Мы в Telegram
Добавить новость
103news.com
Жизнь
Май
2024

Хибна відмова від грудей

0

Хибна відмова від грудей – що насправді відбувається з віковою поведінкою дитини біля грудей у 2-3 місяці? Напевно, кожна мама чула від оточуючих побоювання про те, що якщо прикладати новонародженого «на кожен писк», то потім не зможеш займатися справами та не матимеш взагалі вільного часу. Тому що «привчиться» проводити весь час на грудях «до школи». […]

Запис Хибна відмова від грудей спершу з'явиться на Маргарита Лежепекова ????.

Хибна відмова від грудей – що насправді відбувається з віковою поведінкою дитини біля грудей у 2-3 місяці?

Напевно, кожна мама чула від оточуючих побоювання про те, що якщо прикладати новонародженого «на кожен писк», то потім не зможеш займатися справами та не матимеш взагалі вільного часу. Тому що «привчиться» проводити весь час на грудях «до школи». Як не дивно, але ці ж люди трохи пізніше, коли малюкові виповнюється вже 2-3 місяці, дивуються й тривожаться, що він став проводити за смоктанням грудей вже не 20-30 хвилин, а всього 2-5. І більше не хоче, «не наїдається», але «голодний не хоче смоктати груди».

Як з віком змінюється поведінка дітей біля грудей

Насправді діти з ростом та розвитком постійно змінюють свою поведінку під грудьми. Новонароджені зазвичай хочуть часто й подовгу зосереджено смоктати, засипають на грудях, довго їх не відпускають, посмоктуючи уві сні час від часу. Але після місяця-півтора ситуація змінюється. Поступово дитина починає все більше звертати увагу на те, що відбувається навколо. Тому часто відволікається, перериваючи смоктання та розглядаючи все навколо. Також стає все сильніше, в постійних тренуваннях відточує своє вміння смоктати й тому робить це все ефективніше, витрачаючи все менше часу.

Ще трохи пізніше малюк виявляє свої ручки, потім – ніжки та інші частини тіла, починає їх посилено вивчати, тренувати можливості … Наприклад, що вийде, якщо смоктати і груди, і пальчик одночасно? А раптом виявиться, що від смоктання пальчика відчуваємо щось інше, ніж від смоктання грудей, адже при прикладанні до грудей треба ще й ковтати? А іноді хочеться ще й поїсти, іноді – просто посмоктати, заспокоюючись … Після півроку розвиток дитини йде просто божевільними темпами. Іноді малюк настільки захоплюється вивченням світу, що просто забуває прикластися до грудей. Тоді виникає необхідність відривати його від важливих справ та нагадувати про прикладання.

А що може сприйматися як хибна відмова від грудей?

Одночасно приблизно близько півтора-трьох місяців відбувається таке явище, зване «дозріванням лактації». Тоді вже груди пристосовуються до особливостей стимуляції, перестають бути постійно наповненими. Також починають виробляти молоко саме під потреби, прямо під час смоктання. Найчастіше це відбувається досить різко, несподівано для дитини. Вона може нервувати, тому потрібен певний час, щоб прийняти нові умови роботи грудей, адаптуватися та навчитися смоктати по-різному для різних своїх потреб. Зазвичай на це йде близько тижня, якщо не втручатися, допомагати заспокоюватися під час годування, а в житті дитини відсутні інші предмети для смоктання, які б заважали нормальній адаптації до умов, що змінилися.

Тому прикладання до грудей стають все більш різноманітними, приблизно до трьох місяців досить чітко розділяючись на дві основні групи. Навколо снів (на сон, уві сні, на пробудження) залишаються прикладання спокійні, більш-менш довгі, ефективні, в цілому, схожі на ті, що були в періоді новонародженості. А коли дитина не спить, то прикладання коротші, іноді менше хвилини. Необхідність в них може виникати досить часто, але для різних потреб: попити, злякався, вдарився, перевірити зв’язок з мамою, «зарядити батарейки», пописяти, засмутився, допомогти відволіктися … А іноді дитина просто не захоче брати груди, тому що занадто зайнята й буде протестувати, якщо її змушувати.

Як реагують зазвичай?

