World News in Polish
Декабрь
2019

I liga K: Gliwiczanki zgarnęły SMS-owi komplet punktów

AZS Pol. Śląskiej Gliwice okazał się mało gościnny w starciu 15. kolejki I ligi kobiet. Gliwiczanki we własnej hali podejmowały młode siatkarki SMS-u PZPS Szczyrk. Spotkanie zakończyło się w czterech partiach, a wyżej plasujące się w ligowej tabeli uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego wygrały jedynie seta otwarcia.

Uczennice SMS-u otworzyły mecz prowadzeniem 3:0, jednak w kolejnych akacjach sytuacja zaczęła się zmieniać. Ekipa gości popełniała błędy, dwa ataki posłała w aut, a serią bloków popisały się miejscowe. Siatkarki ze Szczyrku nadrabiały punktowo, ale to co nadrobiły, traciły po kolejnych autowych uderzeniach. Cały czas jednak to do nich należała inicjatywa na boisku. Dobrze funkcjonował ich blok i chociaż gliwiczanki również prezentowały się nie najgorzej w ataku, to jednak przyjezdne utrzymały prowadzenie i wygrały w secie po dwóch skutecznych zbiciach.

Czysto siatkarska gra rozpoczęła kolejną część meczu, a zespoły punktowały praktycznie każdym elementem siatkarskiego rzemiosła. Gliwiczanki coraz pewniej radziły sobie w ataku, a rywalki nadal nie utrzymywały w nim stabilności, co jakiś czas psując swoje uderzenia. Pomyłek zdarzało się coraz więcej, dzięki czemu miejscowym było łatwiej utrzymać inicjatywę. W końcówce gra się wyrównała, ale toczyła się przy prowadzeniu akademiczek, które całą partię wygrały po ataku w siatkę rywalek.

Ekipa SMS-u nie odpuszczała i bardzo dobrą grą w bloku wypracowała przewagę w pierwszych chwilach trzeciego seta. Uczennice kontynuowały dobrą grę w kolejnych akcjach, udane akcje w ataku okraszając też świetną zagrywką i blokiem. W pewnym momencie ich gra stanęła. Cztery punkty po swoich akcjach w serii zdobyły gliwiczanki, a rywalki dołożyły im dwa punkty po własnych błędach. KS AZS Gliwice radził sobie coraz pewniej, choć tak naprawdę jego przewaga w dużej mierze była budowana przez same przeciwniczki. Drużyna gospodarzy wypracowała piłkę setową blokiem, a od razu w pierwszym uderzeniu seta zakończyła kontrą.

Podopieczne trenera Czapli kontynuowały wyśmienitą grę w czwartej odsłonie. Seria bloków, przy bardzo dobrej zagrywce, zakończona udaną kontrą i błędem przeciwniczek dały AZS-owi prowadzenie 6:0. Siatkarki SMS-u Szczyrk w tym secie zupełnie odstawały od rywalek. Mnogość błędów w ich grze była wodą na młyn dla gliwiczanek, natomiast im odbierała ochoty do walki. Miejscowa drużyna ani na chwilę nie spuściła z tonu, dowiozła przewagę do końca i wygrała mecz z kompletem punktów na koncie.

AZS Pol. Śląskiej Gliwice – SMS PZPS I Szczyrk 3:1
(21:25, 25:17, 25:19, 25:16)

Artykuł I liga K: Gliwiczanki zgarnęły SMS-owi komplet punktów opublikowany na Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.