2020

Новости за 07.06.2020

Statystyki meczu z Wisłą

Legioniści

Bardzo dobra i skuteczna gra w drugiej połowie pozwoliła Legii wywieźć trzy punkty z Krakowa. "Wojskowi" częściej strzelali od przeciwników i przy piłce byli przez 56% czasu gry. Poniżej prezentujemy szczegółowe statystyki z meczu. Najdłuższy dystans przebiegł Walerian Gwilia, a najwięcej sprintów wykonał Paweł Wszołek. Zapraszamy do wystawiania ocen piłkarzom Legii za to spotkanie.

Vesović: Zasłużona wygrana

Legioniści

- Można powiedzieć, że wróciliśmy w tym meczu z dalekiej podróży. Zdobyliśmy zasłużone trzy punty i możemy jechać do Warszawy w dobrych humorach. Pierwsza połowa nie była dobra w naszym wykonaniu, ale myślę, że po zmianie stron było już dużo lepiej - mówi po ostatnim gwizdku meczu z krakowską Wisłą Marko Vesović.

Cholewiak: Pokazaliśmy, że się nie poddajemy

Legioniści

- Cieszę się, że dostałem swoją szansę. Trener powiedział mi w przerwie, że mam być gotowy, ponieważ wprowadzi mnie na boisko. Wszedłem w trudnym momencie, ale starałem się pomóc drużynie, żebyśmy odnieśli zwycięstwo. Fajnie, że udało się od razu zanotować asystę. Wygraliśmy mecz z czego bardzo się cieszymy - powiedział po meczu z Wisłą Mateusz Cholewiak.

Skowronek: W drugiej połowie pewne rzeczy nam uciekły

Legioniści

Artur Skowronek (trener Wisły): W pierwszej połowie graliśmy tak, jak sobie zaplanowaliśmy i wcześniej trenowaliśmy. Nawet w fazie budowania gry w pewnych momentach mieliśmy kontrolę na boisku. W drugiej połowie pewne rzeczy nam uciekły, Legia też ustawiła się inaczej. Szkoda.

Bramki i skrót meczu z Wisłą

Legioniści

Legia Warszawa wygrała 3-1 w Krakowie z miejscową Wisłą. Jako pierwsi trafili do siatki gospodarze. Jednak po zmianie stron Tomas Pekhart zdobył dwie bramki i to stołeczny zespół mógł cieszyć się z prowadzenia. "Białą Gwiazdę" dobił Walerian Gwilia. Zapraszamy do obejrzenia bramek oraz skrótu z dzisiejszego meczu.

Lewczuk: Czujemy się silni

Legioniści

Igor Lewczuk: To był trudny mecz, ale byliśmy przygotowani, że spotkanie nie wygra się samo. Wiedzieliśmy, że Wisła gra dobrą piłkę. Zresztą dawno nie przegrała u siebie. Jednak po zmianie stron prezentowaliśmy się zdecydowanie lepiej. W pierwszej części tylko Luquinhas miał szansę na gola. W szatni trener przeprowadził spokojną i rzeczową analizę, choć przyznam, że będzie ona inna. Przyznam, że to co usłyszeliśmy, to się sprawdziło.

Vuković: Drużyna pokazała charakter

Legioniści

Aleksandar Vuković (trener Legii): Odnieśliśmy bardzo ważne zwycięstwo. Spodziewaliśmy się, że nie przyjdzie ono łatwo i tak było. Pierwsza połowa nie potoczyła się po naszej myśli. Nie graliśmy tak jak chcieliśmy, a Wisła była agresywna i zorganizowana. Druga połowa pokazała, że mamy tyle charakteru, by wierzyć, iż drugie 45 minut zagramy lepiej i odwrócimy losy spotkania. Gratuluję drużynie, bo to nie było łatwe.

Legia pierwsza po fazie zasadniczej. Z kim w fazie finałowej?

