2019

Новости за 30.12.2019

Sparta vyhrála po dvou porážkách, s Litvínovem ji čeká odveta pod širým nebem

Sport.cz

Hokejisté Sparty přestříleli doma ve 32. extraligovém kole Litvínov 8:4 a vyhráli po dvou porážkách. Hosté vedli 2:1, ale Pražané v polovině utkání během 70 sekund obrátili stav a vedení už nepustili. Sparťané zůstali druzí, Verva se po výhře Vítkovic v Pardubicích propadla na předposlední třináctou pozici. Litvínov a Sparta se znovu utkají už v sobotu 4. ledna pod širým nebem v Drážďanech.

Vedoucí České Budějovice zabraly a porazily Vsetín

Sport.cz

Hokejisté vedoucích Českých Budějovic se po dvou porážkách za sebou radovali ve šlágru 6. kola nadstavby první ligy z výhry nad dosud druhým Vsetínem 5:2. Jihočeši vedou tabulku o 23 bodů před Přerovem, který zdolal Slavii 4:1. Na třetí místo před Vsetín se posunul Chomutov, který vyhrál v Litoměřicích 4:3 v prodloužení. Českobudějovický Motor nebodoval dvakrát za sebou poprvé v sezoně a ve vyprodané Budvar Aréně před 6421 diváky další ztrátu nepřipustil. Valachy sice dostal do vedení v 17. minutě David Tůma... Читать дальше...

Vítkovice udržely Dynamo na dně

Sport.cz

Hokejisté Vítkovic v přímém souboji týmů ze spodku tabulky porazili v 32. kole extraligy Pardubice na jejich ledě 4:2 a odskočili jim na rozdíl pěti bodů. Ostravané k vítězství nakročili už v první třetině, kterou vyhráli o dvě branky. Pardubice po většinu zápasu marně hledaly recept na soupeřovu obranu v čele se skvělým Miroslavem Svobodou. Vítkovice vyhrály po třech porážkách.

Liberec bodoval pošestnácté v řadě a do nového roku půjde v roli lídra

Sport.cz

Hokejisté Liberce porazili ve 32. kole extraligy doma Zlín 2:1 a bodovali už v šestnáctém utkání za sebou. Patnáct zápasů z toho bylo vítězných a Bílí Tygři tak nadále drží první místo v tabulce. Naopak Zlín neuspěl po čtyřech výhrách v řadě a zůstává devátý. Dvěma góly zařídil výhru Bílých Tygrů útočník Jaroslav Vlach.

Kladnu znovu bez Jágra nestačil dvougólový náskok, Hanáci zápas otočili

Sport.cz

Hokejisté Kladna podlehli v utkání 32. kola extraligy Olomouci 3:4 v prodloužení. Přímý souboj o desítku Rytíři, kteří se opět museli obejít bez majitele klubu Jaromíra Jágra, lépe rozehráli a po první třetině vedli 2:0. Po vyrovnání měli opět navrch, ale na začátku 58. minuty vyrovnal druhým gólem v utkání bek Jiří Ondrušek. Po 25 sekundách prodloužení pak i díky Ondruškově asistenci rozhodl v početní výhodě Lukáš Klimek. Tři body (1+2) stihl i jejich spoluhráč Zbyněk Irgl.

Kometa rekordně smetla Vary, Mueller zaznamenal šest bodů

Sport.cz

Hokejisté Komety zvládli tři domácí zápasy během vánočních svátků s plným bodovým ziskem. V dnešním utkání 32. kola jasně přehráli karlovarskou Energii 9:1, dosáhli na rekordní výhru sezony i novodobé historie a oplatili Západočechům podzimní domácí porážku 2:7. V tomto extraligovém ročníku dokázaly vyhrát o osm branek právě jen Karlovy Vary, které zvítězily nad Pardubicemi 8:0. Na výhře Komety se podílel třemi brankami a stejným počtem asistencí americký střelec Peter Mueller.

Plzeň přetlačila Mladou Boleslav v nájezdech, rozhodl Němec

Sport.cz

Hokejisté Plzně zdolali ve 32. kole extraligy Mladou Boleslav 3:2 po samostatných nájezdech a po dvou porážkách znovu uspěli. Domácí sice během první třetiny dvakrát vedli, ale hosté stačili vždy gólově odpovědět. Zbytek hrací doby branku nepřinesl a o bonusovém bodu rozhodl vítězným nájezdem v sedmé sérii Vojtěch Němec. Mladá Boleslav tak prohrála již šesté z posledních osmi utkání.

Česká dvacítka ve strhující bitvě vydřela s USA bod naděje! A přiblížila se čtvrtfinále

Sport.cz

Uhráli důležitý bod, který jim sice ještě na MS do 20 let nepřináší čtvrtfinále, ale dává českým mladíkům už velkou naději. Ve strhující bitvě na ostravském ledě padli domácí hokejisté s USA 3:4 v prodloužení. Komplikaci českého postupu může přinést už jen ruské vítězství nad Německem v prodloužení. V tom případě by reprezentanti museli uhrát alespoň bod ještě zítra večer proti Kanadě, aby neskončili ve skupině poslední.

