2024

Новости за 20.04.2024

Jihostroj krok od titulu! Nebojme se vyhrát, burcuje tým Sedláček

iSport.cz

Volejbalisté Českých Budějovic sahají po titulu. Obhájce trofeje Lvy Praha doma porazili 3:0 a v sérii na tři výhry vedou 2:0 na zápasy. Hráčům Jihostroje k překvapivě hladkému výsledku pomohla i vyprodaná hala. „Takovou atmosféru jsem tady ještě nezažil. Fanouškům bych chtěl poděkovat,“ zářil Oliver Sedláček. O jedenáctém titulu v klubové historii může jeho tým rozhodnout už v úterý v pražské UNYP Aréně.

Důležitá výhra Arsenalu, Gunners opět v čele. Burnley porazilo Sheffield

iSport.cz

Arsenal zvítězil na hřišti Wolverhamptonu 2:0 a posunul se do čela neúplné tabulky anglické fotbalové ligy. V záchranářských soubojích v 34. kole předposlední Burnley zvítězilo nad posledním Sheffieldem 4:1 a Luton doma podlehl 1:5 Brentfordu, který udělal velký krok k záchraně.

Irgl soudí: Pokud sudí udrží metr, Pardubice budou mít svázané ruce

iSport.cz

Oceláři jsou dvě výhry od dalšího, v pořadí pátého extraligového titulu v řadě. Do cíle vede stále dlouhá cesta, pořád k němu však mají blíž než Pardubice. Třinečtí v sobotu pokořili Dynamo 4:3 a znovu předvedli, že sil a kumštu mají dost. K tomu propracovanou taktiku, nad níž v play off není.

Neapol padla brzkým gólem v Empoli. Pohárové příčky se jí vzdalují

iSport.cz

Fotbalisté Empoli v italské lize doma porazili úřadující mistry z Neapole 1:0 díky brance Alberta Cerriho ze čtvrté minuty a vzdálili se sestupovému pásmu na rozdíl čtyř bodů. Střelec vítězné branky ve 20. minutě střídal vinou zranění. Empoli potvrdilo roli neoblíbeného soupeře klubu zpod Vesuvu, Neapol s dnešním soupeřem prohrála pět z posledních sedmi utkání.

Nominace na MS v hokeji ONLINE: Sedm posil pro Česko! Čtveřice končí

iSport.cz

Očekávaný hokejový svátek se blíží, už 10. května začne v Praze a Ostravě mistrovství světa. Hodně sledované bude, v jakém složení se jednotlivé reprezentace na šampionátu představí. Kolik dorazí hvězd z NHL? Český tým pod vedením Radima Rulíka už zahájil přípravu. Sledujte na iSport.cz ONLINE všechny změny v nominacích i potvrzená jména.

Ty krabe, to je kanón! Hudáčka nastartoval krosček: Cítím se jako lídr

iSport.cz

Hned ze startu třetího finále dostal třinecký útočník Libor Hudáček po vhazování hrazdu na bok, v bolestech zůstal nějaký čas na ledě. Pak dvěma dělovkami sestřelil Pardubice. „Nevím, jestli se mohu vyjádřit, ale dostal jsem krosček a trošku to zabolelo,“ líčil slovenský útočník. „Zaledoval jsem a vyhecovalo mě to.“ Oceláři vyhráli 4:3, v sérii jdou do vedení 2:1. V neděli se hraje čtvrté finále znovu v Třinci (17).

Bayern rozstřílel Union Berlín. V bundeslize v základu jen Kadeřábek

iSport.cz

Fotbalisté Bayernu Mnichov deklasovali v německé lize Union Berlín 5:1 a pojistili si druhé místo před Stuttgartem. Mönchengladbach i přes hattrick Robina Hacka prohrál na hřišti Hoffenheimu 3:4. Vítězný gól vstřelil v nastavení Anton Stach. Pavel Kadeřábek za domácí odehrál celé utkání, jeho spoluhráč David Jurásek nastoupil v 94. minutě. Tomáš Čvančara za hosty naskočil z lavičky v 69. minutě. Lipsko zvítězilo v Heidenheimu 2:1 a upevnilo si čtvrtou příčku před Dortmundem.

Kaut vypálil 13 ran, neuspěl, Dynamo lehlo: Jsem na sebe docela naštvanej

iSport.cz

Přesunul se na křídlo do první formace a taky se Martin Kaut snažil prodávat svoji rychlou a tvrdou střelu. Ve třetím finále se pardubický útočník dostal ke 13 střeleckým pokusům. Vysoké číslo? Ano, dost. Jenže ho dost štvalo, že na střeleckém účtu za nula. Dynamo prohrálo 3:4 a Třinec se ujal vedení 2:1 na zápasy. „Musím najít recept, jak všechny ty blokující hráče překonat,“ hned hlásil útočník s hustým plnovousem.

