2020

Новости за 03.10.2020

Střelec Juliš: Takové závěry nedávám! "Přejetá" noha? Snad to nic nebude

iSport.cz

Šest zápasů, šest vstřelených gólů. Útočník Lukáš Juliš pokračuje v tom, co se od něj ve Spartě čeká. Dává jednu branku za druhou. Jinak tomu nebylo ani v sobotním zápase 6. kola FORTUNA:LIGY s Jabloncem (2:1). Letenské dostal po půl hodině prvním gólem utkání do vedení. Kvůli zranění ale musel krátce po přestávce střídat a v závěru těžce prožíval dramatický závěr, ve kterém Severočeši usilovali mohutně o vyrovnání. „Musíme poděkovat Milanovi (Hečovi), že to vychytal,“ vyzdvihl Juliš výkon gólmana vedoucího celku ligy.

Nereagovali jsme dobře, zlobil se Kotal po výhře. Hecoval sebejistého Juliše

iSport.cz

Radost z další, v pořadí už šesté výhry v řadě. Ale taky hrubá nespokojenost ze způsobu, jakým hráči odehráli druhý poločas proti Jablonci. V trenérovi Sparty se po sobotním triumfu 2:1 mísily všemožné pocity. „Jsem rád, že máme opět tři body a udrželi jsme si efektivitu v ofenzivě. Musíme ale zapracovat na organizaci hry. Mluvím o tom pořád, ale je to opravdu důležité,“ zdůraznil zkušený kouč.

SESTŘIHY: Sparta pořád s plným počtem bodů. Brno tápe, sporná penalta Opavy

iSport.cz

Sparta zůstává i po šestkém kole FORTUNA:LIGY stoprocentní, když doma porazila Jablonec. Fotbalisté Opavy se dočkali první výhry, když na domácím hřišti i díky penaltě otočili zápas s Teplicemi. Zato Brno na první vítězství stále čeká, tentokrát prohrálo s Karvinou. Mladá Boleslav na poslední chvíli ztratila výhru nad Českými Budějovicemi, zápas skončil 2:2.

Rada: V první půli jsme měli více respektu. Spartu držel Heča a štěstí

iSport.cz

Od roku 2007 čekají na ligové vítězství na Spartě. Fotbalisté Jablonce se ho nedočkali ani v sobotu v 6. kole FORTUNA:LIGY, padli 1:2. K alespoň bodu ale neměli Severočeši daleko, byť v poločase prohrávali 0:2. „Jsem zklamaný, že jsme neuhráli alespoň bod. Štěstí i zákroky Heči udržely domácí ve vedení,“ pronesl po utkání trenér Jablonce Petr Rada.

Horejš po hektickém týdnu a vydřeném bodu: Klukům se klaním

iSport.cz

Se svým týmem si prošel peklem, nakonec mohl mít radost ze zlatého bodu. Co České Budějovice zkusily? Zasáhl je koronavir a minulé kolo proti Bohemians nehrály. V Mladé Boleslavi jim pak nebyla uznána branka kvůli ofsajdu a pak prohrávaly 0:2. Přesto Jihočeši urvali bod, remízu 2:2 vydolovali gólem v poslední minutě. „Rozhodující moment byl, že to kluci za stavu 0:2 nezabalili. Za to jim patří obrovská poklona,“ chválil své mužstvo trenér Dynama David Horejš.

SESTŘIH: Sparta - Jablonec 2:1. Hložek skóroval i nahrával, v akci VAR

iSport.cz

Fotbalisté Sparty v 6. ligovém kole udolali doma Jablonec 2:1. Letenští rozhodli mezi 30. a 34. minutou, kdy se trefili Lukáš Juliš s Adamem Hložkem. Hosté byli po přestávce lepší, ale stačili už pouze snížit v 76. minutě díky gólu střídajícího Tomáše Čvančary. Pražané jako jediní v ligové sezoně zůstávají nadále bez ztráty bodu a pojistili se vedení v tabulce. Jablonec podruhé z poslední tří kol prohrál.

Talent Ostrák o albánském Panenkovi: Je odvážný a těm štěstí přeje

iSport.cz

Ten kluk fakt umí. A už za svým jménem nemá gólovou nulu. Ve svém šestém startu mezi tuzemskou elitou vystřihl Tomáš Ostrák (20) brilantní výpad do brněnské defenzivy, rutinérsky zavěsil a dopomohl Karviné k první výhře na hřišti soupeře. Host z 1. FC Köln roste zápas od zápasu.

Za rameno penalta? Hejkal: Cítil jsem tlaky a vlivy. Pak odešel z tiskovky

iSport.cz

Hodně šancí, zápletka, slušná atmosféra, pěkné počasí... V Opavě se hrál výborný zápas, který nakonec domácí nad Teplicemi vyhráli 2:1 i díky penaltě z nastavení první půle. Jiří Texl pálil a hostující bek David Černý střelu srazil ramenem. Domácí ani neprotestovali, pokračovalo se, ale sudí Pavel Orel bez váhání nařídil penaltu. Co na tom, že Černý měl paži i předloktí u těla a ve Slezsku byl přítomen VAR. „A ten to ještě posvětí...“ ucedil kouč Teplic Stanislav Hejkal.

