Добавить новость
103news.com
Ukranews.com
Июнь
2021

Уряд готує нові податки для українців і бізнесу. Кого торкнуться нововведення

0
Уряд готує нові податки для українців і бізнесу. Кого торкнуться нововведення

Міністерство фінансів розробило законопроєкт, яким вводиться ПДВ при продажі новобудов і податок на авто середнього класу. Чиновники запевняють, що нововведення не торкнуться простих людей, проте бізнес ймовірно покладе свої витрати на плечі покупців. Про це пише КП в Україні.

Так, повідомляється, що умовний середній клас, який купує житло і автомобілі середнього цінового сегмента, повинен буде розщедритися.

Нововведення при продажі нерухомості

Одним з головних нововведень для ринку нерухомості стане введення ПДВ для нового житла. У Мінфіні присягаються, що простих громадян цей податок не торкнеться. Його будуть платити тільки юрособи.

"Ця норма проєкту спрямована на суб'єкти господарювання, у яких є бізнес з перепродажу квартир на вторинному ринку і створюють неконкурентні умови для забудовників, тому що не платять ПДВ. Ця норма не стосується фізичних осіб, оскільки вони не є платниками ПДВ", - заявив міністр фінансів Сергій Марченко

За словами міністра, зазначена норма не вплине на ціни на житло. Правда, незалежні експерти кажуть, що ціни на житло можуть вирости. Адже якщо раніше компанії, які продавали житло після будівлі, могли робити знижки коштом свого прибутку, то тепер їх ціни виростуть, а зростання цін на первинному ринку потягне за собою ціни і на вторинному ринку.

Також в законопроєкті передбачено збільшення ставки податку на дохід фізосіб (ПДФО) до 18% у разі продажу третьої і наступних об'єктів нерухомості протягом одного податкового року. Зараз за такі операції ставка податку на доходи другого і наступних об'єктів нерухомості становить 5%.

Як пояснюють юристи насправді загальний податок при продажі такого житла буде вище. Адже, крім ПДФО, ще платиться 1,5% військового збору. Разом, якщо зараз податок при такому продажу складає 6,5%, то він виросте до 19,5%.

"Ця норма не стосується рядових громадян ... Продаж трьох і більше об'єктів нерухомості на рік - це бізнес", - вважає міністр Марченко.

Експерти з цим не згодні і приводять простий приклад. Наприклад, людина вирішила переїхати в інше місто або взагалі виїхати з країни і при цьому розпродати майно, яке у нього накопичилося, тоді за деякі об'єкти йому доведеться платити великі податки.

"Якщо у когось є різні об'єкти нерухомості - наприклад, земельну ділянку, гараж, квартира, будинок і т. д. - і людина хоче їх продати протягом року, тоді йому доведеться платити підвищені ставки податку", - говорить президент Асоціації фахівців по нерухомості України Юрій Піта.

При цьому чинні ставки ПДФО для продажу протягом року першого об'єкта нерухомості (0%) і другого (5%) залишаються без змін.

Розкіш на колесах

Не дає спокою чиновникам і так званий податок на розкіш. Зараз податок розміром 25 тисяч гривень щорічно протягом п'яти років після покупки платять власники машин, чия вартість перевищує 375 мінімальних зарплат. На початок цього року порогова сума оподаткування таких авто становила 2 млн 250 млн грн. Тобто податок на розкіш платять власники дійсно представницьких машин.

Зараз під оподаткування потрапляють такі марки авто, як AstonMartin, Audi, BMW, Ferrari, LandRover, Lexus, Jaguar, Maserati, Mercedes-Benz, RangeRover, Porschei ряд інших преміальних моделей. Список авто, які потрапляють під податок на розкіш, можна подивитися тут.

У Кабміні вирішили, що цього мало для наповнення бюджету, тому пропонують знизити поріг оподаткування до 200 мінімальних зарплат. Якщо закон приймуть і він, як пропонує Мінфін, вступить в силу з 1 липня, то поріг оподаткування опуститься до 1,2 млн грн. Після цього податок на розкіш можуть почати платити навіть власники таких брендів, як Skoda, VW, Hyundai, Mazda, Honda, Toyota і ряд інших не самих дорогих марок, у яких зараз є моделі дорожче 1,2 млн грн (близько 44 тисяч доларів за нинішнім курсом).

Опитані виданням експерти кажуть, що така зміна законодавства може призвести до того, що автодилери почнуть завозити для продажу більше дешевих базових комплектацій тих чи інших моделей, щоб їх ціна укладалася в податкові рамки, а вже потім їх будуть "напаковувати" всякими додатковими функціями (стереосистемами, подушками безпеки, оббивкою салону і т.п.) за додаткову плату вже на СТО безпосередньо перед продажем.

Сюрпризи для аграріїв

Окремо варто зупинитися на аспекті зміни оподаткування земельних ділянок. Це особливо актуально з урахуванням того, що з 1 липня в Україні запускається ринок землі.

Мінфінівський законопроєкт передбачає введення так званого мінімального податкового зобов'язання для власників земельних ділянок. По суті, це податок, який потрібно буде сплатити, якщо землею ніхто не користувався.

