2019

Новости за 03.11.2019

Kovač den po debaklu jako trenér fotbalistů Bayernu skončil

Sport.cz

Niko Kovač už není trenérem fotbalistů Bayernu Mnichov. Den po debaklu 1:5 s Frankfurtem, který byl pro úřadujícího německého mistra nejvyšší porážkou za posledních deset let, se s vedením dohodl na ukončení smlouvy. Podle klubového webu tým dočasně převezme asistent Hans-Dieter Flick.

Střelecký uragán Sparty? Polevili jsme a šlo to ráz na ráz, štvalo brankáře Komety

Sport.cz

Dlouho to vypadalo, že bude jednou z opěvovaných postav vyhecované partie. Brněnský brankář Karel Vejmelka povolil sparťanským střelcům za 49 minut extraligové bitvy v O2 areně jediný gól, jenže pak nezkrotil puk po ráně Růžičky a po dalších třech trefách nakonec odjel se spoluhráči z ledu po porážce 4:5 hodně zklamaný.

Perníkáři zaskočili Mountfield, v tabulce však zůstávají poslední

Sport.cz

Hokejisté posledních Pardubic vyhráli v 17. kole extraligy východočeské derby na ledě Hradce Králové 5:2 a uspěli po pěti prohrách za sebou. Dynamo se tak bodově dotáhlo na třináctý Zlín. Pardubice oplatily soupeři porážku 1:2 z domácího ledu z první vzájemného souboje v sezoně, dvěma góly pomohl vítězům švédský útočník Johan Harju.

Totální blackout! Zapomněl jsem na veškerou bolest, zářil sparťanský hrdina po obratu

Sport.cz

Sparťanští fandové vstřebávají infarktový duel, na který dlouho nezapomenou. Domácí hokejisté ještě ve 49. minutě doháněli s Brnem třígólový deficit, jenže pak odstartovali hotový střelecký uragán. Během necelých dvou minut srovnali a pouhých patnáct vteřin před koncem třetí třetiny položil soupeře na lopatky útočník David Tomášek.

Hotovo! Hamilton dojel v USA druhý a je pošesté mistrem světa F1

Sport.cz

Lewis Hamilton se pošesté v kariéře stal mistrem světa formule 1, což se mu povedlo jako teprve druhému jezdci v historii. Britský pilot Mercedesu si triumf zajistil dva závody před koncem sezony díky druhému místu v dnešní Velké ceně USA. Pro vítězství si v Austinu dojel jeho týmový kolega Valtteri Bottas.

Výborné závěry třetin přinesly Rytířům důležitou výhru

Sport.cz

Hokejisté Kladna vybojovali v 17. kole extraligy dva body za vítězství 4:3 v prodloužení ve Vítkovicích. Hosté sice prohrávali 0:2 a 1:3, ale hlavně zásluhou dvou branek Jakuba Strnada nakonec výsledek otočili ve svůj prospěch. Ostravané proti Kladnu dokázali zabodovat ve vzájemných utkáních poosmé za sebou, v aktuální sezoně už ale šest kol čekají na výhru v normálním čase.

Sparta nabírá dech. Vyhrála a opět nedostala gól

Sport.cz

Fotbalisté Sparty zvítězili v 15. kole první ligy v Opavě 1:0. Zápas rozhodl v desáté minutě norský obránce či záložník Andreas Vindheim, který si připsal premiérový gól v letenském dresu. Pražané poprvé v ligové sezoně dvakrát za sebou vyhráli a posunuli se na šesté místo tabulky. Slezané čekají na vítězství už 13 kol a zůstali poslední.

Kometa v Praze zhasla! Tomášek dokonal parádní obrat, a Sparta dál vede extraligu

Sport.cz

Ostře sledovaný souboj o první příčku nakonec ovládli hokejisté Sparty. S Brnem přitom ještě ve 49. minutě doháněli tříbrankové manko, jenže pak během 104 sekund rozpoutali střelecký uragán. Dvěma zásahy zavelel k obratu Vladimír Růžička, Michal Řepík srovnal a napínavý duel pak zlomil ve prospěch Pražanů pouhých 15 sekund před koncem třetí třetiny David Tomášek. Parta Uweho Kruppa po výhře 5:4 dál vévodí extralize, naopak Kometa přerušila šňůru pěti venkovních triumfů.

