Июль
2022

Czy to wystarczy? Lech – Karabach 1:0

0

O godzinie 20:00 na Stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17, początek pierwszego meczu I rundy kwalifikacyjnej piłkarskiej Ligi Mistrzów sezonu 2022/2023, pomiędzy drużyną Lecha Poznań a zespołem Karabachu Agdam. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

Raport NA ŻYWO (przed meczem)

Aby widzieć wprowadzane przez nas zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

Mistrz Polski vs zdobywca dubletu w Azerbejdżanie i uczestnik 1/16 finału Ligi Konferencji 2021/2022
8 meczów Lecha z Azerami, 4 wygrane dwumecze, bilans 6-1-1, 12:4
Lech to ostatni polski klub, który wyeliminował azerski (10 lat temu)
3 rywalizacje Karabachu z Polakami, 3 wygrane (Wisła, Piast, Legia) – bilans: 4-1-0
Przed Lechem 28 sezon w Europie i 143 mecz wliczając Interoto – 60-26-56, 205:179
Ostatnia porażka Karabachu (w lutym z Marsylią), ostatnia porażka Karabachu w eliminacjach europejskich pucharów (sierpień 2019, Linfield – Karabach 3:2)

Chcesz wiedzieć jeszcze więcej o Karabachu Agdam i o dwumeczu Lecha Poznań z tym rywalem? Komplet artykułów KKSLECH.com znajdziesz -> TUTAJ

18:35 – Dzień z dobry z Bułgarskiej! Witamy ze stadionu Mistrza Polski rozpoczynając pierwszy i przedmeczowy raport na żywo w nowym sezonie. Czas na europejskie emocje, po 45 dniach pora na mecz o stawkę i pojedynek z faworyzowanym Karabachem!

18:36 – Od paru minut poniżej znajduje się skład Lecha. Jedna niespodzianka – gra Velde.

18:36 – Za chwilę pierwsze fotki z Bułgarskiej + skład rywala.

18:42 – W Karabachu też jedna zmiana w porównaniu z przewidywanym składem. Na „10” gra Leandro Almeida zamiast Ozobicia.

18:43 – Obie drużyny dotarły już na stadion. Trwa spacer po murawie, która od wczoraj prezentuje się bardzo dobrze.

18:51 – Pierwsze fotki:

[See image gallery at kkslech.com]

18:58 – W ramach „Oko na grę” obserwowany będzie Kristoffer Velde. Jego rywalem dziś Marko Vesović.

19:11 – Bramkarze Lecha wyszli na rozgrzewkę.

19:12 – A kibiców powitał właśnie spiker.

19:13 – Dziś w końcu przyjemniej na stadionie nie tylko ze względu na pogodę. Nie ma playlisty muzycznej żadnego z piłkarzy.

19:18 – Wtorkowy mecz to 3 ważne wydarzenia:

– Pierwsze spotkanie Lecha w Europie od grudnia 2020
– Pierwsze spotkanie Lecha z udziałem kibiców w Poznaniu od sierpnia 2018
– 50 mecz van den Broma w europejskich pucharach

19:21 – Obie drużyny w komplecie na rozgrzewce.

19:30 – Niecałe 30 minut:

19:36 – Dzisiaj jest szansa pobić wynik z eliminacji sprzed 7 lat. Wtedy mecz z FC Basel obejrzało na żywo ponad 25 tysięcy widzów.

19:42 – Rozgrzewka zakończona, trochę szybciej niż w Ekstraklasie. Na murawie transparent UEFA – „peace”.

19:47 – Głośne gwizdy podczas wyczytywania składu Karabachu. Czuć już prawdziwe sportowe emocje.

19:51 – Ostatnie zroszenie murawy, hymn Lecha odśpiewany i za 9 minut gramy! W Kotle zostanie ukazana oprawa.

19:53 – Są kibice Karabachu. Przez chwilę było ich nawet słychać.

19:54 – Lech nie przegrał od 2 maja, Karabach od meczu z Marsylią w 1/16 LKE – od 24 lutego (passa 16 kolejnych gier bez przegranej).

19:56 – Z głośników tradycyjnie „Galvanize”, obie drużyny już na murawie w tradycyjnych strojach.

