2022

Новости за 22.10.2022

Cherson pod ruskou okupací: „s Ruskem navždy“, mučení i únosy dětí

ECHO24

Ukrajinská armáda útočí v Chersonské oblasti a míří i k oblastní metropoli, kterou už po měsíce okupují ruští agresoři. Rusům tak hrozí, že přijdou o „výstavní skříň“ okupace, která měla trvat už na věčné časy, Ukrajinci zároveň zřejmě získají zpět město, které bude zřejmě téměř vylidněné a jehož obyvatelé během měsíců podle svědectví či dalších informací prožili potlačování demonstrací, bití, mučení a podle některých obvinění i únosy tisíců dětí do Ruska z celé oblasti.

Zmatky s windfall tax nekončí. Piráti trvají na zdanění i za rok 2022, čeká se reakce burzy

ECHO24

Výroky představitelů vládní koalice o zavedení takzvané windfall tax tento týden rozhýbaly pražskou burzu. Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) ve středu ráno potvrdil informaci, že by měla být mimořádná daň zavedena retroaktivně už za tento rok, ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) to pak na tiskové konferenci po jednání vlády dementoval. Ve středu pak burza zaznamenala ztrátu přes 30 miliard korun. Ačkoliv ji pak smazala, expertům se nezodpovědné hýbání s trhem nelíbí…

Dorost obral kladenské Rytíře o body. Hattrickem se blýskl Viktor Wardas

HC Energie Karlovy Vary

Marie Valentová - I karlovarští dorostenci jsou po duelech, které tento týden odehráli, stoprocentní. V sobotním utkání se jim podařilo porazit kladenské Rytíře a připsat si další body. Hattrickem k výhře dopomohl i nováček v týmu Viktor Wardas. Svěřencům trenéra Tomáše Andryse se zatím daří plnit cíl dostat se do první čtyřky.

Junioři otočili duel v Hradci ve třetí třetině a dál vedou extraligu!

Marie Valentová - V sobotním utkání karlovarští junioři zavítali na led Mounfieldu HK. V páté minutě se o otevření skóre postaral Matěj Beneš a dalších čtyřicet pět minut se stav utkání, ani přes snahu hráčů na obou stranách, nezměnil. Až v padesáté minutě se Radimu Handlovi podařilo srovnat stav utkání. Svou ranou jakoby z holí energetiků sňal kletbu. Pět minut po první brance se Radim prosadil i v početní výhodě a vítězství energetiků potvrdil střelou do prázdné branky Ondřej Dorot. Bilance výletu... Читать дальше...

Orli i nadále stoprocentní, z Havířova vezou tři body

HC JME Znojemští Orli

Petra Matůšová - Po týdenní pauze se znojemští hokejisté znovu rozjeli mezi druholigové mantinely. Na havířovském ledě otevřeli Orli skóre v deváté minutě, a ještě v prvním dějství přidali další dvě přesné trefy. Gólman Groh musel ze své sítě lovit kotouč pouze jednou, v závěru utkání si navíc poradil i s trestným nájezdem. Jihomoravané tak ukořistili i osmé vítězství v řadě.

Valaši nezachytili úvod zápasu a podlehli Šumperku

HC Vsetín

Jan Tajzler - Snaha Vsetína na stadionech soupeřů v říjnu nadále pokračuje bez bodového zisku. Úvod sobotního utkání v Šumperku byl pro Valachy mizerný, už v čase 7:03 ztráceli na Draky tři branky a trenéři museli sáhnout ke střídání brankářů. Ani tato změna však Vsetínu potřebný impuls nedodala. Draci navýšili své vedení postupně až na rozdíl pěti branek. Ve třetí třetině sice zelenožlutí kosmeticky upravili skóre, ale už nic nezměnili na tom, že tři body zůstaly v podhůří Jeseníků.

