2019

Новости за 12.05.2019

Wieteska: Jesteśmy wkurzeni

Legioniści

Mateusz Wieteska: Analizowaliśmy grę przeciwnika ale nie weszliśmy dobrze w mecz. Słabo zagraliśmy w pierwszej połowie. Nie mieliśmy żadnych sytuacji. Jesteśmy wkurzeni na to, jak zaczęliśmy.

Nagy: Źle zaczynamy mecze

Legioniści

Dominik Nagy: Trudno coś powiedzieć po takim meczu. Przed nami jeszcze dwa mecze, w których musimy zdobyć sześć punktów. Tytuł mistrzowski nie został jeszcze przyznany.

Niezgoda: Nic nie jest przesądzone

Legioniści

Jarosław Niezgoda Inaczej wyobrażałem sobie powrót na boisko. Na placu gry czułem się dobrze. Myślałem, że uda nam się odwrócić losy spotkania. Na pewno losy mistrzostwa nie są jeszcze przesądzone. Każdy mecz jest trudny i na pewno Piast może się jeszcze potknąć. Z całą pewnością musimy wygrać dwa najbliższe starcia. Z moim zdrowiem jest już lepiej. Mam nadzieję, że w najbliższych meczach pomogę drużynie zwyciężyć, a Piast zgubi punkty.

Żyro: Pomogę Legii zdobyć mistrzostwo

Legioniści

Michał Żyro: Walczyliśmy o trzy punkty, nie udało się, ale jeden jest równie dobry. Jeszcze wszystko jest możliwe. W kolejnym meczu Pogoni zrobię wszystko, aby pomóc Legii w wywalczeniu mistrzostwa. Myślę, że przed meczem wziąłbym remis 1-1 w ciemno. Chociaż po pierwszej połowie naprawdę wyglądaliśmy dobrze. Graliśmy dobrze taktyczne, utrzymywaliśmy się przy piłce i wypełnialiśmy założenia trenera.

Urazy Martinsa i Rochy

Legioniści

W meczu z Pogonią kontuzji doznali Andre Martins i Luis Rocha. Obydwaj nie dokończyli niedzielnego spotkania. Pierwszy z nich zszedł z murawy po przerwie, a drugi na ostatni kwadrans został zmieniony przez Mateusz Wieteskę. Niewykluczone, że w tym sezonie Martins nie pojawi się już na boisku.

Bramki i skrót meczu z Pogonią

Legioniści

Legia Warszawa tylko zremisowała przy Łazienkowskiej z Pogonią Szczecin 1-1. Bramkę dla stołecznego zespołu zdobył Dominik Nagy. Zapraszamy do obejrzenia goli i najciekawszych akcji spotkania:

Vuković: Najgorszy początek meczu ze wszystkich

Legioniści

Aleksandar Vuković (trener Legii): Ta sytuacja ze stratą bramek w początkowych minutach jest niewytłumaczalna. Wszyscy to widzą, począwszy od piłkarzy, przez kibiców, po sztab. Nie potrafię tego zaakceptować. Dzisiaj to był najgorszy początek ze wszystkich. Czasami było tak, że była przypadkowa akcja, bramka i to rzutowało na cały mecz, ale dzisiaj mieliśmy słabą całą pierwszą połowę. Zagraliśmy bez werwy, zbyt pasywnie, bez agresji i tego wszystkiego, co jest potrzebne do wygrania meczu piłkarskiego z kimkolwiek.

Runjaic: Z Piastem damy z siebie wszystko

Legioniści

Kosta Runjaic (trener Pogoni): Myślę, że dziś widzieliśmy bardzo intensywny i ciekawy mecz. W pierwszej połowie byliśmy odrobinę lepsi, szczególnie początkowe 25 minut było świetne w naszym wykonaniu. Było dla nas jasne, że nie uda nam się utrzymać tego tempa przez 90 minut. W drugiej połowie Legia grała lepiej, wiedzieliśmy, że będą chcieli wygrać. Po przerwie straciliśmy kontrolę nad grą, ale to też nie było tak, że Legia co minutę miała sytuację.

35. kolejka Ekstraklasy: Piast liderem

Legioniści

W piątkowych spotkaniach górą byli gospodarze. Arka ograła Zagłębie Sosnowiec natomiast Wisła Kraków okazała się lepsza od Korony. W sobotę trzy punkty zainkasowała Cracovia i nadal pozostaje w grze o 4. miejsce. Śląsk uciekł z miejsca spadkowego po wygranej z Wisłą Płock, a Górnik zapewnił sobie utrzymanie wygrywając w Legnicy. W niedzielę Piast rzutem na taśmę pokonał Jagiellonię a Legia tylko zremisowała z Pogonią i straciła pozycję lidera. Lechia podzieliła się punktami z Zagłębiem Lubin.