19:58 – Kolejne fotki najpóźniej w przerwie.

19:59 – Mecz poprzedziła minuta ciszy ku pamięci Jerzego Kopy.

20:16 – Aktualizacja zdjęć:

Raport NA ŻYWO (mecz)

1 – 15 minuta

1 min. – No to gramy. Tylko zwycięstwo! Bez niego ciężko będzie awansować dalej.
3 min. – Akcja Skórasia lewą stroną, który podał do nikogo.
4 min. – Kontra Karabachu po której piłkę pewnie wyłapał Rudko.
5 min. – Zoubir już wymanewrował Pereirę, było groźnie.
10 min. – Karabach zaczyna przeważać.
11 min. – Doping Kotła jest dziś naprawdę bardzo głośny.
14 min. – Na boisku nadal goście prowadzą grę, dobrze utrzymują się przy piłce, Lech jest coraz głębiej cofnięty.

16 – 30 minuta

16 min. – Ishak dograł do Rebocho, którego dośrodkowanie w pole karne zostało przyblokowane.
18 min. – Lechici domagali się faulu, sędzia nic nie widział, Karabach grał więc dalej oddając na końcu niecelne uderzenie zza pola karnego.

19 min. – Lechici zupełnie nie radzą sobie z dryblingami Zoubira. Znowu interweniował Rudko, który wyłapał piłkę po lekkim strzale.
22 min. – Lech grał 5 minut. Poza tym wygląda jak w sparingach.
26 min. – Nie umiemy wyprowadzić nawet kontry. Skorża może łapać się za głowę, jeśli to ogląda a na pewno tak jest.
30 min. – Za nami 30 minut. Wynik znów jest lepszy od gry, ponieważ nie gramy nic. Karabach zaskoczył Lecha bardzo dobrą postawą w środku pola, przeważa, kontroluje mecz, jest mocny.

31 – 45 minuta

32 min. – Ishak wziął się za wyprowadzanie piłki i od razu ją stracił. Podanie było do nikogo.
35 min. – Niecelny strzał Kadego, który na razie jest mało aktywny. Karabach atakuje głównie lewą flanką, gdzie Lech na prawej stronie obrony zupełnie sobie nie radzi.
41 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 1:0! Karabach grał w piłkę, Lech strzelił! Dość przypadkowa akcja, piłka trafiła na prawą flankę do Pereiry, który wstrzelił ją w pole karne, gdzie tylko nogę przyłożył niekryty Ishak!

Ishak
Pereira

43 min. – Co za skuteczność Lecha: 1 strzał, 1 celny.
44 min. – Ishak zdobył w Europie już 9 goli w barwach Lecha i jest najlepszym strzelcem klubu w europejskich pucharach. Śrubuje wynik.

45 min. – Do przerwy wynik marzenie. Lech nic nie pokazuje, Karabach piłkarsko jest lepszy, ale to Mistrz Polski prowadzi. To spotkanie mogłoby się już zakończyć.

46 – 60 minuta

46 min. – Widzów: 25188
46 min. – Początek II połowy. Karabach już atakuje.
47 min. – Bardzo groźna sytuacja! Wadji uderza, Rudko broni z problemami.
48 min. – Karlstrom miękko wrzucił w pole karne, ale Ishakowi zabrakło centymetrów, by trafić głową na 2:0! To była setka!
49 min. – Kartka dla Karlstroma.
50 min. – Velde mądrze dał się sfaulować.
51 min. – Niecelne uderzenie Skórasia po długim zagraniu Pereiry.
53 min. – Ufff. Kocioł pod bramką Lecha, znowu nikt z Karabachu nie oddał strzału.
54 min. – Gracz gości chciał wymusić rzut karny.
55 min. – Zero kontroli ze strony Lecha, Karabach momentami robi, co chce. Na nasze szczęście jego akcje kończą się najdalej na 11 metrze bez oddania strzału.
59 min. – Granie piłką od tyłu mogło się zakończyć bardzo źle. Sami mogliśmy sobie strzelić gola.
60 min. – W końcu Lech. Velde -> Ishak. Szwed uderzając z ostrego kąta oddał celny, ale słaby strzał.