HOKEJ ONLINE: To je odpověď! Češi po neuznaném gólu bleskově srovnávají

Sport.cz

Čeští hokejisté se dnes na mistrovství světa hráčů do 20 let v Ostravě utkávají s Američany, kteří po nedělním vítězství 3:1 nad Ruskem vedou skupinu B. Svěřenci Václava Varadi mají na kontě tři body za úvodní výhru 4:3 nad Ruskem, na kterou v sobotu navázali porážkou 3:4 s Německem, čímž si zkomplikovali naděje na postup do čtvrtfinále. Zápas začal v 19 hodin. Vysílá ČT sport, online sledujte na Sport.cz.

Nor Carlsen je počtvrté mistrem světa v bleskovém šachu

Sport.cz

Nor Magnus Carlsen zůstává mistrem světa v bleskovém šachu. V Moskvě navázal na svůj sobotní triumf v rapid šachu a v nejrychlejší variantě královské hry s tříminutovým limitem získal třetí titul za sebou a čtvrtý celkově. Rozhodl o něm v dramatickém souboji s Američanem Hikaruem Nakamurou až v dodatečných partiích. Viktor Láznička obsadil 114. místo.

Třinec udeřil v prodloužení! Zahraje si finále Spengler Cupu

Sport.cz

Český mistr se blýskl! Hokejisté Třince porazili v semifinále Spengler Cupu švýcarský celek Ambri-Piotta 3:2 v prodloužení a postoupili do finále, v němž se utkají s Kanadou. Z českých zástupců si naposledy finále tradičního turnaje zahrála Sparta v roce 2004.

HOKEJ ONLINE: Třinec hraje o finále Spengler Cupu. Musí dotahovat manko!

Sport.cz

Hokejisté Třince se dnes večer se švýcarským celkem Ambri-Piotta utkávají o postup do finále Spenglerova poháru. V případě semifinálového vítězství mohou být extraligoví mistři prvním českým týmem ve finále tradičního turnaje v Davosu od roku 2004, kdy se to povedlo pražské Spartě. Začátek je ve 20:15. Online reportáž přnáší Sport.cz.

Liberec prodloužil úchvatnou sérii! Fantastický Mueller táhne Kometu vzhůru

Sport.cz

Rozhodnuto. Do nového roku vstoupí v pozici lídra Tipsport extraligy hokejisté Liberce. Bílí Tygři bodovali v 16. utkání v řadě, z toho popatnácté vyhráli, tentokrát v rámci 32. kola nad Zlínem 2:1. Před druhou Spartou, která porazila Litvínov 8:4, mají Liberečtí náskok dvou bodů a ještě tři utkání k dobru! V dalších zápasech deklasovala brněnská Kometa i díky hattricku Peter Muellera doma Karlovy Vary 9:1, Kladno stále bez Jaromíra Jágra podlehlo Olomouci 3:4 v prodloužení, Plzeň udolala Mladou... Читать дальше...

Vatikán chystá vznik dalších svazů, aby mohl jednou na olympiádu

Sport.cz

Ve Vatikánu už téměř rok funguje národní atletický svaz a v nejbližší době se podle milánského listu Corriere della Sera chystá vznik federací taekwonda a juda. Maličký městský stát by se tím znovu o něco přiblížil účasti na olympijských hrách.

Nejlepšími sportovci roku podle AIPS jsou Messi a Bilesová

Sport.cz

Argentinský fotbalista Lionel Messi a americká sportovní gymnastka Simone Bilesová vyhráli novinářskou anketu asociace AIPS o nejlepší světové sportovce roku. V širší mužské nominaci 32 sportovních hvězd byl i český vodní slalomář Jiří Prskavec, na přední příčky ho ale hlasující nezařadili.

Kvitová plánuje v roce 2020 start ve Fed Cupu i na olympiádě

Sport.cz

Po vánočních svátcích strávených v rodinném kruhu, vyléčené viróze a spokojená s přípravou vyrazí tenistka Petra Kvitová vstříc nové sezoně. Dvojnásobná vítězka Wimbledonu plánuje, že se v roce 2020 zúčastní finálového turnaje Fed Cupu a ráda by jela i na olympijské hry do Tokia.

Vánoční radost. Který sportovec zaplatil za bundu 400 tisíc?

Sport.cz

Opět potvrdil, že přezdívka Money k němu sedí dokonale. Neporažený boxer Floyd Mayweather je znám tím, že na nějaký dolar nehledí. Když se rozhodne utrácet, pustí účtu žilou a depresemi z toho určitě netrpí. Jednou z jeho posledních radostí je bunda za 17 495 dolarů, což je v přepočtu zhruba 400 tisíc korun. Někdo za tuhle cenu vyhlíží auto, dvaačtyřicetiletý Američan si pořídil další kus do šatní skříně.

