2023

Новости за 17.08.2023

Gual: Zrobiliśmy dobrą robotę w tym zwariowanym meczu

Legioniści

- Czuję się dobrze po tym meczu. Najważniejsze, że koniec końców wygraliśmy. Zrobiliśmy dobrą robotę w tym zwariowanym meczu. Ostatnie dziesięć minut było szalone, ale udało nam się awansować. Nie pamiętam bardziej szalonego meczu w mojej karierze, ale najważniejsze jest jego zakończenie - powiedział po zwycięstwie w rewanżu z Austrią Wiedeń Marc Gual.

Bramki i skrót meczu z Austrią

Legioniści

Legia Warszawa w dramatycznych okolicznościach wywalczyła awans do 4. rundy el. LKE. Zapraszamy do obejrzenia skrótu i najciekawszych akcji spotkania z Austrią Wiedeń.

Pierwsze zdjęcia i filmy z Wiednia!

Legioniści

Zapraszamy do obejrzenia pierwszych zdjęć z Wiednia. Przed meczem ok 2 tys. kibiców Legii przemaszerowało grupą na stadion i ze sporym opóźnieniem zaczęli zajmować miejsca na trybunach, bo przez kilkadziesiąt minut gospodarze robili problemy z wejściem. Pełny fotoreportaż zaprezentujemy w piątkowy poranek.

Wimmer: To był bardzo emocjonujący mecz

Legioniści

Michael Wimmer (trener Austrii): To był bardzo emocjonujący mecz. W pierwszej połowie mieliśmy dwie szanse, ale to Legia strzeliła pierwsze dwie bramki. W przerwie rozmawiałem z drużyną, że musimy coś zmienić, że jeden gol pozwoli nam wrócić do meczu. Zwróciłem także skrzydłowym uwagę na ich postawę. Potem udało nam się wrócić z 0-3 na 2-3, potem jeszcze raz z 2-4 na 3-4. Niestety, ostatecznie przegraliśmy 3-5, ale widać w drużynie mentalność.

FC Midtjylland rywalem Legii w 4. rundzie el. LKE

Legioniści

W rewanżowym meczu 3. rundy eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy FC Midtjylland wygrał na własnym stadionie z Omonią Nikozja 5-1. W pierwszym meczu Cypryjczycy zwyciężyli 1-0. Oznacza to, że to duński zespół będzie przeciwnikiem Legii Warszawa w 4. rundzie. Spotkania odbędą się 24 sierpnia w Herning i tydzień później w Warszawie.

Runjaić: To była magiczna noc

Legioniści

Kosta Runjaić (trener Legii): To była dla nas magiczna noc. Jesteśmy bardzo, bardzo szczęśliwi. Sam się muszę skupić, to był bardzo emocjonujący mecz. Do 3-0 byliśmy lepszym zespołem. Potem jednak było 3-1, 3-2 i wreszcie 4-2. Do końca było nerwowo. Dwumecz skończył się 5-3. Obydwa mecze były atrakcyjne do oglądania, zarówno na stadionie, jak i w telewizji. Potrzebowaliśmy trochę szczęścia i je dziś mieliśmy.

LIVE!: Austria 3-5 Legia (KONIEC)

Legioniści

Bezpośrednią transmisję z meczu Austria Wiedeń - Legia Warszawa przeprowadzi stacja TVP 2. Początek spotkania o godz. 19:00.

Wiedeński koncert i horror dla Legii!

Legioniści

Wiedeń odczarowany! Legia Warszawa zagrała koncertowe spotkanie z Austrią i pewnie awansowała do ostatniej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Wojskowi grali zespołowo, uważnie w obronie i to zaowocowało już dwubramkowym prowadzeniem do przerwy po trafieniach Juergena Elitima i Marca Guala. Po zmianie stron trzecią bramkę po pięknej składnej akcji zdobył Tomas Pekhart, a potem zaczął się horror, który ciężko opisać słowami. Horror, zakończony wygraną Legii 5-3!

Pierwsza bramka Elitima w Legii

Legioniści

W 39. minucie rewanżowego spotkania z Austrią Wiedeń wynik spotkania otworzył Juergen Elitim. Kolumbijczyk zdecydował się na bardzo mocne uderzenie sprzed pola karnego w prawy dolny róg bramki i nie dał najmniejszych szans golkiperowi. Była to debiutancka bramka pomocnika w barwach Legii.

Pierwsze zdjęcia z Wiednia

Legioniści

LIVE!: Austria - Legia (sklady)

Legioniści

Sylwestrzak sędzią meczu z Koroną

Legioniści

Damian Sylwestrzak z Wrocławia został wyznaczony do sędziowania meczu 5. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa i Koroną Kielce. Na liniach pomagać mu będą Bartosz Heinig i Adam Karasewicz, sędzią technicznym będzie Paweł Pskit, natomiast w wozie VAR zasiądą Paweł Malec i Adam Kupsik. Spotkanie odbędzie się 20 sierpnia o godzinie 20:00.

W weekend turniej Legia Futsal Cup

Legioniści

W najbliższy weekend, 19-20 sierpnia odbędzie się futsalowy Turniej Pamięci Powstańców Warszawskich Legia Futsal Cup o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego. W hali przy ul. Gładkiej 18 rywalizować będzie 6 zespołów - oprócz występującej w roli gospodarza Legii będą to: Jagiellonia Futsal, Widzew Futsal, BSF Bochnia, Śląsk Futsal Wrocław i Wenecja Pułtusk. Wstęp wolny.

3. runda eliminacyjna Ligi Konferencji Europy - rewanże

Legioniści

W czwartek rozegrane zostaną rewanżowe mecze 3. rundy eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy. O godzinie 19 Legia Warszawa zmierzy się z Austrią Wiedeń. 45 minut później rozpocznie się spotkanie pomiędzy FC Midtjylland i Omonią Nikozja.

Kolejna bitwa pod Wiedniem

Legioniści

Przed rewanżowym meczem z Austrią za lekkiego faworyta uznawany może być zespół z Wiednia, który niespodziewanie okazał się lepszy w pierwszym starciu na Łazienkowskiej. Przed graczami Kosty Runjaicia wyjątkowo ciężkie zadanie. W swojej europejskiej historii legioniści tylko cztery razy potrafili odrobić starty z pierwszego meczu, aby cieszyć się z awansu. Za każdym jednak razem, decydujące zwycięskie starcie rozgrywane było w Warszawie. Teraz jest więc okazja, aby napisać nowy rozdział i świętować awans po rewanżu na obiekcie rywala.

Филиал № 4 ОСФР по Москве и Московской области информирует: Более 12 тысяч жителей Москвы и Московской области получают повышенную пенсию за работу в сельском хозяйстве

Собянин: Для московских школьников провели свыше 400 экскурсий на предприятия