61 – 75 minuta

63 min. – Szymczak za Amarala, Ba Loua za Velde.
65 min. – Bardzo zły strzał Murawskiego. Od paru minut Karabach już tak nie atakuje, jego trener 2 minuty temu przeprowadził aż 3 zmiany, jednak ustawienie nie zmieniło się.
66 min. – Ba Loua świetnie wypuścił Szymczaka, ten miał kapitalną okazję, lecz uderzył za słabo z gorszej lewej nogi! To była świetna okazja!
66 min. – Szkoda, że Lech nie trafił w takim momencie. To mogłoby osłabić Karabach, który dotąd cały czas lepszy.
71 min. – Jeszcze 20 minut. Wynik nadal nie jest zły, a szczególnie z taką grą.
73 min. – Błąd w wyprowadzaniu piłki, błąd Murawskiego, dobrze interweniował Rudko. Karabach miał korner, który zepsuł.

76 – 90 minuta

77 min. – Lech się przebudził? Czy Karabach odpuścił? W każdym poznaniacy zaczęli dłużej utrzymywać się przy piłce.
79 min. – Kvekveskiri za Ishaka.
82 min. – Tempo meczu mocno siadło. Wielu piłkarzy odczuwa już trudy tego spotkania.
84 min. – Czerwiński za Murawskiego.
85 min. – Pereira leży, mocno cierpi. Nie może już być kolejnej zmiany, zrobiliśmy trzy w tej połowie.
86 min. – Pereira gra dalej.
87 min. – Kartka dla Szymczaka.
88 min. – Jeszcze 2 minuty. Trzeba już utrzymać ten wynik.
89 min. – Pewne wyjście z bramki Rudko.
90 min. – Po drugiej stronie kontuzji doznał golkiper rywala. Karabach nie ma zmian.
90 min. – Sędzia doliczył 4 minuty.
90+3 min. – Minuta.
90+4 min. – Koniec. Wynik znacznie leeepszy od gry Kolejorza, który piłkarsko był słabszy od Karabachu. Czy to 1:0 wystarczy do awansu? Rewanż w gorącym Baku już we wtorek o 18:00 czasu polskiego. Wcześniej w sobotę o 20:15 gramy rezerwami o Superpuchar Polski. Są mecze ważne i ważniejsze.

I runda kwalifikacja Ligi Mistrzów 2022/2023 (1. mecz), wtorek, 5 lipca, godz. 20:00
KKS Lech Poznań – Karabach Agdam 1:0 (1:0)

Sędziowie VAR: (brak)

Lech: Rudko – Pereira, Satka, Milić, Rebocho – Karlstrom, Murawski (84.Czerwiński) – Skóraś, Amaral (63.Szymczak), Velde (63.Ba Loua) – Ishak (79.Kvekveskiri).

Rezerwowi: Bednarek, Czerwiński, Douglas, Pingot, Kvekveskiri, Sousa, Ba Loua, Ramirez, Tsitaishvili, Sobiech, Szymczak.

Karabach: Mahammadaliyev – Vesović, Medvedev, Medina, Cafarquliyev (82.Bayramov) – Qarayev, Richard (63.Janković) – Kady (82.Owusu), L.Andrade (63.Ozobić), Zoubir – Wadji (63.Sheydayev).

Rezerwowi: Gugeshashvili, Mammadov, A.Huseynov, Huseynov, Mustafazade, Ibrahimli, Bayramov, Janković, Owusu, Qurbanly, Sheydayev.

Kapitanowie: Ishak – Medvedev

Ustawienia: 1-4-2-3-1 – 1-4-2-3-1

Trenerzy: Van den Brom – Qurbanov

Obserwacja „Oko na grę”: Velde

Stan murawy: Bardzo dobry (równa płyta boiska)

Pogoda: +23°C, pochmurno

Miejsce: Stadion Miejski (ul. Bułgarska 17, Poznań)

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

The post Czy to wystarczy? Lech – Karabach 1:0 first appeared on KKSLECH.com - KKS Lech Poznań.

Собянин: К учебному году в МЭШ обновили популярные сервисы и запустили новые