2023

Новости за 29.01.2023

Gual od nowego sezonu w Legii?

Legioniści

Napastnik Jagiellonii Marc Gual był bohaterem kolejnego odcinka Turbokozaka w Canal+ Sport. 26-letni Hiszpan został zapytany przez prowadzącego program Bartosz Ignacika o zainteresowanie ze strony Legii. - Tak, słyszałem, że interesuje się mną Legia Warszawa. Zobaczymy, na razie mamy połowę sezonu. Mamy czas żeby o wszystkim porozmawiać - odpowiedział Gual.

Bilety na mecz z Cracovią

Legioniści

12 lutego o godzinie 17:30 Legia Warszawa podejmie na własnym stadionie Cracovie. Rozpoczęła się sprzedaż biletów na ten mecz. Standardowy bilet na Żyletę kosztuje 30 zł. Cena biletów została obniżona o 20% w związku z uzyskaniem określonego poziomu frekwencji na stadionie na meczu z Koroną. Promocja potrwa do najbliższego wtorku, do godz. 16:50.

Piast Gliwice 9-1 Legia Warszawa

Legioniści

W meczu 19. kolejki Ekstraklasy Legia Warszawa doznała sromotnej klęski z aktualnym mistrzem Polski, Piastem Gliwice 1-9. Do przerwy legioniści przegrywali 0-5. W niedzielę, 5 lutego o godzinie 17:00 stołeczny zespół zagra na wyjeździe spotkanie 1/16 finału Pucharu Polski z zespołem We-Met Futsal Club Kamienica Królewska.

Ribeiro: Potrzebujemy takiej atmosfery jak dziś

Legioniści

- Graliśmy nieźle, szczególnie w pierwszej połowie. Powinniśmy strzelić czwartą bramkę, ale niestety nie udało nam się to. Na koniec najważniejsze jest jednak, że osiągnęliśmy nasz cel i zdobyliśmy trzy punkty - powiedział po zwycięstwie z Koroną Kielce obrońca Legii, Yuri Ribeiro.

Nawrocki: Musimy nauczyć się szybciej zamykać spotkania

Legioniści

- Cieszy fakt, że zwyciężyliśmy. Martwi jednak to, że znów gramy dwie różne połowy. Pierwsza połowa była bardzo dobra, pod pełną kontrolą. W drugą część dobrze weszliśmy, ale później coś się popsuło. Zaczęliśmy sami sobie robić problemy. Musimy się nauczyć szybciej zamykać spotkania - mówi po meczu z Koroną Kielce strzelec jednej z bramek, Maik Nawrocki.

Marek Kania złotym medalistą MP w wieloboju sprinterskim

Legioniści

Panczenista Legii Warszawa, Marek Kania wywalczył dziś w Tomaszowie Mazowieckim złoty medal mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim, w wieloboju sprinterskim. Legionista po pierwszym dniu rywalizacji zajmował miejsce drugie, za Piotrem Michalskim, ale w niedzielnych wyścigach wyprzedził zawodnika AZS-u Katowice i zdobył tytuł mistrza Polski.

Runjaić: Dostosowaliśmy się do jakości murawy

Legioniści

Kosta Runjaić (trener Legii): Jestem zadowolony ze zwycięstwa. Szczególnie po tak długiej, w moim odczuciu za długiej przerwie. Pierwsza połowa była świetna w naszym wykonaniu. Zdominowaliśmy rywala i do bramki Bartka Kapustki wyglądaliśmy bardzo dobrze. Natomiast później już się posypało... Można powiedzieć żartobliwie, że dostosowaliśmy się poziomem do jakości murawy.

Kuzera: Druga połowa dobrym prognostykiem

Legioniści

Kamil Kuzera (trener Korony): Na pewno nie jesteśmy zadowoleni z wyniku, bo nie udało nam się zapunktować. Natomiast zbyt łatwo traciliśmy bramki. Z tego musimy wyciągnąć wnioski. Natomiast na pewno budujące jest to, że jesteśmy w stanie z 3-0 wyciągnąć na 3-2 i napędzić stracha rywalowi na trudnym terenie. Jestem zadowolony z drugiej połowy. To dobry prognostyk na przyszłość.

Bramki z meczu z Koroną

Legioniści

Zwycięska inauguracja wiosny przy Łazienkowskiej! Po bramkach Josue, Nawrockiego i Kapustki Legia pokonała Koronę Kielce, choć ze stanu 3-0 zrobiło 3-2. Poniżej możecie obejrzeć bramki z tego spotkania.

LIVE!: Legia 3-2 Korona (KONIEC)

Legioniści

Bezpośrednią transmisję z meczu Legia Warszawa - Korona Kielce przeprowadzi stacja Canal+ Sport. Początek meczu o godzinie 15:00.

