2017

Новости за 22.03.2017

Jankto zamotal trenérovi hlavu. Jen tak pro nic za nic nehraje italskou ligu, chválí ho Jarolím

Sport.cz

Náhradník, ale trenérovi zamotal před cestou ke kvalifikaci do San Marina hlavu. Nejen gólem, ale hlavně výkonem. „Jen tak pro nic za nic nehraje italskou ligu a je to na něm znát,“ kvitoval reprezentační kouč Karel Jarolím vystoupení Jakuba Jankta. Jednadvacetiletý mladík působící v Udinese nastoupil v ústecké přípravě proti Litvě do druhé půle a jeho přítomnost na hřišti byla znát. „Příjemně mně zamotal hlavu a určitě si řekl o místo v základní sestavě.“

Olomouc se loučila se sezonou stylově. Pardubice smetla 8:2

iSport.cz

Hokejisté jedenácté Olomouce porazili v posledním 6. kole skupiny o umístění v extralize Pardubice 8:2 a na závěr sezony vyhráli čtyři z pěti utkání. Poslední Dynamo si před bojem o záchranu v baráži připsalo už sedmou porážku venku za sebou. Třemi body za gól a dvě asistence se na tom podílel útočník František Skladaný.

Krmenčík se na reprezentaci těšil, řekl Jarolím. Jankto mu zamotal hlavu

iSport.cz

Pohodlná výhra 3:0 se počítá, hlavně druhý poločas musel trenéra Karla Jarolíma potěšit. Český kouč po utkání s Litvou chválil mladé hráče ve své nominaci, spokojený byl zejména s produktivní dvojicí Michael Krmenčík, Jakub Jankto. „Ale byly tam slušné pasáže i v první půli,“ upozornil při hodnocení středeční přípravy v Ústí nad Labem.

Krmenčík se na reprezentaci těšil, chválil Jarolím. Jankto mu zamotal hlavu

iSport.cz

Třinec – Chomutov 3:2pp. Vyřazení se nekoná, v čase 88:28 rozhodl Cienciala

iSport.cz

Až druhé prodloužení rozhodlo o vítězství Třince nad Chomutovem. Fanoušci čekali na vítězný gól do času 88:28, v němž rozhodl David Cienciala a v pátém čtvrtfinále Generali play off TELH odvrátil první mečbol Pirátů. Série se za jejich vedení 3:2 na zápasy stěhuje na sever Čech, kde se v pátek odehraje šestý duel série.

Třinec odvrátil vyřazení, Chomutov zdolal ve druhém prodloužení

Sport.cz

Hokejisté Třince přežili první hrozbu vyřazení a v pátém čtvrtfinálovém utkání udolali na domácím ledě Chomutov 3:2 až ve druhém prodloužení. Rozhodující gól vstřelil v 89. minutě David Cienciala. Piráti stále vedou v sérii 3:2 na zápasy a v šestém zápase budou mít v pátek výhodu domácího prostředí.

Kladno zdolalo Jihlavu a vydřelo sedmý duel

Sport.cz

Poslední účastník baráže o hokejovou extraligu ještě není znám. Kladenští Rytíři v prvoligovém play off odvrátili i druhý jihlavský mečbol, srovnali stav série a vynutili si rozhodující sedmý duel série, který se odehraje zítra od 17.30 h na ledě Dukly.

Kladno zdolalo Jihlavu a vyrovnalo sérii

Sport.cz

Hokejisté Kladna porazili v šestém semifinále play off první ligy Jihlavu 3:2, vyrovnali stav série na 3:3 na zápasy a o posledním účastníkovi baráže o extraligu se rozhodne až v pátečním utkání v Jihlavě. Rytíři odvrátili i druhý mečbol Dukly a rozhodl o tom v 51. minutě Jakub Strnad.

Kladno doma vybojovalo výhru 3:2 a s Jihlavou rozhodne sedmý zápas

iSport.cz

Na posledního čtvrtého účastníka baráže o Tipsport extraligu si musí hokejoví fanoušci počkat až do sedmého zápasu. V tom šestém na ledě Kladna si totiž domácí Rytíři poradili s Jihlavou těsně 3:2 a vynutili si sedmé utkání na ledě soupeře. Středočeši tak odvrátili druhý mečbol Dukly.

Janktova PARÁDA! Nováček předvedl super sólo a gól: Věděl jsem, co udělám

iSport.cz

Tohle může být hráč české budoucnosti! Záložník Jakub Jankto svůj premiérový start za národní tým okořenil nádherným gólem. Talentovaný hráč naskočil proti Litvě (3:0) do druhého poločasu a vstřelil uklidňující druhou branku. „Přesně jsem věděl, co chci udělat,“ okomentovala krásnou trefu nastupující hvězda z Udine.

iSport.cz

Tohle může být hráč české budoucnosti! Záložník Jakub Jankto svůj premiérový start za národní tým okořenil nádherným gólem. Talentovaný hráč naskočil proti Litvě do druhého poločasu a vstřelil uklidňující druhou branku. „Přesně jsem věděl, co chci udělat,“ okomentovala krásnou trefu nastupující hvězda z Udine.

