2023

Новости за 24.08.2023

Masopust: Útočení mám v sobě. Tijani? Proto přišel. A pochválil debutanta

iSport.cz

Nikoliv nouzové řešení, ale plnohodnotná varianta na pozici stopera. Lukáš Masopust proti Zorje svým výkonem ukázal, že si dokáže po celý zápas poradit s bráněním jeden na jednoho a navrch přidá významný přínos směrem dopředu. „Útočení mám v sobě,“ přiznává dlouholetý ofenzivní šikula, jemuž nejprve gól odebral v prvním poločase VAR, aby v samotném závěru upravil skóre Slavia - Zorja na 2:0.

Juška skončil ve finále sedmý. Slaví Bolová, překvapení v mužské čtvrtce

iSport.cz

Dálkař Radek Juška obsadil na atletickém mistrovství světa v Budapešti sedmé místo výkonem 798 centimetrů a postaral se o nejlepší český výsledek v této disciplíně. Soutěž vyhrál Řek Miltiadis Tentoglu. Posledním skokem dlouhým 852 cm předstihl o dva centimetry Jamajčana Wayneho Pinnocka a vybojoval nejtěsnější vítězství v historii dálkařských soutěží na MS.

Oslabené Twente i se Sadílkem schytalo příděl, Gabriel debutoval

iSport.cz

Fotbalisté Twente v úvodním zápase play off o postup do skupinové fáze Konferenční ligy prohráli 1:5 na hřišti Fenerbahce. Za poražený tým odehrál celé utkání český reprezentant Michal Sadílek. Debut v dresu Midtjyllandu si odbyl pravý bek Adam Gabriel a jako střídající hráč byl u domácí remízy 3:3 s Legiou Varšava, za kterou odehrál 69 minut útočník Tomáš Pekhart.

Dinamo Záhřeb - Sparta 3:1. Zkrat po poločase, do odvety se ztrátou

iSport.cz

Sparta i přes vedení na konci první půle veze ze Záhřebu v play off o Evropskou ligu porážku 1:3. Kapitán Ladislav Krejčí sice v 39. minutě po domácí ruce proměnil penaltu, Dinamo ale vzápětí srovnalo. Pak Pražané prožili těžké dvě minuty na rozmezí 60. minuty, kdy dvakrát inkasovali. Za týden v Praze je tak čeká velmi těžký úkol. Pokud neotočí nepříznivý vývoj, propadnou do skupiny Konferenční ligy.

EL: Din. Záhřeb - Sparta 3:1. Zkrat po poločase, do odvety se ztrátou

iSport.cz

Jasná výhra a postup. Volejbalistky čeká v osmifinále ME Ukrajina

iSport.cz

České volejbalistky na závěr skupinové fáze na mistrovství Evropy porazily Švédsko 3:0 po setech 25:23, 25:20 a 25:22 a zajistily si postup do play off. Do osmifinále jdou svěřenkyně Jannise Athanasopulose dokonce z druhého místa v tabulce skupiny C a o čtvrtfinále se utkají s Ukrajinou. Ani ve svém posledním duelu základní části totiž nezaváhalo Turecko, které porazilo domácí Němky 3:0. Nejproduktivnější Češkou dnešního zápasu byla s osmnácti body Gabriela Orvošová.

Nehoda vozítek před startem. Byl jsem otřesený, řekl sprinter Macík

iSport.cz

PŘÍMO Z BUDAPEŠTI | Tvrdá srážka golfových vozíků postihla na atletickém mistrovství světa v Budapešti osmičku sprinterů včetně reprezentanta Ondřeje Macíka. Při nehodě při cestě z rozcvičovacího stadionu na hlavní plochu, se lehce zranil Jamajčan Andrew Hudson. Nakonec se ale všichni postavili na start semifinále. „Trošku to se mnou zatřáslo,“ řekl Macík.

