World News in Polish
Июль
2019

ME U-16 K: Rosja i Turcja z kompletem punktów, niesamowity tie-break dla Niemek

Cztery zespoły pozostają niepokonane po drugim dniu rozgrywek grupowych mistrzostw Europy siatkarek do lat 16. W Zagrzebiu komplet punktów mają Rosjanki, Niemki po niesamowitym tie-breaku pokonały Słowenię i mają punkt mniej. W grupie II rozgrywającej swoje mecze w Trieście komplet puntów na swoim koncie mają Turczynki i Włoszki. W grupie I komplet punktów mają na […]

Artykuł ME U-16 K: Rosja i Turcja z kompletem punktów, niesamowity tie-break dla Niemek opublikowany na Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.

W grupie I komplet punktów mają na swoim koncie siatkarki Rosji. Sborna w swoim drugim meczu bez problemu w trzech setach pokonała reprezentację Francji i jest zdecydowanym faworytem do awansu do półfinału. W meczu z Trójkolorowymi zespół rosyjski do zwycięstwa poprowadziła Arina Fedorowcewa, która znów była nie do zatrzymania. Liderka Sbornej zapisała na swoim koncie w tym meczu 21 puntów. Dla Francji była to pierwsza porażka w turnieju.

Porażkę z Francją powetowały sobie gospodynie turnieju, pokonując w Zagrzebiu 3:1 Finlandię. Po dwóch setach wygranych do 22 Chorwatki przespały końcówkę trzeciej partii, którą Finki wygrały 26:24. W czwartym secie przewaga Chorwacji nie podlegała już żadnej dyskusji.Najwięcej punktów dla zwycięskiego zespołu zdobyły Mara Stiglić (13) oraz Ana Burilović (12).

Najwięcej emocji było w ostatnim sobotnim meczu tej grupy, w którym reprezentacja Słowenii zmierzyła się z Niemcami. Pierwszy set bardzo wyraźnie padł łupem Słowenek, w dwóch kolejnych jednak triumfowały Niemki. Czwartego seta zespół słoweński rozpoczął od prowadzenia 8:0 (!) i rozgromił rywala do 12, doprowadzając do tie-breaka. W nim Słowenki prowadziły już 5:0, potem 12:11, jednak przegrały końcówkę na przewagi i Niemki zachowały miano niepokonanych. 17 punktów dla zwycięskiej drużyny zdobyła Mia Kirchhoff, 15 Nikola Schmidt. W drużynie Słowenii 21 punktów na swoim koncie miała Taja Gradisnik, a o jeden punkt mniej Naja Salamun.

(25:16, 19:25, 20:25, 25:12, 14:16)

W grupie II pierwsze zwycięstwo odniosły siatkarki Serbii, które po porażce z Turcją potrzebowały trzech setów by rozprawić się z rywalkami z Belgii. W pierwszej partii Serbki rozbiły przeciwnika do 11, w dwóch pozostałych Belgijki wyszły z twarzą, ale nie zagroziły dominacji rywalek. 13 punktów dla zwycięskiej drużyny zdobyła Stefa Pakić.

Turczynki nie miały żadnych problemów w meczu z reprezentacją Rumunii. Sety wygrane do 12, 18 i 13 świadczą o dużej przewadze zespołu tureckiego nad rywalkami, a podopieczne trenera Rasita Inanca wyrastają na poważne faworytki do zdobycia medalu. Turczynki mają już dwa zwycięstwa na swoim koncie i są na najlepszej drodze do półfinału. W meczu z Rumunią 15 punktów zdobyła Pelin Eroktay, dwa punkty mniej na swoim koncie miała Deniz Zengin.

Największe zainteresowanie budził mecz drużyn, które wygrały swoje pierwsze mecze. Gospodynie w Trieście zmierzyły się z reprezentacją Holandii i pierwszego seta przegrały. Pomarańczowe nie były jednak w stanie zagrozić Włoszkom w kolejnych partiach. Azzurre wygrały trzy kolejne sety i zapisały na swoim koncie kolejne trzy punkty, będąc obok Turcji drugą niepokonaną drużyną w tej grupie. Liderką włoskiego zespołu była Sara Bellia, która zdobyła 14 punktów.