Якщо ж мама не знає про те, що поведінка під грудьми з віком змінюється, або знаходиться в полоні суспільних уявлень про грудне вигодовування як про годування «раз на 3 години по 20 хвилин і з віком проміжки все більше», вона може бути стривожена такими змінами. Думати, що дитина «поїла неповноцінно», «залишилася голодною», мало молока, «не хоче брати груди, відмовляється вдень, тільки вночі їсть нормально». На жаль, часто це призводить до того, що мама починає наполягати на годуваннях. На тому, щоб дитина продовжувала смоктати. Починає нервувати сама з приводу кількості молока. Це відображається не тільки на емоційному стані дитини (вона теж починає більше нервувати біля грудей). Але й вже в реальності може призвести до проблем зі ставленням малюка до грудей. Якщо ж тривога призвела до догодовування, особливо з пляшки, то проблема значно погіршується і ризик того, що станеться не хибна, а вже справжня відмова від грудей, дуже зростає.

Що ж робити мамі з цим всім?

Єдине, що залишається – прийняти природний хід речей. Пристосуватися до зміни поведінки дитини, вчитися взаємодіяти з нею в нових умовах.

  • Вдень постаратися створювати більш спокійну обстановку для годувань. Наприклад, закрити штори, піти в спокійне місце, включити спокійну музику або «білий шум».
  • Давати дитині більше контакту, особливо фізичного, тілесного. Більше брати на ручки, гладити, торкатися та радіти близькості, колисати на руках, під час ходьби або на фітболі.
  • Може, частіше пропонувати груди в різних ситуаціях, але не наполягати на прикладанні та його продовженні.
  • Використовувати будь-які можливості для спокійних годувань «навколо снів» – бути поруч під час денного сну (використовуючи це як можливість для свого відпочинку). Дуже корисно організувати спільний сон вночі.

Запис Хибна відмова від грудей спершу з'явиться на Маргарита Лежепекова ????.





Губернаторы России
Москва

Собянин сообщил о планах благоустройства территорий школ и детских садов





Москва

травят изгоя писателя на районе даже менты тоже


Губернаторы России

103news.net – это самые свежие новости из регионов и со всего мира в прямом эфире 24 часа в сутки 7 дней в неделю на всех языках мира без цензуры и предвзятости редактора. Не новости делают нас, а мы – делаем новости. Наши новости опубликованы живыми людьми в формате онлайн. Вы всегда можете добавить свои новости сиюминутно – здесь и прочитать их тут же и – сейчас в России, в Украине и в мире по темам в режиме 24/7 ежесекундно. А теперь ещё - регионы, Крым, Москва и Россия.

Moscow.media
Москва

Собянин: В этом году к проекту «Открой#Моспром» присоединился один миллион человек



103news.comмеждународная интерактивная информационная сеть (ежеминутные новости с ежедневным интелектуальным архивом). Только у нас — все главные новости дня без политической цензуры. "103 Новости" — абсолютно все точки зрения, трезвая аналитика, цивилизованные споры и обсуждения без взаимных обвинений и оскорблений. Помните, что не у всех точка зрения совпадает с Вашей. Уважайте мнение других, даже если Вы отстаиваете свой взгляд и свою позицию. 103news.com — облегчённая версия старейшего обозревателя новостей 123ru.net.

Мы не навязываем Вам своё видение, мы даём Вам объективный срез событий дня без цензуры и без купюр. Новости, какие они есть — онлайн (с поминутным архивом по всем городам и регионам России, Украины, Белоруссии и Абхазии).

103news.com — живые новости в прямом эфире!

В любую минуту Вы можете добавить свою новость мгновенно — здесь.

Музыкальные новости

Игорь Стравинский

Фестиваль «Гений места», посвященный Игорю Стравинскому, откроется в Ораниенбауме 15 июня




Спорт в России и мире

Алексей Смирнов – актер, которого, надеюсь, еще не забыли

Рок-версия гимна Белогорска прозвучала на масштабном рок-н-мобе

Спортсмен Росгвардии занял второе место в личном многоборье на Играх БРИКС

Роман Костомаров поучаствовал в боксерской тренировке в Москве


WTA

«ITF решила пойти по пути WTA и ATP, которые давно допускают россиян» — Янчук



Новости Крыма на Sevpoisk.ru


Москва

«Москва востребована мировым сообществом»: какое значение имеют военно-морские учения России и Египта



Частные объявления в Вашем городе, в Вашем регионе и в России