Slováci vyfasovali další debakl! Kanada po ostudě s Rusy vyhrála

Sport.cz

Kanadští hokejisté se na MS do 20 let rychle oklepali z debaklu proti Rusku a v neděli zdolali Němce 4:1. Z posledního místa v "české" skupině B se rázem vyšvihli na druhé. Ve skupině A pokračují ve vítězné jízdě Švédové, kteří deklasovali Kazachstán 6:2. Slováci schytali další debkal, tentokrát 2:7 od Švýcarů.

HOKEJ ONLINE: Další ostrá bitva v české skupině je tu! Poslední Kanada bojuje o vylepšení pozice

Sport.cz

Kanaďané ve skupině B MS hokejistů do 20 let změří od 15:00 síly s Německem (průběžně 0:0). Ve stejnou dobu se hraje utkání skupiny A Kazachstán - Švédsko (zatím 0:0), od 19 hodin bude na programu střetnutí Slováků se Švýcary. Zatímco v áčku je čtveřice čtvrtfinalistů jasná, v béčku je situace pořádně zamotaná. Poslední je Kanada, která teď má šanci vylepšit si pozici proti jen o skóre lepšímu Německu. Všechny zápasy můžete sledovat v podrobných online reportážích na Sport.cz.

Бато Багдаев

В столице Бурятии в городе Улан-Удэ в театре кукол «Ульгэр» 14-16 июня пройдут «Волшебные выходные»! - Театр и Цирк, Культура и Концерт, Россия и Дети

Сергей Брановицкий

Кинопродюсер.

СК: все массовые отравления в России вызваны салатом одного производителя

Более 15 тысяч площадок под производства: Минэкономразвития представило инвестиционную карту России

Экс-глава «Автодора» остался в неоплаченном долгу // В погашение нанесенного им ущерба в два миллиарда пойдут старая иномарка, часы и чуть более 300 тыс. рублей

Суд приговорил бывшего главу «Автодора» Сергея Кельбаха к 12 годам лишения свободы

Překvapení! Baník odvolal den před koncem roku trenéra. Kdo ho nahradí?

Sport.cz

Hotovo, konec. Fotbalový Baník Ostrava mění trenéra, dny kouče Bohumila Páníka jsou sečteny. Vedení v současnosti sedmého týmu tabulky se dohodlo s koučem na ukončení spolupráce. Jméno nového trenéra v současnosti nebylo oznámeno, v zákulisí se hovoří o možném angažování Martina Haška, ve hře jsou však i další možní adepti. Jasno by podle informací Sport.cz mělo být do konce týdne. Baník konec kouče Páníka potvrdil na internetových stránkách.

Divoké skotské derby. Vyloučený šílenec gestikuloval na fanoušky, chtěl je podříznout

Sport.cz

Hodně rušno bylo v závěru nedělního derby mezi Celtikem Glasgow a Rangers. O pozdvižení se postaral hostující útočník Alfredo Morelos. Ten si během deseti minut vykoledoval dvě žluté karty, a když opouštěl hřiště, domácím tribunám naznačoval gestem, že je podřízne. fotbalisté Rangers dokázali zvítězit na půdě městského rivala poprvé od roku 2010.

Pavel zvolil v zámoří univerzitní cestu. Na šampionátu musím překonat sám sebe, říká

Sport.cz

Jeho jméno bylo asi největší překvapením v konečné nominaci české dvacítky. Útočník Ondřej Pavel se do mládežnické reprezentace vrátil po téměř třech letech, za oceánem hraje od sezony 2016/2017 a nyní je kapitánem týmu Fargo Force v USHL. Chystá se ale do univerzitní NCAA, už má v Minnesotě zajištěné studijní i hokejové angažmá.

Dvacítka přichází o dvě opory

Sport.cz

Čeští hokejisté půjdou do večerního ostravského zápasu na MS do 20 let citelně oslabení. Nemoc složila brankáře Lukáše Dostála i útočníka Jana Šíra, kteří nemohou do důležitého souboje s USA zasáhnout.

Třinci do semifinále Spengler Cupu pomohl bizarní gól. Ruský brankář jen nevěřícně zíral

Sport.cz

Takový gól se jen tak nevidí. Třinec si ve čtvrtfinále Spenglerova poháru v Davosu poradil s hokejisty Ufy 3:2. Ocelářům pomohla v nedělním utkání šťastná trefa z druhé třetiny, když překvapený brankář Karejev nedokázal zkrotit nahozený puk Matěje Stránského ze středního pásma. Český mistr v semifinále změří síly s švýcarským celkem Ambri-Piotta.

Myslet si, že je hotovo, by bylo šílené, řekl kouč Liverpoolu

Sport.cz

Podle trenéra fotbalistů Liverpoolu Jürgena Kloppa je předčasné se domnívat, že jeho svěřenci, kteří vedou anglickou ligu o 13 bodů před Leicesterem, už mají jistý titul. Německý kouč očekává ve druhé polovině sezony ještě řadu podobně těžkých zápasů, jako byl nedělní vítězný duel proti Wolverhamptonu (1:0).

Московский аэропорт Домодедово и Всероссийское общество инвалидов заключили соглашение о сотрудничестве