Legioniści

Za tydzień wyjaśni się, z kim i gdzie Legia Warszawa będzie walczyła o tytuł mistrzowski w rundzie finałowej. Legioniści są już pewni pierwszej lokaty po 30 kolejkach. Przewaga nad drugim Piastem Gliwice wynosi 8 punktów, a do rozegrania pozostały dwie serie spotkań. Oznacza to, że przy Łazienkowskiej odbędą cztery z siedmiu spotkań fazy finałowej.

Dojechali po przerwie

Legioniści

Legia pokonała na wyjeździe Wisłę Kraków 3-1, chociaż do przerwy przegrywała z gospodarzami 0-1. Pierwsza połowa była w wykonaniu "Wojskowych" słaba. Brakowało składnych akcji i sytuacji bramkowych. Wszystko zmieniło się po zmianie stron. Dwie bramki Tomasa Pekharta dały Legii prowadzenie, a rywali dobił jeszcze Walerian Gwilia. To bardzo cenne trzy punkty, na które trzeba było mocno zapracować.

Fotoreportaż z Krakowa

Legioniści

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Krakowa: Fotoreportaż z meczu - 35 zdjęć Piotra Kuczy

Wyniki 28. kolejki Ekstraklasy

Legioniści

Od piątku do niedzieli rozgrywane są mecze 28. kolejki Ekstraklasy. W piątek trzy punkty z Kielc wywiózł Piast, a Górnik podzielił się punktami z Lechią. W sobotę w starciu dwóch drużyn, którym ostatnio się nie wiodło, lepsza okazała się Pogoń. Dla Cracovii była to szósta ligowa porażka z rzędu. W dwóch pozostałych meczach kibice zobaczyli 10 bramek: Jagiellonia zremisowała 2-2 z Wisłą Płock, a Zagłębie 3-3 z Lechem. W niedzielę Arka rzutem na taśmę wygrała ze Śląskiem 2-1, a Raków podzielił się punktami z ŁKS-em.

LIVE!: Wisła - Legia

Legioniści

Bezpośrednią transmisję z meczu Wisła Kraków - Legia Warszawa przeprowadzi stacja Canal+ Premium. Początek spotkania o godzinie 17:30.

Legia 9. w PEŻ w Szczecinie

Legioniści

Ekipa żeglarska Legii ma za sobą pierwszy start w Polskiej Ekstraklasie Żeglarskiej w sezonie 2020. Legioniści podczas rywalizacji w Szczecinie zajęli miejsce dziewiąte. Po pierwszym dniu i sześciu wyścigach, Legia plasowała się na miejscu ósmym, z pięcioma punktami straty do czołowej piątki. Pierwszego dnia legioniści kolejne wyścigi kończyli na miejscach: 4, 6, 2, 5, 6, 3. W niedzielę nasza legijna załoga rozpoczęła starty od trzech wyścigów zakończonych na miejscu trzecim, a w dwóch ostatnich uplasowali się na miejscu 4 i 6. Читать дальше...

Nowe legijne graffiti: Zielonka (213)

Legioniści

Legioniści z Zielonki w ostatnim czasie wykonali trzy graffiti sławiące najwspanialszy klub na świecie. Z kolei Nieznani Sprawcy zrobili graffiti przedstawiające twarz "Makuwy" - kibica, który w ostatnich tygodniach przedwcześnie od nas odszedł...

Trzeci wyjazd z rzędu

Legioniści

W niedzielny wieczór Legia rozegra drugi ligowy mecz po kilkumiesięcznej przerwie. Tego dnia przeciwnikiem "Wojskowych" będzie Wisła Kraków, która obecnego sezonu na pewno nie może zaliczyć udanych. Gospodarze niedzielnego starcia jak na razie znajdują się tuż nad strefą spadkową i do końca rozgrywek mogą drżeć o ligowy byt. Z kolei legioniści tydzień temu pokonali Lecha Poznań, co na pewno dodało im pewności siebie.

За прошедшую неделю подмосковные росгвардейцы обеспечили безопасность более 200 мероприятий