2023

Новости за 11.10.2023

Poruba dál v čele Chance ligy. Slavia poprvé vyhrála doma, uspěl i Zlín

iSport.cz

Hokejisté Poruby vyhráli v 11. kole první ligy ve svém azylu v Kravařích nad třetím Sokolovem 2:0 a zvýšili svůj náskok v čele tabulky před druhým Vsetínem na tři body. Valaši na vlastním ledě zdolali nováčka Znojmo 3:2 až v prodloužení. Po dvou porážkách se vrátil na vítěznou vlnu obhájce triumfu v druhé nejvyšší soutěži Zlín, který vyhrál v Chrudimi nad Pardubicemi B 2:1 v prodloužení.

Největší řev v historii! Univerzity jako druhá liga, v Rondu padl rekord

iSport.cz

Byl to nejhlučnější zápas v historii českého ledního hokeje a sportu vůbec. Oficiální měření to potvrdilo: 118 decibelů! Ve vyprodaném „Rondu“, což je stav, který Kometa zažívá v posledních letech velmi zřídka. Na studenty však byla brněnská hala plná až po střechu. Derby mezi HC MUNI a VUT Cavaliers (1:3) doprovázel happening na tribunách. „Je to párty,“ uculoval se marketér Vilém Franěk, který od roku 2019 rozvíjí myšlenku univerzitní ligy.

Pohlídaná výhra, řekla Malá. Ví, na čem pracovat, děkovala fanouškům

iSport.cz

Úspěšný vstup do evropské kvalifikace mají za sebou české házenkářky, ve zlínské sportovní hale Datart si poradily s Finskem 31:21. Po skvělém úvodu si Češky brzy hýčkaly sedmibrankové vedení, následně se však gólostroj zadrhl. „Zbrzdily nás technické chyby, kvůli kterým jsme dostaly Finky zpět do hry, ale jinak jsme si to pohlídaly,“ hodnotila utkání hráčka německého Bietigheimu a střelkyně šesti branek v zápase Veronika Malá.

Jílek po Žižkově: Konec byl peklo. Pospíšil? Musí se ještě hodně učit

iSport.cz

Petr Uličný, velezkušený a bývalý trenér Sigmy, přiskočil u střídaček k Václavu Jílkovi a pronesl: „Ve druhé půli to bylo slabší.“ Ano, Olomouc sice ve třetím kole MOL Cupu porazila druholigový Žižkov 1:0 a slaví postup, po pauze však ztratila jistotu a přečkala tutovku domácího týmu. „Posledních dvacet minut to bylo peklo,“ řekl Jílek. Po utkání prozradil stav zraněných hráčů a zhodnotil výkon brankáře Matúše Macíka, který není zrovna v ideální formě.

Jílek po Žižkově: Pospíšil není Juliš, pak vypadá jak blbec. Konec byl peklo

iSport.cz

Vítkovice berou Ligu mistrů jako odraz. A pokusí se získat Zdráhala

iSport.cz

Světlo i stín. Nově složený realizační tým Vítkovic, ve kterém se k Miloši Holaňovi na střídačku postavili Roman Šimíček a Pavel Trnka, viděl v duelu Champions Hockey League proti švýcarskému EHC Biel-Bienne (4:3pp) obě tváře týmu. Na jedné straně potenciál, síla a kvalita. Ostravané švýcarského vicemistra přehráli i přestříleli (47:24) a ve finiši dokázali bitvu urvat. Stejně tak ovšem byla místy znát i psychická nepohoda, smůla, křeč. S údernější koncovkou by potenciálně mohl pomoct útočník Patrik Zdráhal... Читать дальше...

