14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

Новости за 24.02.2024

Detroit přejel St. Louis, výhru režíroval třemi body DeBrincat

Sport.cz

Hokejisté Detroitu si bez větších problémů poradili se St. Louis 6:1. První hvězdou zápasu byl vyhlášen útočník Alex DeBrincat, který vstřelil dvě branky a na jednu přihrál. Red Wings se díky dvěma bodům drží na postupových příčkách pro play off.

Hokejisté Znojma zdolali v první lize Vsetín a udrželi naději na záchranu

Sport.cz

Hokejisté posledního Znojma vyhráli v 50. kole první ligy doma nad druhým Vsetínem 6:3 a udrželi si naději na záchranu. Orli ztrácejí dvě kola před koncem čtyři body na třináctý Frýdek-Místek, který na vlastním ledě podlehl pražské Slavii 2:3. O bod více mají dvanácté Pardubice B, které podlehly ve Zlíně 1:2 a také nemají jistotu setrvání v druhé nejvyšší soutěži, z které poslední tým přímo sestoupí do druhé ligy. Poruba vládne po výhře v Sokolově 6:5 po samostatných nájezdech soutěži o 19 bodů.

Hlásí se o Euro. Plzeňský Šulc sesadil z trůnu Jurečku. Teď mě zajímá jen Viktorka, říká

Sport.cz

Kdyby někdo v létě řekl, že záložník Pavel Šulc povede po 22. kole střeleckou tabulku fotbalové ligy, klepali by si všichni ostatní na čelo. Třiadvacetiletý borec však razantně sloupnul nálepku paliče šancí a stává se střeleckým fantomem. Díky dvěma trefám v sobotním duelu se Zlínem (3:0) sesadil z průběžného trůnu slávistu Václava Jurečku a Marka Havlíka ze Slovácka. Plzeňský šikula má na kontě už 11 gólů. O jeden víc než zmíněné duo.

Huf nazlobil kamaráda z Pardubic Letáčka. Měli bychom být schopní přesilovku zvládnout, řekl gólman Baníku

Sport.cz

Hráli spolu v pardubické juniorce, v dresu týmu z východních Čech debutovali ve Fortuna lize a v sezoně 2022/20023 tým oba opustili. Brankář Jiří Letáček zamířil do Baníku, o dvanáct dní mladší Huf nejprve do Dukly Praha, poté do Chrudimi a do nejvyšší soutěže se vrátil letos v zimě v dresu Bohemians. Na minutu naskočil v Hradci Králové (2:2), dalších dvanáct přidal na hřišti Baníku, kde gólem do branky kamaráda z Pardubic Letáčka zařídil remízu 1:1.

Bylo to spíš ragby, uvedl Holoubek. Kušej šel do hry až z lavičky

Sport.cz

Fotbalová Mladá Boleslav zůstává pod velením nového trenéra Davida Holoubka bez výhry, v Hradci Králové zapsala po bezbrankové remíze druhý jarní bod. Do jisté míry bylo překvapením, že v základní sestavě Středočechů chyběl hbitý křídelník Vasil Kušej. „Zápas moc krásy nikomu nenabídl. Jestli to byl fotbal, tak rozhodně ne mýma očima,“ glosoval duel Holoubek.

Plzeň si bez větších problémů poradila se Zlínem

Sport.cz

Plzeňští fotbalisté ve 22. kole první ligy doma porazili Zlín 3:0, v nejvyšší soutěži neprohráli poosmé za sebou, z toho pošesté zvítězili, a upevnili si tak třetí místo. Dvě branky dal po změně stran Pavel Šulc, jenž s 11 góly poskočil do čela tabulky střelců. Ve 20. minutě otevřel skóre Jhon Mosquera.

