2017

Новости за 04.11.2017

Stipanović vodio Cedevitu do pete pobjede, FMP bolji od Cibone

Vijesti.ba

Domaći su već na samom startu stekli značajnu prednost koju su bez problema povećavali do kraja, te su bez većih problema stigli do novog trijuma u regionalnom takmičenju. Prvo ime meča bio je naš Andrija Stipanović sa 18 poena i pet skokova, tri asistencije, jednom ukradenom loptom i dvije blokade, dok je vrlo dobar bio i Džanan Musa sa deset koševa i pet asistencija, te tri utf8

Košarkaši Slobode u Mejdanu nanijeli prvi poraz Širokom

Vijesti.ba

U derbiju četvrtog kola večeras su pobijedili ekipu Širokog rezultatom 94:73 (28:18, 18:14, 25:22, 23:19), nanijevši Širokobriježanima prvi poraz u dosadašnjem toku šampionata. Tuzlaci su od početka kontrolirali događaje na parketu, a pri kraju prve četvrtine imali su vodstvo od 24:12. Marko Rikalo s 18 i Almir Hasandić sa 12 poena bili su najzaslužnijiutf8

Filipinka Karen Ibasco nova Miss svijeta

Vijesti.ba

Izbor za Miss svijeta održan je u filipinskom gradu Pasay, a krunu Filipinki je predala Katherine Espin. Titule u različitim kategorijama dobile su i Ruskinja Lada Akimova, Kolumbijka Juliana Franco i Nina Robertson iz Australije. (Vijesti.ba / AA)

Saudijska Arabija oborila projektil iz Jemena

Vijesti.ba

Raketa je uništena uz pomoć protuzračnog sistema. Lokalni mediji navode da je projektil uništen na sjeveru Međunarodnog aerodroma "Kralj Halid" u Rijadu i da je pala na nenaseljeno, prazno područje. Istakli su da nije bilo ljudskih žrtava ni materijalne štete. Prema navodima lokalnih medija, nastavljeno je i normalno funkcionisanje zračnog saobraćaja. Članoutf8

Bilić pred otkazom: Liverpool pobijedio West Ham

Vijesti.ba

Liverpool je u vodstvo stigao u 21. minuti kada je nakon sjajne kontre Salah postigao gol, a asistenciju je upisao povratnik na teren Mane. Samo tri minute nakon toga Redsi su postigli još jedan gol, a ovaj put strijelac je bio Matip. To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena, a nadu domaćim navijačima da mogu stići do preokreta u ovom meču vratio je Lanzini u 55. minuti, ali većutf8

Heynckesov Bayern očitao lekciju Borussiji

Vijesti.ba

Bavarci su već u prvom dijelu demonstrirali snagu i riješili su pitanje pobjednika. Prvo je  Robben u 17. minuti sjajnim udarcem lijevom nogom pogodio za 0:1, a potom je Lewandowski u 37. minuti efektno, petom, ali uz malo sreće po drugi put zatresao mrežu Milionera. Poljski napadač je svojim drugim golom u 67. minuti potpuno dotukao Borussiju, a domaći su do kraja samo prekoutf8

Geens: Vlada Belgije neće imati utjecaja na Puigdemontovu budućnost

Vijesti.ba

Puigdemont i nekoliko njegovih najbližih saradnika stigli su u Belgiju, nakon što ih je španska centralna Vlada smijenila i preuzela kontrolu nad Katalonijom. Prethodno su separatistički poslanici u Parlamentu Katalonije izglasali deklaraciju o nezavisnosti od Španije. Ministar pravde Geens kaže da je evropski nalog za hapšenje potpuno pravni postupak. &quoutf8

Navijači Rome izabrali Džeku za igrača mjeseca

Vijesti.ba

Džeko je u oktobru postigao tri pogotka, a posebno su upečatljiva bila dva koja je postigao Chelseaju na Stamford Bridgeu u okviru grupne faze Lige prvaka, dok je treći gol postigao u pobjedi protiv Milana na San Siru. U konkurenciji za igrača mjeseca pored Džeke nalazili su se Aleksandar Kolarov, Stepan El Shaarawy i golman Alisson, a svi oni dali su veliki doprinos dobrim rezultatima Vučiutf8