CHL: Vítkovice porazily Biel. Třinec slaví vítězný výlet na sever

iSport.cz

Hokejisté Vítkovic porazili v Lize mistrů Biel 4:3 v prodloužení. Ostravané uspěli v souboji týmů na hraně postupu díky gólu Dominika Lakatoše v čase 63:14. Dvakrát se předtím prosadil Jakub Kotala, který zařídil vedení 2:0, to však domácí promarnili a v polovině 57. minuty je zachránil v zápase vyrovnáním Petr Chlán. Mistrovský Třinec vyhrál na ledě norského Stavangeru 4:2 a po teprve druhé výhře z pěti utkání se posunul na pozice pro play off. Osmifinále si může zajistit za týden doma proti dánskému Aalborgu.

Slávistky jsou blízko postupu do Ligy mistryň! V kvalifikaci rozdrtily Kluž

iSport.cz

Fotbalistky pražské Slavie zahájily závěrečné druhé kolo kvalifikace Ligy mistryň suverénní domácí výhrou 5:0 nad Olimpií Kluž a mají na dosah postup do skupiny. Dvě branky dnes vstřelila Marjolen Nekesaová. Odvetné utkání v Rumunsku svěřenkyně trenéra Karla Pitáka sehrají za týden.

Nenápadný pracant Najman mistrem oslabení: Všichni do mě cpou, ať střílím

iSport.cz

Pro diváky nenápadný, v týmu by ho ale chtěl každý trenér. Řeč je o Ondřeji Najmanovi. Předsezonní sparťanská posila je po úvodních devíti kolech důležitou součástí kádru. A to i přes to, že nemá na svém kontě jedenáct bodů, jako nejproduktivnější spoluhráč Michal Řepík. Co jsou tedy jeho přednosti? Hra v oslabení a vliv na spoluhráče, když je s nimi na ledě.

MOL Cup: dva hattricky Bohemians, Zlín otočil. Postupuje i Sigma

iSport.cz

Fotbalisté Zlína a Bohemians postoupili do osmifinále MOL Cupu. Tým Pavla Vrby se ale na půdě třetiligového Uničova trápil a musel otáčet, Pražané si naopak v Kolíně, který také hraje třetí nejvyšší soutěž, s chutí zastříleli - do výhry 7:1 se vešly hned dva hattricky. Třetí kolo domácího poháru už má za sebou i olomoucká Sigma, která hubeným výsledkem 1:0 vyřadila Viktorii Žižkov.

MOL Cup ONLINE: dva hattricky Bohemians, Zlín otočil. Sigma dál vede

iSport.cz

Fotbalisté Zlína a Bohemians postoupili do osmifinále MOL Cupu. Tým Pavla Vrby se ale na půdě třetiligového Uničova trápil a musel otáčet, Pražané si naopak v Kolíně, který také hraje třetí nejvyšší soutěž, s chutí zastříleli - do výhry 7:1 se vešly hned dva hattricky. Třetí kolo domácího poháru dnes ještě čeká olomouckou Sigmu, která bude od 18 hodin čelit druholigové Viktorii Žižkov. ONLINE přenos duelu sledujte na iSport.cz.

První zápas v kvalifikaci na ME vítězný. Házenkářky porazily Finsko

iSport.cz

České házenkářky vstoupily do kvalifikace mistrovství Evropy očekávaným vysokým domácím vítězstvím 31:21 nad outsiderem čtyřčlenné skupiny Finskem. Svěřenkyně norského trenéra Benta Dahla ve Zlíně v úvodním utkání této sezony ani jednou neprohrávaly a definitivně rozhodly povedenou pasáží v druhém poločase. Osmi góly přispěla k vítězství nejlepší střelkyně duelu spojka Charlotte Cholevová.

Souček před Albánií: Protrhl jsem to. Atmosféra může být naše výhoda

iSport.cz

PŘÍMO Z TIRANY | Přijel s vytuněnou formou, za West Ham United dal v posledních šesti utkáních čtyři góly. Tomáš Souček si ve čtvrtek večer natáhne v Tiraně kapitánskou pásku a povede fotbalovou reprezentaci v dalším boji o Euro. Hodilo by se, kdyby střelecký rozpuk potvrdil také proti Albánii.