Král hitů Němeček se rychle zabydluje ve Spartě. Co mu dalo Finsko?

iSport.cz

Prohra 2:3 s Libercem ho pořádně nakrkla. Tak se prostě rozhodl, že v odvetě Sparta žádnou branku nedostane. Jak se zařekl, tak učinil. Defenzivní obránce David Němeček tak mohl oslavovat páteční výhru 3:0 „Mám moc rád tyhle zápasy, kdy se dva soupeři utkávají hned za sebou. Připomíná mi to atmosféru play off,“ pochvaloval si. Posila z Finska v utkání jen potvrdila, jak snadno zaplula do sparťanské kabiny.

Chelsea přejela Crystal Palace 4:0. Bielsův Leeds obral Citizens

iSport.cz

Fotbalisté Chelsea ve čtvrtém kole anglické ligy deklasovali jiný londýnský tým Crystal Palace 4:0 a podruhé v sezoně domácí soutěže zvítězili. První soutěžní gól za "Blues" zaznamenala letní posila Ben Chilwell, dvě penalty proměnil Jorginho. Manchester City remizoval 1:1 na hřišti nováčka Leedsu a podruhé za sebou v Premier League nevyhrál. Rozjetý Everton porazil Brighton 4:2, naplno bodoval i počtvrté v ročníku a vede neúplnou tabulku.

SESTŘIH: Opava - Teplice 2:1. První výhra v sezoně i sporná penalta

iSport.cz

Fotbalisté Opavy zvítězili v 6. kole první ligy po obratu nad Teplicemi 2:1. Slezané prohrávali od deváté minuty, kdy se trefil Jakub Mareš. V nastavení úvodního dějství ale srovnal z penalty Jan Žídek a v 55. minutě otočil stav Karol Mondek. Opava se dočkala první výhry v ligové sezoně, Teplice už počtvrté v ročníku prohrály.

Radost i smůla pro Schicka: po gólu zranění, problém má i reprezentace

iSport.cz

Reprezentační útočník Patrik Schick poprvé skóroval za Leverkusen v německé fotbalové lize, ale zápas ve Stuttgartu (1:1) kvůli zranění nedohrál a střídal už v 19. minutě. Soupeř pražské Slavie ve skupině Evropské ligy remizoval i ve třetím kole nové bundesligové sezony.

SESTŘIH: Brno - Karviná 0:2. Qose dal penaltu á la Panenka, pálil i Ostrák

iSport.cz

Fotbalisté Karviné vyhráli v 6. kole první ligy v Brně 2:0. Skóre otevřel v 58. minutě Kristi Qose z pokutového kopu a vítězství pojistil o devět minut později Tomáš Ostrák. Domácí dohrávali bez vyloučeného Antonína Růska. Karviná bodovala i ve třetím venkovním zápase této ligové sezony. Naopak brněnský nováček stále čeká na první výhru po návratu mezi elitu a v neúplné tabulce zůstává s jedním bodem poslední.

SESTŘIH: Boleslav - Budějovice 2:2. Domácí přišli o výhru na poslední chvíli

iSport.cz

Fotbalisté Mladé Boleslavi remizovali v 6. kole první ligy s Českými Budějovicemi 2:2. Domácí vedli ve 32. minutě po gólech Ondřeje Zahustela a Michala Škody 2:0, ale ještě do pauzy snížil Benjamin Čolič snížil a v 90. minutě srovnal střídající Lukáš Jánošík. Jihočeši nevyhráli ani v pátém utkání ligové sezony, venku ve všech třech zápasech remizovali.

Kvitová je v osmifinále French Open, přešla přes Fernandézovou

iSport.cz

Tenistka Petra Kvitová si popáté v kariéře zahraje osmifinále Roland Garros. Letošní turnajová sedmička ale musela v dnešním duelu na pařížské antuce předvést proti osmnáctileté Leylah Fernandezové v prvním setu velký obrat, než Kanaďanku porazila skoro po dvou hodinách 7:5 a 6:3. O čtvrtfinále bude hrát s Číňankou Čang Šuaj (39. WTA).

ONLINE: Karviná vyhrála v Brně, Boleslav - Dynamo 2:2

iSport.cz

Po páteční výhře Pardubic na Slovácku pokračuje od 16:30 FORTUNA:LIGA třemi zápasy šestého kola. Mladá Boleslav doma hostí koronavirem oslabené České Budějovice, Brno se snaží o první výhru proti Karviné a Opava se pokouší porazit doma Teplice. Všechny zápasy sledujte ONLINE a podívejte se na VIDEA klíčových situací.