Stylianides: U Arakanu počinjeno etničko čišćenje

Vijesti.ba

"Slažem se sa generalnim sekretarom UN-a Antonio Guterresom, možda je jedini izraz koji ovdje možemo upotrijebiti etničko čišćenje", izjavio je Stylianides nakon posjete Bangladešu. Posjetu je upriličio kako bi ocijenio stanje izbjeglica koje su spas od nasilja u Arakanu pronašli u susjednom Bangladešu. Stylianides je rekao da je potrebno ubijediti vutf8

SDA: Najoštrije osuđujemo vandalske postupke skrnavljenja pravoslavnih grobalja

Vijesti.ba

- Zahtijevamo da nadležne agencije za provođenje zakona hitno otkriju počinioce i privedu ih sudu pravde - ističe SDA u saopćenju za javnost. Istovremeno, SDA od nadležnih lokalnih vlasti traži da se štete hitno saniraju, te pozdravlja čin načelnika Općine Kakanj koji je u tom pravcu već poduzeo konkretne korake. - Skrnavljenje grobalja, vjerskih objekata i kulturno-historijskih sutf8

PSG na krilima Mbappea i Cavanija razbio Angers u gostima

Vijesti.ba

PSG je sav posao obavio u prvih pola sata postigavši tri gola, a gosti su u drugom poluvremenu zabili još dva pogotka. Po dva pogotka postigli su Kylian Mbappe (5’, 84’) i Edison Cavani (30’, 60’), a u strijelce se upisao i Julian Draxler (14’). Brazilac Neymar propustio je utakmicu zbog crvenog kartona kojeg je zaradio u prošlom kolu. Sutf8

Poraz Cibone od FMP-a

KK Cibona Vip

Košarkaši Cibone poraženi su u 7.kolu ABA lige od momčadi FMP rezultatom 99-79. “Izgubili smo u drugoj četvrtini kada smo primili 29 poena i tada je FMP otišao na 15 razlike. Vratili smo se u igru, imali smo otvoreni šut za tricu, ali ga nismo iskoristili što su oni kaznili. Glave nam nisu prave, moramo […]

Sukobili se simpatizeri PKK i policija, ima povrijeđenih

Vijesti.ba

Policija ovog njemačkog grada dala je dozvolu za održavanje protesta pod uslovom da se ne nose predmeti koji simboliziraju PKK kao ni posteri s likom Abdulaha Ocalana, osuđeni lider PKK. Demonstranti su se okupili ispred glavne željezničke stanice u gradu odakle su počeli šetnju. Jedna grupa nosila je simbole i postere koje je policija zabranila nakon čega su ih i upozorili na to. Siutf8

Lica uhapšena u Gradišci prebačena u Okružno tužilaštvo

Vijesti.ba

Podsjećamo, iz MUP-a je juče saopšteno da je pronađeno 20 kilograma skanka, pola kilograma kokaina i 367 grama heroina. Načelnik Uprave za organizovani i teški kriminalitet MUP-a Srpske Darko Ilić rekao je da su uhapšena lica čiji su inicijali T.N. /43/ i T.P./45/ iz Banjaluke i lice M.T. /60/ iz Gradiške. Narkotici su, prema saznanjima policije, bili namijenjutf8

Atletico do pobjede tek u posljednjim sekundama

Vijesti.ba

U poprilično nezanimljivoj utakmici u kojoj domaći igrači nisu uputili niti jedan udarac do 90. minute prema golu Jana Oblaka, pobjednik je odlučen u samom finišu, odnosno u 91. minuti kada je prelijep pogodak postigao Thomas. Atletico Madrid imao je slobodan udarac s nekih 20-ak metara od gola domaćih, Gabi je kratko gurnuo loptu do Thomasa, a on sjajnim udarcem pogodio same ra&utf8

Begović sjajan u pobjedi Bournemoutha kod Newcastlea

Vijesti.ba

Bournemouth je gostovao u Newcastleu, a do pobjede je stigao u 90+2. minuti kada je nakon Surmanovog kornera Cook matirao Elliota. Asmir Begović je briljirao na golu gostiju, te je upisao četiri fenomenalne intervencije. Na još dva terena gosti su uzeli tri boda. Brighton je odnio tri boda iz Swanseaja pogotkom iskusnog Murraya u 29. minuti nakon Knockaertovog ubačaja s desne strautf8

