2019

Новости за 03.03.2019

Hlavně bez rukou, slyší obránci ve Slavii. Trpišovský zapojení videa schvaluje

Sport.cz

Ani na okamžik nepochyboval! Trenér Slavie Jindřich Trpišovský po vítězné bitvě na hřišti Bohemians tvrdil, že zlomový moment celého zápasu v průběhu první půle, kdy Krch fauloval Masopusta, viděl jako na talíři. „Vyhodnotil jsem zákrok jako penaltový hned. Jen jsem doufal, že se sudí k celému okamžiku vrátí," pronesl Trpišovský po tříbrankové výhře.

Hertl skóroval. Chytil se vrátil do sestavy a asistoval. Flyers uspěli. Co je s Voráčkem?

Sport.cz

Český útočník Tomáš Hertl přispěl gólem k výhře San Jose 5:2 nad Chicagem. Přihrávku si v pokračování NHL připsal Filip Chytil, který se vrátil do sestavy New York Rangers, kteří podlehli doma Washingtonu 2:3 po nájezdech. Jakub Voráček chyběl v sestavě Philadelphie kvůli zranění v dolní části těla. Flyers i bez českého hokejisty vyhráli 4:1 na ledě Islanders.

Chytil se vrátil do sestavy Rangers asistencí, ale nevyhrál

Sport.cz

Hokejový útočník Filip Chytil, jenž se v minulých dvou zápasech nevešel do sestavy New York Rangers, při návratu asistoval u jednoho gólu v dnešním odpoledním utkání NHL proti Washingtonu. Rangers doma s úřadujícími vítězi Stanley Cupu prohráli 2:3 po samostatných nájezdech a vidina play off se jim vzdaluje.

Zase ta koncovka! Někdo nahoře nás asi zkouší, povzdychl si vítkovický Tybor

Sport.cz

Hokejisté Vítkovic sice doma dokázali Hradec Králové v nájezdech přetlačit 3:2, v boji o první šestku ale na Olomouc, která drží poslední přímé postupové místo do play off, další bod ztratili. Před posledními dvěma koly základní části mají na Hanáky dvoubodové manko a tříbodový náskok před osmou Mladou Boleslaví.

Kluci si ze mě dělali srandu, teď jsem jim zavřel huby, culil se olomoucký Švrček

Sport.cz

Hokejisté Olomouce zdolali v 50. kole extraligy poslední Pardubice 3:2, připsali si tak na své konto už šestou výhru v řadě a udrželi šestou příčku, která zaručuje přímou účast v play-off. Na tři body se ale hodně nadřeli. Věděl to i střelec vítězného gólu obránce Jan Švrček, který se v extralize za Kohouty trefil vůbec poprvé.

Sáblíková na vícebojařském MS překonala další světový rekord a slaví jubilejní zlato!

Sport.cz

Rychlobruslařka Martina Sáblíková získala na šampionátu ve víceboji v Calgary jubilejní dvacátý světový titul. Česká hvězda v závěrečném závodu na 5000 metrů vylepšila svůj vlastní světový rekord na 6:42,01 min. a odsunula na stříbrný stupínek do té doby vedoucí japonskou obhájkyni titulu Miho Takagiovou. Trojnásobná olympijská vítězka se zároveň stala popáté v kariéře mistryní světa ve víceboji.

Olomouc drží šestku, Hanáci porazili poslední Pardubice

Sport.cz

Hokejisté Olomouce porazili v 50. kole extraligy Pardubice těsně 3:2. Hanáci prohrávali 1:2, v 50. minutě ale dokonal obrat Jan Švrček a domácí tak udrželi šesté místo, které zaručuje přímý postup do čtvrtfinále play off. Zatímco Olomoučtí vyhráli pošesté za sebou, Dynamo ztratilo sedmé utkání v řadě.

Vítkovice po nájezdech porazily Hradec Králové

Sport.cz

Vítkovičtí hokejisté porazili v 50. kole extraligy Hradec Králové 3:2 po samostatných nájezdech. Ke dvěma bodům vydatně napomohl útočník Šimon Stránský, který v třetí části vyrovnal a pak rozhodl i penaltový rozstřel. Domácí tak zůstávaji ve hře o šestku, Mountfield naproti tomu utrpěl třetí porážku v řadě.

Odvolaný gól a penalta pro Slavii byly destrukcí Bohemky, posteskl si Hašek

Sport.cz

Jásali v euforii ze vstřelené branky! Ale ještě než si fotbalisté Bohemians 1905 vychutnali radost z trefy do sítě Slavie v nedělním duelu 23. kola 1. ligy, sudí na základě pokynu videorozhodčího a situace přecházející gólovému útoku zásah Puškáče odvolal, proti Klokanům nařídil pokutový kop a hostující Souček vstřelil vítězný gól!

Jako bychom snědli čerstvé maso, ale pak jsme se strachovali o výhru, přiznal žlutý stovkař Ljevakovič

Sport.cz

Neslavnou metu „zdolal“ teplický fotbalový záložník Admir Ljevakovič. Ve vítězném zápase Teplic s Opavou (3:2) obdržel klíčový záložník severočeského týmu „jubilejní“ stou žlutou kartu v české nejvyšší soutěži. Stihl to během dvanácti sezon v lize. Jelikož to byla jeho zároveň osmá v tomto ročníku, čeká jej stop na dva soutěžní duely.