Příprava: výhry Sparty i Kladna, Kometa zdolala Třinec po nájezdech

iSport.cz

Hokejisté úřadujícího šampiona Třince prohráli v přípravě v generálce na Ligu mistrů doma s Kometou Brno 2:3 po samostatných nájezdech. Vítkovice se naopak na start ve stejné soutěži naladily vítězstvím v Olomouci 2:1. Oceláři i Ostravané vstoupí do Ligy mistrů v pátek 1. září, Třinec nastoupí doma proti švýcarskému celku Rapperswil-Jona, Vítkovice proti EHC Mnichov.

Kapitána Komety vítal v Třinci potlesk domácího kotle. Milé, těšilo Marcinka

iSport.cz

Emoce neskrýval. Slovenský útočník Tomáš Marcinko, jedna z klíčových postav zlatého tažení za čtyřmi tituly třineckých Ocelářů v řadě za sebou, poprvé přijel do známého prostředí v dresu Komety Brno. Svému novému klubu pomohl s kapitánským céčkem na hrudi k vítězství 3:2 po nájezdech. „Pokladník už mi připomínal, že mě céčko bude něco stát,“ usmíval se po svižném duelu.

Koubek: Měli jsme hodně práce. VAR? Většinou to nedopadá dobře...

iSport.cz

PŘÍMO Z KOSTANAJE | Do tiskového střediska přišel s opatrným úsměvem. Miroslava Koubka výhra nad nepříjemným Tobolem Kostanaj 2:1 pochopitelně těší. Zároveň si uvědomuje, že v odvetě o postup do skupiny Konferenční ligy má před sebou Plzeň ještě hodně práce. „Do odvety si musíme věřit, samozřejmě,“ hodnotil utkání západočeský kouč.

SESTŘIH: Slavia - Luhansk 2:0. Trápení v koncovce, pak dva góly v závěru

iSport.cz

Slavia vyhrála úvodní zápas 4. předkola Evropské ligy. Na domácím hřišti v Edenu si poradila s ukrajinským celkem Zorya Luhansk 2:0, když oba góly padly až v samotném závěru. Nejdříve se v 81. minutě po rohovém kopu trefil Muhamed Tijani, druhou branku přidal v nastavení Lukáš Masopust. Triumf mohl být i mnohem vyšší, „sešívaní“ se ovšem trápili v koncovce, v řadě situací měli i smůlu. Odveta se hraje příští čtvrtek v polském Lublinu.

Slavia - Luhansk 2:0. Trápení v koncovce, pak dva góly v závěru

iSport.cz

ONLINE: Din. Záhřeb - Sparta 1:1. Krejčí proměnil penaltu, srovnal Špikič

iSport.cz

Sparta má po vypadnutí z bojů o Ligu mistrů stále velkou motivaci, na hřišti Dinama Záhřeb usiluje v úvodním zápase play off Evropské ligy o postup do hlavní fáze. Oba soupeři mají za sebou infarktové závěry duelů z 3. předkola milionářské soutěže. Letenští vypadli s Kodaní po penaltovém rozstřelu, Dinamo zase ztratilo postupový výsledek v zápase s AEK až v nastavení. V chorvatském klubu navíc spustilo vyřazení značný sled změn, které na první pohled mohou hrát Pražanům do karet. Bude to ale stačit? Читать дальше...

ZNÁMKOVÁNÍ Plzně: Smolař Hejda, Chorý vletěl do zápasu jako tygr

iSport.cz

Fotbalisté Plzně udělali důležitý krok do Konferenční ligy. Na stadionu Tobolu Kostanaj vyhráli 2:1 díky dvěma gólům po změně stran. Tři hráči dostali v hodnocení Sportu vysokou devítku, nejnižší naopak byla pětka. Pro zobrazení známek se přihlaste, nebo zdarma registrujte na iSport.cz. Získáte tím přístup do diskuzí i k výsledkům anket.

