2019

Новости за 18.08.2019

Czerwiński: Życzę Legii awansu

Legioniści

- Jesteśmy rozwaleni, przegraliśmy 0-1. Legia była lepsza w pierwszej połowie, ale ostatnie 30 minut było nasze. Wiadomo było, że Legia się cofnie. Szkoda, że nie strzeliliśmy na 1-1, bo mieliśmy sytuacje. Nie wiem czy był spalony, czy nie. Nie mi to oceniać. Jeśli był, to minimalny. Szkoda tej sytuacji - powiedział po meczu piłkarz Zagłębia, Alan Czerwiński.

Stolarski: Brakowało wykończenia

Legioniści

- Dominowaliśmy przez większość spotkania, ale pod koniec Zagłębie stworzyło sobie kilka groźnych sytuacji. Brakowało nam wykończenia kontrataków, bo stworzyliśmy sobie sporo sytuacji. Nie udało się strzelić drugiej bramki i Zagłębie jeszcze wierzyło, że uda im się wyrównać - powiedział Paweł Stolarski.

Vesović: Gramy jak zespół

Legioniści

- To dla nas bardzo ważne zwycięstwo. Wygraliśmy u siebie i kolejny raz nie straciliśmy bramki. Bardzo się z tego cieszymy. Takie sytuacje ćwiczymy na treningach i wiele ostatnio poprawiliśmy. Jedyną złą rzeczą dzisiaj było to, że nie zdobyliśmy bramki z kontrataku, a mieliśmy wiele takich sytuacji, szczególnie w drugiej połowie. Powinniśmy podwyższyć wynik spotkania wcześniej.

Skrót meczu z Zagłębiem

Legioniści

Legia Warszawa wygrała na własnym stadionie z Zagłębiem Lubin 1-0. Jedyną bramkę zdobył w 19. minucie Marko Vesović. Zapraszamy do obejrzenia gola i najciekawszych akcji spotkania:

Młodzież: mecze weekendowe

Legioniści

Juniorzy starsi po widowiskowym, otwartym meczu pokonali 3-0 Arkę Gdynia w II kolejce CLJ U18. W meczu Legia U17 ze Zniczem Pruszków padł remis 2-2. Legia U16 wygrała 2-1 na boisku Polonii Warszawa. W CLJ U15 Legia wygrała 12-0 z Talentem Białystok. Zespół U14 zajął 6. lokatę w 21. edycji turnieju "Međimurec" w Chorwacji. Zespoły U10-U13, ułożone wg wieku biologicznego, rozegrały interesujące sparingi z Rakowem Częstochowa.

Vuković: Wygraliśmy będąc faworytem

Legioniści

Aleksandar Vuković (trener Legii): Bardzo ważne trzy punkty. Przed meczem wiedzieliśmy, że nie możemy już tracić oczek. O wygraną nie było jednak łatwo. Jak zawsze w meczu z Zagłębiem u siebie jesteśmy wielkim faworytem, a wygrać nam trudno. Dziś, poza końcówką meczu, dominowaliśmy. Cieszę się tym bardziej, że w poprzednich sezonach nie zawsze wygrywaliśmy, gdy byliśmy faworytem

van Dael: Słaba pierwsza połowa

Legioniści

Ben van Dael (trener Zagłębia): W pierwszej połowie mieliśmy dużo problemów z grą kombinacyjną Legii. Mimo to udało się nam dość dobre bronić. Sposób, w który straciliśmy gola, mówi dużo o naszym podejściu do gry. Pokazaliśmy się bowiem w tym momencie ze złej strony. W przerwie zmieniliśmy system gry i na boisku pojawiło się dwóch nowych graczy. Puściliśmy hamulec ręczny i chcieliśmy wyrównać.

Przełamanie przy Ł3!

Legioniści

Legia Warszawa przełamała się w ligowym meczu na swoim terenie. Spotkanie z Zagłębiem było dość wyrównane, a o końcowym wyniku zdecydowały detale. Komplet punktów zapewnił gospodarzom Marko Vesović, wykorzystując podanie Waleriana Gwilii w pierwszej połowie.