Plzeň senzačně otočila zápas v Liberci a vynutila si pokračování série

Sport.cz

Hokejisté Plzně vyhráli v pátém zápase čtvrtfinále play off extraligy na ledě Liberce 5:3 a vynutili si pokračování série. Úřadující mistr sice vedl po první třetině 3:1, ale hosté čtyřmi góly ve druhé dvacetiminutovce skóre otočili a odmítli možný konec série. Hattrickem se na výhře Západočechů podílel Miroslav Indrák, skvělý výkon podal brankář Matěj Machovský. Série bude pokračovat v pátek na ledě Plzně.

Liberec - Plzeň 3:5. Indiáni odvrátili mečbol Tygrů, Indrák dal hattrick

iSport.cz

To bude ještě drama! Liberec mohl v pátém utkání čtvrtfinálové série Generali play off TELH slavit postup do semifinále, ale první mečbol nevyužil. Obhájce titulu sice doma vedl nad Plzní už 3:1, ale o svůj náskok přišel a Západočeši si nakonec odvezli vítězství 5:3. Indiáni si zajistili šestý zápas a vděčit za to mohou zejména Miroslavu Indrákovi, který nastřílel hattrick. Šestý duel je na programu v pátek.

Olomouc se loučila se sezónou vysokou výhrou nad Pardubicemi

Sport.cz

Булат Окуджава

Шоумен Ургант уехал в Грузию после отмены выступления на вечере барда Окуджавы

Арцах

Азербайджанский мигрант возмутился из-за того, что в Калининграде суд назначил 4,5 года лишения свободы за убийство в ДТП школьницы. Видео

Майские подарки для вашей машины – все будут довольны!

Прокуратура показала момент наезда на лежащую на парковке женщину в Москве

Эксперты рассказали, как очистить унитаз с помощью лаврового листа

Жителям Подмосковья рассказали, как согласовать границы смежных участков

Šafářová a Veselý v Miami postoupili, Siniaková i Pavlásek prohráli

Sport.cz

Lucie Šafářová vyřadila v prvním kole turnaje v Miami belgickou tenistku Yaninu Wickmayerovou. Soupeřku, která je ve světovém žebříčku o 31 míst níž, porazila po bezmála dvouhodinovém boji 7:6, 6:4. Uspěl také Jiří Veselý, který zdolal německého veterána Tommyho Haase 6:7, 6:3, 7:5. Vypadla naopak Kateřina Siniaková, která prohrála s deblovou partnerkou Šafářové Bethanií Mattekovou-Sandsovou z USA 3:6, 6:4, 4:6. Dohrál i Adam Pavlásek, jenž podlehl domácímu Tayloru Fritzovi hladce 2:6, 3:6 a v této sezóně stále čeká na vítězství.

Šafářová a Veselý v Miami postoupili, Siniaková prohrála

Sport.cz

Šafářová v Miami postoupila, Siniaková dlouhý zápas prohrála

Sport.cz

Lucie Šafářová vyřadila v prvním kole turnaje v Miami belgickou tenistku Yaninu Wickmayerovou. Soupeřku, která je ve světovém žebříčku o 31 míst níž, porazila po bezmála dvouhodinovém boji 7:6, 6:4. Vypadla naopak Kateřina Siniaková, která prohrála s deblovou partnerkou Šafářové Bethanií Mattekovou-Sandsovou z USA 3:6, 6:4, 4:6.

Šafářová začala v Miami vítězně. Vyřadila Belgičanku Wickmayerovou

iSport.cz

Lucie Šafářová vyřadila v prvním kole turnaje v Miami belgickou tenistku Yaninu Wickmayerovou. Soupeřku, která je ve světovém žebříčku o 31 míst níž, porazila po bezmála dvouhodinovém boji 7:6, 6:4. V dalším kole ji čeká turnajová třiadvacítka Daria Gavrilovová z Austrálie.

iSport.cz

Po bídném prvním poločase přišla konečně gólová smršť. Trenér české reprezentace Karel Jarolím vyměnil o přestávce přípravného utkání s Litvou celou jedenáctku a změny pomohly. Nejdříve se po faulu na Michaela Krmenčíka prosadil z penalty Tomáš Hořava, aby několik minut poté zvýšil na 2:0 při své premiéře v národním týmu Jakub Jankto. Poslední slovo měl ale opět Krmenčík, který hezkým gólem uzavřel skóre zápasu na 3:0. Češi si tak před kvalifikačním duelem proti San Marinu připsali pohodovou výhru.

Úžasná Koukalová! Na domácí exhibici rozdala fanouškům své medaile

iSport.cz

Biatlonistka Gabriela Koukalová předvedla fanouškům svoji bezprostřednost i skvělou formu. Na domácím exhibičním šampionátu v jejím rodném Jablonci nad Nisou rozdávala podpisy, oblékala děti do soutěžních čísel i rozdávala medaile a pak za šera proměnila supersprint ve svoji show.