Rulíkův seznam pro MS v Praze: 139 hráčů, s Krejčím probral jeho plány

iSport.cz

Nový kouč české hokejové reprezentace Radim Rulík má na širším seznamu pro květnové mistrovství světa v Praze 139 hráčů. Nechybí mezi nimi centr David Krejčí, který ukončil po minulé sezoně v dresu Bostonu kariéru v NHL, ale naznačil, že na domácím šampionátu by si ještě chtěl zahrát. Rulík to dnes řekl novinářům.

Vrba po Uničově: Říkám to nerad, ale Didiba je klíčový. González přijde

iSport.cz

S pořádně odřenýma ušima a s velkými nervy až do úplného konce. Takový byl postup Zlína ve 3. kole MOL Cupu na půdě třetiligového Uničova, kde hosté otáčeli skóre na 2:1. Téměř tisícová návštěva viděla na Hané vyrovnaný duel, který velmi ovlivnilo přísné Ambrozkovo vyloučení. Když Vukadin Vukadinovič rozhodl z penalty, kouč domácích Jiří Balcárek dokonce demonstrativně odešel z lavičky do kabin a vrátil se až po pár minutách. „Měli jsme zápas zvládnout ve větším klidu,“ uznal vítězný trenér Pavel Vrba, jenž vyhlíží příchod Pabla Gonzáleze.

NHL ONLINE: Pastrňáka s Nečasem čeká vstup do sezony, v akci i Chicago

iSport.cz

NHL pokračuje druhým hracím dnem porcí šesti zápasů. Carolina hostí Ottawu, v dresu domácích bude chtít na velmi povedený minulý ročník navázat Martin Nečas. Pikantní souboj čeká i Pastrňákův Boston, jenž ligu odstartuje zápasem proti Chicagu, za které v prvním zápase zářil Petr Mrázek. Na západě bude jistě zajímavý zápas mezi Los Angeles Kings a Coloradem Avalanche. Sledjte ONLINE reportáže ze všech utkání od 1:00 na webu iSport.cz.

Jirkal: Albánie? Byli jsme pomalí, ale Fousek podržel Šilhavého oprávněně

iSport.cz

Mdlý projev, který obnažil dlouhodobé slabé stránky české reprezentace. Ze strany mnohých fanoušků a odborníků se sesyspala tvrdá kritika především na to, kde má český tým ofenzivní herní schéma. Miroslav Jirkal, dlouholetý analytik soupeřů reprezentace za dob Karla Brücknera, vypozoroval, že český národní tým musí zrychlit kombinaci. Chápe ale i tvrdá slova Petra Fouska.

MOL Cup ONLINE: Zlín otočil v Uničově, Bohemians vedou v Kolíně

iSport.cz

Třemi zápasy dnes pokračuje 3. kolo MOL Cupu. Zlín hraje na půdě třetiligového Uničova, Bohemians bojují v Kolíně, který také hraje třetí nejvyšší soutěž. A olomoucká Sigma čelí druholigové Viktorii Žižkov. ONLINE přenosy z utkání sledujte na iSport.cz.

Comedy Club

«Отряд не заметил потери бойца»: Лоза прокомментировал закрытие Comedy Club

Дмитрий Губерниев

«Мы прыгнули в олимпийский гребной канал полностью голые»: Дмитрий Губерниев о том, как пустился «во все тяжкие» в Канаде

Пленили и избивали в ресторане: певец Руссо опознал своего похитителя

Диаспора Молдавии в России требует от Кишинёва открыть больше участков ЦИК

Туристическое мероприятие «БОКСЗАБЕГ» состоится в Подмосковье 21 сентября

Соль по 25 тысяч рублей в Москве. Блудный маг Анатолий Кашпировский вернулся в Россию и собирает миллионы за сеанс

Kavkazská invaze do Oktagonu: Gruzie přichází, jdeme si pro vaše tituly!

iSport.cz

Gruzínská invaze pokračuje. Amiran Gogoladze v sobotu opět potvrdil obrovské kvality, když přemohl polského šampiona Lukasze Siwiece. Domácí scéně byl na začátku roku představen jako jeden z favoritů evropské ligy mistrů Tipsport Gamechanger. Z boje o rekordní odměnu však na poslední chvíli vypadl. Po triumfu nad Polákem tak vyzval finalisty šestnáctkové pyramidy. V Bratislavě zazářil i Beno Adamia vítězstvím nad bývalým králem Oktagonu.

