Апрель
2021

«Ак Барс» җиденче уенда җиңелде һәм Казан хоккейчылары өчен сезон тәмамланды

0

(Казан, 15 апрель, «Татар-информ», Гөлия Хәсбиуллина). Бүген Континенталь хоккей лигасының Көнчыгыш конференциясенең финалының җиденче уенында «Ак Барс» хоккейчылары Омск шәһәренең «Авангард» командасына 3:4 исәбе белән җиңелде.

Казан командасы Гагарин Кубогы өчен көрәштән төшеп калды. Матч Казанда «Татнефт-Арена» боз сараенда узды.

Хоккей командалары дүрт җиңүгә хәтле уйнады, Казанның «Ак Барс» хоккей командасы, башта Түбән Новгородның «Торпедо»сын, аннары Уфаның «Салават Юлаев»ын дүрт уенда җиңеп, КХЛның Көнчыгыш конференциясенең финалына чыкты, тик «Авангард»ка каршы уен сериясендә оттырды.

«Ак Барс» — «Авангард» сериясенең алты уенында да җиңүне чит боз сараенда кунакта булган һәм уенның беренче алкасын керткән команда җиңеп барды, бүгенге җиденче матчта да боз хуҗасы җиңелде.

Беренче период. Унберенче минутта «Авангард» һөҗүмчесе Кирилл Семёнов исәпне ачты (0:1). Унөченче минутта Дмитрий Воронков исәпне тигезләштерде (1:1). Периодның соңгы минутында Оливер Каски «Ак Барс» капкасына икенче алканы кертте (1:2).

Икенче период. Унбишенче минутта «Ак Барс» сакчысы Альберт Яруллин гол кертте (2:2). Унҗиденче минутта Артём Галимов Казан командасын алга чыгара алды (3:2).

Өченче период. Унынчы минутта исәп тагын тигезләште, голны «Авангард» хоккейчысы Вилле Покка кертте (3:3).

Өч периодтан соң исәп тигез булу сәбәпле, өстәмә вакыт — овертайм башланды. Овертаймда өстенлекне Омск командасы алды. Дүртенче минутта Оливер Каски исәпне 3:4 итте.

Командалар составы:

«Ак Барс»

Билалов (Рейдеборн);

Фисенко — Сафонов — Глухов, Рукавишников — Яруллин;

Воронков — Галимов — Галиев, Педан — Хенкель;

Дыняк — Кормье — Петров, Лямкин — Юдин;

Доус — Бурмистров — Тихонов, (Зарипов), Журавлёв.

«Авангард»

Грубец (Бобков);

Ковальчук — Зернов — Костин, Шәрипҗанов — Покка;

Чинахов — Найт — Буше, Готовец — Береглазов;

Дедунов — Семёнов — Толчинский, Чистяков — Каски;

Каблуков — Стась — Потапов (Хохлачёв), Соловьёв.

Собянин: Уникальные сервисы в центре "Профессии будущего" упрощают поиск работы

«Адвокат Валиевой: ей подсыпали допинг и сделал дедушка». Серьёзное расследование.

Собянин: Благоустройство улицы Бутлерова в ЮЗАО завершено

Иоганн Себастьян Бах

Концерт «Битва Клавиров: Бах vs Моцарт»

Футболист Тарасов показал средний палец водителю автобуса в Москве

Завершилась сап-экскурсия на фестивале «Москва — на волне. Рыбная неделя»

Рафаэль Надаль

Рафаэлю Надалю подмигнул слепой жребий // Первым соперником 14-кратного чемпиона будет четвертая ракетка мира Александр Зверев