World News in Polish
Ноябрь
2019

I liga K: Joker z trzema punktami w meczu na szczycie z Solną Wieliczka

Lider tabeli I ligi Joker Świecie wygrał 3:0 z 7R Solną Wieliczka i pozostał na pierwszym miejscu. Szczególnie w drugim secie tego pojedynku było bardzo dużo emocji, a o zwycięstwie musiał decydować tie-break. Świecianki jako jedyne nie przegrały meczu i mają dwa punkty więcej od SAN-Pajdy Jarosław oraz cztery więcej od wieliczanek. Mecz lidera i […]

Artykuł I liga K: Joker z trzema punktami w meczu na szczycie z Solną Wieliczka opublikowany na Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.

Mecz lidera i wicelidera tabeli zaczął się od remisu 2:2. Przy serii zagrywek Adrianny Kukulskiej ekipa ze Świecia prowadziła 7:3 i o przerwę na żądanie poprosił trener Solnej Ryszard Litwin. Odpowiedź zespołu gości była natychmiastowa, ciężar gry na siebie wzięła Karolina Piśla, do remisu doszło po zbiciu Barbary Cembrzyńskiej (10:10). Gra obu ekip obfitowała w długie wymiany, przez co spotkanie mogło się podobać. Kolejne punkty zdobyte przez Adriannę Kukulską dały świeciankom pięciopunktową zaliczkę (18:13). Przyjezdne miały bardzo duże problemy z przyjęciem, nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia. Kolejną serią zagrywek popisała się Paulina Majkowska, a przyjezdne całkowicie stanęły w miejscu i przegrywały 14:23. Zadowolone takim obrotem sprawy gospodynie straciły kilka punktów z rzędu i przy stanie 24:18 reprymendy udzielił im ich szkoleniowiec. Ostatecznie set ten zakończył się zwycięstwem Jokera 25:18.

W drugim secie meczu ekipa gości wypracowała sobie dwupunktową przewagę (7:5), która szybko została zniwelowana przez gospodynie. Ponownie z dobrej strony pokazała się Paulina Majkowska, punktowała Wiktoria Kowalska, miejscowa ekipa prowadziła 8:7. Gra obu ekip falowała raz jedna, a raz druga ekipa zdobywała prowadzenie po czym traciła je na rzecz swoich rywalek. Wynik przez dłuższy czas oscylował wokół remisu (11:11, 14:14). Po asie serwisowym Karoliny Piśli przyjezdne prowadziły 18:16 i o przerwę na żądanie poprosił trener Marcin Wojtowicz. Jego podopieczne zdołały wyrównać stan seta na 18:18, w natarciu był zespół gości. Przy zagrywkach Katariny Osadczuk wieliczanki odskoczyły na trzy punkty (22:19) i były bliżej wygranej. Trener Jokera dokonał roszad w składzie, w polu zagrywki pojawiła się Pola Nowacka, ze środka punktowała Paulina Brzoska i po raz kolejny tablica wyników wskazała rezultat remisowy (22:22). O zwycięstwie w tym secie musiała decydować gra na przewagi. W niesamowicie długiej grze sytuacja na boisku zmieniała się jak w kalejdoskopie, każda ze stron miała swoje szanse na wygranie tego seta. Ostatecznie przy stanie 32:32 dwie ostanie akcje wygrały miejscowe siatkarki Jokera i prowadziły w meczu 2:0.

Ostatni set tego starcia dobrze otworzyły przyjezdne, czujnie zagrały na siatce i miały dwa punkty więcej niż ich rywalki (6:4). Role na boisku szybko się odwróciły, do głosu po raz kolejny doszły miejscowe zawodniczki, punktowała Paulina Majkowska oraz Wiktoria Kowalska i było 10:8 dla Jokera. Wieliczanki zdołały wyrównać stan rywalizacji na 10:10 i dotrzymały kroku swoim rywalkom do stanu 14:14. Od tego momentu stroną dyktującą warunki gry były zawodniczki Jokera, odrzuciły one swoje rywalki od siatki, postawiły szczelny blok i przy serii Pauliny Majkowskiej prowadziły 20:14. Trener gości brał przerwy na żądanie, rotował składem, ale na niewiele się to zdało. Zryw zespołu Solnej okazał się być mocno spóźniony, lider tabeli nie zwalniał tempa i choć stracił kilka punktów z rzędu w końcówce to nie miało to większego znaczenia na ostateczny rezultat seta. Spotkanie atakiem ze skrzydła zakończyła Wiktoria Kowalska i trzy punkty pozostały w Świeciu.

Joker Mekro Energoremont Świecie – 7R Solna Wieliczka 3:0
(25:18, 34:32, 25:20)

Składy zespołów:
Joker: Tomczyk (6), Kukulska (17), Brzoska (14), Fojucik (1), Majkowska (8), Kowalska (15), Żurawska (libero) oraz Trybuła, Miechowicz, Wenerska i Nowacka (2)
Solna: Bimkiewicz (11), Piśla (9), Cur (8), Pasznik (3), Osadchuk (6), Cembrzyńska (11), Colik (libero) oraz Gajer, Skowron, Jędrzejewska (2), Trocińska (3) i Kosidło