World News in Polish
2019

I liga K: Niewykorzystana szansa tarnowianek, SMS z dwoma punktami

Zespół Jedynki Tarnów w dalszym ciągu pozostaje bez wygranej. Ekipa z Małopolski prowadziła 2:0 i nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Uczennice ze Szczyrku wygrały kolejne trzy sety i zapisały na swoje konto kolejne dwa punkty. Mecz rozpoczął się od remisu 3:3, tarnowianki po kontrataku Mai Grodzkiej prowadziły 5:4. W drużynie SMS-u mnożyły się […]

Artykuł I liga K: Niewykorzystana szansa tarnowianek, SMS z dwoma punktami opublikowany na Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.

Mecz rozpoczął się od remisu 3:3, tarnowianki po kontrataku Mai Grodzkiej prowadziły 5:4. W drużynie SMS-u mnożyły się błędy własne, szwankowało przyjęcie, przy serii Magdaleny Szabo przewaga tarnowianek wzrosła do pięciu punktów (13:8) i o przerwę na żądanie poprosił trener SMS-u Miłosz Majka. W natarciu nadal były podopieczne trenera Michała Betleji i do stanu 17:12 kontrolowały boiskowe wydarzenia. Ciężar gry na siebie wzięła Sonia Stefanik, ekipa z Małopolski stanęła w miejscu i z jej przewagi nic nie zostało, doszło do remisu 17:17. Obie drużyny grały punkt za punkt do stanu 20:20, po czym po błędzie dotknięcia siatki przez Martynę Łazowską na prowadzeniu była ekipa z Tarnowa (22:20). Po raz kolejny serią zagrywek popisała się Magdalena Szabo i dzięki niej Jedynka prowadziła 24:20. Seta atakiem ze skrzydła zakończyła Marta Duda.

Przyjezdne na początku drugiej partii prowadziły 4:2, proste błędy jakie przytrafiły się uczennicom sprawiły że doszło do remisu 5:5. Gra obu drużyn falowała, drużyny seriami zdobywały punkty i seriami je traciły, wynik przez dłuższy czas oscylował wokół remisu (10:10). Przyjezdne odrzuciły swoje rywalki od siatki, punktowały w kontratakach i po zbiciu Weroniki Szlagowskiej miały dwupunktową przewagę (15:13). Tarnowianki nadziewały się na szczelny blok swoich rywalek. Przerwa na żądanie wzięta przez Michała Betleję okazała się być dobrym ruchem, jego podopieczne odrobiły straty i po błędzie własnym Martyny Borowczak prowadziły 18:16. Jedynka nie cieszyła się zbyt długo prowadzeniem, do głosu po raz kolejny doszły zawodniczki SMS-u, przy serii Martyny Borowczak doszło do remisu 21:21. W końcówce górę wzięło większe doświadczenie tarnowskiej ekipy, dobrze spisała się Marta Duda i dzięki niej gospodynie prowadziły 24:22. Zawodniczka ta zakończyła zmagania w drugiej partii spotkania, Jedynka wygrała tego seta 25:23 i prowadziła w meczu 2:0.

W trzecim secie spotkania gra obu ekip nadal falowała, grę przyjezdnych napędziła Paulina Damaske, przyjezdne prowadziły 6:4, a po błędzie własnym Marty Dudy o przerwę poprosił trener tarnowianek.(4:7). Po raz kolejny serią zagrywek popisała się Martyna Borowczak, przy jej serii było 10:4 dla SMS-u. Trener Betleja dokonał roszad w składzie, zmienniczki punktowały w bloku i był remis 10:10. Mecz nie stał na wysokim poziomie, gra w dalszym ciągu falowała, ekipa ze Szczyrku odskoczyła na trzy punkty 13:10, po czym doszło do remisu 17:17. SMS postawił szczelny blok punktowała Katarzyna Hyży, oraz Paulina Damaske, a w polu zagrywki nie do zatrzymania była Weronika Szlagowska, tablica wyników wskazała prowadzenie zespołu gości 23:17. Zespół gości wygrał tą część meczu w stosunku 25:18 i pozostał nadal w grze.

Drużyna ze Szczyrku poszła za ciosem, ciężar gry wzięła na siebie Szlagowska i przy prowadzeniu ekipy ze Szczyrku 4:2 o przerwę poprosił trener Belteja. Kolejnymi asami serwisowymi popisała się Paulina Damaske, po jej dwóch asach było 8:5 dla drużyny ze Szczyrku. Po punktowym bloku Mai Grodzkiej był remis 11:11. Zespół ze Szczyrku podbijał ataki swoich rywalek, punktował w kontratakach i ponownie miał trzy punkty więcej niż gospodynie (15:12). Ta przewaga zespołu gości utrzymała się przez dłuższy czas, pojedyncze błędy własne jakie popełniły przyjezdne nie miały wpływu na końcowe zwycięstwo podopiecznych trenera Miłosza Majki. Błąd w ataku jaki popełniła Magdalena Szabo sprawił, że zespół ze Szczyrku wygrał seta i o końcowym zwycięstwie musiał decydować tie-break.

W nim na początku był remis 3:3 i żadnej z drużyn nie udało się zbudować przewagi. Po tym jak punkt w kontrataku zdobyła Magdalena Szabo Jedynka prowadziła 6:3 i o czas poprosił trener Majka. Było to dobre posunięcie tego szkoleniowca, tarnowianki nadziewały się na szczelny blok swoich rywalek, miały problemy ze skończeniem ataków i doszło do remisu 6:6. Po tym jak błąd własny popełniły tarnowianki było 8:7 dla zespołu gości. Był to moment zwrotny tego seta, serią zagrywek popisała się Zofia Szczotkiewicz, w zespole Jedynki mnożyły się błędy własne i tablica wyników wskazała prowadzenie SMS-u 12:7. Tarnowianki nie zdołały odrobić strat i zeszły z boiska pokonane, a uczennice w dobrych humorach powrócą do Szczyrku.

Jedynka Grupa Azoty PWSZ Tarnów – SMS PZPS Szczyrk 2:3
(25:21, 25:23, 18:25, 21:25, 10:15)

Сергей Собянин: Внедряем принципы цифровой клиники

Филиал № 4 ОСФР по Москве и Московской области информирует: Родители 240,5 тыс. детей в Московской области получают единое пособие