World News in Polish
2019

Niemcy M: Udany początek półfinałów dla Pawła Halaby i Bartłomieja Bołądzia

W niemieckiej Bundeslidze rozpoczęła się już faza półfinałowa. Na początek rywalizacji Hypo Tirol Alpenvolleys Unterhaching Pawła Halaby pokonało 3:1 Berlin Recycling Volleys, zaś VfB Friedrichshafen Bartłomieja Bołądzia, Adama Swaczyny i selekcjonera biało-czerwonych Vitala Heynena w trzech setach poradziło sobie z SVG Lüneburg. Polski atakujący został MVP meczu popisując się w nim aż siedmioma asami serwisowymi. […]

Artykuł Niemcy M: Udany początek półfinałów dla Pawła Halaby i Bartłomieja Bołądzia opublikowany na Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.

W niemieckiej Bundeslidze rozpoczęła się już faza półfinałowa. Na początek rywalizacji Hypo Tirol Alpenvolleys Unterhaching Pawła Halaby pokonało 3:1 Berlin Recycling Volleys, zaś VfB Friedrichshafen Bartłomieja Bołądzia, Adama Swaczyny i selekcjonera biało-czerwonych Vitala Heynena w trzech setach poradziło sobie z SVG Lüneburg. Polski atakujący został MVP meczu popisując się w nim aż siedmioma asami serwisowymi. Kolejne spotkania w najbliższą sobotę, rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.

Zgodnie z przewidywaniami bardzo zacięte było spotkanie w Innsbrucku pomiędzy miejscowym Hypo Tirol i obrońcą mistrzowskiego tytułu – Berlin Recycling Volleys.  Ekipa Pawła Halaby po zaciętej walce wygrała dwa pierwsze sety. W kolejnym triumfowali podopieczni Cedrica Enarda i Tomasza Wasilkowskiego. Siatkarze ze stolicy mieli szansę na doprowadzenie do tie-breaka, ale w końcówce po ogromnych emocjach i grze na przewagi lepsi okazali się gospodarze.  Najlepiej punktującym zawodnikiem swojej ekipy był Kirill Klets. Młody atakujący zdobył 20 punktów, w tym 14 atakiem i po 3 blokiem i zagrywką. Zanotował przy tym jednak zaledwie 37% skuteczności. Atak ze skrzydeł był niewątpliwie bolączką zwycięzców. Paweł Halaba punktował 13 razy (10 atakiem przy 40% efektywności oraz dwa razy blokiem i raz zagrywką. MVP został środkowy Matthew Pollock, zdobywca 11 punktów. Dla pokonanych 20 punktów zdobył Benjamin Patch.

W drugiej parze VfB Friedrichshafen w dwóch pierwszych setach musiało sporo się napracować, aby pokonać SVG Lüneburg. W trzecim secie podopieczni Vitala Heynena okazali się już zdecydowanie lepsi. Przeważali w tym meczu przede wszystkim w ataku notując w tym elemencie 46% efektywności przy 37% rywali i zagrywce, gdzie w asach serwisowych było 10:5. Bartłomiej Bołądź został wybrany MVP tego meczu, zdobył 15 punktów, 7 atakiem przy 41% efektywności, 1 blokiem i aż 7 razy punktował z pola serwisowego. David Sossenheimer do dorobku zwycięskiej drużyny dołożył 19 punktów. Gościom nie pomogło 15 punktów Ryana Sclatera.

Филиал № 4 ОСФР по Москве и Московской области информирует: Соцфонд выдал проактивно 3,2 млн сертификатов на материнский капитал