2020

Новости за 26.09.2020

Kúdela jako střelec i kapitán: Cítil jsem zodpovědnost. Řekl si o sestavu?

iSport.cz

Poprvé v kariéře dal v ligovém zápase dva góly. Stoper Slavie Ondřej Kúdela nejprve proti Slovácku proměnil penaltu, pak krásnou ranou přidal druhý gól, a coby kapitán a střelec navedl červenobílé k výhře 3:0 „Je to skvělý pocit, ale je jedno, kdo góly dá. Důležitější je vítězství,“ líčil Kúdela. Teď už se soustředí na odvetu play off Ligy mistrů proti Midtjyllandu.

Strach o Musu: po střetu brečel bolestí! Slavia ukázala díru v jeho noze

iSport.cz

Vítězství 3:0, skvělý stoper Ondřej Kúdela a aspoň do neděle první místo v tabulce FORTUNA:LIGY. Slavia za sebou má úspěšný večer, ale minimálně jeden cíl - vydržet bez zranění – se splnit nepodařilo. Na konci první půle odstoupil po středu s hostujícím gólmanem útočník Petar Musa a po přestávce už se nevrátil. „Má díru v noze a šrám přes celou nohu,“ popsal zranění Jindřich Trpišovský. Přitom rozhodčí střet neposoudili jako faul.

SESTŘIH: Slavia – Slovácko 3:0. Zářil Kúdela, hosté trefili tyče i břevno

iSport.cz

Fotbalisté Slavie porazili Slovácko 3:0 a minimálně do nedělního zápasu Sparty se posunuli do čela FORTUNA:LIGY. Sešívané vítězství zařídil Ondřej Kúdela, který dal první dva domácí góly, ten třetí přidal Lukáš Provod. Druhá půle ale byla o hodně vyrovnanější a Ondřeje Koláře hned třikrát zachránila branková konstrukce. Trenér Trpišovský výrazně obměnil sestavu, navíc o poločase musel odstoupit Petar Musa.

Vrchlabí po karanténě podlehlo Slavii, Litoměřice skolily kladenské Rytíře

iSport.cz

Nováček Vrchlabí po karanténě kvůli nákaze nemocí covid-19 v týmu prohrál své úvodní vystoupení v první hokejové lize v sezoně na ledě Slavie 3:4 po samostatných nájezdech. Duel 5. kola rozhodl útočník Filip Kuťák. Neporazitelnost drží i po pátém utkání Poruba, která doma zdolala dalšího nováčka Šumperk 2:0. Tabulku vede o čtyři body před Slavií a Jihlavou, jež podlehla Sokolovu 2:3 v prodloužení.

Testy potvrdily nákazu! Litvínov musí do karantény, odloženy čtyři zápasy

iSport.cz

Hokejový Litvínov musí do karantény. Páteční testy hráčů, realizačního týmu i části klubového vedení odhalily několik pozitivních případů nákazy nemocí covid-19. Podle informací na klubovém webu budou vedle nedělního utkání 4. kola proti Plzni odloženy i další tři následující zápasy Severočechů.

Bláznivá Anglie! Chelsea z 0:3 na 3:3, United rozhodli v 10. minutě nastavení

iSport.cz

Fotbalisté Manchesteru United zvítězili ve 3. kole anglické ligy na hřišti Brightonu 3:2. Po málokdy vídaném závěru rozhodl v desáté minutě nastavení druhého poločasu z pokutového kopu Bruno Fernandes. Chelsea prohrávala po první půli na hřišti nováčka z West Bromwiche 0:3, ale vybojovala v závěru bod. Everton zvítězil nad Crystalem Palace 2:1 a vyhrál i třetí duel v ligové sezoně. Vítězný gól vsítil taktéž z penalty Richarlison.

iSport.cz

Slezsko žije Pohárem: Palátův táta krotí euforii, Faksův bratr chce obrat

iSport.cz

Má ještě Opava šanci, nebo už se rozjedou oslavy ve Frýdku-Místku? Rodná města českých útočníků Radka Faksy a Ondřeje Paláta žijí finálovou bitvou Stanley Cupu. Palátova Tampa v noci na dnešek zaútočí na čtvrté vítězství v sérii, Faksův Dallas bojuje o přežití. Zápas sledujte v noci na neděli od 2.00 SEČ na iSport.cz ONLINE. Jak sérii na dálku prožívají fanoušci a rodinní příslušníci?

