World News in Polish
2019

Puchar CEV M: Trentino Volley zdobyło puchar

Włoski zespół Trentino Volley pokonał w drugim meczu Pucharu CEV ekipę Galatasaray Stambuł 3:2 i został zwycięzcą tych rozgrywek. Po dwóch partiach tego spotkania prowadziła ekipa z Turcji, potem mecz ułożył się po myśli podopiecznych trenera Angelo Lorenzettiego. Jego siatkarze pewnie wygrali kolejne trzy sety oraz cały mecz. W pierwszym secie od samego początku dominowali […]

Artykuł Puchar CEV M: Trentino Volley zdobyło puchar opublikowany na Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.

W pierwszym secie od samego początku dominowali gospodarze wypracowali sobie oni kilkupunktową przewagę, lepiej zagrali w polu zagrywki i prowadzili 9:4, a następnie 13:11. W zespole z Trydentu szwankowało przyjęcie, zawodnicy tego nie potrafili zniwelować strat do swoich rywali i byli w odwrocie. Grę gospodarzy napędził Oliver Venno, dzięki niemu zespół znad Bosforu udanie otworzył to spotkanie.

Kolejny set meczu również ułożył się po myśli zespołu ze Stambułu, siatkarze z Trydentu mieli problemy z przyjęciem, oraz ze skutecznością w ataku. Z kolei miejscowa ekipa lepiej zagrała w bloku i od stanu 13:11 kontrolowała boiskowe wydarzenia. Uros Kovacević robił co mógł, ale nie znalazł on wsparcia wśród swoich kolegów i w efekcie tego miejscowi siatkarze wygrali tego seta i prowadzili w meczu 2:0.

W trzeciej odsłonie meczu na boisku pojawił się w zespole z Trydentu Gabriele Nelli, to on poderwał kolegów do walki, obok niego Kovacević a także Aaron Russel byli nie do zatrzymania w ataku. Sytuacja na boisku zmieniła się niczym w kalejdoskopie, gospodarze mieli bardzo duże problemy ze skończeniem ataków własnych, słabo przyjmowali i wysoko przegrali tą część meczu w stosunku 16:25.

Czwarty set to kopia trzeciego, gracze z Trydentu poszli za ciosem. Odrzucili oni od siatki swoich rywali, punktowali w bloku i prowadzili 19:10, 24:13. Set miał jednostronny przebieg i zakończył się wygraną zespołu gości. Tie-break niczym nie różnił się od dwóch poprzednich setów, przyjezdni dominowali w grze na siatce, punktowali bezpośrednio z zagrywki i wygrali 15:5. Tym samym zespół z Trydentu mógł cieszyć się ze zdobytego po raz pierwszy w swojej historii Pucharu CEV.

Galatasaray Stambuł (TUR) – Trentino Volley (ITA) 2:3
(25:22, 25:21, 16:25, 16:25, 5:15)

Składy zespołów:
Galatasaray: Keskin (5), Antonow (14), Venno (17), Duf (9), Aydin (7), Gok (4), Aywazoglu (libero) oraz Yonet, Siratca, Gergye (2), Minici, Ulu (3) i Cakir (libero)
Trentino: Russel (14), Vettori (2), Gianelli (3), Candellaro (12), Kovacević (24), Codarin (8), Grebennikov (libero) oraz Van Garderen (4), Nelli (14), Cavuto (2), Daldelo i De Angelis (libero)

Собянин: Москва и Пекин подписали программу сотрудничества на 2024-2026 годы