Banjalučanin koji je spašen iz Vrbasa na liječenju u UKC

Vijesti.ba

"Pacijent je trenutno respiratorno i hemodinamski stabilan, a vitalni parametri se održavaju u granicama normale. Pacijent ostaje na daljem liječenju", saopšteno je iz UKC Republike Srpske. Prema riječima dežurnog ljekara u Klinici intenzivne medicine za nehirurške grane Sandre Kovačević, pacijent je juče u 16.55 časova primljen u teškom opštem stanju, utf8

Osteoporoza: Kada kosti pucaju kao staklo

Vijesti.ba

Ovo oboljenje manifestuje se smanjenjem gustine kostiju, zbog čega one postaju porozne. Smanjuje se količina kalcijuma koji obezbjeđuje čvrstinu kosti i koštanog tkiva. Takve krhke i porozne kosti pojačano su osjetljive na udarce i padove. U teškim slučajevima kosti postaju lomljive kao da su od stakla, jer preostaje samo okvir kosti. Osteoporoza je češće bolest ženautf8

Naučite reći ne i mislite samo na sebe

Vijesti.ba

Vježbanjem izbjegnite kilograme Uz menopauzu se često veže debljanje. Istraživanja su pokazala kako žene iznad 50 godina u prosjeku dobijaju od jednog do dva kilograma godišnje. Najčešći uzroci su niži nivo estrogena u tijelu, gubitak mišićne mase te nagomilani stres. Svakodnevnim vježbanjem i zdravom prehranom ovaj problem može se lako izbjeći. Odlične opcije za vježbautf8

Юрий Лоза

«В фонограмме нет ничего плохого»: певец Лоза оценил бесплатный концерт Мадонны в Рио-де-Жанейро

Выставка

Выставка о красоте старины открыта в Поганкиных палатах в Пскове

Олег Газманов поздравил томскую участницу ВОВ с Днем Победы

Опубликовано интервью Такера Карлсона с обвинившей Байдена в домогательствах и переехавшей в Россию Тарой Рид

Путин: правда о Второй мировой войне мешает колониальной политике

Пронько: "Страна в буквальном смысле вымирает"

Afganistan pokrenuo postupak blokiranja aplikacija WhatsApp i Telegram

Vijesti.ba

Parwiz Kawa, urednik jedne od najvećih novinskih agencija u toj zemlji je rekao da je ovaj potez nazadan i da će naići na otpor. - Reakcija javnosti, uključujući našu naslovnicu, jeste da pruži otpor. Mi ne možemo tolerisati zabranu društvenih medija niti bilo kakvu cenzuru - rekao je Kawa za BBC. Kako piše BBC, moguće je da je ovaj potez iniciran kako bi se zaustaviutf8

Zaza i Florenzi ponovo u reprezentaciji Italije

Vijesti.ba

Zaza se vraća u reprezentaciju zahvaljujući sjajnim igrama u dresu Valencije za koju je postigao osam golova u posljednjih sedam prvenstvenih utakmica, dok je Florenzi na spisku nakon oporavka od dvostruke rupture križnih ligamenata koljena. Na Venturinom spisku su: golmani: Gianluigi Buffon (Juventus), Gianluigi Donnarumma (Milan), Mattia Perin (Genoa); odbrana: Davide Astori (Fiorentina),utf8

Veliki uspjeh Filipa Krajinovića u Parizu

Vijesti.ba

Kao što je i očekivano, viđen je samo jedan break u čitavom meču, a do njega je došao srbijanski teniser u petom gemu prvog seta i pove rezultatom 6:4. Drugi i treći set su otišli u tie-break. U drugom setu Amerikanac je napravio dva mini-breaka i izjednačio na 1:1 u setovima rezultatom 7:6(2). U trećem setu u tie-breaku Krajinović je bio taj koji je izašao kautf8

Zrinjski rutinski savladao Radnik, Filipović dvostruki strijelac

Vijesti.ba

Od samog početka utakmice obje ekipe su igrale jednako, međutim nakon prekršaja nad Nemanjom Bilbijom, dosuđen je jedanaesterac za domaće, a siguran realizator u 23. minutu bio je Miloš Filipović. Do kraja poluvremena nije bilo većih uzbuđenja, te se na odmor otišlo sa prednosti domaćih od 1:0. U drugom poluvremenu, nakon prvog napada, Miloš Filipović u 47. miutf8

WHO: U Jemenu od aprila od kolere umrlo 2.188 osoba