2023

Новости за 16.04.2023

Kapustka: Czujemy smutek

Legioniści

- W szatni było smutno. Walczyliśmy do końca i kolejny raz wyrwaliśmy bramkę w końcówce, która daje nam punkt w dzisiejszym meczu, ale trzeba się zastanowić nad drugą połową. To kolejny mecz, w którym szybko po przerwie tracimy bramkę. To co udało nam się wypracować w pierwszej połowie, tracimy w moment. Do 40. minuty kontrolowaliśmy mecz, stwarzaliśmy sytuacje i mogliśmy strzelić więcej bramek, ale w drugiej połowie wyglądaliśmy słabej od Lecha. Po czwartkowym meczu duży szacunek dla nich, ale u... Читать дальше...

Runjaić: To nie do końca dobry wynik

Legioniści

Kosta Runjaić (trener Legii): To był bardzo trudny mecz. Chcieliśmy kończyć ten wieczór jako zwycięzcy. Myślę, że pierwsza połowa była niezłą w naszym wykonaniu. Stosowaliśmy wysoki pressing, graliśmy dobrą piłkę i mieliśmy dobre momenty, co przełożyło się na zdobytą bramkę. Mieliśmy kilka szans do podwyższenia np. gdy Ernest Muci, gdzie mógł podawać do Pawła Wszołka, ale podjął inną decyzję. Owszem, szanuję go za podjęcie tej decyzji, ale przy 2-0...

Bramki i skrót meczu z Lechem

Legioniści

Legia Warszawa podzieliła się punktami z Lechem Poznań, ale remis wywalczyła dopiero w samej końcówce spotkania. Zapraszamy do obejrzenia goli i najciekawszych akcji meczu:

Skóraś: Druga część dobrze się dla nas ułożyła

Legioniści

- Pierwsza połowa w naszym wykonaniu nie wyglądała dobrze. Od razu sobie to powiedzieliśmy w szatni i wyszliśmy bardziej zmotywowani. Myślę, że druga część dobrze się dla nas ułożyła. Od razu strzeliliśmy bramkę na 1-1 i to nas podniosło - powiedział po meczu Michał Skóraś.

Wszołek: Jak nie można wygrać, to dobry jest chociaż remis

Legioniści

- Dostaliśmy bramkę w pierwszej akcji po rozpoczęciu drugiej połowy. Ciężko mi ocenić z tej perspektywy, co tam się wydarzyło, na pewno są jakieś przebitki. Takie coś się zdarza... to stało się tak szybko, choć mówiliśmy sobie, że musimy być skoncentrowani, musimy zacząć jeszcze lepiej niż te pierwsze dziesięć minut. Niestety, taka jest piłka - powiedział po meczu Paweł Wszołek.

van den Brom: Point - disappoint

Legioniści

John van den Brom (trener Lecha): Tak na dobrą sprawę, to powinniśmy zacząć analizę spotkania od tego, co zadziało się w czwartek w spotkaniu z Fiorentiną. Byliśmy zawiedzeni porażką, sposobem gry i byłem ciekaw, czy wyjdziemy na boisko z podniesionymi głowami. Ostatecznie - tak, choć zaczęliśmy niepewni, ale po 20-25 minutach, choć było 0-1, zaczęliśmy odzyskiwać kontrolę nad spotkaniem.

van den Brom: Point - dissapoint

Legioniści

LIVE!: Legia 2-2 Lech (KONIEC)

Legioniści

Bezpośrednią transmisję z meczu Legia Warszawa - Lech Poznań przeprowadzą stacje TVP Sport i Canal+ Sport. Początek spotkania o godzinie 17:30. Zapraszamy do komentowania meczu pod poniższym newsem.

Tylko i aż remis

Legioniści

Niedzielne spotkanie Legii z Lechem przyniosło sporo emocji. Ostatecznie drużyny podzieliły się punktami, co... nie satysfakcjonuje żadnej z nich. Wobec zwycięstwa Rakowa, legioniści stracili do lidera kolejne dwa punkty, przez co szanse na mistrzostwo Polski jeszcze bardziej zmalały. Do siatki Lecha trafił najpierw Tomas Pekhart, a w samej końcówce Paweł Wszołek.

