Sport.cz

Fotbalová Sparta stále vyjednává o přestupu rumunského záložníka Nicolae Stanciua z Anderlechtu. Podle hráčovy agentky se rozhovory lehce zadrhly, protože belgický klub požaduje procenta z případného budoucího prodeje čtyřiadvacetiletého fotbalisty, což se zástupcům Sparty nelíbí.

Mrázek udržel podruhé v sezóně čisté konto, Simon vstřelil první gól v NHL

Sport.cz

Brankář Petr Mrázek vychytal hokejistům Detroitu vítězství 4:0 na ledě Chicaga a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Český gólman předvedl v nedělním utkání 27 úspěšných zákroků a připsal si druhé čisté konto v této sezóně NHL a dvanácté v kariéře. Jednou asistencí k výhře Red Wings přispěl útočník Martin Frk. Další český forvard Dominik Simon se podílel svým premiérovým gólem v NHL na výhře Pittsburghu nad New York Rangers 5:2.

Mrázek udržel podruhé v sezóně čisté konto

Sport.cz

Tomeček si na Africa Eco Race dojel pro druhé místo mezi kamióny

Sport.cz

Tomáš Tomeček s kamiónem Tatra obsadil druhé místo v závodě Africa Eco Race, který vede po stopách původní Rallye Dakar. Tomeček, který soutěž v minulosti třikrát vyhrál, letos premiérově startoval sám, bez pomoci mechanika či navigátora v posádce.

Zlín vydřel cenné body, otočil duel s Vítkovicemi

Sport.cz

Hokejisté Zlína porazili ve 40. kole extraligy Vítkovice těsně 2:1. Ostravané po dvou třetinách vedli, ale zůstali nakonec bez bodu a přepustili průběžnou druhou příčku Hradci Králové. Jakub Ferenc a David Šťastný, který rozhodl gólem v 57. minutě, totiž skóre otočili a zajistili Beranům druhou tříbodovou výhru za sebou.

Sparta podlehla Pardubicím a potřetí za sebou nebodovala

Sport.cz

Hokejisté pražské Sparty podlehli ve 40. kole extraligy Pardubicím 2:4 a potřetí za sebou nebodovali. Na desátém místě se jejich náskok před jedenáctou Mladou Boleslaví snížil na rozdíl tří bodů. Dynamo bodovalo popáté za sebou a z toho počtvrté vyhrálo.

Program Australian Open: V pondělí jdou do akce Allertová a Siniaková

Sport.cz

V úvodní den Australian Open se v pondělí z celkově jedenácti českých tenistů představí jen Denisa Allertová a Kateřina Siniaková. Tři čeští muži a zbylých šest žen budou hrát v Melbourne Parku v úterý. Program prvního grandslamu sezóny začne vždy v jednu hodinu po půlnoci SEČ.

Macík se na Rallye Dakar posunul na třetí místo, Prokop je sedmý

Sport.cz

Martin Macík se na Rallye Dakar posunul na třetí místo v kategorii kamiónů. V osmé etapě se svým liazem předstihl Bělorusa Sergeje Vjazoviče a před úterním pokračováním má před ním třicetiminutový náskok. Před nedělní poslední rychlostní zkouškou na bolivijském území měl Macík na bronzovou pozici manko přes 26 minut, Vjazovič v ní nabral více než hodinovou ztrátu.

Jel za šnekem, přesto Prokop na Dakaru dál drží sedmé místo

Sport.cz

Martin Prokop zajel v osmé etapě Rallye Dakar desátý čas a nadále se drží na sedmém místě průběžného pořadí kategorie automobilů. Po poslední rychlostní zkoušce na bolivijském území se českému pilotovi fordu mírně vzdálil šestý Polák Jakub Przygoňski a zezadu se k němu zase přiblížil Katařan Chálid Al Kasímí.