Žačka týrala Kvitovou. Milá holka, víc takových, chválila vítězka

iSport.cz

Když byla osmnáctiletá Leylah Fernandezová malá, viděla Petru Kvitovou vítězit ve Wimbledonu. A po vzoru české hvězdy začala levoruká Kanaďanka modelovat svůj tenis. Ve 3. kole českému vzoru ukázala, jak nadanou je žačkou. V první sadě vedla 5:1 a měl dva setboly, než se Kvitová nadechla ke strhujícímu  obratu a poprvé po pěti letech postoupila do osmifinále Roland Garros (7:5, 6:3). „Ještě o ní hodně uslyšíme,“ věštila vítězka Fernandezové zářnou budoucnost.

ONLINE + VIDEO: Sparta - Jablonec. Hložek je zdravý a zpátky v sestavě

iSport.cz

Fotbalisté Sparty hostí v 6. kole FORTUNA:LIGY Jablonec. Pražané propluli úvodem sezony bez ztráty bodu a šňůru výher budou chtít prodloužit i proti Severočechům. S nimi se jim daří, když v posledních 20 ligových duelech vybojovali 14 výher a jen jednou odešli poraženi. Přímo na Letné pak Jablonečtí zvítězili jen jednou z 28 soubojů v lize, v posledních šesti případech tam navíc neskórovali. Uspěje parta Václava Kotala proti týmu Petra Rady? VIDEA klíčových momentů a ONLINE přenos zápasu sledujte... Читать дальше...

Baseballový Gretzky. Draftován byl před legendami, hokej šel ale stranou

iSport.cz

Tenhle příběh mohl být úplně jiný. Když byl nadhazovač Tom Glavine před šesti lety uveden do baseballové Síně slávy, přesně věděl, kde by byl, pokud by kdysi dal přednost hokeji. „Draftovali mě před Lucem Robitaillem a Brettem Hullem. Oba tihle kluci jsou v Hockey Hall of Fame. Takže tam,“ vtipkoval, než zvážněl. „Ba ne, berte to jako legraci. Ani nevím, jestli bych se dokázal prosadit tak jako v baseballu.“

Дима Билан

Билан заявил, что согласен стать отцом ребенка от Лолиты Милявской

Росгвардия

В Дубне сотрудники Росгвардии помогли утиному семейству перейти оживленную трассу

Театр начинается не с вешалки: путь юных актеров из образцового коллектива Карелии начался с теплицы

iSport.cz

Fotbalisté Chelsea ve čtvrtém kole anglické ligy deklasovali jiný londýnský tým Crystal Palace 4:0 a podruhé v sezoně domácí soutěže zvítězili. Premiérový soutěžní gól za „Blues“ zaznamenala letní posila Ben Chilwell, dvě penalty proměnil Jorginho.

Olomouc a Liberec nebudou hrát kvůli podezření na COVID. Odkládá i Zlín

iSport.cz

Hokejisté Zlína jsou kvůli několika pozitivním testům na koronavirus od pátku v desetidenní karanténě. Odloženy tak pravděpodobně budou jejich zápasy sedmého až devátého kola extraligy s Brnem, Českými Budějovicemi a Karlovými Vary. Kvůli podezření na onemocnění covidem-19 v neděli nenastoupí hráči Olomouce k domácímu utkání sedmého kola proti pražské Spartě. Kvůli příznakům u pěti hráčů Liberce se odkládá také zápas Bílých Tygrů s Budějovicemi.

Táta Zlatan slaví 39 let a zajímá ho jen výhra. Dám víc gólů, troufá si Juliš

iSport.cz

Praha už volá, Praha už volá, před nádražím zvoní tramvaje… Zlatan přijel, támhle je! Ne, nebojte, ještě tu není. Ale již za pár týdnů ano! Zlatan Ibrahimovic má namířeno do Česka. Rozhodl o tom páteční los základních skupin Evropské ligy, který Spartě poslal do skupiny AC Milán. „Pro sparťany to bude velká výzva ho ubránit,“ říká Ibrův někdejší parťák z Milána Marek Jankulovski. „Víc gólů než já nedá,“ vyskakuje si střelec Letenských Lukáš Juliš.

Zlatá přilba 2020: omezený počet diváků i zúžená startovní listina

iSport.cz

Již 72. ročník Zlaté přilby města Pardubic proběhne v neděli 4. října na plochodrážním stadionu v pardubické části Svítkov. Ve startovní listině je hned několik vítězů Zlaté přilby, ale i účastníci letošního seriálu Grand Prix mistrovství světa. Pořadatelům přípravy komplikovala situace kolem pandemie COVID-19, nouzový stav ale začne platit až v pondělí, takže se na tribuny dostane alespoň 2 000 diváků. Zredukované je i startovní pole, místo obvyklých 36 jezdců jich letos pojede pouze 24.

Московский аэропорт Домодедово и Всероссийское общество инвалидов заключили соглашение о сотрудничестве