28. kolejka Ekstraklasy: Luźno na górze, ciasno na dole

Legioniści

Trwa 28. kolejka Ekstraklasy. W piątek Warta wygrała ze Śląskiem, a Zagłębie przegrało z Górnikiem. W sobotę Cracovia pokonała Radommiaka, Korona w końcówce ograła Jagiellonię, a w Gdańsku Pogoń okazała się lepsza od Lechii. W niedzielę Raków pokonał Widzew i odskoczył Legii, która tylko zremisowała z Lechem, o dwa punkty i w sumie na 6 kolejek przed końcem ma 8 punktów przewagi. Na zakończenie kolejki Miedź pojedzie do Mielca.

Trefl Sopot 70-80 Legia Warszawa

Legioniści

W meczu 27. kolejki PLK Legia Warszawa wygrała na wyjeździe z Treflem Sopot 80-70. Była to siódma wygrana z rzędu podopiecznych Wojciecha Kamińskiego. Kolejne spotkanie legioniści rozegrają 20 kwietnia o godzinie 17:30 z Arką Gdynia.

Legia w finałach MP U-17!

Legioniści

W Zielonej Górze zakończyły się półfinały mistrzostw Polski do lat 17 w koszykówce. Legioniści prowadzeni przez Tomasza Wakulskiego i Macieja Jankowskiego wygrali wszystkie trzy spotkania i już w sobotę mieli zapewniony awans do finałów. Nasz zespół pokonał kolejno Zastal Zielona Góra 69-54, Śląska Wrocław 60-49 oraz Stal Ostrów Wielkopolski 69-59.

Kibice Legii zbojkotują finał Pucharu Polski?

Legioniści

2 maja Legia Warszawa rozegra finał Pucharu Polski z Rakowem Częstochowa na Stadionie Narodowym w Warszawie. Tomasz Włodarczyk z meczyki.pl poinformował, że na ten moment zgody na wniesienie opraw i dużych flag nie wyraziła straż pożarna. To może spowodować, że kibice Legii zbojkotują to spotkanie!

Legioniści w Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Legioniści

Na okoliczność przypadającego 13 kwietnia Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, delegacja kibiców warszawskiej Legii udała się w sobotnie popołudnie na Powązki Wojskowe oddać hołd pomordowanym na Wschodzie, Bohaterom uśmierconym w warszawskich katowniach po II Wojnie Światowej oraz ofiarom rosyjskiego zamachu na rządowy samolot RP nad Smoleńskiem.

Bartnik 27. w Kpn w PŚ w Limie

Legioniści

W sobotę w Limie rozegrano konkurencję karabinu pneumatycznego podczas trwających strzeleckich zawodów Pucharu Świata ISSF. Niestety zawodnik Legii, Tomasz Bartnik nie zakwalifikował się do niedzielnego finału, w którym o medale walczyć będzie ośmiu najlepszych zawodników kwalifikacji. Zawodnik Legii z wynikiem 623.3 pkt. zajął miejsce 27. By awansować do finału potrzebnych było co najmniej 627.2 pkt.

Gdzie obejrzeć mecz Legia Warszawa - Lech Poznań?

Legioniści

Wszystkie bilety na mecz Legia - Lech zostały wyprzedane, więc tym, którym nie udało się zdobyć wejściówki pozostaje obejrzeć mecz na antenie TVP Sport lub Canal+ Sport. Początek zaplanowano na godzinę 17:30.

11.legionisci.com - ustaw swój skład na Lecha!

Legioniści

Przed nami kolejny ważny mecz przy Ł3 - rywalem będzie Lech Poznań. Jakim składem legioniści powinni przystąpić do starcia z trzecią drużyną w tabeli? Mamy dla Was świetną propozycję - stworzyliśmy aplikację 11.legionisci.com, która pozwoli Wam w prosty sposób na poustawianie składu zgodnie z Waszymi preferencjami a następnie dzielenie się nią ze znajomymi lub innymi kibicami w ulubionych platformach społecznościowych.

Uciec od peletonu

Legioniści

W niedzielę na Łazienkowskiej dojdzie do starcia drugiej i trzeciej drużyny w tabeli, czyli Legii Warszawa z Lechem Poznań. To drugie z rzędu starcie na naszym stadionie, które przyciągnie na stadion komplet kibiców. Nic jednak dziwnego, ten mecz nie tylko może rozstrzygnąć kwestie ewentualnego wicemistrzostwa Polski, ale i utrzymać Legię w dalszych marzeniach o mistrzostwie.