NA ŻYWO: Bodo/Glimt – Lech

0

...

The post NA ŻYWO: Bodo/Glimt – Lech first appeared on KKSLECH.com - KKS Lech Poznań.

O godzinie 18:45 na Aspmyra Stadion w Norwegii, początek pierwszego meczu 1/16 finału piłkarskiej Ligi Konferencji sezonu 2022/2023, pomiędzy drużyną Bodo/Glimt a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego meczowego raportu NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Przed meczem Bodo/Glimt – Lech (16.02.2023)

null 2 wyjazdowe mecze Lecha wiosną w Europie = 2 porażki, 2 mecze Lecha w Norwegii = 1 zwycięstwo i 1 przegrana
null Lech ostatni raz wygrał na wyjeździe w Europie dnia 1 października 2020 (z Charleroi 2:1)
null 17 ostatnich meczów Bodo/Glimt u siebie w Europie to 14 wygranych (z rzędu) i 3 porażki
null 4 kolejne porażki Bodo/Glimt w europejskich pucharach 2022/2023, 5 kolejnych meczów Lecha w Europie bez przegranej
null 15 mecz Lecha w Europie w jednym sezonie, 15 mecz John van den Broma jako trenera Lecha w Europie (dwa klubowe rekordy)
null Lech to ostatni polski klub, który odniósł pojedyncze zwycięstwo wiosną w Europie (1:0 z Bragą w 2011 roku)
null W ramach cyklu „Oko na grę” obserwowany będzie Radosław Murawski

Chcesz wiedzieć jeszcze więcej o Bodo/Glimt i o dwumeczu Lecha Poznań z tym rywalem? Komplet artykułów KKSLECH.com znajdziesz -> TUTAJ a wszystko o Lidze Konferencji 2022/2023 -> TUTAJ.

null Raport NA ŻYWO (mecz)

Aby widzieć wprowadzane przez nas zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

null 1 – 15 minuta

1 min. – Gramy! Osiągnąć dziś taki wynik, aby rewanż w Poznaniu był wielkim świętem.
3 min. – Bodo/Glimt od początku w ataku pozycyjnym.
4 min. – Lech stłamszony od pierwszej minuty, nie radzi sobie w niczym.
5 min. – Pięć minut bardzo nerwowej gry, poznaniakom udało się wybronić m.in. rzut rożny.
6 min. – Gronbaek urwał się Murawskiemu, przewrócił się w polu karnym, ale nie ma jedenastki.
7 min. – Pierwsza akcja Lecha, w której Ishak był na spalonym.
11 min. – Kolejorz próbuje uspokoić grę.
15 min. – Lech nie potrafi poruszać się na tej murawie. John van den Brom przed meczem mówił co innego.
15 min. – null Setka dla Bodo/Glimt po wrzuceniu piłki w pole karne! Pemi na szczęście nie zamknął tej akcji.

null 16 – 30 minuta

17 min. – Rzut rożny dla Lecha, piłkę z drugiej strony dośrodkował Murawski, jednak Milić będący w polu karnym źle złożył się do uderzenia.
20 min. – Lech próbuje oddalić grę.
20 min. – Źle kryty Pemi równie źle złożył się do uderzenia. Znowu mieliśmy szczęście.
23 min. – Nic się nie zmienia, Bodo/Glimt jest coraz bliżej gola.
25 min. – Po kolejnym dośrodkowaniu Mvuki źle z powietrza uderzył Pemi, którego znowu nikt nie krył.
27 min. – Nie radzimy sobie z pressingiem Norwegów, każde nasze nieudane podanie tylko ich napędza.
27 min. – Pereira miękko wrzucił do Ishaka, który nie potrafił oddać dobrego uderzenia głową.
29 min. – Celny strzał Berga z daleka dobrze wyłapał Bednarek.

null 31 – 45 minuta

32 min. – Przez chwilę próbowaliśmy pograć piłką na połowie rywala. Nic z tego.
35 min. – null Faul taktyczny Murawskiego, kartka, nie będzie go w rewanżu.
37 min. – Następne groźne uderzenie sparowane przez Bednarka.
40 min. – Bardzo dobra interwencja Murawskiego w defensywie, za chwilę znowu faulował bardzo słaby dotąd Szymczak.
43 min. – Dośrodkowanie Skórasia z prawej strony i lewą nogą. Niewiele brakowało, by Salamon trącił piłkę.
45+2 min. – Do przerwy 0:0. To świetny wynik, ponieważ Lech nie gra kompletnie nic mając dziś problem ze wszystkim. Potrzeba mnóstwo szczęścia, by nie przegrać tego spotkania.

null 46 – 60 minuta

46 min. – null Można się uśmiać. Marchwiński zmienia Kvekveskiriego.
46 min. – Początek II połowy.
47 min. – Już groźnie pod naszą bramkę. Bodo/Glimt miało korner, na końcu bardzo niecelnie uderzył Pellegrino.
50 min. – Lech próbował rozegrać rzut wolny. Niestety na próbie się skończyło.
51 min. – Bednarek obronił strzał z ostrego kąta, za chwilę jeszcze uderzenie Norwegów z daleka było niecelne.
54 min. – null NIEMOŻLIWE! Dobre dośrodkowanie na 5 metr do Marchwińskiego, który uderzając po koźle nie trafił do siatki! To była dwusetka! Powinno być 1:0 dla Lecha!
54 min. – null I już Glimt! Główka Pemiego obok bramki.
56 min. – Ta niewykorzystana szansa przez Marchwińskiego może być kluczowa. Nie ma ona jednak wpływu na zawodnika, na jego psychikę. Od kilkunastu miesięcy gorzej w jego przypadku być nie może, pojedyncze przebłyski nie mają na nic wpływu.
59 min. – Cud. Minuty z przewagą Lecha, utrzymujemy się przy piłce.

null 61 – 75 minuta

61 min. – Ufff. Minimalnie niecelny, płaski strzał Gronbaeka.
62 min. – Tym razem uratował nas rykoszet. Znowu Bodo/Glimt zaczęło się napędzać.
66 min. – Bodo/Glimt wjechało w nasze pole karne, Sorensen szukał Pemiego, który boleśnie faulował Czerwińskiego. Lewy obrońca Lecha dobrze interweniował.
70 min. – Strata Skórasia po której Norwegowie na szczęście też stracili piłkę.
72 min. – Bednarek podał piłkę na aut, gdzie stał boczny sędzia. On z nami nie gra.
73 min. – null Velde za Szymczaka.

null 76 – 90 minuta

76 min. – Ostatni kwadrans. Bierzmy ten wynik i wracajmy. Będą chociaż jakieś nadzieje przez tydzień.
78 min. – Lewą stroną przedzierał się Skóraś, który stracił piłkę.
80 min. – null Dagerstal za Karlstroma.
84 min. – Już 84 minuta. Bodo/Glimt cały czas w ataku, ma jeszcze jedną zmianę tak jak my.

null 1/16 finału Ligi Konferencji 2022/2023 (1. mecz), czwartek, 16 lutego, godz. 18:45