2020

Новости за 03.02.2020

Šťastný Barák. Debut za Lecce ozdobil gólem: Hodně mi tyhle emoce chyběly

iSport.cz

Povedenou premiéru v novém dresu má za sebou Antonín Barák. Český záložník pomohl gólem k výhře Lecce, kde hostuje z Udine, 4:0 nad FC Turín. Ligovou trefu si připsal po více než roce a půl, naposledy v Serii A skóroval 13. května 2018. „Hodně mi tyhle emoce chyběly,“ přiznal po úspěšném debutu za klub z Apulie.

VIDEOhrátky ve Španělsku. Hráč viděl červenou dvakrát během pár minut

iSport.cz

VAR je za svoji existenci ve fotbale autorem mnoha zajímavých příběhů. Další z nich napsalo „video“ ve Španělsku. Technická výpomoc je na Pyrenejském poloostrově k dispozici také ve druhé nejvyšší soutěži -Segunda Division. Duel mezi Fuenlabradou a Gironou (0:1) si bude pamatovat především domácí záložník Cristóbal Márquez. Málokomu se totiž stane, že by od rozhodčího dostal v jednom zápase, dokonce v časovém úseku zhruba čtyř minut, dvě červené.

Rittich namíchl soupeře. Slavil, jako by vyhrál Stanley Cup, láteří hvězda

iSport.cz

Divoký týden za sebou mají hokejisté Calgary a Edmontonu. Během dvou vzájemných utkání vstřelili 17 branek, rozdali 85 hitů, nasbírali 140 trestných minut a pětkrát se poprali. David Rittich z týmu Flames sice pěstmi nemáchal, ale kvůli své oslavě z prvního utkání, ve kterém Calgary vyhrálo 4:3 po samostatných nájezdech, patří teď nejspíš v šatně soupeře mezi hlavní terče.

Plíšková je po Australian Open světovou trojkou, Kvitová mimo TOP 10

iSport.cz

Tenistka Karolína Plíšková klesla ve světovém žebříčku po Australian Open, na němž vypadla už před branami osmifinále, z druhého na třetí místo. Druhá nejlepší Češka Petra Kvitová neobhájila v Melbourne loňské finále a po čtvrtfinálovém vyřazení spadla z elitní desítky na jedenáctou pozici.

Kapitán Řepík: Kruppův konec? Prohra i nás hráčů, Hořava dodal impulz

iSport.cz

Před zápasem měli v zádech strašidelnou bilanci dvou bodů z 21 možných. Sedm utkání nebodovali naplno, šestkrát prohráli. V neděli Sparta zase nebrala všechny body, pod novým trenérem Miloslavem Hořavou ale předvedla zlepšený výkon. „Aktivita, bruslení, důraz. Musíme v tom pokračovat i dál,“ přeje si po výhře 4:3 v prodloužení nad Kometou kapitán Pražanů Michal Řepík. Vyjádřil se také k vyhazovu Uweho Kruppa.

Zázrak Mahomes. Hází sekerou, chtěla ho MLB i NFL. Slavit bude na kolotoči

iSport.cz

Nejen stát Missouri, pro který získal první Super Bowl po 50 letech, ale celý sportovní svět mu leží u nohou. A pravé ruky, právě z ní vyletěly za zdánlivě ztraceného stavu 10:20 v poslední čtvrtině 54. Super Bowlu proti San Franciscu tři přihrávky, které jeho spoluhráči následně přetavili v touchdowny a famózní otočku na 31:20. Quarterback Patrick Mahomes se stal v noci z neděle na pondělí v Miami nesmrtelným. A to mu je pouhých 24 let, NFL hraje třetím rokem. A navíc měl hrát baseball.

ONLINE: Plzeň - Örebro. Uspěje Viktoria i v dalším testu zimní přípravy?

iSport.cz

Šesté utkání v rámci zimní přípravy dnes hrají fotbalisté Plzně. Jejich soupeřem je švédské Örebro. Pod novým koučem Adriánem Guľou Viktoria ještě neprohrála, kromě bezbrankové remízy s Žižkovem Západočeši pětkrát zvítězili, navíc jen jednou inkasovali. Uspějí i dnes? Online přenos zápasu sledujte od 15 hodin na iSport.cz.