Buchinger přijal výzvu české jedničky. Soucitu se nedočká, hlásí Dohnal

iSport.cz

Legendární Slovák přijal hozenou rukavici od české jedničky v pérové váze. V Bratislavě se už 7. října rozhodne, kdo bude dalším vyzyvatelem šampiona Oktagonu, Matého Sanikidzeho. Velezkušený Ivan Buchinger si na Štvanici připsal už čtyřicáté vítězství a po zápase ještě v kleci přijal výzvu elitního Čecha Jakuba Dohnala. Ten před utkáním se svým vzorem srší sebevědomím. „S týmem, který kolem sebe mám, jsem si jistý, že budu první, kdo Ivana ukončí na zemi. Hned poté chci souboj o titul pérové váhy se Sanikidzem,“ hlásí jedenatřicetiletý bijec.

Cadu poslechl kouče a poprvé skóroval za Plzeň: Jeden z nejlepších zápasů

iSport.cz

PŘÍMO Z KOSTANAJE | Dal na rady trenéra Miroslava Koubka, který jej neustále nutí do jedné věci – zavírat zadní tyč. Brazilský šikula Cadu poslechl, naběhl si na prodloužený míč od Tomáše Chorého a dostal Plzeň do vedení. Vstřelil svůj první soutěžní gól za Viktorii a přispěl k výhře 2:1 nad Tobolem Kostanaj v úvodní partii play off Konferenční ligy. „Máme před sebou ještě jeden krok,“ upozornil jeden z hrdinů utkání na náročnou odvetu.

Jasná výhra a postup. Volejbalistky si na mistrovství Evropy zahrají osmifinále

iSport.cz

České volejbalistky na závěr skupinové fáze na mistrovství Evropy porazily Švédsko 3:0 po setech 25:23, 25:20 a 25:22 a zajistily si postup do play off. Pokud domácí Němky nepřekvapí ve večerním utkání proti Turecku, půjdou svěřenkyně Jannise Athanasopulose do osmifinále dokonce z druhého místa v tabulce skupiny C. V takovém případě by se utkaly o čtvrtfinále s Ukrajinou. Nejproduktivnější Češkou dnešního zápasu byla s osmnácti body Gabriela Orvošová.

KL: Kostanaj - Plzeň 1:2. Radost i blázinec. Škoda snížení v závěru

iSport.cz

PŘÍMO Z KOSTANAJE | Dva jedna je dobrej výsledek! Tohle si zpívají hráči plzeňské Viktorie. Byť jim po bláznivém dění v závěrečných minutách mírně zhořkl. Plzeň na stadionu v dalekém Kazachstánu v první partii play off Konferenční ligy skolila místní Tobol po brankách Cadua a Lukáše Kalvacha. Nejzajímavější momenty přišly v divokém finiši, kdy z úplně poslední akce v dlouhém nastavení snížili domácí z penalty na konečných 1:2.

Vadlejchova finta: bere soupeři oštěpy. Jeden je za 1000 eur, oblíbencem Fin

iSport.cz

Špatná zpráva je, že vítězný oštěp si Jakub Vadlejch na mistrovství světa do Budapešti nevzal. Ta dobrá je, že si ho může půjčit. „Já si x let nevozím oštěpy svoje, většinou si půjčuju kluků,“ usmívá se oštěpařská světová jednička, která v pátek vstoupí na šampionátu do kvalifikace (11.45).

Николай Цискаридзе

Цискаридзе высказался о спасении Волочковой

Росгвардия

В Дубне сотрудники Росгвардии помогли утиному семейству перейти оживленную трассу

Аналитик Плотников: правительство свернет программу льготной IT-ипотеки

Незаконные строения автотехнического комплекса и заправку демонтировали в районе Нагатинский Затон

Президент уволил четырёх заместителей министра обороны: первого зама Руслана Цаликова, главного финансиста Татьяну Шевцову, статс-секретаря Николая Панкова и ответственного за IT и науку Павла Попова. Как и где жили их семьи?

