Добавить новость
103news.com

Ceska televize 24

Ceska televize 24

Ct24.cz Каталог
Июль
2024
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Все новости

Prázdninový provoz nutí kamiony k zastavení. Často však není kde

Ceska televize 24 

O prázdninách se na dálničních odpočívkách objevuje ještě více kamionů, než je obvyklé. Kromě přestávek totiž řidiči musí zohledňovat také zákaz jízdy, který v červenci a v srpnu začíná platit už v pátek v podvečer, v sobotu pak trvá od 7:00 do 13:00. Parkovacích míst je přitom pořád málo. Podle Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) jich do příštího roku přibude několik stovek, podle dopravců jich je však potřeba podstatně víc, dokonce až zhruba dva tisíce.

Na fiktivní reklamě v motorsportu okradli stát. Otce a syna závodníky poslal soud do vězení

Ceska televize 24 

O více než 117 milionů korun na nezaplacené DPH přišel stát kvůli skupině podvodníků, která obchodovala s reklamou v motorsportu. V jejím čele stáli otec Marek a syn Jakub Vlčkovi, závodníci rallye, kteří řídili systém zadávání fiktivní inzerce na auta, trička nebo helmy. Za krácení daní je soud pravomocně potrestal sedmi a pěti lety vězení, zabavil jim také miliony na účtech, nemovitosti a jachtu. ČT na základě rozsudků popisuje příběh včetně odvolaného doznání nebo role podnikatele, který se v minulosti skrýval.Hladiny po bouřkách klesly, hasiči hlásí 1200 výjezdů

Ceska televize 24 

Divoká Orlice v Orlickém Záhoří, jejíž hladina v pátek pozdě večer překročila nejvyšší, třetí povodňový stupeň, se už vrátila na normální stav. Na Želetavce v Jemnici na Třebíčsku, která v pátek vystoupala na nejvyšší povodňový stupeň, už platí jen bdělost, tedy nejnižší stupeň. Ten je na toku i ve Vysočanech na Znojemsku. Hasiči v Česku v pátek vyjeli k 1200 případům souvisejícím s bouřkami. Nejvíce jich měli na Vysočině a v Jihomoravském a Ústeckém kraji. Některé domácnosti zůstávají dál bez proudu, postupně jich ale ubývá.

Drony mohou na dovolené přinést problémy, pravidla se v zemích různí

Ceska televize 24 

Lidé v Česku si pořizují drony zejména proto, že jim tyto dálkově ovládané přístroje dávají možnost získat fascinující fotografie a videa z originální perspektivy. Jen v Česku bylo loni téměř 60 tisíc pilotů dronů, meziročně jich přibyla čtvrtina. A právě v létě se jejich majitelé častěji vydávají do přírody fotit a natáčet, a to jak v Česku, tak i v zahraničí. Jenže nejen začátečníci tam mohou narazit na změť pravidel, příkazů a zákazů.

Většina textilního odpadu v Číně končí na skládkách, někteří se to snaží změnit

Ceska televize 24 

Čína je největší světový výrobce i spotřebitel textilu a vyhodí ročně zhruba dvacet šest milionů tun oblečení. Většina z toho končí na skládkách a nemá další využití. To chtějí změnit některé továrny, které textilní odpad znovu využívají pro svou výrobu. Stěžují si ale na nevoli úřadů podporovat recyklaci i obecně na přístup Číňanů k nakládání s odpadem.

Soud zamítl obžalobu proti Baldwinovi

Ceska televize 24 

Soudkyně v Novém Mexiku zamítla obžalobu proti americkému herci Alecu Baldwinovi, který byl obviněn z neúmyslného zabití v souvislosti se střelbou při natáčení westernu Rust. Učinila tak na základě pochybení policie a prokuratury při zacházení s důkazy, napsala agentura AP, která rozhodnutí soudu označila za náhlé a překvapivé.

