World News in Polish
Август
2019

MŚ kadetów: Poznaliśmy ćwierćfinalistów

W Tunezji trwają mistrzostwa świata juniorów, już zakończyły się mecze 1/16 finału. W zdecydowanej większości emocji nie było zbyt wiele, prawie wszystkie zakończyły się wynikiem 3:0. Jedynie pojedynek Brazylii z Bułgarią rozstrzygnął się w tie-breaku, lepsi okazali się gracze bułgarskiej kadry. Oprócz niej do ćwierćfinału awansowali również Włosi, Japończycy, Białorusini, Egipcjanie, Rosjanie, Irańczycy oraz Argentyńczycy. […]

Artykuł MŚ kadetów: Poznaliśmy ćwierćfinalistów opublikowany na Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.

Spotkenie Włochów z Tajwanem było praktycznie meczem bez historii. Juz w pierwszym secie europejski zespół nie dał rywalom najmniejszych szans, pewnie triumfując 25:7, w drugim rywalom udało się co prawda zdobyć 17, a w trzecim 22 oczka, ale cały czas inicjatywa leżała po stronie Italii. Tę do zwycięstwa poprowadzili Tommaso Stefani oraz Tommaso Rinaldi, zdobywając po 17 punktów.

Włochy – Tajwan 3:0
(25:7, 25:17, 25:22)

Bardziej wyrównane było starcie Japonii z Koreą Południową. Koreańczycy wygrali premierową odsłonę, ale w kolejnych setach lepiej radzili sobie gracze z Kraju Kwitnącej Wiśni. Nie pozwolili oni dobrnąć rywalom do granicy 20 punktów, a ich dobra zagrywka przekładała się na równie dobrą grę w bloku. Wyraźnym liderem japońskiej kadry był Daiki Yamada, zapisując na swoim koncie 29 punktów.

Japonia – Korea Południowa 3:1
(22:25, 25:19, 25:18, 25:17)

Jedynie pierwszy set starcia Czechów z Białorusinami był w miarę wyrównany. 25:23 wygrali go siatkarze z Białorusi, którzy w dwóch kolejnych poszli za ciosem, dość pewnie triumfując 3:0. Czesi oddali rywalom aż 27 punktów po błędach własnych, a liderem Białorusi z 20 oczkami na swoim koncie był Ladzisław Babkewicz.

Czechy – Białoruś 0:3
(23:25, 20:25, 20:25)

W afrykańskim starciu 1/16 finału mistrzostw świata kadetów z wygranej cieszyli się Egipcjanie. To oni pewnie pokonali Nigerię w pierwszych dwóch partiach meczu i chociaż gracze z Nigerii do końca walczyli, aby przedłużyć losy pojedynku, to po grze na przewagi musieli uznać wyższość rywali.

Egipt – Nigeria 3:0
(25:16, 25:20, 29:27)

Mocne otwarcie starcia z Niemcami zaliczyli Rosjanie, pewnie triumfując 25:11. W dwóch kolejnych nasi zachodni sąsiedzi postawili już trochę trudniejsze warunki, ale pomimo tego nie byli w stanie przeciwstawić się lepiej dysponowanym graczom Sbornej. To oni lepiej atakowali i blokowali, a do tego popisali się aż 12 asami serwisowymi.

Rosja – Niemcy 3:0
(25:11, 25:20, 25:20)

Dość wyrównany, choć trzysetowy mecz rozegrali Kubańczycy oraz Persowie. To Iran w pierwszym secie narzucił swoje warunki gry, ale w dwóch kolejnych ekipa z Karaibów zagrała lepiej. Jednak nie na tyle, aby pokonać ekipę z Iranu. Świetny mecz zagrał Bardia Saadat, który mógł pochwalić się aż 23 punktami.

Kuba – Iran 0:3
(19:25, 24:26, 22:25)

Pewne zwycięstwo w 1/16 finału zapisali na swoim koncie Argentyńczycy, bez straty seta pokonując Amerykanów. Gracze USA nie mieli zbyt wiele do powiedzenia, spotkanie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła zdominowali siatkarze z Ameryki Południowej.

USA – Argentyna 0:3
(20:25, 19:25, 14:25)

Jedyne zacięte spotkanie rozegrali siatkarze Brazylii i Bułgarii. To był jedyny mecz 1/16 finału, o którego wyniku decydował tie-break. W nim wyraźnie lepsi okazali się Europejczycy, sprawiając małą niespodziankę. Swój zespół do zwycięstwa poprowadzili Samuił Walczinow – 20 punktów, a także Todor Dimitrow – 17 punktów.

Brazylia – Bułgaria 2:3
(23:25, 26:24, 25:19, 21:25, 6:15)

Собянин: Уровень безработицы в Москве будет снижен до 1,2 процента к 2030 году