За кожен рік доведеться платити близько 5% від нормативно грошової оцінки земельної ділянки. Якщо врахувати, що зараз 1 гектар в середньому оцінюється в 1 тисячу доларів, то за кожен гектар потрібно буде заплатити орієнтовно 50 доларів, або 1400 грн на рік. До бюджету коштом цього планується отримати близько 10 млрд грн.

Мінімальне податкове зобов'язання визначається для земділянок, які використовуються дачними і садовими кооперативами, для земель запасу, непотрібних паїв, розпорядниками яких є органи місцевого самоврядування, земельних ділянок зон відчуження та безумовного відселення. Платити такий податок зобов'язані будуть навіть власники земельних ділянок сільгосппризначення площею від 50 соток.

Ще один цікавий момент полягає в тому, що змусити платити податок можуть навіть з нічийних земель. Якщо чиновники вирішать, що ви ними користуєтеся, то потрібно буде сплатити податок.

"Мова йде про оподаткування земельним податком ділянок, право власності на які не оформлені, але такі фактично використовуються. Для цього вводиться потенційно корупційна процедура прийняття рішень органами місцевої влади про встановлення факту використання юридичною або фізичною особою відповідної ділянки. При цьому по так званим "самовільно зайнятих земельних ділянках" податкові органи нараховують зобов'язання відразу в розмірі річної суми платежу. І одне і друге - рішення місцевої ради та нарахування податку - це привід для масових зловживань і судових суперечок", - говорить старший аналітик Інституту соціально-економічної трансформації В'ячеслав Черкашин.

Що ще в законопроєкті

Крім перерахованих вище податків, які можуть торкнутися кожного з нас, є ще й непрямі податки. Їх підвищать для бізнесу, а ті вже перекладуть їх на плечі простих громадян, підвищивши ціни на товари народного споживання. Говорячи простими словами, вартість товарів і послуг зростуть на суми цих самих податків.

"Законопроєктом передбачено скасування пільги з акцизного податку для "зеленої" електроенергії, передбачається 5%-ве зростання акцизів на алкогольні напої та ренту за користування радіочастотним ресурсом, попри рішення уряду (від грудня 2019 роки) про мораторій на індексацію ставок на 48 місяців. Передбачається зростання на 14,5% ставок трьох видів рент: за користування надрами в цілях, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин; за спеціальне використання вод і за спеціальне використання лісових ресурсів. Останні дві опції вельми відчутно вдарять по промисловому сектору. Крім того, законопроєкт вводить різке підвищення ставок екологічних податків в 3-8 разів", - зазначив Черкашин.

Як повідомляли Українські Новини, Кабмін придумав "7 ознак прихованого працевлаштування", за якими зможе нараховувати ФОПам нові податки. 

Також ми писали про те, скільки доведеться віддати українцям податків за житло.





Губернаторы России
Москва

Собянин: Завершить строительство станции «Потапово» планируется в этом году





Москва

Как машиностроители оптимизируют сроки отключения горячей воды


Губернаторы России

103news.net – это самые свежие новости из регионов и со всего мира в прямом эфире 24 часа в сутки 7 дней в неделю на всех языках мира без цензуры и предвзятости редактора. Не новости делают нас, а мы – делаем новости. Наши новости опубликованы живыми людьми в формате онлайн. Вы всегда можете добавить свои новости сиюминутно – здесь и прочитать их тут же и – сейчас в России, в Украине и в мире по темам в режиме 24/7 ежесекундно. А теперь ещё - регионы, Крым, Москва и Россия.

Moscow.media
Москва

Сергей Собянин подвел итоги конкурса «Лидеры цифровой трансформации»



103news.comмеждународная интерактивная информационная сеть (ежеминутные новости с ежедневным интелектуальным архивом). Только у нас — все главные новости дня без политической цензуры. "103 Новости" — абсолютно все точки зрения, трезвая аналитика, цивилизованные споры и обсуждения без взаимных обвинений и оскорблений. Помните, что не у всех точка зрения совпадает с Вашей. Уважайте мнение других, даже если Вы отстаиваете свой взгляд и свою позицию. 103news.com — облегчённая версия старейшего обозревателя новостей 123ru.net.

Мы не навязываем Вам своё видение, мы даём Вам объективный срез событий дня без цензуры и без купюр. Новости, какие они есть — онлайн (с поминутным архивом по всем городам и регионам России, Украины, Белоруссии и Абхазии).

103news.com — живые новости в прямом эфире!

В любую минуту Вы можете добавить свою новость мгновенно — здесь.

Музыкальные новости

Игорь Бутман

Солисты Большого театра и квартет Бутмана выступят на фестивале Ruskeala Symphony в Карелии




Спорт в России и мире

Алексей Смирнов – актер, которого, надеюсь, еще не забыли

Ограничения движения в центре Москвы сняли после проведения велогонки La Strada

Велозаезд провели на Крылатских холмах в столице

Mos.ru: движение на ряде улиц в центре Москвы закроют из-за велогонки La Strada


Уимблдон

Касаткина и Шнайдер блеснули на траве перед Уимблдоном. Идеальный день для российского тенниса



Новости Крыма на Sevpoisk.ru


Новости 24 часа

В Воскресенске росгвардейцы задержали гражданку, находящуюся в федеральном розыске



Частные объявления в Вашем городе, в Вашем регионе и в России