Pardubice porazila finta, kterou doma nepoužijete. A bacha na bílou hůl!

iSport.cz

PŘÍMO ZE ŽENEVY | Švýcarský obr versus český obr? Tahák v Lize mistrů, který ukázal, jak si hokejová extraliga stojí. Verdikt zní: velmi slušně! Pardubice v Ženevě nakonec prohrály 2:3 v prodloužení fintou, která je doma zakázaná. „Přišlo mi, jako kdybychom hráli se Spartou, stály proti sobě top kluby, náročný hokej,“ srovnával bitvu obránce Peter Čerešňák. Fajn je, že takovou úroveň doma vidíte taky. Přesto se jedna persona vymykala: finský kouzelník s bílou hůlkou.

Liga očima fanoušků: Bohemians vs. Zlín? Zápas na výplach očí savem

iSport.cz

Reprezentační přestávku prožívá na prvním místě Sparta, Letenští o víkendu vyhráli v Hradci Králové i v deseti (3:1). Slavii v Liberci pomohla nesprávně nařízená penalta, ale mužstvo Jindřicha Trpišovského nakonec také zapsalo tři body. A jaká je aktuální nálada v Plzni, na Baníku a v Bohemians? Projděte si tradiční sloupky fanoušků předních českých klubů?

Malý kůň, velké srdce! Sexy tým trenérky Růžičkové chystá bombarďáka

iSport.cz

Nejenom díky jménu má spoustu fanoušků. Sedmiletý ryzák Sexy Lord ze stáje HC Amphora-Hora, kterého připravuje trenérka Martina Růžičková, potřetí za sebou v Pardubicích vyhrál. V rámci mítinku 133. ročníku Velké pardubické se Slavia pojišťovnou společně s Jaroslavem Myškou suverénně ovládli Cenu Labe, druhý největší a nejvýznamnější dostih programu. „Dobrý, oba jsme sexy, jde nám to,“ žertoval Myška po dostihu. „A sexy holky ho připravují dobře.“

„Hraběcí rady“ pro Šilhavého: Podpořte Součka! A proneste plamennou řeč

iSport.cz

Tsunami kritických hlasů spláchla národní tým po těžce nevydařeném zářijovém zápase s Albánií. Po remíze 1:1 se jal reprezentaci bránit svazový předseda Petr Fousek. „Zaznamenal jsem hraběcí rady některých pseudoexpertů,“ trapně zaútočil na novináře, odborníky i nespokojené fanoušky. Ve čtvrtek je v horkém kotli v Tiraně na programu repete. Jak uspět a přiblížit se postupu na EURO 2024? Deník Sport vytvořil pro kouče Jaroslava Šilhavého manuál plný „hraběcích rad“.

Teenageři jsou IN! Poklad vytáhlo i Dynamo: Volal pan Sýkora, překvapil

iSport.cz

Dobře pracuješ, daří se ti v juniorce. Tak tady je odměna! Pardubice využily pravidla, že můžete na do zápasu Ligy mistrů poslat jednoho juniora, který není na soupisce. Tedy juniora, vytáhly dorostence. S Robertem Kousalem a Lukášem Radilem nastoupil šestnáctiletý David Krčál.  „Zavolal mi pan (Petr) Sýkora a byl jsem hodně překvapený, že mě vybrali. Ale jsem moc rád,“ hlásil útočník po zápase v Ženevě, který nakonec Dynamo prohrálo 2:3 v prodloužení.

Пластический хирург Александр Вдовин: мифы вокруг операции по удалению комков Биша

Сергей Собянин: МСД улучшил транспортное обслуживание 5 млн человек