Май
2024

Pretkadeti u finalu prvenstva; trener Anzulović – ‘Ponosan sam!’

0

KK Cibona vs. KK Zadar 88-87 (23-27, 22-28, 16-20, 27-12) Pretkadeti Cibone plasirali su se u finale prvenstva Hrvatske nakon pobjede u Jazinama protiv Zadra rezultatom 88-87. Bila je to utakmica u kojoj je Zadar održavao prednost, a početkom posljednje dionice imao i 16 poena, ali čudesnom serijom 21-2, ekipa Roka Anzulovića kreirala je preokret […]

The post Pretkadeti u finalu prvenstva; trener Anzulović - 'Ponosan sam!' first appeared on KK Cibona.

KK Cibona vs. KK Zadar 88-87

(23-27, 22-28, 16-20, 27-12)

Pretkadeti Cibone plasirali su se u finale prvenstva Hrvatske nakon pobjede u Jazinama protiv Zadra rezultatom 88-87. Bila je to utakmica u kojoj je Zadar održavao prednost, a početkom posljednje dionice imao i 16 poena, ali čudesnom serijom 21-2, ekipa Roka Anzulovića kreirala je preokret te tako osigurala mjesto u finalu.

Zadar je utakmicu otvorio s 2-8, Cibona je do svojih prvih poena iz igre došla košem Zadkovića nakon dvije i pol minute, ali i Zadar je nastavio dobrom igrom. Ante Garac je Ciboni donio izjednačenje za 13-13, ali Zadrani su odgovorio novom serijom 0-8 (13-21). Do kraja četvrtine Cibona je uspjela smanjiti zaostatak na prihvatljivu razliku pa se na prvi mali odmor odlazi s 23-27.

Kroz drugu četvrtinu, Zadar je u nekoliko navrata odlazio na dvocifrenu prednost, Cibona se vraćala, da bi tri minute prije poluvremena Zadar stekao osjetnijih +14 (34-48). Do kraja poluvremena, Ante Garac je tricom uspio smanjiti zaostatak svoje momčadi na deset poena (45-55). Treća četvrtina nije se previše razlikovala od druge, Zadar je konstantno održavao dvocifrenu prednost i u posljednjih deset minuta utakmice ušao sa 61-75.

U posljednjoj dionici gledali smo poletnu Cibonu, nakon koša Zadrana na otvaranju za +16, uslijedila je velika serija 21-2 za preokret i 83-79 na semaforu. U završnim minutama Cibona je bila mirnija, Bačić i Bajković su kod Zadra u posljednjem napadu imali šuteve za pobjedu, ali nisu ih uspjeli realizirati, i momčad Roka Anzulovića počela je slaviti plasman u finale prvenstva Hrvatske.

‘Čestitke dečkima na stvarno velikoj pobjedi, ono što im govorim od početka sezona da košarkaški dio kod nas nikad nije bio upitan, karakter kod njih danas me jako veseli, jer samo karakterni dečki se u Zadru protiv Zadra mogu vratiti s minus 16 u zadnjoj četvrtini. Svjesni smo da tri četvrtine nismo bili pravi, ali ja im još jednom čestitam na velikoj pobjedi, a za sutrašnje finale ćemo ipak morati biti bolji. Vjerujem da ćemo se uspjeti dovoljno odmoriti i da ćemo sutra pokazati puno bolji igru. Još jednom, jako sam ponosan na njih, Zadru hvala na gostoprimstvu i na pravoj jednoj muškoj utakmici u kojoj su svi mogli uživati.’ – rekao je trener Anzulović po završetku.

Finalna utakmica na rasporedu je u nedjelju, 25. svibnja, s početkom u 12:30 sati, a protivnik je bolji iz susreta Cedevite Junior i Bosca.

Собянин обратился к ветеранам Великой Отечественной войны в День памяти и скорби

"Известия": в Москве больной мальчик выпал из окна палаты больницы

Собянин: Транспортная доступность Богородского и Метрогородка будет улучшена