Potknięcie na ostatniej prostej

Legioniści

Legia Warszawa zaledwie zremisowała na własnym stadionie z Pogonią Szczecin w meczu 35. kolejki Ekstraklasy. Strata dwóch punktów sprawiła, że gracze Aleksandara Vukovicia na dwie kolejki przed końcem sezonu stracili fotel lidera tabeli. Pogoń bardzo dobrze zaprezentowała się w pierwszej połowie, po której prowadziła 1-0. Po zmianie stron do remisu doprowadził Dominik Nagy, który na murawie zameldował się już w pierwszej połowie, zmieniając Iuriego Medeirosa.

Arka Gdynia 94-75 Legia Warszawa

Legioniści

W piątym meczu ćwierćfinałowym play-off Polskiej Ligi Koszykówki Legia Warszawa uległa na wyjeździe z Arce Gdynia XX i nie awansowała do półfinału play-off, przegrywając całą rywalizację 2-3. Mimo to sezon w wykonaniu podopiecznych Tanego Spaseva należy uznać za bardzo udany.

Legia II Warszawa 1-0 Huragan Morąg

Legioniści

W meczu 27. kolejki III ligi rozegranym w Ząbkach Legia II Warszawa wygrała z Huraganem Morąg 1-0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 59. minucie Maciej Rosołek po podaniu Piotra Cichockeigo.

Дмитрий Шостакович

Томский оркестр "настроился" сыграть Шостаковича с мультимедиа

Алексей Сёмин

АО «Транснефть – Дружба» выполнило плановые работы на объектах в четырех регионах

Появилось видео горящего здания во Фрязине под Москвой

Лауреатов премии «Золотая маска» готовятся объявить в Москве

Замглавы ГУ МЧС по Подмосковью Логинов отчитался Воробьеву о пожаре во Фрязине

Медработники из Мытищ отметили профессиональный праздник путешествием

LIVE!: Legia - Pogoń

Legioniści

Bezpośrednią transmisję z meczu przeprowadzi stacja Canal+. Zapraszamy do śledzenia naszej tekstowej RELACJI LIVE! prosto ze stadionu.

Zagrożeni w meczu z Pogonią

Legioniści

7 zawodników Legii jest zagrożonych pauzą przed dzisiejszym meczem 35. kolejki Ekstraklasy z Pogonią Szczecin. Domagoj Antolić, Luis Rocha, Adam Hlousek, Dominik Nagy, Inaki Astiz, Sebastian Szymański i Mateusz Wieteska zobaczyli w obecnym sezonie po trzy żółte kartki. Kolejne takie upomnienie oznaczać będzie dla nich pauzę w meczu z Jagiellonią Białystok.

Słowo na niedzielę: Niemożliwe

Legioniści

Miesiąc temu napisałem "SNN" pt. "Projekt", w którym przedstawiłem adresowany prezesowi pomysł wychowania własnego szkoleniowca. Bo skoro z żadnym mu nie idzie, to po co szukać kolejnego? Idealnym kandydatem wydawał się być Aleksandar Vuković, któremu wówczas tymczasowo przekazano prowadzenie I drużyny. O dziwo, prezes chyba doszedł do podobnego wniosku i w piątek Vuković otrzymał roczną umowę.

Tylko zwycięstwo!

Legioniści

W niedzielne popołudnie Legia podejmie na własnym stadionie Pogoń Szczecin w meczu 35. kolejki Ekstraklasy. Mistrzowie Polski podejdą do tego starcia po niedawnej porażce z Piastem, która spowodowała, że "Wojskowym" wyczerpał się już limit błędów. Podopieczni Aleksandara Vukovicia muszą wspiąć się na wyżyny swoich możliwości i w przedostatnim spotkaniu na Łazienkowskiej w tym sezonie sięgnąć po trzy punkty.

Alfa Bydgoszcz 12-33 Legia Warszawa

Legioniści

W meczu 4. kolejki I ligi rugbiści Legii Warszawa wygrali na wyjeździe z drużyną Alfy Bydgoszcz 33-12. Do przerwy goście prowadzili 19-7. Ostatnie spotkanie rundy zasadniczej "Wojskowi" rozegrają za tydzień w Warszawie z Arką Rumia.

Alfa Bydgoszcz 12-35 Legia Warszawa