Fotoreportaże z Łazienkowskiej

Legioniści

Legioniści przełamali ligową niemoc na własnym terenie. Po sześciu spotkaniach z rzędu bez wygranej w końcu doczekaliśmy się zwycięstwa. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Łazienkowskiej:

Fotoreportaż z Łazienkowskiej

Legioniści

Zapraszamy do obejrzenia pierwszych zdjęć z Łazienkowskiej: Fotoreportaż z meczu - 38 zdjęć Mishki

Zwycięstwo Rangers w Pucharze Ligi

Legioniści

Rangers FC wygrało 3-0 z III-ligowym East Fire w wyjazdowym spotkaniu Pucharu Ligi. Rywale Legii w Lidze Europy objęli prowadzenie w pierwszej połowie za sprawą bramki Jermaina Defoe. Po zmianie stron Filip Helander i Joe Aribo dobili rywali i tym samym awansując do kolejnej fazy rozgrywek.

LIVE!: Legia - Zagłębie

Legioniści

Bezpośrednią transmisję z meczu przeprowadzi stacja Canal+. Zapraszamy do śledzenia naszej tekstowej RELACJI LIVE! prosto ze stadionu.

Legioniści triumfowali w PP kl. 505

Legioniści

W Ustce zakończyły się żeglarskie zawody Pucharu Polski w klasie 505. Z olbrzymią przewagą nad resztą stawki triumfował w nich Jakub Pawluk z żeglarskiej Legii wraz z Marcinem Józefowskim (Spójnia W-wa). Legijna załoga wygrała sześć wyścigów, dwa kolejne ukończyła na miejscu drugim, a jeden na siódmym. To bardzo dobry wynik przed mistrzostwami Polski w klasie 505, które odbędą się we wrześniu.

Relacja z trybun: Kibole pod Akropolem

Legioniści

Tego lata portfele kibiców chcących wspierać Legię Warszawa w europejskich pucharach są mocno nadszarpnięte. Najpierw była daleka podróż do Gibraltaru, następnie wyprawa do drogiej Finlandii, a w trzeciej rundzie naszej drużynie przyszło zmierzyć się z Atromitosem. Legioniści rozpoczęli mobilizację na ten wyjazd już kilkanaście dni wcześniej. Na meczu ze Śląskiem na trybunie Deyny zawisł transparent o treści "Jeśli czujesz się kibolem z Legią bądź pod Akropolem". Wykorzystując szczęśliwe losowanie... Читать дальше...

Odczarować Łazienkowską

Legioniści

W niedzielę na stadionie przy Łazienkowskiej 3 w ramach 5. kolejki Ekstraklasy legioniści podejmą Zagłębie Lubin. Ostatnie mecze "Wojskowych" z lubinianami były bardzo wyrównane, takiego też spotkania można spodziewać się na zakończenie tygodnia. Legia swoje ostatnie dwa starcia u siebie zakończyła bezbramkowymi remisami. Tym razem liczymy na przełamanie w ofensywie.

Siódma strata ligowych puntków u siebie czy przełamanie?

Legioniści

Każda zła passa kiedyś się kończy, a Legia notuje właśnie taką w ligowych meczach u siebie. 6 spotkań z rzędu bez zwycięstwa to stanowczo zbyt wiele dla fanów stołecznej ekipy. W najbliższym tygodniu jednak przed drużyną Aleksandara Vukovicia ważniejszy mecz z Rangers FC. Czy w związku z tym znów powinniśmy nastawiać się na stratę punktów w Ekstraklasie? Zdaniem bukmacherów Fortuny "Wojskowi" są faworytem starcia z Zagłębiem - kurs na zwycięstwo wynosi 1,9, a na triumf gości aż 4,35.

Филиал № 4 ОСФР по Москве и Московской области информирует: Отделение СФР по Москве и Московской области выплатило единовременное пособие при передаче ребенка на воспитание в семью 474 семьям региона

Собянин сообщил о планах благоустройства территорий школ и детских садов

Бато Багдаев

В столице Бурятии в городе Улан-Удэ в театре кукол «Ульгэр» 14-16 июня пройдут «Волшебные выходные»! - Театр и Цирк, Культура и Концерт, Россия и Дети