Zbabělost a začarovaný kruh, zoufal si teplický trenér Hejkal

Sport.cz

Zbabělost. Tímto slovem charakterizoval trenér teplických fotbalistů Stanislav Hejkal výkon svých svěřenců v ligovém zápase s Českými Budějovicemi (1:3). Za necelou půlhodinou totiž bylo hotovo. Jihočeši třemi rychlými góly v řadě určili ráz utkání, které se pak ve druhé půli jen dohrávalo bez většího dramatu. Tepličtí zakončili desetidenní neúspěšný blok, když předtím prohráli 1:4 v Jablonci a 0:2 v poháru v Liberci, tristním způsobem.

Vykřesal naději gólem, pak si dal vlastence. Teď se cítím špatně, hořekuje Kodr

Sport.cz

Pro stopera Příbrami to byl zvláštní zápas. Marek Kodr s parťáky prohrával v Liberci po půlhodině hry už 0:2, avšak právě on na konci první půle pěknou hlavičkou po rohovém kopu vstřelil kontaktní gól na 1:2. Jenže v 66. minutě si nešťastně napálil při snaze odkopnout míč do vlastní branky. Nakonec to byl rozhodující moment, Středočeši U Nisy padli 2:3.

Jaškin přidal v KHL další dva body, ale série Dynama skončila

Sport.cz

Nejproduktivnější český hokejista v tomto ročníku KHL Dmitrij Jaškin bodoval v šestém utkání za sebou, tentokrát ale jeho gól a asistence moskevskému Dynamu k úspěchu nepomohly. Hosté sice v Omsku dotáhli dvoubrankovou ztrátu, nakonec však Avangardu podlehli 3:4.

Trpišovský si na cestu přibalil i mininávod z Levante, jak Barcelonu porazit. Jen jestli k něčemu bude, smál se

Sport.cz

Sami se naladili ligovou výhrou nad Ostravou. Návod, jak porazit Barcelonu si slávističtí fotbalisté mohli také na cestu do katalánské metropole přibalit. „Jen mininávod. A to ještě musíme doufat, že k něčemu bude,“ nepopíral kouč Pražanů Jindřich Trpišovský před odletem k čtvrtému dílu Ligy mistrů, že poslední ligový zápas Messiho a spol. v Levante samozřejmě už prostudoval. A i zmiňovaný mininávod, jak Barcelonu porazit, v něm hledal, neboť Levante porazilo katalánského giganta 3:1.

Hanáci rozhodli o překvapivé výhře ve druhé třetině

Sport.cz

Hokejisté Olomouce vyhráli v 17. kole extraligy v Karlových Varech 3:2 a zabrali po čtyřech porážkách za sebou. Vítěznou branku vstřelil v 29. minutě útočník Lukáš Klimek. Energie po předchozích sedmi výhrách z osmi duelů podruhé za sebou nebodovala.

Západočeši vyhráli potřetí v řadě, Berani zůstávají v extraligovém suterénu

Sport.cz

Hokejisté Plzně vyhráli v 17. kole extraligy ve Zlíně 2:1 a potřetí za sebou naplno bodovali. Západočeši sice po první třetině prohrávali, ale ve druhém dějství otočili výsledek. Vítěznou branku vstřelil v 36. minutě ve vlastním oslabení Matyáš Kantner. Berani sice uhlídali plzeňského kapitána Milana Gulaše, který v 16. utkání v sezoně poprvé nebodoval, ale připsali si třetí prohru z posledních čtyř utkání.

Smolař Koubek! Další bundesligová porážka, dostal i vlastní gól

Sport.cz

Fotbalisté Schalke otočili zápas 10. kola bundesligy na hřišti Augsburgu, Tomáše Koubka překonali třikrát a vyhráli 3:2. Koubkův spoluhráč Jan Morávek, který právě za Schalke odehrál mezi lety 2009 a 2011 jednadvacet utkání, zůstal na lavičce.

Horor v Premier League. Hráči i fanoušci se zděšením chytali za hlavu, proč?