Morava žije Pohárem: Palátův táta krotí euforii, Faksův bratr chce obrat

iSport.cz

Kondiční trenér o Palátovi s Faksou: Jako když vás trefí balvan! Co finále?

iSport.cz

Tady se z bolesti rodí úspěch. Kondiční trenér Radim Polášek z vítkovického Fit Parku má během finále Stanley Cupu jistotu. Ať už vyhraje Tampa nebo Dallas, mohl by se hokejový grál (pokud to situace dovolí) při oslavném putování zastavit i u něho v „kanceláři“. Právě tady Ondřej Palát i Radek Faksa nabírají přes léto kondici. „Ať pohár vidí, kde vše začíná,“ usmívá se Polášek.

Zmrzlý dostal „čouda“ od Hubníka a dal gól: Máme sebevědomí, těší beka

iSport.cz

Už je z něj nejspíš levý bek. Z této pozice vstřelil univerzál Ondřej Zmrzlý (21) ve Zlíně svůj první ligový gól. Navíc byl vítězný. „V prvním poločase mi dal Hubňa (Roman Hubník) trošku čouda, že málo nabíhám za obranu. Říkal, že jejich stopeři hrají vysoko,“ pousmál se olomoucký mladík, jenž hned po startu druhé půle nasprintoval po křídle do vápna na Greššáklův centr a levačkou k bližší tyči zavěsil.

SESTŘIHY: Slavia i přes šetření opor vyhrála 3:0, Baník padl v Teplicích

iSport.cz

Páté kolo FORTUNA:LIGY začalo oproti původním plánům až v sobotu. Ve večerním zápase Slavia v okleštěné sestavě kvůli šetření hráčů na utkání v Midtjyllandu porazila Slovácko 3:0. Olomouc vyhrála ve Zlíně a bodově se dotáhla na první Spartu, zato Baník padnul v Teplicích, když o jeho porážce rozhodl vlastní gól. V Karviné během souboje s Mladou Boleslaví branka nepadla.

Baník padl, mazák Fillo prožil horor: Hrozný, mrzí mě to a bolí to...

iSport.cz

Byl to pro něj mimořádně hořký návrat do Teplic, kde odehrál tři sezony. Už v první půli jen tak tak, že si Martin Fillo nevstřelil vlastní gól, na druhý pokus se mu to však už „podařilo“. A Baník se tak vydal na dlouhou štreku domů bez bodů. „Cítím se mizerně, pocity jsou to hrozný,“ přiznal čtyřiatřicetiletý hráč po zasloužené výhře Teplic 2:1.Tohle se jen tak nevidí. Nejnebezpečnějším hráčem pro branku Baníku byl v Teplicích hráč Baníku. Už v 9. minutě si Martin Fillo srazil do branky centr Davida Černého... Читать дальше...

SESTŘIHY: Baník padl v Teplicích, Olomouc se po výhře dotáhla na čelo

iSport.cz

Páté kolo FORTUNA:LIGY začalo oproti původním plánům až v sobotu, zato rovnou třemi zápasy najednou. Olomouc vyhrála ve Zlíně a bodově se dotáhla na první Spartu, zato Baník padnul v Teplicích, když o jeho porážce rozhodl vlastní gól. V Karviné během souboje s Mladou Boleslaví branka nepadla.

SESTŘIH: Teplice - Ostrava 2:1. Baník padl, rozhodl Fillův vlastenec

iSport.cz

Fotbalisté Teplic porazili v 5. kole první ligy Ostravu 2:1. Severočechy poslal v 58. minutě do vedení Patrik Žitný, po dvou minutách srovnal Dyjan Carlos De Azevedo, ale čtvrthodinu před koncem si dal vlastní gól hostující Martin Fillo. Teplice bodovaly po předchozích třech porážkách a doma Baník porazily po pěti letech. Slezané nezvítězili v 11 z posledních 12 ligových duelů a v neúplné tabulce klesli za soupeře na 11. místo.

