2023

Новости за 21.10.2023

12. kolejka Ekstraklasy: Pogrom we Wrocławiu

Legioniści

Trwa 12. kolejka Ekstraklasy. W pierwszym piątkowym meczu Piast zremisował z Pogonią, a Jagiellonia odniosła szóste domowe zwycięstwo. Zespół z Białegostoku nie przegrał ostatnich pięciu meczów. W meczu na szczycie Legia poniosła druzgocącą porażkę 0-4 i spadła na 5. pozycję w tabeli. W niedzielę odbędzie się mecz przyjaźni pomiędzy Widzewem i Ruchem. Na zakończenie kolejki Stal zmierzy się z Wartą.

Augustyniak: Nie mieliśmy jeszcze tak dziurawej defensywy, jak dziś

Legioniści

- Po pierwszej połowie na pewno nie spodziewaliśmy się takiego przebiegu całego spotkania. Źle wyszliśmy na drugą połowę, straciliśmy gola w jakieś 20 sekund. Nie zareagowaliśmy dobrze po tej stracie. Jak zawsze po straconej bramce gramy dalej, tak dziś odpuściliśmy, nie zadziałało coś w naszych głowach. Nie umieliśmy odwrócić losów tego spotkania - powiedział po meczu ze Śląskiem obrońca Legii, Rafał Augustyniak.

Oprawa legionistów we Wrocławiu [VIDEO]

Legioniści

W drugiej połowie meczu Śląsk - Legia kibice ze stolicy, którzy przyjechali w ponad 3400 osób, zaprezentowali oprawę. Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego.

Magiera: Wszystko widać było na boisku

Legioniści

Jacek Magiera (trener Śląska): Nie ma co podsumowywać. Wszystko widać było na boisku. Drużyna zagrała świetnie. Czapki z głów, szczególnie za drugą połowę. W pierwszej byliśmy nastawieni na to, żeby wybronić ten mecz. To najwspanialsze spotkanie jeśli chodzi o historię tego stadionu. Był dziś pełny stadion, znakomity doping, za który gorąco dziękuję kibicom Śląska. Stworzyli niesamowitą atmosferę. Docenili to piłkarze, którzy zagrali tak dobrze.

Bramki i skrót meczu ze Śląskiem

Legioniści

Kompromitującej porażki doznała Legia Warszawa w meczu ze Śląskiem Wrocław. Legioniści ani razu nie byli w stanie trafić do bramki przeciwnika, a sami stracili aż 4 gole. Zapraszamy do obejrzenia najciekawszych akcji spotkania:

Runjaić: Zagraliśmy bardzo, bardzo źle w defensywie

Legioniści

Kosta Runjaić (trener Legii): W ostatnich 16 miesiącach można powiedzieć, że wszystko szło całkiem dobrze. Teraz musimy stawić czoła serii porażek, słabej gry, można powiedzieć wręcz gównianej gry.

Stal Ostrów Wielkopolski 71-53 Legia Warszawa

Legioniści

W meczu 5. kolejki PLK Legia Warszawa przegrała na wyjeździe ze Stalą Ostrów Wielkopolski 53-71. Kolejne spotkanie legioniści rozegrają 25 października, a ich przeciwnikiem w ramach FIBA Europe Cup będzie zespół Patrioti Levice. W lidze 28 października zmierzą się z Arką Gdynia.

Fotoreportaż z Wrocławia

Legioniści

Zapraszamy do obejrzenia pierwszych zdjęć z Wrocławia: Fotoreportaż z meczu - __ zdjęć Mishki

LIVE!: Śląsk 4-0 Legia (KONIEC)

Legioniści

Bezpośrednią transmisję z meczu Śląsk Wrocław - Legia Warszawa przeprowadzi stacja Canal+ Sport. Początek spotkania o godz. 17:30.

Nadszedł kryzys

Legioniści

Legia Warszawa została znokautowana we Wrocławiu przez Śląska, przegrywając z nim aż 0-4. Jedynym z bohaterów wieczoru był Erik Exposito, który dwukrotnie pokonał Kacpra Tobiasza. Dla graczy Kosty Runjaica to czwarta przegrana z rzędu z czego trzecia w Ekstraklasie. Wydaje się, że Legię dopadł pierwszy w tym sezonie kryzys.

100. mecz Muciego w Legii

Legioniści

Ernest Muci pojawił się na boisku w 80. minucie meczu ze Śląskiem Wrocław. Był to dla niego jubileuszowym występ. Albańczyk zagrał w barwach stołecznego zespołu po raz 100. Dotychczas strzelił 19 bramek, z czego 12 w lidze.

LIVE!: Śląsk 4-0 Legia (2. połowa)

Legioniści

Legia Warszawa 94-24 Arka Rumia

Legioniści

W meczu 5. kolejki I ligi Legia Warszawa wygrała z Arką Rumia 94-24. Do przerwy legioniści prowadzili 47-10. Kolejne spotkanie rozegrają za tydzień na wyjeździe z Rugby Białystok.

Młodzież: mecze weekendowe (akt.)

Legioniści

Juniorzy starsi po "meczu walki" zremisowali na wyjeździe 0-0 z Polonią. Zespół U17 wygrał 4-2 z Hutnikiem Kraków i prowadzi w tabeli ligowej. Legia U15 uległa 0-1 Łódzkiej Akademii Futbolu, ale utrzymała prowadzenie w grupie A CLJ U15. Zespół U16 zajął 4. miejsce w turnieju "Warsaw Deyna Cup". Legia U14 wygrała 6-0 z Pogonią Siedlce 2010. Grały też najmłodsze zespoły Akademii i LSS.

Młodzież: mecze weekendowe

Legioniści

Juniorzy starsi po "meczu walki" zremisowali na wyjeździe 0-0 z Polonią. Zespół U17 wygrał 4-2 z Hutnikiem Kraków i prowadzi w tabeli ligowej. Legia U15 uległa 0-1 Łódzkiej Akademii Futbolu, ale utrzymała prowadzenie w grupie A CLJ U15. Zespół U16 wygrał 2 z 3 meczów w fazie grupowej turnieju "Warsaw Deyna Cup". Legia U14 wygrała 6-0 z Pogonią Siedlce 2010. Grały też najmłodsze zespoły Akademii i LSS. Kolejne mecze już jutro.

III liga: Legia II Warszawa 2-1 Warta Sieradz

Legioniści

W meczu 13. kolejki III ligi Legia II Warszawa wygrała z Wartą Sieradz 2-1. Wszystkie bramki padły przed przerwą. Kolejne spotkanie legioniści rozegrają 28 października, na wyjeździe z GKS-em Wikielec.

Nowe legijne graffiti: Legia! (315)

Legioniści

UZaLeżnieni przygotowali nowe graffiti sławiące nasz klub. Najnowsza praca przedstawia napis "Legia!" na tle barw, a także herb klubu.

Jakim składem ze Śląskiem? Ustaw swoją jedenastkę!

Legioniści

Przed nami hit kolejki po przerwie na mecze reprezentacji. Ekipę Kosty Runjaicia czeka ciężkie zadanie we Wrocławiu z rozpędzonym Śląskiem. Legioniści będą musieli sobie poradzić bez Josue, który pauzuje za kartki. Czy możemy spodziewać się jakiś większych rotacji w składzie? Zachęcamy do ustawiania własnych propozycji składów na mecz z wrocławianami.

Поздравление по случаю 6-летия партии «Армянские Орлы. Единая Армения»