Sport.cz

Fotbalisté Leicesteru zvítězili v utkání 11. kola anglické ligy na hřišti Crystalu Palace 2:0. Tým Brendana Rodgerse tak zůstal díky lepšímu skóre na třetí příčce tabulky před Chelsea. Vítězný gól vstřelil v 57. minutě hlavou po rohovém kopu Caglar Söyüncü. Tottenhamu pak remizoval na Evertonu 1:1. Ligový zápas ovlivnilo vyloučení Son Hung-mina, po střetu s ním si André Gomes vážně poranil nohu a musel do nemocnice.

Антонио Вивальди

Вивальди под небом

Александр Волков

Театр и Цирк, Культура и Концерт, Россия и Дети: «Волшебные башмачки Элли» - эта постановка создана по мотивам знаменитой сказки Александра Волкова «Волшебник Изумрудного города»

Алькарас попросит перенести матч ради встречи Испания — Италия на Евро

«Матч ТВ»: футболисты «Спартака» проходят медобследование в московской клинике

После вспышки ботулизма Роспотребнадзор изъял 172 тонн опасной продукции

В Москве задержан гражданин Таджикистана, потушивший свечи в церкви

Rozjetý Leicester opět vyhrál a zůstal v lize třetí

Sport.cz

Fotbalisté Leicesteru zvítězili v utkání 11. kola anglické ligy na hřišti Crystalu Palace 2:0. Tým Brendana Rodgerse tak zůstal díky lepšímu skóre na třetí příčce tabulky před Chelsea. Vítězný gól vstřelil v 57. minutě hlavou po rohovém kopu Caglar Söyüncü.

Příbram zase padla, venkovní mizérii podtrhla vlastencem

Sport.cz

Fotbalisté Liberce vyhráli v nedělním utkání 15. kola první ligy nad Příbramí 3:2. Poražení jsou bez vítězství v nejvyšší soutěži osm kol, během nich získali jen dva body. Liberec je zatím osmý. Slovan vedl po půlhodině hry 2:0, v závěru první půle hosté snížili po rohovém kopu. Tristní venkovní bilanci pak Příbramští po pauze umocnili vlastencem... Druhý zásah přidali až v poslední minutě.

Doležal trefil pro Jabloec výhru a třetí místo

Sport.cz

Fotbalisté Jablonce zvítězili v 15. kole první ligy v Karviné 1:0. Severočeši vyhráli v nejvyšší soutěži podruhé za sebou a posunuli se na třetí místo tabulky. Vyrovnaný zápas rozhodl v 77. minutě Martin Doležal. Slezané nezvítězili ani v sedmém domácím zápase ligové sezony a jsou čtrnáctí.

Skvělý finiš, Sparta otočila proti Kometě ztracený zápas! Slaví i Kladno. Hradec padl s posledním

Sport.cz

V 17. kole hokejové extraligy se po parádním závěru dočkala výhry 5:4 nad Kometou pražská Sparta, která se tak dostala do čela tabulky. Svůj zápas už za sebou mají Karlovy Vary, které podlehly Olomouci 2:3, těsnou výhru 2:1 si ze Zlína odvezla i Plzeň. Výhru 4:3 po prodloužení slaví i Kladno, které uspělo ve Vítkovicích. V posledním nedělním zápase podlehl ve východočeském derby Hradec Králové posledním Pardubicím 2:5.

HOKEJ ONLINE: Skvělý finiš, Sparta otočila proti Kometě ztracený zápas! Slaví i Kladno. Hradci se nedaří

Sport.cz

V 17. kole hokejové extraligy se po parádním závěru dočkala výhry 5:4 nad Kometou pražská Sparta, která se tak dostala do čela tabulky. Svůj zápas už za sebou mají Karlovy Vary, které podlehly Olomouci 2:3, těsnou výhru 2:1 si ze Zlína odvezla i Plzeň. Výhru 4:3 po prodloužení slaví i Kladno, které uspělo ve Vítkovicích. Svůj zápas ještě hraje Hradec Králové, jenž bojuje od 18:00 s Pardubicemi. Zápas sledujte na Sport.cz online.