Более 90 тысяч человек посетили парк «Пехорка» в Балашихе за неделю

KL: Kostanaj - Plzeň 1:2. Trefil se Cadu a Kalvach, Tobol snížil z penalty

iSport.cz

Fotbalisté Plzně v dalekém Kazachstánu uspěli a mají blízko k postupu do skupiny Konferenční ligy, když v Kostanaji zdolali domácí Tobol 2:1. Viktoria většinu času soupeře tlačila, ale gólu se dočkala až v 73. minutě, když zadní tyč výborně zavřel Cadu. V závěru po pěkné kombinaci mohl zlepšit brankou na 2:0 pozici do odvety Lukáš Kalvach. V nastaveném čase však domácí po ruce Lukáše Hejdy snížili z penalty. Odvetný duel je na programu příští čtvrtek v Plzni.

ONLINE: Slavia - Luhansk. Chytil, Jurásek i Vlček v základní sestavě

iSport.cz

Slavii čeká v play off Evropské ligy další ukrajinský sok, tentokrát Zorja Luhansk. Sešívaní budou tradičně spoléhat na bouřlivou podporu fanoušků v Edenu, stejně jako na nově položený trávník, který obstál ve víkendovém duelu s Baníkem. Pro Zorju se bude jednat o první pohárový duel sezony, nasazena totiž byla přímo do závěrečných bojů o Evropskou ligu. Její dosavadní výsledky v ukrajinské lize jsou ale matné, ze čtyř zápasů vyhrála pouze jednou. Sledujte ONLINE přenos zápasu od 19h na iSport.cz.

Sparta má v Záhřebu asi 200 fanoušků. Policie je v pohotovosti, v centru klid

iSport.cz

PŘÍMO ZE ZÁHŘEBU | Dva policisté sedí v prázdné hospodě, dva stojí před ní. Baví se, dívají se kolem, na práci nic moc nemají. Čekali totiž na fanoušky Sparty, kteří dorazili do Záhřebu na večerní zápas s Dinamem. Jenže marně, ve vyhřátých ulicích hlavního města je (zatím) klid. Centrem se potuloval jediný odvážlivec, jenž měl na sobě triko s logem Letenských. „Mám pro strach uděláno,“ prohodil.

Největší problém Chelsea? Góly! Těžká výzva pro Pochettina

iSport.cz

Londýnská Chelsea vstoupila do nového ročníku Premier League s novým manažerem Mauriticem Pochettinem i s obměněným mužstvem. V prvních dvou zápasech sezony ale vybojovala jen bod a vstřelila dvě branky. I když se hráči The Blues podle statistik více tlačí do vápna a s míčem hrají mnohem častěji v útočné třetině hřiště, gólový průměr zůstává stále stejný. Kde je chyba?

Historický balík! Miliardář Matthews mění NHL. Vyléčí modrobílou nemoc?

iSport.cz

Smlouva, která mění poměry v NHL. Nejúspěšnější současný střelec Auston Matthews prodloužil s Torontem, od příští sezony začne pobírat průměrný plat v hodnotě 13,25 milionu dolarů. Celkově má dostat 1,179 miliardy korun, podepsal na čtyři roky. Nikdo z aktivních hráčů nebere víc, snajpr Maple Leafs překonal i Nathana MacKinnona (12,6) a Connora McDavida (12,5). Posouvá tak laťku ligových velikánů a spouští novou éru. Co čekat nyní? Plošné navyšování gáží, větší flexibilitu platových stropů. A také další útoky kanadského mužstva na Stanley Cup.

Dostál jede o čtvrtou účast na olympiádě: Ještě jsem ji nevyhrál, to mě žene

iSport.cz

Londýn, Rio, Tokio. Tři bronzy a jedno stříbro. Medailová vizitka Josefa Dostála z olympijských her budí respekt. Chybí v ní ale zlato. Podaří se ho vyjet za rok v Paříži? „Že jsem olympiádu nikdy nevyhrál, mě žene dopředu,” přiznává rychlostní kanoista v rozhovoru pro deník Sport a web iSport.cz. Nabízí se to. Vždyť před dvěma lety patřil na tokijském kanálu k největším adeptům na vítězství.