31

Новости за 26.01.2024

Basketbalistky USK v ligovém derby deklasovaly Slavii

Sport.cz

Basketbalistky USK s obrovskou převahou ovládly v předehrávce 15. ligového kola pražské derby v hale Slavie. Domácí tým proti favoritovi nastoupil bez své nejlepší střelkyně Aleny Hanušové a v duelu třetího celku ŽBL s prvním utrpěl drtivý debakl 41:124. Obhájkyně titulu jen za první poločas nastřílely 73 bodů a s konečným počtem překonaly vlastní rekord sezony.

Rallye Monte Carlo dál vede Evans, ale Ogier ztrácí už jen 4,5 sekundy

Sport.cz

Brit Elfyn Evans se dál drží v čele Rallye Monte Carlo, ačkoliv v druhé etapě nevyhrál žádnou ze šesti rychlostních zkoušek. Vicemistr světa má v čele pořadí náskok už jen 4,5 sekundy na týmového kolegu z Toyoty Sébastiena Ogiera. V reálné hře o prvenství v úvodní soutěži mistrovství světa je ještě Thierry Neuville, jezdec Hyundai ztrácí na lídra 16,1 sekundy. Ostatní účastníci už mají více než minutovou ztrátu.

Magic pro 21. století. Vykouzlí trefu, neztratí úsměv ani míč a ještě vypere

Sport.cz

Až v polovině února vyběhne na palubovku v Indianapolisu, nebuďte překvapení, pokud se mu dostane většího aplausu než výjimečnému LeBronu Jamesovi. Hráči, fanoušci i novináři měli jasno: Tyrese Haliburton nastoupí do Utkání hvězd NBA v základní sestavě. Navíc ve městě, které znovu naučil lásce k basketbalu.

Změna? Ledecká je v Cortině ve startovní listině jako jednička

Sport.cz

Trojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká kvůli zdravotním problémům vynechala dnešní sjezd Světového poháru v Cortině d’Ampezzo. Mluvčí jejího týmu Erika Alchusová pak oznámila, že Ledecká nenastoupí ani v sobotu, ale její účast nakonec není vyloučená. Po podvečerním losování osmadvacetiletá Češka figuruje ve startovní listině s číslem jedna.

Tady už nikdy, prchal z Montrealu Roy. Teď ho čekalo královské přivítání

Sport.cz

Evidentně byl v rozpacích, emoce se mu dařilo maskovat jen těžko. A rachot to byl vskutku mimořádný. Legendární gólman Patrick Roy se při svém návratu do Montrealu v roli kouče New York Islanders dočkal triumfálního přivítání. I když jeho tým po porážce 3:4 odjel s prázdnou.

Pilot F1 Norris s předstihem prodloužil smlouvu s McLarenem

Sport.cz

Britský pilot formule 1 Lando Norris s předstihem prodloužil smlouvu se stájí McLaren, za kterou závodí už od roku 2019. Stáj oznámila, že čtyřiadvacetiletý jezdec podepsal nový víceletý kontrakt, ten současný mu měl vypršet v roce 2025.

Výstava fotografií u Národního divadla připomíná 30 let paralympijského výboru

Sport.cz

Zahájením výstavy fotografií u Národního divadla oslavil Český paralympijský výbor (ČPV) 30. výročí svého založení. Vznikl 26. ledna 1994 jako paralelní organizace Českého olympijského výboru, od té doby přivezli čeští reprezentanti z paralympijských her více než 150 medailí. Pražské vernisáže se zúčastnil i nejúspěšnější handicapovaný cyklista Jiří Ježek, šestinásobný paralympijský vítěz.

Navrátilová s Evertovou jsou proti Turnaji mistryň v Saúdské Arábii

Sport.cz

Tenisové legendy Martina Navrátilová a Chris Evertová se vyslovily proti tomu, aby se Turnaj mistryň hrál v Saúdské Arábii, která čelí kritice kvůli porušování lidských práv. Vedení ženského okruhu WTA podle agentury AP se zástupci Saúdské Arábie o pořádání závěrečné akce roku jedná. Obě bývalé světové jedničky ve sloupku pro Washington Post napsaly, že by to byl krok zpět.

SESTŘIH: Hradec pošesté v řadě remizoval, Kometa ale v prodloužení dokonala obrat!