9. třída proti Jihlavě uhájila náskok a znovu naplno bodovala

HC Vsetín

Helena Hegeďová - Déváťáci se v Jihlavě dostali do čtyřbrankového vedení, hráči Jihlavy se ovšem ozvali v závěru druhé třetiny a bylo jasné, že je zaděláno na drama. Domácí Dukla snížila na rozdíl jednoho gólu a Valaši jen bránili. A úspěšně. Vítězství Vsetína potvrdil Adam Němec trefou do prázdné brány.

Derby je naše! Slovan porazil Jablonec 2:0, pálili Rabušic a van Buren

FC Slovan Liberec

Redakce - Liberec – Už 59. kapitola Podještědského derby napsala vítězný příběh! Slovan zvládl důležitou bitvu s Jabloncem díky trefám Michaela Rabušice a Micka van Burena, nizozemský kanonýr vstřelil už osmou branku v sezoně. Čisté konto udržel po několika výrazných zákrocích Olivier Vliegen.

Béčko v Blansku remizovalo

FC Baník Ostrava

Redakce - Utkání zvratů přineslo rezervě Baníku remízu 3:3 v Blansku. Ostravané dvakrát vedli, soupeř však v závěru vyrovnal. Baník posedmé v řadě bodoval.

Na vyrovnání nedosáhli: Plzeň - Baník 3:1

Redakce - Baník se z Plzně znovu vrací bez bodu. Navzdory zajímavému výkonu, který na hřišti Viktorie podal. Po dvou zaváháních vzadu prohrávali Slezané 0:2, ve druhé půli snížili a pomýšleli na vyrovnání. Rozhodující úder Jhona Mosquery však stanovil výsledek Plzeň - Baník 3:1.

Baňky podlehly Spartě 0:6

Redakce - Baňky navzdory statečnému výkonu na pražskou Spartu nestačily. V utkání 8. kola 1. ligy žen Pražankám podlehly 0:6.

Vysoká prohra v Karviné

Dukla Praha FK

Redakce - V Karviné jsme chtěli zlepšit bilanci našich venkovních zápasů, to se ale nepovedlo. V úvodu zápasu se trefil domácí Mikuš a do půl hodiny hry se trefila Karviná ještě dvakrát. Ani v druhém poločase jsme se nedokázali na rozdíl od domácích střelecky prosadit. Domácí přidali ještě dva přesné zásahy a zápas tak skončil 5:0.

Zhořkne Pešoutovi návrat? Energie hostí Kometu

Tomáš Hála - V neděli odpoledne zavítá do KV Areny brněnská Kometa v čele s bývalými energetiky trenérem Pešoutem a útočníkem Jakubem Flekem. Energetici tímto zápasem načnou druhou čtvrtinu základní části Tisport extraligy a jsou v optimálním rozpoložení, aby ji načali vítězně. Utkání startuje v tradičních 15:30. Kde utkání sledovat: Online přenos | Stream Vstupenky: Ticketportal

Ukopali jsme to týmovou hrou, těší Beránka. Extra děkovačka byla super

Vlastimil Mourek - Souboj energetiků s Kladnem byl jako na houpačce. Po úvodním tlaku hostů přebrala iniciativu produktivnější Energie, jejíž vedení upravil na 4:1 Ondřej Beránek. Domácí nejspíš nepočítali s tím, že se nakonec bude jednat o trefu vítěznou, jelikož se Rytíři dokázali zvednout a vstřelit soupeři dvě branky. Pak už pro ně však svatyně Vladislava Habala zůstala zavřena, a Karlovarští se mohou těšit z další domácí výhry.

Svolání valné hromady

SK Kadaň

Jiří Novotný (KAD) - Výkonný výbor na základě článku III stanov SK Kadaň – hokej z.s. svolává valnou hromadu členů. Valná hromada se uskuteční v pondělí 28.11.2022 od 16:30 v prostorách VIP na zimním stadionu v Kadani (Na průtahu 1854, Kadaň). Valné hromady se mohou zúčastnit všichni řádní členové starší 14 let, kteří mají zaplacené členské příspěvky a schválenou přihlášku do spolku k 31.10. 2022.