Hradec Králové porazil doma popáté v řadě Liberec

Sport.cz

Hokejisté Hradce Králové porazili ve 40. extraligovém kole na svém ledě Liberec 3:1. Východočeši přemohli doma Bílé Tygry popáté za sebou, v neděli jejich odpor zlomili až dvěma brankami během závěrečné části, ve 47. minutě rozhodl útočník Radek Smoleňák, který si připsal také asistenci.

Zraněný Klymčiw zůstane v umělém spánku nejspíš až do středy

Sport.cz

Motocyklový jezdec Ondřej Klymčiw zůstane po sobotní operaci v umělém spánku nejspíš až do středy. Původně lékaři v Limě plánovali jeho probuzení na dnešek. Zdravotní stav českého účastníka Rallye Dakar se nicméně podle jeho manželky Terezy, která je s pacientem na klinice v peruánské metropoli, nadále zlepšuje.

Mladá Boleslav udolala Jihlavu po nájezdech, rozhodl Žejdl

Sport.cz

Hokejisté Mladé Boleslavi udolali ve 40. kole extraligy Jihlavu 3:2 po samostatných nájezdech a doma nad Duklou vyhráli podeváté v řadě. Většina z těchto utkání však byla součástí první ligy. Zápas rozhodl útočník Lukáš Žejdl.

Třinec dostal dva góly v jedné přesilovce šel do kolen. Naprostý blackout, zlobil se Zadina

Sport.cz

Na třinecké straně Martin Růžička a Milan Doudera, na straně Komety Martin Erat, Jakub Krejčík nebo třeba Martin Nečas. Souboj adeptů na reprezentační dres vyzněl den před zveřejněním olympijské nominace jednoznačně pro hostující trio. Erat se na brněnské výhře 5:2 v Třinci podílel dvěma góly, Nečas a Krejčík přidali po jednom.

Olomouc díky Knotkově hattricku porazila Chomutov

Sport.cz

Hokejisté Olomouce porazili ve 40. kole extraligy Chomutov 5:3. Hanáci zdolali Piráti potřetí v sezóně a mohli se radovat po předchozích dvou porážkách, zatímco hosté byli naopak v minulých dvou vystoupeních stoprocentní. Olomouc vedla krátce po polovině utkání 3:1, Chomutov, který dal dva góly v oslabení, ale ve třetí části vyrovnal. V 56. minutě rozhodl Jan Knotek, jenž nakonec dovršil hattrick.

Jágr znovu na listině zraněných. Bookmakeři nevylučují, že zůstane mezi Plameny

Sport.cz

Spojení Jaromír Jágr a NHL už nemusí trvat dlouho. Podle zámořských médií chystají Flames jeho výměnu, případně s ním předčasně ukončí smlouvu. Vrátí se slavná „68“ do Evropy? Nebo dokonce na Kladno? Josef Jandač dokonce nominuje kladenského rodáka na olympijské hry? To jsou všechno velké otázky na budoucnost velkého hráče. Vedení Calgary každopádně zařadilo Jágra na listinu zraněných hráčů se zpětnou platností od 31. prosince. Český útočník dnes zmešká šestý zápas v řadě.

Litvínov prohrál doma pod Šlégrem i druhý duel, podlehl Plzni

Sport.cz

Hokejisté Litvínova pod vedením Jiřího Šlégra, jenž na pozici hlavního kouče nahradil odvolaného Radima Rulíka, ztratili doma i druhý zápas bez bodového zisku. Verva ve 40. extraligovém kole podlehla vedoucí Plzni 4:5. Severočeši tak prohráli už pošesté za sebou, Škoda naproti tomu napravila páteční porážku ze Zlína a naplno tak bodovala ve třetím z posledních čtyř utkání. V dresu vítězů si tři nahrávky připsal Milan Gulaš, domácím nepomohly ani tři body za dva góly a asistenci v podání útočníka Františka Lukeše.