SESTŘIH: Zlín - Olomouc 0:1. Sigma válí, bodově dotáhla Spartu

iSport.cz

Fotbalisté Olomouce v pátém kole první ligy zvítězili ve Zlíně 1:0. Zápas rozhodl ve 47. minutě Ondřej Zmrzlý svou premiérovou brankou v nejvyšší soutěži. Hanáci vyhráli potřetí za sebou a v neúplné tabulce se bodově dotáhli na vedoucí Spartu, která má ale k dobru nedělní duel v Příbrami. "Ševci" prohráli podruhé v řadě.

Жанна Фриске

Память Жанны Фриске почтили посмертной наградой и ее песней на музыкальной премии

Театр

В Бурчтии в театре кукол «Ульгэр» 14-16 июня пройдут «Волшебные выходные»! - Театр и Цирк, Культура и Концерт, Россия и Дети

20-летний таджикский мигрант в Москве задул свечи в церкви и напал на прихожанку

Авиалайнеры компании «Якутия» 19 июня в аэропорту Владивостока прилетают и вылетают с задержкой на три часа

В Москве задержан гражданин Таджикистана, потушивший свечи в церкви

Алькарас попросит перенести матч ради встречи Испания — Италия на Евро

Vítězná premiéra Bledé! Francouzku ubila ve 2. kole. Boráros cedil krev

iSport.cz

Popelka českého MMA potvrdila kouzelné schopnosti i v prvním profesionálním zápase. Tereza Bledá zastavila zkoušenou francouzskou bojovnici Marii Loiseauovou už ve druhém kole technickým knockoutem. „Super, ale myslím, že si to nebudu pouštět proto, co jsem předváděla v postoji,“ poznamenala se spokojeným úsměvem osmnáctiletá Češka. Její parádní debut byl jedním z hlavních momentů galavečera Oktagon 16 v brněnské Zoner Bobyhall. Došlo i na žádost o ruku. Dění sledujte živě na iSport.cz online.

Oktagon 16 ONLINE: Běle rozeskl Bolovi čelo loktem. Zápas přerušil doktor

iSport.cz

Je to tady! Po několika měsících vynucené pauzy v Česku ožívá MMA ve velkém stylu. Galavečer Oktagon 16 v brněnské Zoner BobbyHall aréně nabízí jedenáct zápasů. Do klece se znovu vrací například Gábor Boráros nebo „česká Popelka“ Tereza Bledá. O hlavní duel se postarají Karol Ryšavý a Ronald Paradiser. Dění sledujte živě na iSport.cz online.

Leverkusen remizoval s Lipskem, hrál Schick. Dortmund prohrál

iSport.cz

Schick v dresu lipských "Rudých býků" hostoval v uplynulé sezoně z AS Řím. Kvůli ekonomickým dopadům pandemie koronaviru ale semifinalista posledního ročníku Ligy mistrů neuplatnil na českého reprezentanta opci. Po sparťanském odchovanci nakonec sáhl Bayer, který za něj zaplatil přes 700 milionů korun.

Vypadám jako zlosyn, ale není to tak, říká Koeman. Messi je příkladem

iSport.cz

Klid na práci rozhodně nemá, o to víc potřebuje dobře vstoupit do sezony. Novému trenérovi fotbalistů Barcelony Ronaldu Koemanovi nedělá starosti napjatý vztah jeho útočné hvězdy Lionela Messiho s vedením klubu. Nizozemský kouč před nedělním vstupem do sezony uvedl, že je pro něj rozhodující, jak se Argentinec profiluje v tréninku a v zápasech.

Snob, doktor i legenda F1. Farina je navždy první, má i zatáčku v Brně

iSport.cz

Legendární Enzo Ferrari o něm řekl: „Byl to muž z oceli. Zvenčí i zevnitř.“ Jízdním stylem balancoval mezi odvahou a kaskadérstvím. Po jeho nehodě se dodnes jmenuje jedna zatáčka u Brna. A hlavně, byl to první mistr světa F1. Jmenoval se Giuseppe Farina a od historického triumfu letos uplynulo už 70 let. Mimořádný životní příběh plný rychlosti, nesmlouvavosti či tragické smrti ale nestárne.

За прошедшую неделю подмосковные росгвардейцы обеспечили безопасность более 200 мероприятий

Сергей Собянин: Активно укрепляем отношения с Китаем