2018

Новости за 30.09.2018

České manévry před startem NHL. Rytíř Nosek řádil v oslabení

Sport.cz

Start nového ročníku zámořské NHL se kvapem blíží a kluby mají za sebou generálky, kde byli hodně vidět i čeští hokejisté. Nejvíce zazářil útočník Vegas Golden Knights Tomáš Nosek, který vstřelil dvě branky v utkání ze Žraloky ze San Jose. Rytíři vyhráli 5:2, v dresu poražených si připsal asistenci útočník Tomáš Hertl. Gólem a asistencí se při přestřelce s Coloradem (5:6) blýskl útočník Radek Faksa. Stejně úspěšný útočník Martin Nečas, jehož Carolina padla s Nashvillem 4:5 v prodloužení. Přihrávku... Читать дальше...

Nečas neodvrátil gólem a asistencí prohru Caroliny v generálce

Sport.cz

Devatenáctiletý český útočník Martin Nečas nezbránil gólem a asistencí domácí porážce hokejistů Caroliny v nedělní generálce před startem NHL s Nashvillem 4:5 v prodloužení. Dvanáctý hráč draftu z loňského roku trefou v 55. minutě v přesilové hře vynutil nastavení, ale v něm rozhodl po 21 sekundách svým druhým gólem v utkání Ryan Johansen.

Porážka v přesilovce Tvrdíka nadzvedla. Dejte se rychle do pořádku! káže slávistům

Sport.cz

Porážka Sparty v Plzni jim nahrála. Sešívaní mohli jít v čele tabulky fotbalové ligy do tříbodové trháku. Potřebovali vyhrát v Ostravě. Jenže Slavia tam vybouchla. Ačkoliv po vyloučení Baroše již v 15. minutě hrála dlouhou přesilovku, Baníku podlehla 1:2. Šéf klubu se před cestou k pohárovému duelu do Petrohradu pořádně rozčílil.

Osmnáctiletý Plášek vystřelil Kometě v závěru zápasu výhru nad Třincem

Sport.cz

Hokejisté Komety Brno porazili v 6. kole extraligy Třinec 2:1. V repríze finále minulého ročníku play off vynikli oba brankáři, zápas rozhodl 19 sekund před koncem normální hrací doby premiérovou brankou v nejvyšší soutěži osmnáctiletý útočník Karel Plášek. Obhájce titulu tříbodová výhra posunula na páté místo v tabulce, Třinec zůstal s třemi body na předposlední příčce.

Kreuziger: V desítce myslíte výš, ale dojde mi, že je to úspěch

Sport.cz

Cyklista Roman Kreuziger se šestým místem postaral v Innsbrucku o historicky nejlepší výsledek v silničním závodě mistrovství světa v samostatné historii České republiky. Přesto na něm v cíli bylo kromě únavy patrné zklamání. Medaile byla na trati, jež českému profesionálovi seděla svým profilem, velmi blízko.

Americké basketbalistky získaly jubilejní titul, světový bronz berou Španělky

Sport.cz

Americké basketbalistky získaly jubilejní desátý titul mistryň světa. Ve finále osmnáctého šampionátu na Tenerife porazily Austrálii 73:56. Medaili na třetím mistrovství světa za sebou berou Španělky. Po vítězství nad Belgií 67:60 získaly před domácím publikem po stříbru z minulého finálového turnaje bronz, který vybojovaly i na karlovarském MS v roce 2010.

Španělské basketbalistky mají světový bronz

Sport.cz

Basketbalistky Španělska vybojovaly na třetím mistrovství světa za sebou medaili. Po vítězství nad Belgií 67:60 získaly před domácím publikem v Tenerife po stříbru z minulého finálového turnaje bronz, který vybojovaly i na karlovarském MS v roce 2010.

Beru to na sebe, odehrál jsem špatné utkání, kál se slávista Souček

Sport.cz

Záložník Tomáš Souček byl u obou klíčových momentů utkání Slavie Praha na hřišti Baníku Ostrava. Nejprve byl v 15. minutě po faulu na něj vyloučen kapitán domácích Baroš, v posledních vteřinách první půle Souček nepřesnou přihrávkou napomohl založit brejk Baníku, po kterém Fillo vstřelil vítězný gól na 2:1. „Beru to na sebe. Odehrál jsem špatné utkání,“ kál se reprezentant Souček.

Teplice s novým trenérem prohrály s Jabloncem gólem v závěru

Sport.cz

Fotbalistům Teplic k bodům nepomohla ani změna trenéra. S novým koučem Stanislavem Hejkalem sice v duelu 10. kola s Jabloncem doma vedli gólem Jakuba Hory, ale hosté skóre otočili a zvítězili 2:1. Nejprve srovnal Tomáš Holeš a v nastaveném čase rozhodl Lukáš Masopust. Jablonec se udržel na šesté příčce v tabulce, Teplice ztratily body posedmé z posledních osmi duelů a jsou třinácté.

Talent Zadina začne sezonu na farmě Detroitu v Grand Rapids v AHL

Sport.cz

Talentovaný český hokejový útočník Filip Zadina začne sezonu na farmě Detroitu v Grand Rapids v AHL. Red Wings si vybrali osmnáctiletého odchovance Pardubic v červnu jako šestku draftu a dali mu v přípravě příležitost v sedmi zápasech z celkových osmi. V nich Zadina zaznamenal dvě branky a jednu asistenci. Na premiéru v NHL si bude muset počkat.

Baník dvěma góly Filla setnul v deseti lídra. Je to velké vítězství, obrovsky si ho vážíme!