Желдорреммаш

АО “Желдорреммаш” реализует проекты по развитию кадрового резерва компании

Алексей Сёмин

Саратовские онкологи напоминают о своевременности прохождения диспансеризации и профилактических осмотров

Другое ощущение: почему Нюша сменила имидж после развода

Макс Лидов из Подмосковья стал обладателем премии «Моя марка № 1»

Все повторяется: как допущенные в прошлых воплощениях ошибки отравляют вам жизнь

СЕНСАЦИОННЫЕ УСЛОВИЯ: ЗАЧЕМ США БЫЛИ ПРЕДОСТАВЛЕНЫ ЕВРОПЕ? СЕНСАЦИОННЫЕ ПРИЧИНЫ ПОЛИТИКИ АМЕРИКИ В МИРЕ. Россия, США, Европа могут улучшить отношения?!

Borussia bez Aubameyanga nedala gól, Kolín udeřil v nastavení

Sport.cz

Fotbalisté Dortmundu bez suspendovaného útočníka Pierra-Emericka Aubameyanga pouze remizovali v 18. kole německé ligy 0:0 s Wolfsburgem. Zůstali na čtvrtém místě tabulky s dvoubodovou ztrátou na druhé Lipsko a mankem jednoho bodu na třetí Schalke. Mönchengladbach prohrál na hřišti posledního Kolína nad Rýnem 1:2. O bod ho připravil v šesté minutě nastavení Simon Terodde.

Brno vyhrálo v Třiinci i díky dvěma gólům v jednom oslabení

Sport.cz

Hokejisté Brna zvítězili v úvodním utkání závěrečné čtvrtiny základní části extraligy v Třinci 5:2 a zaznamenali už osmou výhru v řadě. Mistři se Ocelářům utrhli v nástupu do druhé části, v níž třemi góly během tří minut zvýšili na 4:0. Dva góly dal Martin Erat, Leoš Čermák s Martinem Nečasem navíc dokázali skórovat během jednoho oslabení. Třinec po čtyřech vítězstvích nezabodoval.

Reds ovládli šlágr, lídr poprvé padl! Kanonýři zase vybouchli

Sport.cz

Fotbalisté Manchesteru City poprvé v anglické lize prohráli. Ve šlágru 23. kola po nevydařeném úseku druhého poločasu podlehli 3:4 v Liverpoolu. Petru Čechovi pak chybělo jen dvacet minut k vysněnému 200. zápasu s čistým kontem v Premier League. O záchranu hrající Bournemouth duel překvapivě otočil a dokázal Kanonýry porazit 2:1. Arsenal prohrál po sedmi kolech, zůstává šestý mimo pohárové příčky a první pětka tabulky se mu povážlivě vzdaluje.

Všechno v trapu - dvoustovka i body! Kanonýři zase vybouchli

Sport.cz

Jen dvacet mu chybělo k vysněnému 200. zápasu s čistým kontem v Premier League. Pak se ale Petr Čech špatným odhadem situace podílel na inkasovaném gólu a fotbalisté Arsenalu nakonec ztratili všechny body. O záchranu hrající Bournemouth duel 23. kola překvapivě otočil a dokázal Kanonýry porazit 2:1. Arsenal prohrál po sedmi kolech, zůstává šestý mimo pohárové příčky a první pětka tabulky se mu povážlivě vzdaluje.

Joshua a Parker budou v březnu boxovat o tři velké tituly

Sport.cz

Boxerští šampióni těžké váhy Anthony Joshua a Joseph Parker se 31. března v Cardiffu utkají v takzvaném sjednocovacím duelu o mistrovské pásy organizací IBF, WBA a WBO. Osmadvacetiletý Brit Joshua je majitelem prvních dvou, o dva roky mladší Novozélanďan Parker je mistrem světa WBO. Oba jsou v profesionálním ringu neporaženi. Joshua vyhrál všech 20 soubojů před limitem, Parker má na kontě 24 vítězství, z toho 18 k.o.