Mladá Boleslav zdolala Zlín a má jistou účast v play off

Sport.cz

Hokejisté Mladé Boleslavi zdolali v 50. kole extraligy Zlín 3:1 a definitivně si zajistili účast v play off. Bruslařský klub bodoval s devátými Berany poprvé v sezoně a unikl jim na osmé pozici na rozdíl tří bodů. Zlín potřebuje k jistotě postupu do vyřazovací části získat z posledních dvou kol bod bez ohledu na výsledky Litvínova, s nímž mají Berani horší vzájemné zápasy.

Sparta zdolala v boji o předkolo play off Litvínov

Sport.cz

Hokejisté Sparty porazili v 50. kole extraligy v přímém souboji týmů usilujících o 10. místo v tabulce a postup do předkola play off Litvínov 5:3. Pražané se tak Vervě vzdálili na pět bodů a k zajištění účasti ve vyřazovací části jim stačí ve zbývajících dvou kolech získat bez ohledu na výsledky Severočechů bod.

Stuttgart ukončil sérii bez výhry pětigólovým přídělem Hannoveru, Wolfsburg remizoval s Brémami

Sport.cz

Po osmi zápasech bez vítězství fotbalisté Stuttgartu v důležitém záchranářském souboji rozstříleli předposlední tým německé ligy Hannover 5:1. Domácí vedli už v poločase 3:0. Wolfsburg nevyužil příležitost posunout se na páté místo v tabulce německé ligy a na domácím hřišti jen remizoval s Brémami 1:1. Obě branky padly až ve druhé půli. Nejprve brankáře hostů Jiřího Pavlenku překonal obránce John Anthony Brooks a o 20 minut později srovnal Max Kruse.

Slavia dominovala na hřišti Klokanů, kterým sudí odvolal gól

Sport.cz

Slavia Praha v duelu třiadvacátého kola nejvyšší fotbalové soutěže vyhrála na hřišti Bohemians 1905 a sedm kol před koncem základní části soutěže drží v čele tříbodový náskok na druhou Plzeň. Velmi výrazně do vývoj zápasu „promluvil“ systém VAR. Na základě záznamu totiž sudí Královec odvolal branku Bohemians 1905 a nařídil pokutový kop pro hosty, z něhož Souček vstřelil vítězný gól utkání.

Teplice poprvé na jaře vyhrály

Sport.cz

Fotbalisté Teplic v utkání 23. kola první ligy porazili 3:2 Opavu a poprvé v jarní části nejvyšší soutěže vyhráli. Severočechy poslal dvěma góly do vedení Jakub Hora, za hosty ještě v prvním poločase snížil Jan Žídek. Slezané poté ve druhé půli soupeře výrazně zatlačili, ale třetí gól domácích přidal Jan Kuchta. Václav Juřena už jen snížil.

Баста

Несостоявшийся дуэт финалиста шоу “Голос” Сергея АРУТЮНОВА и его наставника Басты. И почему АРУТЮНОВ только сейчас раскрыл, что на самом деле он является исполнителем хита “На Заре 2020”?

Татьяна Бакальчук

Татьяна Бакальчук в слезах обратилась к мужу: "Владислав, что ты творишь?"

В пунктах отбора кандидатам помогают определиться с воинской профессией

Злата Творцова расскажет, как познать свои истинные желания

В Подмосковье сотрудники Росгвардии задержали рецидивиста, которого месяц разыскивали правоохранители

Обновленный кроссовер Geely Tugella вызвал интерес в России

Přijde Barcelona o chorvatskou hvězdu? O Rakitiče stojí italský gigant

Sport.cz

Od roku 2014 je jeho jméno spjato s Barcelonou. Zda to tak bude i nadále, však zdaleka jasné není. O třicetiletou chorvatskou hvězdu Ivana Rakitiče totiž stojí italský gigant Inter Milán. Spekulace o odchodu vicemistra světa přiživil přestup jednadvacetiletého nizozemského záložníka Frenkie de Jonga, který se stane hráčem katalánského velkoklubu od 1. července.

Hokejisté Kazaně Gagarinův pohár neobhájí, vyřadil je Omsk

Sport.cz

Hned v prvním kole play off KHL skončily naděje hokejistů Kazaně na obhajobu Gagarinova poháru. Tým s nejproduktivnějším českým hráčem základní části Jiřím Sekáčem prohrál v osmifinálové sérii s Omskem všechny čtyři zápasy, v tom posledním v neděli na domácím ledě podlehl Avangardu 2:3.

Liverpool ztratil pozici lídra! Chelsea vyhrála ve Fulhamu

Sport.cz

Fotbalisté Liverpoolu uhráli v jubilejním dvoustém městském derby bezbrankovou remízu na hřišti Evertonu a v anglické lize jsou druzí se ztrátou bodu na Manchester City. Chelsea zvítězila 2:1 na hřišti předposledního Fulhamu, který prohrál popáté v řadě. Vítězný gól dal v 31. minutě Jorginho, jenž se trefil v lize poprvé. Diváci na stadionu Craven Cottage viděli všechny tři góly v prvním poločase v rozmezí jedenácti minut.

В Подмосковье сотрудники Росгвардии провели встречу со студентами финансового университета

Сергей Собянин: Культурные центры открыты почти в каждом районе Москвы

Олег Лундстрем

В Чите открыли III Фестиваль Олега Лундстрема: Праздник джаза - смелой, дерзкой и непредсказуемой музыки

Росгвардия обеспечила правопорядок на футбольном матче «ЦСКА» - «Краснодар» в Москве