok 4,5 sekundy před Estoncem Ottem Tänakem z týmu Hyundai.

Francouzi zadrželi teroristu z Čečenska. Islamista plánoval útoky na olympijské fotbalové akce

ECHO24 

Bezpečnostní orgány zmařily plán útoku na fotbalové akce během olympijských her v Paříži. Informovala o tom agentura AP s odkazem na francouzského ministra vnitra Géralda Darmanina, podle kterého bezpečnostní složky 22. května zadržely 18letého muže z Čečenska. Podezírají ho, že stojí za plánem útoku na fotbalové akce, které se budou konat ve městě Saint-Étienne jihozápadně od Lyonu.

Národní knihovna: Podpis memoranda o spolupráci

Parlamentnilisty.cz 

Místopředseda vlády pro digitalizaci Ivan Bartoš podepsal 29. května 2024 Memorandum o spolupráci s Národní knihovnou České republiky. Cílem této spolupráce je využít rozsáhlou síť veřejných knihoven po celé zemi k posílení digitální gramotnosti a vzdělávání obyvatel v oblasti digitalizace. Spolupráce spočívá v šíření osvěty prostřednictvím akcí, tvorbě materiálů a vzdělávání zaměstnanců knihoven a pomůže tak obyvatelům i knihovnám udržet krok s rychle se vyvíjejícím digitálním světem.

NHL ONLINE: Dallas - Edmonton. Klíčový duel o třetí výhru v sérii

iSport.cz 

Hokejisté Dallasu v pátém zápase finále Západní konference hostí Edmonton a jde o klíčový duel. Kdo vyhraje, bude už jen krok od postupu do závěrečného boje o Stanley Cup. Stav série je po čtyřech utkáních vyrovnaný 2:2. Kdo si připíše třetí vítězství? ONLINE přenos sledujte na iSport.cz.


Музыкальные новости
Сергей Брановицкий

Релиз трека. Релиз новой песни. Релиз сингла. Релиз Музыкального альбома.

Rss.plus
Дети

«Мы голодные!». Дети остались одни дома и просили в окно еды
FT: «таинственные» покупатели нарастили флот для покупки СПГ у России

Администрация Лобни провела прием жителей по вопросам содержания территорий

Губернатор Воробьев: в «Есипове» будут выпускать 100 тысяч автомобилей в год

В ДЕЛЕ ТРАМПА НАШЛИ "АФРОАМЕРИКАНЦА"! ИМ ОКАЗАЛСЯ... КАМАЛА ХАРРИС.
Matějovský pomohl do Evropy, bude pokračovat? Jsem už starej, ale...

iSport.cz 

V nadstavbě dostávala střapec za střapcem. Se skóre 1:13 z pěti zápasů se obávala, co přijde proti rozjetému Hradci Králové. Bitvu určujíci úspěšnost sezony, ale zvládla noblesně. Mladá Boleslav zlikvidovala „Votroky“ 3:1 a stala se pátým českým účastníkem v evropských pohárech. V létě se zapojí do druhého předkola Konferenční ligy. A Marek Matějovský se stal ve dvaačtyřiceti letech, pěti měsících a jedenácti dnech nejstarším střelcem ligy… „Brzy se rozhodnu, zda budu pokračovat,“ pronesla největší osobnost ligy.

Cítím se staře, culil se veterán mezi ligovými střelci. Konec kariéry? Uvidíme… - Sport.cz

Hlavní události – Zprávy Google (ru) 

 1. Cítím se staře, culil se veterán mezi ligovými střelci. Konec kariéry? Uvidíme…  Sport.cz
 2. Ml. Boleslav - Hradec Kr. 3:1, do Evropy po klidné výhře, hosty srazila červená  iDNES.cz
 3. Preview zápasu FK Mladá Boleslav - FC Hradec Králové, předzápasové informace  EuroFotbal.cz
 4. SESTŘIH: Boleslav - Hradec 3:1. Účast v pohárové Evropě si zajistili domácí  iSport.cz
 5. Boleslav jde do Evropy. Doma nedala v přímém souboji Hradci šanci  Deník.cz