Góly vykoupené bolestí. Bojovník Dej vedl Vítkovice k další výhře

iSport.cz

U prvního gólu byl hákovaný Jaromírem Jágrem, před druhým ho dva rivalové ostře sestřelili u hrazení. Bojovník Rastislav Dej byl společně s bezchybným brankářem Miroslavem Svobodou klíčovou postavou Vítkovic při vítězství nad Kladnem 3:0. Že se v závěru netrefil do prázdné? To ho mrzet nemuselo, o pár okamžiků byl přesnější Roberts Bukarts.

Přestupy NHL ONLINE: Obr z Winnipegu už asi do sezony nezasáhne

iSport.cz

Polovina ročníku 2019/20 je za námi a přestupová fáze začíná směřovat k uzávěrce. Letošní trade deadline je 24. února a tradičně bude určitě zajímavá. Dokáže ještě někdo trumfnout výměnu Taylora Halla z New Jersey do Arizony? To se uvidí! Proto dál sledujte server iSport.cz a veškeré aktualizované zámořské dění.

Žhavý Super Bowl: Shakira házela zadkem, JLo u tyče, partner byl pyšný

iSport.cz

Miliony lidí po celém světě si zapínají Super Bowl jen kvůli poločasové přestávce. Když se zase začne hrát americký fotbal, stačilo, klik, vypínají televizi. Finále NFL nabídlo v noci z neděle na pondělí skvělou show, jak na hřišti, kde se po senzačním obratu radovali z vítězství 31:20 nad San Franciskem hráči Kansas City Chiefs, tak o pauze. V hlavní roli se představila Shakira a Jennifer Lopez.

Dynamo vyhrálo i díky diskutabilnímu pravidlu: Jasný gól. Pozor, tak NE!

iSport.cz

Mít Pardubice teď o tři body méně, možná jim uděláte už pomalu křížek na cestu do 1. ligy. Mají víc zápasů než soupeři, ale po úspěchu v Hradci 4:3 jsou zase na kontakt. Ovšem klíčový moment bitvy byl hodně zamotaný. Čtvrtý gól původně vstřelil Mountfield, ale zásah Aleše Jergla nemohl platit, chvíli předtím totiž gólman svoji branku při zákroku vykopl. Za chvíli se pak na druhé straně prosadil Jan Mandát. Domácí pak měli hodně kyselou náladu.

Super Bowl: Mahomes řídil geniální obrat. Kansas slaví titul po 50 letech

iSport.cz

Po 256 utkáních základní části a 10 play off vyvrcholila v neděli v noci ve velkém stylu jubilejní 100. sezona NFL. 54. Super Bowl nabídl na domácím stánku Miami Dolphins neuvěřitelné drama, Kansas City Chiefs ve čtvrté čtvrtině prohrávali se San Franciscem 49ers 10:20, ale hvězdný quarterback Patrick Mahomes dovedl v posledních 15 minutách Chiefs ke třem touchdownům a vítězství 31:20! Kansas, který se účastnil i prvního Super Bowlu v historii, získal trofej Vince Lombardiho po 50 letech.

Skvěle! Futsalisté zdolali Slovinsko a jsou o krok blíž MS. Kouč byl hrdý

iSport.cz

Čeští futsalisté vstoupili do kvalifikace o postup na mistrovství světa nejlepším možným způsobem. V brněnské hale Vodova před téměř třinácti sty diváky porazili v úvodním duelu skupiny Slovinsko 3:1. V druhém zápase došlo na překvapení, když Rumunsko zdolalo Kazachstán rovněž 3:1. Tento výsledek nahrál mírně do karet i Čechům, kteří by při určité shodě okolností mohli oslavovat postup na šampionát již v pondělí po odehrání druhých zápasů skupiny.

Barcelona napravila prohru, Sevilla s Vaclíkem klesla na 4. místo

iSport.cz

Fotbalisté Sevilly s českým reprezentantem Tomášem Vaclíkem v brance remizovali v 22. kole španělské ligy s Alavésem 1:1 a klesli na čtvrtou příčku. Předstihlo je Getafe, které přehrálo Bilbao 2:0. Barcelona odčinila prohru z minulého kola s Valencií a poradila si doma s Levante díky brankám Anssumana Fatiho 2:1.