Pokazali dwie twarze

Legioniści

W swoim pierwszym oficjalnym meczu w nowym roku Legia Warszawa pokonała u siebie Koronę Kielce 3-2. Gospodarze prowadzili na początku drugiej połowy już 3-0, jednak potem do głosu zaczęła dochodzić Korona w osobie Jewgienija Szykawki - autora dwóch trafień. "Wojskowi" zaczęli gubić rytm, jednak na szczęście udało im się dowieźć korzystny rezultat do końcowego gwizdka arbitra.

Z Zagłębiem bez Kapustki

Legioniści

W meczu z Koroną Kielce Bartosz Kapustka został ukarany żółtą kartką, która eliminuje go z następnego meczu ligowego. W tym sezonie pomocnik był napomniany przez sędziego już czterokrotnie.

Fotoreportaże z Łazienkowskiej

Legioniści

18069 kibiców obejrzało pierwszy wiosenny mecz Legii na własnym stadionie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Łazienkowskiej:

50. ligowy mecz Carlitosa w Legii

Legioniści

Spotkanie z Koroną Kielce będzie jubileuszowym dla Carlitosa. To 50. ligowy mecz Hiszpana w barwach Legii Warszawa. 32-letni napastnik łącznie wystąpił w 66 spotkaniach z "eLką" na piersi, w których zdobył 24 gole. W Ekstraklasie zagrał 49 razy i strzelił 17 bramek.

LIVE!: Legia - Korona

Legioniści

Сергей Брановицкий

Продвижение Песни или Музыки в YouTube, RuTube, ВКонтакте, ЯндексДзен и других видеоплощадках!

Бизнес

Академия Готового Арендного Бизнеса — больше чем просто обучение

Якутские ученые представили разработки на международном салоне

Готовый арендный бизнес — игра в одиночку

Поздравление по случаю 6-летия партии «Армянские Орлы. Единая Армения»

Терапевт Тарасов: болезнь порфирия делает человека похожим на вампира

Nowe legijne graffiti: Legia King (273)

Legioniści

Jeszcze przed startem rundy rewanżowej, UZaLeżnieni wykonali kolejne efektowne graffiti sławiące nasz klub. Najnowsza praca UZL przedstawia hasło "Legia King", lwa obok herbu naszego klubu oraz... piękne okoliczności przyrody. Miejmy nadzieję, że będzie to dobry prognostyk przed rundą wiosenną obecnego sezonu.

Dwie legionistki po campie we Francji

Legioniści

Dwie rugbistki Legii - Tamara Czumer-Iwin oraz Ilona Zaishliuk w ostatnich dniach przebywały wraz z reprezentacją Polski na campie w Marcoussis we Francji. Kadrowiczki miały możliwość ćwiczyć m.in. z reprezentantkami Francji, co mamy nadzieję zaprocentuje w kolejnych turniejach Mistrzostw Polski w tym sezonie.

Legia Ladies: Wyniki legionistek w sparingach

Legioniści

Drużyna Legia Ladies przygotowuje się do rundy wiosennej rozgrywek III ligi w sezonie 2022/23. W rozegranym w sobotę w LTC sparingu z III-ligową Wartą Poznań, legionistki zwyciężyły 6-1 (0-1). Bramki dla naszej drużyny zdobyły Amanda Moura Pietrzak 3, Marta Chmielewska, Barbara Staszewska i Maria Komala.

Marek Kania drugi po 1. dniu MP w wieloboju sprinterskim

Legioniści

W sobotę w Tomaszowie Mazowieckim rozegrano pierwsze wyścigi w mistrzostwach Polski łyżwiarzy szybkich w wieloboju i wieloboju sprinterskim. Marek Kania zajął drugie miejsce w wyścigach na 500 i 1000 metrów i w klasyfikacji generalnej jest drugi.

Gdzie obejrzeć mecz Legia - Korona?

Legioniści

Oczywiście najlepszym miejscem na obejrzenie spotkania Legia Warszawa - Korona Kielce jest stadion przy Łazienkowskiej 3 - wszystkich serdecznie zapraszamy. Jeżeli nie możecie być obecni na Legii, to mecz będzie można obejrzeć na antenie Canal+ Sport lub w internecie na canalplus.com.

Новый рекорд России: медитация Relax FM объединила 1699 человек

Собянин: врачи из Москвы направлены для помощи пострадавшим в Севастополе

Муз-ТВ

Возвращение премии Муз-ТВ: Киркорова посадили в клетку, а Бузова приехала с карликами

Навка: во время болезни Заворотнюк возили по Москве только в парандже