Sport.cz

Po přestupu z Teplic čekal Martin Fillo na první gól v dresu Baníku sedmnáct utkání. Trefil se až tuto sezónu v Olomouci, přesto od něj fanoušci čekali mnohem víc. Po zápasu se Slavií, který Baník vyhrál doma 2:1 právě po jeho dvou gólech, je 32letého záložníkovi odpuštěno. „Vzhledem k tomu, že jsme brzo inkasovali červenou kartu, je krásné, že jsme vyhráli 2:1. Bylo to vítězství vůle a charakteru, druhou půli jsme to ukopali. Jsem strašně rád, protože takové velké vítězství už tady dlouho nebylo,“ svěřoval se Fillo.

Poláci obhájili světové volejbalové zlato, Američané získali po 24 letech opět bronz

Sport.cz

Volejbalisté Polska obhájili na MS zlaté medaile. Ve finále porazili stejně jako před čtyřmi lety Brazílii 3:0 na sety a slaví třetí titul v historii. Poprvé se radovali v roce 1974. Třetí místo obsadili reprezentanti USA po výhře nad Srbskem 3:1 a po čtyřiadvaceti letech vybojovali druhou bronzovou medaili. Velkou zásluhu na vítězství měl Matthew Anderson, který si připsal 29 bodů.

Hradečtí hokejisté porazili Karlovy Vary a mají šestou výhru

Sport.cz

Úspěšná série hokejisté Hradce Králové v extralize trvá. Mountfield porazil v 6. kole Karlovy Vary 4:2 a slaví šestou výhru v řadě. Východočeši, kteří již mají předehrané utkání 27. kola, prohráli jen na úvod soutěže na ledě Sparty.

Růžička: To teď budu dělat sedm let rolbaře a chodit koukat, jaké bude počasí?

Sport.cz

Tak špatný start do soutěže za svou téměř dvacetiletou trenérskou kariéru ještě nezažil. Vladimír Růžička zůstává s chomutovskými hokejisty i po šestém extraligovém kole stále bez bodu, víru v lepší zítřky mu ale dává nedělní výkon Pirátů na ledě Sparty. Navzdory porážce 1:4 totiž 55letý kouč viděl ve hře svého týmu jisté zlepšení. „Pořád se ale trápíme v koncovce a zároveň i dost gólů dostáváme,“ přiznal Růžička.

Fotbalisté Burnley s Vydrou slaví výhru

Sport.cz

Fotbalisté Cardiffu v anglické lize prohráli na domácím hřišti 1:2 s týmem Burnley, v jehož dresu nastoupil od začátku český útočník Matěj Vydra a odehrál 72 minut. Velšský celek stále čeká na první výhru v sezóně.

Концерт

В сказке театра кукол Ульгэр приключения и опасности, интересные знакомства и встречи - Театр и Цирк, Культура и Концерт, Россия и Дети

Сергей Брановицкий

Кинопродюсер.

Мощнейший репортаж северокорейского телевидения о визите Владимира Путина в Пхеньян для встречи с Солнцем нации товарищем Ким Чен Иром в 2000 году

Школу на 1100 мест на улице Мира построят до конца года в Мытищах

Свыше 6 тысяч подростков нашли работу на лето в Подмосковье

Забытый в Германии. Пьяный фанат сборной Англии проспал 5 часов на стадионе

Marosz rozhodl svým druhým gólem o výhře Pardubic v Plzni

Sport.cz

Hokejisté Pardubic vyhráli v 6. kole na ledě Plzně 3:2 po prodloužení a stejně jako v sobotu proti Brnu tak získali dva body. Indiáni sice svého soupeře přestříleli, ale hosté pozorně bránili a díky dvěma trefám Rostislava Marosze slaví. Rozhodující gól vstřelil pardubický útočník v čase 60:52.

Liberec rozdrtil Mladou Boleslav a uspěl počtvrté v řadě

Sport.cz

Hokejisté Liberec rozdrtili v 6. kole extraligy Mladou Boleslav 8:3 a počtvrté za sebou naplno bodovali. Shodně dvěma góly to zařídili útočníci Jaroslav Vlach a Michal Bulíř, který s osmi trefami vládne tabulce střelců soutěže. Bruslařský klub prohrál v Liberci už pošestnácté za sebou a čeká tam na úspěch od 18. listopadu 2010.

Fotbalisté Ostravy i v dlouhém oslabení udolali Slavii

Sport.cz

Fotbalisté Ostravy porazili v 10. kole první ligy vedoucí Slavii Praha 2:1. Baník uspěl navzdory tomu, že od 15. minuty dohrával utkání bez vyloučeného kapitána Milana Baroše, který viděl červenou kartu po intervenci videorozhodčího. Na první gól Martina Filla ještě odpověděl Miroslav Stoch, druhá Fillova trefa v nastavení první půle už ale byla vítězná.

Hamilton se z vítězství neradoval a děkoval obětovanému Bottasovi

Sport.cz

Díky výhře v dnešní Velké ceně Ruska sice Lewis Hamilton udělal další krok k zisku pátého titulu mistra světa, příliš velkou radost však z toho neměl. K triumfu mu totiž pomohlo vedení Mercedesu, které obětovalo na vítězství jedoucího Valtteriho Bottasa a nařídilo mu, aby obhájce titulu zhruba v polovině závodu pustil před sebe.

Московский аэропорт Домодедово и Всероссийское общество инвалидов заключили соглашение о сотрудничестве