Smrt spolujezdkyně na Rallye Šumava. Pořadatelé soutěž předčasně ukončili

iSport.cz

Po vážné nehodě na Rallye Šumava zemřela spolujezdkyně. Při havárii v úvodní rychlostní zkoušce utrpěla zranění, kterým následně v nemocnici podlehla. Informoval o tom krajský policejní mluvčí Ondřej Hodan. Pořadatelé po úmrtí navigátorky Aleny Krejčíkové úvodní podnik českého šampionátu pozastavili a později předčasně ukončili. Informovali o tom na svém facebookovém profilu.

Tragédie na Rallye Šumava. Smrt spolujezdkyně, pořadatelé soutěž ukončili

iSport.cz

Po vážné nehodě na Rallye Šumava zemřela spolujezdkyně. Při havárii v úvodní rychlostní zkoušce utrpěla zranění, kterým následně v nemocnici podlehla. Informoval o tom krajský policejní mluvčí Ondřej Hodan, na sociálních sítích tragickou událost potvrdili i pořadatelé. Ti následně oznámili, že soutěž nebude pokračovat.

Zmar v Jablonci: strach i obava, štve Látala. Proč Zlín šetřil mladou hvězdu?

iSport.cz

Hrát přesilovku? Pro hráče Jablonce spíš noční můra. Podobně jako před týdnem v Olomouci neuspěl severočeský tým proti oslabenému soupeři ani doma se Zlínem. Ofenzivní zmar Látalova výběru trvá. „Je to nepohoda,“ mrzelo domácího kouče. Naopak Zlín odjížděl po remíze 0:0 před středečním semifinále MOL Cupu v Plzni spokojený. Jen na lavici zůstala největší ofenzivní hvězda týmu Tom Slončík (19). Trenér Bronislav Červenka vysvětlil, proč nenasadil v základu i další důležité hráče.

NHL ONLINE: Startuje play off. Boston hraje proti Torontu, v akci i Nečas

iSport.cz

Po 1312 utkáních základní části dnes startuje play off NHL! Od 23 hodin večer začíná první duel série mezi Carolinou a New York Islanders. Jak si povede Martin Nečas? Z českého pohledu nejzajímavější série pak začne v noci, Boston s českou enklávou v čele s Davidem Pastrňákem přivítá na svém ledě Toronto. Jak dopadne první duel série mezi Bruins a Maple Leafs? ONLINE přenosy obou utkání můžete sledovat na webu iSport.cz.

SESTŘIH: Teplice - Budějovice 2:2. Vlastenec, obrat a vyrovnání z penalty

iSport.cz

Fotbalisté Teplic ve 29. kole první ligy pouze remizovali doma s Českými Budějovicemi 2:2 a ztratili reálnou šanci na postup do nadstavbové skupiny o titul. Severočeši prohrávali od 25. minuty po vlastním gólu Lukáše Marečka, ještě do poločasu ale zařídili obrat reprezentanti do 21 let Daniel Fila se Štěpánem Chaloupkem. V 67. minutě srovnal z penalty Jan Suchan.

iSport.cz

Hapal: Na konci jsem věřil. Stopeři? Nechtěli jsme sahat do složení

iSport.cz

Show, v níž se zápas změnil zejména ve druhé půli, ho úplně nenadchla. Není divu, Baník přes velmi slušný úvodní poločas a závěrečný finiš padl na Spartě 3:4. Trenér Pavel Hapal hořekoval nad individuálními chybami, které předvedl zejména stoper Filip Blažek. „Byl to zajímavý zápas, ale spokojeni být nemůžeme,“ pronesl.

Třinec - Pardubice 4:3. Druhá výhra ve finále pro Oceláře, zářil Hudáček

iSport.cz

V semifinále se brodili blátem, se Spartou prohrávali 0:3 na zápasy. A teď jsou dva zápasy od pátého zisku Masarykova poháru v souvislé řadě… Oceláři předvedli svou otřepanou klasiku. Uštknout, když to jen trochu jde a pak postavit živou zeď. Všichni soupeři to znají, všichni se na to připraví a stejně se všichni diví. Recept? Jak kdy. Často však ne. Třinec porazil ve třetím extraligovém finále Pardubice 4:3, když „odskakující“ góly na 2:1 a 3:1 obstaral Libor Hudáček. Klíč na 4:2 obstaral v čase 56:27 Andrej Nestrašil. Читать дальше...

