28
29

Партизан у великом финалу Моцарт Купа Радивој Кораћ против Црвене звезде!

ВОЈВОДИНА МТС – ПАРТИЗАН МОЦАРТ БЕТ 67:80 (22:24, 14:19, 13:17, 17:20)

Партизан је у другом полуфиналу Моцарт Купа Радивој Кораћ победио Војводину и оверио пласман у велико финале, где ће се у суботу од 21.00 час борити за „Жућкову левицу“ са Црвеном зведом.

Утакмица је почела са по неколико нереализованих напада на обе стране, а после четири минута било је 7:7. Појачао је Партизан ритам, али су се Новосађани добро држали, па је на крају прве деонице било 22:24.

Прилично изједначено било је у уводним минутима друге четвртине, погодио је Нанели тројку, узвратио Савић и у 14. минуту било је 29:29, а три минута касније 35:34 за црно-беле. На велики одмор, екипа тренера Жељка Обрадовића отишла је после закуцавања Копривице са 43:36.

Држала је Војводина прикључак и у трећој четвртини, иако је Партизан имао од пет до осам поена предности, све до тројке Каминског у 25. минуту – 53:42. Имали су црно-бели потпуну контролу игре, па су на последњу паузу отишли са солидних 60:50.

Поново се вратила Војводина на само минус пет у 33. минуту (59:64), па на 63:66 шест минута пре краја. Узвратио је Камински, па су Новосађани због протеста добили техничку грешку, да би Пантер са линије пенала повећао на 70:63. Уследила је рампа црно-белих, па неспортска лична грешка над Ледејом, и Партизан је четири минута пре краја поново имао двоцифрену предност – 76:65. Тада је практично све и било решено, пошто су црно-бели до краја контролисали резултат и обезбедили пласман у финале.

Комплетну статистику погледајте овде

Фото галерију погледајте овде

ИЗЈАВЕ

Урош Трифуновић

-Пре утакмице смо знали шта нас чека, физички веома добра екипа, која је старија од нас и морали смо да користимо фаулове на бољи начин у првом полувремену, пре бонуса. Пружали су нам отпор када год смо направили 10 разлике, они су спупштали тројкама или нашим глупим фауловима. У последњој четвртини смо одиграли бољу одбрану и заслужено победили.

Жељко Обрадовић

-Упозорио сам играче да играмо против искусне екипе и тај податак да су нешто старији у просеку година није битан, али да се скрене пажња играчима да играју против играча попут Канингема који је познат и других који су играли и у АБА лиги. Честитао бих Војводини на свему што су урадили, види се да мој млади колега ради изузетан посао. Играју веома агресивно, паметно, имају јасне идеје увек шта желе да играју и вечерас су одиграли прилично добру утакмицу. Задовољан сам што смо добили све четири четвртине и томе треба да стремимо. Та константност у игри је нешто што је веома важно. Можда је и превелик резултат, али честитке мојим играчима на одиграној утакмици за коју смо знали да ће бити чврста и тешка и на пласману у финале.

Следи финале против Црвене звезде.

-Моја жеља је да растеретим екипу, да мотивација буде на највећем нивоу, али да се контролишу емоције. То је у финалима најважније, да се игра кошарка, да све остало што носи финале не буде толико битно и да не размишљају о томе. Како год да се заврши, сезона се наставља. Имамо још два такмичења, зна се где смо и шта смо и шта треба да урадимо у наставку да бисмо наставили да играмо са максималним амбицијама. Ален Смаилагић има проблема, имао је и температуру, лоше се осећа и практично не постоји никаква шанса да игра сутра, нажалост.

И на крају, апел:

-Када сам промовисан у тренера Партизана, неколико ствари сам истакао, једна је била да завлада фер плеј и да се прича о кошарци. Сутра велико финале, између два велика клуба, надам се и волео бих да све прође фер и спортски, апелујем пре свега на навијаче Партизана да се фер понашају према свим актерима утакмице. Терен није место за вређање било кога. То сам од првог дана говорио, кад год сам имао прилику тако сам се и понашао. Ми смо ривали, али и спортски пријатељи. На томе треба да остане. Нека победи бољи. Да се на томе заврши. Најјача импресија прве године у Нишу, када су навијачи Звезде и Партизана певали Марш на Дрину. Да тако буде и сутра, да сви схватимо да смо у нашој лепој земљи и да сви поштујемо једне и друге. Да се заврши на леп и фер начин и та ће слика обићи Европу.

Милош Исаков Ковачевић

-Честитке на победи екипи Партизана и пуно среће у наставку сезоне, да остваре све своје циљеве. Нисмо успели да остваримо победу ни у једној четвртини, што је био иницијални план. Када се погледа ипак цео меч, мислим да смо имали шта да покажемо. Примити 80 поена од Партизана, где смо имали проблем да контролишео неке наше дефанзивне моменте, из неке жеље улазили у беспотребна слободна бацања и фаул кошеве. Показали смо да имамо карактер, и јаку дефанзиву. Дозволили смо Партизану да на полувреме оде са седам разлике. Можда је ова разлика и превелика, чињеница је да су играли са дозом резерве због финала, али на крају можемо поносно да се вратимо кући.

Петар Ракићевић

-Било је изванредно играти у ова два дана пред пуним Чаиром. Поносан сам на своје момке и стручни штаб, како смо изгледали 35 минута. У првом полувремену смо показали да можемо да одиграмо добру утакмицу против сви знамо како јаког Партизана. Криво ми је што смо на минут до краја испустили пола коша и отишли на минус седам. Успели смо да се вратимо у трећој четвртини, али недостајало нам је искуства и јаких утакмица да приведемо меч у неки егал. Томе смо се надали. Партизан је наравно доминантан, сувишно је причати о њима. Желим им све најбоље у финалу, ми се окрећемо својим обавезама.

Ход конем. В Москве на Гоголевском бульваре открылся летний шахматный клуб

Российские ракетки сообразили на троих // Даниил Медведев, Мирра Андреева и Элина Аванесян дружно вышли в 1/8 финала теннисного Roland Garros