Zákaz hazardu Češi vyhledávají i dobrovolně, týká se dvou set tisíc lidí

Ceska televize 24 

Zákaz vstupu do kasin, heren a on-line hazardních portálů má už v Česku dvě stě tisíc lidí. Většina z nich nesmí hrát kvůli insolvencím nebo exekucím. Narůstá ale i počet těch, kteří se úředníkům nahlásí na vlastní žádost, a přístup do heren tak mají zakázaný rovněž. Těchto „dobrovolníků“ je přes dvanáct tisíc. Službu zajišťuje ministerstvo financí, které rizikové hráče zapisuje do takzvaného Rejstříku vyloučených osob.

Orbánovy cesty do Ruska či Číny budí v EU nevoli, podle právníků odporují smlouvám

Ceska televize 24 

Maďarský premiér Viktor Orbán mluví o mírové misi. Jeho návštěvy vůdců Ruska a Číny a naposledy republikánského kandidáta na amerického prezidenta Donalda Trumpa ale vyvolávají v Evropské unii silnou nevoli. Podle unijních právníků jsou dokonce v rozporu se smlouvami sedmadvacítky. O konkrétní náplni jednání navíc jindy sdílný Orbán prozrazuje jen málo.

Kdyby Rusko dobylo Ukrajinu, stálo by nás to mnohem víc, soudí Pojar

Ceska televize 24 

Nikdo ze Západu nechce, aby NATO skutečně s Ruskem bojovalo, ale nikdo zase nechce mít Alianci slabou, aby si Moskva myslela, že to bude mít jednoduché a že prostě zaútočí, uvedl v pořadu Interview ČT24 poradce premiéra pro národní bezpečnost Tomáš Pojar. „Když budeme silní, tak tu válku můžeme odvrátit,“ dodal s tím, že ruské impérium má tendence se neustále rozšiřovat.Москва

Как найти хорошую клининговую компанию: рекомендации


Губернаторы России

103news.net – это самые свежие новости из регионов и со всего мира в прямом эфире 24 часа в сутки 7 дней в неделю на всех языках мира без цензуры и предвзятости редактора. Не новости делают нас, а мы – делаем новости. Наши новости опубликованы живыми людьми в формате онлайн. Вы всегда можете добавить свои новости сиюминутно – здесь и прочитать их тут же и – сейчас в России, в Украине и в мире по темам в режиме 24/7 ежесекундно. А теперь ещё - регионы, Крым, Москва и Россия.

Moscow.media
Москва

Собянин поздравил работников столичного транспорта с профессиональным праздником103news.comмеждународная интерактивная информационная сеть (ежеминутные новости с ежедневным интелектуальным архивом). Только у нас — все главные новости дня без политической цензуры. "103 Новости" — абсолютно все точки зрения, трезвая аналитика, цивилизованные споры и обсуждения без взаимных обвинений и оскорблений. Помните, что не у всех точка зрения совпадает с Вашей. Уважайте мнение других, даже если Вы отстаиваете свой взгляд и свою позицию. 103news.com — облегчённая версия старейшего обозревателя новостей 123ru.net.

Мы не навязываем Вам своё видение, мы даём Вам объективный срез событий дня без цензуры и без купюр. Новости, какие они есть — онлайн (с поминутным архивом по всем городам и регионам России, Украины, Белоруссии и Абхазии).

103news.com — живые новости в прямом эфире!

В любую минуту Вы можете добавить свою новость мгновенно — здесь.

Музыкальные новости

Вероника Долина

Не гаси меня, свечу! (Вероника Долина, картины Анна Ермолаева)
Спорт в России и мире

Алексей Смирнов – актер, которого, надеюсь, еще не забыли

Российские футболистки уступили КНДР со счетом 0:3

Тренер женской сборной России Красножан про 0:3 с КНДР: «Класс соперника помешал нам победить»

Крупный фитнес-центр «Кимберли» в Москве закрылся и оставил клиентов без денег


Новак Джокович

«Я сторонник умной работы». Джокович рассказал, что способствует его долголетию в спортеНовости Крыма на Sevpoisk.ru


Москва

«Электронный дом» будет рассылать уведомления об отключении горячей водыЧастные объявления в Вашем городе, в Вашем регионе и в России