World News in Polish
Май
2019

LN K Apeldoorn: Holenderki wygrały z Bułgarią

W meczu „polskiej” grupy Holandia pokonała Bułgarię 3:1. W spotkanie lepiej weszły Bułgarki, które wygrały pierwszego seta, kolejne trzy na swoje konto zapisały Pomarańczowe. Holandia zmierzy się jutro z biało-czerwonymi, a Bułgaria zagra z Brazylią. Holenderki na początku spotkania prowadziły 4:2, ich rywalki przegrały wszystkie spotkania w Siatkarskiej Lidze Narodów. Nie mające nic do stracenia Bułgarki […]

Artykuł LN K Apeldoorn: Holenderki wygrały z Bułgarią opublikowany na Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.

W meczu „polskiej” grupy Holandia pokonała Bułgarię 3:1. W spotkanie lepiej weszły Bułgarki, które wygrały pierwszego seta, kolejne trzy na swoje konto zapisały Pomarańczowe. Holandia zmierzy się jutro z biało-czerwonymi, a Bułgaria zagra z Brazylią.

Holenderki na początku spotkania prowadziły 4:2, ich rywalki przegrały wszystkie spotkania w Siatkarskiej Lidze Narodów. Nie mające nic do stracenia Bułgarki szybko doszły do głosu. Skutecznie zagrały w ataku, ustrzegły się błędów własnych i prowadziły 12:8, a następnie 14:11. Bułgarki powiększyły przewagę do czterech punktów na drugiej przerwie technicznej (16:12). Nicole Luttikhuis razem z Marrit Jasper robiły wszystko aby odwrócić niekorzystny wynik na boisku, ale nie przyniosło to spodziewanych efektów. Bułgarki utrzymały do końca seta wypracowaną przez siebie przewagę i niespodziewanie wygrały z reprezentacją Holandii 25:22.

Żadnej z ekip nie udało się uzyskać wyraźnej przewagi w drugim secie spotkania (4:4). Na pierwszej przerwie technicznej o jeden punkt lepsze były Bułgarki (8:7). Z biegiem czasu swoją przewagę zaznaczyły Holenderki, odrzuciły swoje rywalki od siatki, punktowały w bloku i prowadziły 16:12. Wspomniane wcześniej Luttikhuis z Jasper poderwały swoje koleżanki do skutecznej gry i dzięki nim było 21:17. Gergana Dimitrowa razem z Nasją Dimitrową robiły co mogły aby odwrócić losy tego seta na korzyść Bułgarii, ich wysiłki okazały się daremne. Rozpędzone Holenderki nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa i wygrały tego seta 25:22, a w meczu był remis 1:1.

Podbudowane zwycięstwem w drugim secie Pomarańczowe poszły za ciosem i prowadziły 8:0. Bułgarki całkowicie oddały pole gry swoim rywalkom, przewaga ekipy Holandii utrzymywała się (11:3). Bułgarki zniwelowały nieco straty, ale stroną dyktującą warunki nadal były Holenderki, punktowały w ataku, nie popełniły błędów i prowadziły 12:7. Ta przewaga pozwoliła im na kontrolowanie przebiegu spotkania, ekipa Bułgarii grała ospale i czytelnie. W końcówce Bułgarki jeszcze raz zerwały się do ataków, ale ich pościg okazał się być mocno spóźniony, holenderki nie dały sobie wydrzeć wygranej i rozstrzygnęły tego seta na swoją korzyść (25:0).

Ostatnia partia spotkania toczyła się po raz kolejny pod dyktando Pomarańczowych. Liderką Holenderek była Marritt Jasper, siatkarka ta atakowała z niemal każdej pozycji, bezradne Bułgarki nie potrafiły jej zatrzymać. Bułgarki nie wierzyły w odwrócenie losów tego seta i traciły dystans punktowy do Holenderek. Podopieczne trenera Alessandro Beltramiego prowadziły 16:12. Grające ze zwieszonymi głowami Bułgarki całkowicie oddały pole gry swoim rywalkom i doznały piątej porażki w Siatkarskiej Lidze Narodów.

Holandia – Bułgaria 3:1
(22:25, 25:22, 25:20, 25:19)

Składy zespołów:
Holandia: Lohuis (6), Baijens (2), Luttikhuis (19), M. Jasper (22), Van Aalen, Timmerman (6), Schoot (libero) oraz Meijers (10), H. Jasper i Dijkema (1)
Bułgaria: G. Dimitrowa (16), N. Dimitrowa (6), Danczewa (7), Paskowa (3), Kitipowa (6), M. Todorowa (9), Z Todorowa (libero) oraz Chausewa (6), Beczewa, S. Dimitrowa (4), Kriwoszijska (2) i Barakowa