Булат Окуджава

В Австралии отметили столетие Булата Окуджавы

Владимир Путин

В России после переизбрания Путина началась широкомасштабная зачистка чиновников. Аресты идут один за другим

"Суперсимволичный жест" Путина. Чего ждут от визита президента России в Китай эксперты

Минниханов обсудил с лидером Гвинеи-Бисау его возможный визит в Татарстан

Ничто не забыто: ветеран ВОВ рассказал, как в 12 лет стал партизаном

Бирюков: свыше 700 пожарных будут нести дежурство на Пасху

ONLINE: Třinec - Pardubice 4:3. Řádí Hudáček, v závěru snížil Musil

iSport.cz

Finále hokejové extraligy mezi Pardubicemi a Třincem se za nerozhodného stavu 1:1 na zápasy stěhuje do Slezska. Oceláři se budou snažit přiblížit zisku pátého mistrovského titulu v řadě, v jejich sestavě ale už bude chybět nejvytíženější hráč play off Martin Marinčin. Slovenský reprezentační obránce si odnesl ze středečního duelu prasklý dvanáctý obratel a sezona pro něj skončila. ONLINE přenos sledujte na webu iSport.cz, hraje se od 17:00.

Zbrojovka uhrála na hřišti Vyškova remízu. Béčko Sigmy uspělo v Líšni

iSport.cz

Fotbalisté Vyškova remizovali ve šlágru 24. kola druhé ligy s Brnem 1:1 a nevyužili šanci minimálně do neděle poskočit do čela neúplné tabulky. Na druhém místě ztrácejí bod na vedoucí Duklu Praha, která má k dobru jedno utkání. Zbrojovka bodovala i ve druhém duelu po trenérské změně a patří jí devátá pozice.

Jako Haaland? Kuchta tuní oslavy. Nechtěli jsme být za hlupáky, říká

iSport.cz

Uvelebil se do tureckého sedu, do pozice mnicha, první gól proti Baníku oslavil ve stylu slavného střelce Manchesteru City Erlinga Haalanda. Chvíli poté pumpoval s plným stadionem při pokřiku Kuchta Belmondo. Sparťanský útočník si oslavy při zápase s Ostravou, již pomohl dvěma brankami porazit 4:3 ve 29. kole FORTUNA:LIGY, náležitě vychutnal.

ONLINE: Rakousko - Česko 1:3. Obrat ve skóre, Rychlovský má už tři body

iSport.cz

Čeští hokejisté odehrají v Linci odvetu v přípravném dvojzápasu proti Rakousku. Ve čtvrtek svěřenci kouče Radima Rulíka porazili Rakušany v domácím prostředí v Českých Budějovicích bez větších problémů 5:1 a v závěrečné přípravě na květnové domácí mistrovství světa tak vyhráli i třetí utkání. Určitou komplikací je boj některých hráčů s virózou. ONLINE přenos z dnešního duelu sledujte na webu iSport.cz, hraje se od 18:00.

Priske: Smíšené pocity. Haraslín na lavičce? Nešetří ho, obavy o Ševčíka

iSport.cz

Už to vypadalo na jasnou sparťanskou záležitost. Sparťané stříleli góly i zahazovali tutovky, až se najednou z debaklu urodila ve 29. kole FORTUNA:LIGY přestřelka 4:3. Kouč Letenských Brian Priske se závěrem duelu s Baníkem nebyl spokojený. Nakonec to byla až výstavní trefa Lukáše Haraslína, která zápas rozhodla. Slovenský reprezentant pro někoho překvapivě naskočil do duelu opět z lavičky.

Sešup klokanů: dvě skupiny, spousta gólů. Veselý chce omladit a zrychlit

iSport.cz

O složení skupiny o záchranu je definitivně jasno. Bohemians nevyužili složitého losu Olomouce (venku Slavia, doma Sparta), ani lepšího vzájemného zápasu. V Karviné potřebovali vyhrát, aby si do závěrečného kola udrželi naději na skok do skupiny prostřední. Jenže plichta 1:1 posílá „klokany“ do nepříjemné společnosti. „Před sezonou si to určitě nikdo nepředstavoval,“ litoval nejlepší střelec týmu Erik Prekop. Propad oproti minulému ročníku je doslova propastný.

Вадим Арутюнов и его книга «Записки странствующего армянина»

Собянин: Бесстыковые пути делают метро Москвы комфортнее и современнее