Legioniści

Czteroletnia przygoda Jarosława Niezgody z Legią Warszawa dobiegła końca - snajper zasilił szeregi amerykańskiego Portland Timbers. Nieoficjalnie Legia na transferze swojego najskuteczniejszego w tym sezonie piłkarza zarobi 3,8 mln dolarów plus 1,5 mln dolarów w bonusach. Zapraszamy do podsumowania czterech lat Niezgody w stołecznym klubie.

Niezgoda piłkarzem Portland Timbers!

Legioniści

Happy-endem zakończyła się transferowa saga Jarosława Niezgody do Portland Timbers. Zawodnik wyruszył do USA 10 stycznia, ale na miejscu okazało się, że potrzebny będzie zabieg kardiologiczny, który ponownie naprawi funkcjonowanie jego serca. Niezgoda szczęśliwie przeszedł ablację, po dodatkowych badaniach EKG otrzymał pozwolenie na grę w MLS oraz podpisał kontrakt z Amerykanami.

Podsumowanie zgrupowania w Belek. Jaka Legia na wiosnę?

Legioniści

Legia Warszawa w środę wróciła ze zgrupowania w Turcji. W trakcie 17 dni treningowych "Wojskowi" przeprowadzili 27 jednostek (6 sparingów, 15 treningów na boisku, 6 treningów w siłowni). Drużyna Aleksandara Vukovicia wygrała cztery mecze sparingowe, jeden przegrała i jeden zremisowała. W tym miejscu znajdziecie nasze wszystkie informacje z okresu przygotowawczego. Przeprowadziliśmy tekstowe relacje na żywo z każdego z sześciu sparingów, zamieściliśmy 650 zdjęć i przygotowaliśmy także blisko godzinę materiału filmowego z treningów.

Relacja z trybun z kosza: Nie ma miejsca jak dom

Legioniści

W środę koszykarze Legii rozegrali pierwsze od przeszło ośmiu miesięcy spotkanie w hali na Bemowie, która jest domem naszej sekcji od pierwszej połowy lat 90. XX wieku. Powrót do rozbudowanej hali, pomimo słabych wyników Legii w obecnym sezonie, cieszył się sporym zainteresowaniem. Na trybunach pojawił się komplet, 1416 widzów, w tym liczny, około 200 osobowy młyn na trybunie za koszem. Fotoreportaż z meczu - 66 zdjęć Hagiego Fotoreportaż z meczu - 56 zdjęć Hugollka

Dukes: W pewnym momencie stanęliśmy

Legioniści

- Zagraliśmy dobry mecz jako drużyna, ale w końcówce rywale mieli szerszą ławkę. W pewnym momencie stanęliśmy, za bardzo się rozluźniliśmy, Stelmet przejął inicjatywę i nie potrafiliśmy odwrócić losów spotkania. Nigdy nie jestem zadowolony z porażki, ale w tym spotkaniu było wiele rzeczy, z których powinniśmy skorzystać w najbliższym czasie. Energia w hali była świetna, kibice byli świetni, musimy tylko jeszcze zacząć lepiej grać - powiedział Kahlil Dukes.

Milovanović: Będę zadowolony, jeżeli w każdym meczu będziemy tak grali

Legioniści

- To był bardzo trudny mecz, ale wiedzieliśmy, że taki będzie. Wiedzieliśmy też jednak, że rywale będą zmęczeni po spotkaniu pucharowym i w tym upatrywaliśmy swojej szansy. Niestety nie rozpoczęliśmy dobrze tego spotkania, potem odrobiliśmy straty, ale w czwartej kwarcie zabrakło nam sił, by wygrać z tą dobrze zorganizowaną drużyną - powiedział Milan Milovanović.

Kowalczyk: Fajnie wrócić na Bemowo

Legioniści

- Przeciwnik grał na wysokim poziomie - ma 15 wygranych z rzędu, ale czuliśmy, że mogliśmy to spotkanie wygrać. Niestety popełniliśmy w końcówce za dużo błędów, mieliśmy przestój przez 5 minut i to zadecydowało o tym, że przegraliśmy. Zabrakło doświadczenia, chłodnej głowy i Stelmet to wykorzystał - powiedział Sebastian Kowalczyk.

Fotoreportaże z powrotu na Bemowo

Legioniści

Ponad 1400 kibiców dopingowało w środę Legię w pierwszym ligowym meczu w hali na Bemowie w tym sezonie. Fani zaprezentowali dwie oprawy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

U-16: Polska 1-0 Gruzja. Występ Kamińskiego

Legioniści

Reprezentacja Polski do lat 16 wygrała w pierwszym meczu turnieju towarzyskiego rozgrywanego w Izraelu z Gruzją 1-0 (0-0). W spotkaniu wystąpił legionista, Wiktor Kamiński. Rywalami Polaków będą jeszcze Białoruś (31 stycznia) oraz Izrael (2 lutego).

Skrót meczu ze Stelmetem

Legioniści

Koszykarze Legii przegrali 89-97 ze Stelmetem Zielona Góra. Przez większą część spotkania gospodarze prowadzili wyrównany pojedynek z wyżej notowanym rywalem. Jednak kluczowa dla losów potyczki okazała się czwarta kwarta, w której goście udowodnili swą wartość. Zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu.

Legia Warszawa 89-97 Stelmet Zielona Góra

Legioniści

W meczu 19. kolejki koszykarskiej ekstraklasy rozegranym w hali na Bemowie Legia Warszawa przegrała ze Stelmetem Zielona Góra 89-97. Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli goście, którzy szybko uzyskali 10 punktów przewagi. Do końca pierwszej kwarty legioniści starali się zniwelować tę stratę, ale ostatecznie przegrali tę część 19-26. Druga odsłona była bardzo dobra w wykonaniu podopiecznych Tanego Spaseva - w pięć minut udało się odrobić wszystkie straty (32-32) i nawet wyjść na prowadzenie (39-36). Читать дальше...