DEBATA: Hry kolem jedné hry (inscenace)

Neviditelny pes

Tak ta diskuze o těch strašných Brňácích kteří před pěti lety uvedli onu nestoudnou hru, za kterou by měli být uvrhnuti minimálně do kazemat na Špilberku ne-li upáleni na čarodějnické hranici, člověku nedá, než se pokusit o nakouknutí do zákulisí. Co nám vlastně ten režisér chtěl říci? O co se vlastně jedná?

BEST OF HYENA: Co jsem vezl

Posledně jsem tu psal, že jsem kousíček svezl v kufru auta dva pejsky mého syna Davida a že Gari s Norou, až příště se povezou v autě, budou čmuchat ve stylu „čuchám čuchám člověčinu, koho to tu babo máš“.

ZBRANĚ: Budou muset s cenou dolů

Už dnes i přes různé propagandisticky zabarvené zprávy z bojišť je zřejmé, že ruské zbraně, zejména ty klíčové, ve většině nemají takovou kvalitu a výsledky, jak se dříve očekávalo.

Тимати

«Ты кого здесь уму-разуму учить собрался? Берега не путай», — Киркоров получил претензию от Тимати

#123ru.net

«СВЯТОЙ ЛЕНИН» спасает население от борьбы с перенаселением, 3 серия, СЕРЬЁЗНЫЙ НОВОСТНОЙ СЕРИАЛ.

Многодетная мама приобрела квартиру в Подмосковье по жилищной программе

Концерт группы "Пикник" состоится 1 июня в Москве

Росгвардейцы огнем из стрелкового оружия уничтожают беспилотники ВСУ

Онлайн-лекторий «Иннагрика»: подкасты с учеными и экспертами об агротехе доступным языком

ÚVAHA: Podobnosti

„A kdyby se nám nepodařilo zvítězit, strhneme s sebou do záhuby polovinu světa a nepřipustíme, aby nad námi někdo triumfoval.“ Nebo: „Nikdy nebudeme kapitulovat, ne nikdy! Třeba i budeme zničeni, ale dojde-li k tomu, strhneme svět s sebou – svět v plamenech.“ První citát je z projevu Adolfa Hitlera z roku 1934, druhý pronesl o deset let později, a bohužel slib do nemalé míry naplnil, jen s tím rozdílem, že Německo kapitulovalo.

ZMĚNA: Denacifikaci Ruska musí provést sami Rusové

Bez nich to nepůjde, tak jak to v případě Německa nešlo po pětačtyřicátém bez Němců. Proto je dobře, že se v Polsku na začátku listopadu sejde ruská antiputinovská opozice.

GLOSA: Lék na závislost.

Štěstí je něco chvilkového, co se nedá uhnat, dá se jen vyzvat tak , jak poradil Pán Bůh tomu Skotovi , co se pořád modlil : „ Pane Bože , nech mě vyhrát „ tak dlouho , až mu Bůh odpověděl : „ Ale to bys musel aspoň jednou vsadit „.!

DRONY: Stručná večerní úvaha

Kdo mě zná, ví, že mě zajímá vojenská historie, a tam patří i vývoj letectva. Jedna z věcí, co mě u vývoje zbraní (včetně letectva) zaujala, je fakt, že všechno bylo vynalezeno nebo použito dříve, než si obvykle myslíme. Nevěříte? Tak si to vyzkoušíme právě na letectvu (když už jsem nenapsal ten článek o PVO).

ŠAMANOVO DOUPĚ: Jak (ne)začala 3. světová válka

Agresivní chování, pokud je mu umožněno růst bez jakékoli kontroly a odporu, nakonec vede k válce. Řekl před 60 lety americký prezident John F. Kennedy. Tehdy jsem chodil do třídy 6.B v liberecké ZDŠ Pátého května.