Cítím se staře, culil se veterán mezi ligovými střelci. Konec kariéry? Uvidíme…

Sport.cz 

Postavil si balon na puntík, při pozvolném rozběhu počkal na pohyb hradeckého brankáře Adama Zadražila a ladně uklidil míč do sítě. Gól na 3:0 znamenal stvrzenku vítězství (nakonec 3:1) a postupu Mladé Boleslavi do druhého předkola Konferenční ligy. A nejen to. Záložník Marek Matějovský ve věku 42 let, 5 měsíců a 11 dní přepsal historické pořádky a stal nejstarším střelcem samostatné české ligy. „Jak se cítím? Staře,“ culil se kapitán Boleslavi.

Vondroušová je v osmifinále, smetla domácí. Bouzková padla s jedničkou

iSport.cz 

Tenistka Markéta Vondroušová postoupila na Roland Garros do osmifinále. Finalistka turnaje z roku 2019 a nasazená pětka porazila dnes na antuce v Paříži domácí Chloé Paquetovou 6:1, 6:3. O postup do čtvrtfinále se střetne se Srbkou Olgou Danilovičovou, která zdolala Chorvatku Donnu Vekičovou 0:6, 7:5, 7:6. Dohrála naopak Marie Bouzková, která podlehla obhájkyni titulu a světové jedničce Polce Ize Šwiatekové 4:6, 2:6.Москва

Представители «Метровагонмаш-Сервиса» посетили СЛД «Москва-Сортировочная» филиала «Московский» компании «ЛокоТех-Сервис» для обмена опытом


Губернаторы России

103news.net – это самые свежие новости из регионов и со всего мира в прямом эфире 24 часа в сутки 7 дней в неделю на всех языках мира без цензуры и предвзятости редактора. Не новости делают нас, а мы – делаем новости. Наши новости опубликованы живыми людьми в формате онлайн. Вы всегда можете добавить свои новости сиюминутно – здесь и прочитать их тут же и – сейчас в России, в Украине и в мире по темам в режиме 24/7 ежесекундно. А теперь ещё - регионы, Крым, Москва и Россия.

Moscow.media
Москва

Сергей Собянин. Главное за день103news.comмеждународная интерактивная информационная сеть (ежеминутные новости с ежедневным интелектуальным архивом). Только у нас — все главные новости дня без политической цензуры. "103 Новости" — абсолютно все точки зрения, трезвая аналитика, цивилизованные споры и обсуждения без взаимных обвинений и оскорблений. Помните, что не у всех точка зрения совпадает с Вашей. Уважайте мнение других, даже если Вы отстаиваете свой взгляд и свою позицию. 103news.com — облегчённая версия старейшего обозревателя новостей 123ru.net.

Мы не навязываем Вам своё видение, мы даём Вам объективный срез событий дня без цензуры и без купюр. Новости, какие они есть — онлайн (с поминутным архивом по всем городам и регионам России, Украины, Белоруссии и Абхазии).

103news.com — живые новости в прямом эфире!

В любую минуту Вы можете добавить свою новость мгновенно — здесь.

Музыкальные новости

Желдорреммаш

30 миллионов тормозных колодок выпустило Новосибирское ЛП Желдорреммаш за свою 80-летнюю историю
Спорт в России и мире

Алексей Смирнов – актер, которого, надеюсь, еще не забыли

Спортсменки из Красногорска выиграли «Кубок футбольных мам» в Коломне

Министр спорта Забайкалья принял участие во Всероссийском семинаре-совещании по вопросу перспектив развития спортивной отрасли в Москве

До конца июля анимационная компания «ЯРКО» проведет еще одно мероприятие в ТРЦ «Ривьера» – развлекательную программу по мотивам мультсериала «Команда МАТЧ» (‍27 июля).


Уимблдон

Победительница Уимблдона приняла неожиданное решение по участию на ОлимпиадеНовости Крыма на Sevpoisk.ru


Киев

Политолог Зеленков: Зеленский понимает, что Трамп прекратит помогать КиевуЧастные объявления в Вашем городе, в Вашем регионе и в России