Sport.cz

Hokejisté brněnské Komety v rámci 40. kola porazili po obratu hradecký Mountfield 3:2 v prodloužení. V závěru smazali dvoubrankové manko a rozhodující gól vstřelil Jakub Flek. Kometa tak zvítězila již pošesté v posledních sedmi utkáních. Naopak Hradec pátečním zápasem prodloužil sérii remíz na šest utkání, z toho pětkrát byl stav po základní hrací době 2:2.

SESTŘIH: Olomouc si pohlídala výhru na Kladně, Rytíři padli podesáté v řadě

Sport.cz

Hokejisté Olomouce v pátečním 40. kole extraligy porazili na venkovním ledě Kladno 3:2. Středočeši sice otevřeli skóre, ale vedení jim vydrželo jen 18 vteřin. Hanáci třemi gólu otočili skóre, Rytíři sice zvládli snížit v průběhu poslední třetiny, vyrovnat už však nedokázali. Kladenští tak padli v podesáté v řadě a dál ztrácejí na předposlední Boleslav pět bodů. Naopak Olomouc po pěti venkovních porážkách zabrala.

SESTŘIH: Ordoš hattrickem zařídil Motoru skalp Sparty

Sport.cz

Hokejisté Českých Budějovic ve 40. kole extraligy porazili doma pražskou Spartu 5:3. Pražané v zápase dokonce dvakrát vedli, Motoru se ale zápas podařilo otočit. Největší podíl na skalpu má útočník Jan Ordoš, jenž zkompletoval hattrick. Sparta tak prohrála počtvrté z posledních pěti zápasů a její ztráta na vedoucí Pardubice narostla na osm bodů.

SESTŘIH: Dynamo díky dvěma gólům Pánika vykradlo Litvínov a odskočilo Spartě

Sport.cz

Hokejisté Pardubic pokračují v dominanci i po konci trenéra Václava Varadi. Pod Markem Zadinou zvítězili i počtvrté a prodloužili sérii vítězství na osm utkání. Na ledě čtvrtého Litvínova sice museli duel otáčet, díky prvním dvěma gólům Richarda Pánika v dresu Dynama však zvítězili 3:1 a díky zaváhání Sparty navýšili náskok v čele tabulky už na osm bodů.

SESTŘIH: Liberec si poradil s Boleslaví, derby ovládl posedmé za sebou

Sport.cz

Liberečtí Bílí Tygři v pátečním 40. kole hokejové extraligy přehráli na boleslavském ledě Bruslaře 4:1 a prodloužili tím sérii vítězství v regionálním derby na sedm zápasů. Skóre zápasu otevřeli v první třetině dvěma brankami liberečtí Birner a Filippi, v druhé části navýšil náskok Najman. V závěrečném dějství sice snížil boleslavský Závora, jeho zásah však prohru Boleslavi neodvrátil. Na konci utkání Vlach zpečetil výhru Severočechů.

SESTŘIH: Třinec s přehledem přehrál Plzeň, Mazanec má nulu

Sport.cz

Hokejisté Třince v pátečním 40. kole extraligy porazili na domácím ledě Plzeň 3:0. Účet zápasu otevřel nejprve prvním extraligovým gólem Adam Helewka, skóre poté navýšili postupně Vladimír Dravecký a Martin Růžička. Další zásah do branky Škody odvolalo video. Oceláři si tak pátým vítězstvím z posledních šesti duelů připisují další tři body a opevňují si třetí místo tabulky.

Sparta znovu na kolenou! Zoufalé Kladno padlo podesáté v řadě. Pardubice, Třinec i Kometa slaví

Sport.cz

Hokejová Tipsport extraliga měla v pátek na programu šest zápasů 40. kola. Výhru slaví Třinec, který si poradil s Plzní 3:0. Potřetí v řadě padla Sparta, když padla na ledě Českých Budějovic 3:5. Pohodovou výhru 4:1 si veze z ledu Mladé Boleslavi Liberec, slaví i Pardubice, které uspěly v Litvínově 3:1. Desátou porážku v řadě si připsalo poslední Kladno, když doma podlehlo Olomouci 2:3. V posledním pátečním utkání se po obratu radovala z výhry 3:2 po prodloužení nad Hradcem Králové Kometa.