U Nisy mi není přáno, smutnil Chramosta po totálním jabloneckém kolapsu v závěru derby

Sport.cz

Stadion U Nisy je pro něj zakletý. Fotbalový útočník Jan Chramosta na půdě Liberce v lize nikdy nevyhrál. Ani s Mladou Boleslaví. Ani s Plzní. Ani s Jabloncem. „Mám tady šílenou bilanci,“ povzdechl si poté, kdy už věřil, že liberecké prokletí zlomí. S Jabloncem na půdě rivala sehrál výbornou partii, pět minut před koncem normální hrací doby vedl 3:1. Nakonec remizoval 3:3.

Neproměněná penalta, pak červená. Co mi v tu chvíli běželo hlavou, není publikovatelné, přiznal Veselý

Sport.cz

Fotbalisté Baníku měli zápas 22. kola doma proti Bohemians skvěle rozehraný. První poločas vyhráli 1:0, ve druhé části hráli skoro půlhodiny přesilovku, přesto doma ve Fortuna lize pošesté v řadě nevyhráli. Klíčovým se ukázal být tah trenéra Klokanů Jaroslava Veselého, který v 79. minutě poslal na hřiště Davida Hufa, jenž o čtyři minuty později srovnal na konečných 1:1.

Na mamutím můstku v Oberstdorfu vyhrál slovinský specialista na lety Zajc

Sport.cz

Závod Světového poháru v letech na lyžích v Oberstdorfu vyhrál Slovinec Timi Zajc a připsal si první výhru v sezoně. Třiadvacetiletý rodák z Lublaně potvrdil pověst leteckého specialisty, neboť i na svou čtvrtou pohárovou výhru v kariéře dosáhl na mamutím můstku.

Strach o Bačkovského. Asi nejhorší moment, jaký jsem na fotbale viděl, přiznal Chaluš

Sport.cz

Šlo o jeho první podještědské derby, ale rád na něj liberecký gólman Hugo Jan Bačkovský vzpomínat nebude. Zápas s mottem Derby na krev mezi Libercem a Jabloncem nedohrál. Po smolném střetu se spoluhráčem ho sanitka odvezla z fotbalového trávníku rovnou do nemocnice. Podle prvních zpráv má těžký otřes mozku, ale je bez zlomeniny. Slovan s Jabloncem ve 22. kole Fortuna ligy remizoval 3:3.

Barcelona doma přejela Getafe

Sport.cz

Fotbalisté Barcelony zvítězili ve španělské lize nad Getafe 4:0 a v neúplné tabulce se posunuli na druhé místo o bod před Gironu, která má zápas k dobru. Gólem a asistencí se na výhře podílel navrátilec do základní sestavy Brazilec Raphinha. Na druhou příčku se Barcelona dostala poprvé od října.

Stuttgart v bundeslize remizoval s Kolínem nad Rýnem

Sport.cz

Třetí Stuttgart v německé fotbalové lize remizoval se zachraňujícím se Kolínem nad Rýnem 1:1 a na první Leverkusen ztrácí už čtrnáct bodů. Union Berlín doma remizoval s Heidenheimem 2:2 a počtvrté v řadě neprohrál. Alex Král za domácí naskočil až v 90. minutě. Brémy hrály s Darmstadtem také nerozhodně 1:1, brankář Jiří Pavlenka strávil utkání na lavičce Werderu.

Karviná veze z Teplic bod

Sport.cz

Fotbalisté Teplic ve 22. kole první ligy remizovali doma 2:2 s Karvinou a neprohráli ani ve čtvrtém utkání jarní části nejvyšší soutěže. Hosty poslal do vedení ve 14. minutě premiérovou trefou v lize slovenský obránce Dávid Krčík. V 53. minutě vyrovnal z penalty Daniel Fila a obrat dokonal v 64. minutě egyptský útočník Muhammad Jásir. V 77. minutě přesto zařídil Slezanům první jarní bod Nigerijec Adeleke Akinyemi.

Bohemka v deseti uhrála v Ostravě remízu

Sport.cz

Fotbalisté Ostravy remizovali ve 22. kole první ligy s pražskými Bohemians 1905 1:1. Domácí vedli gólem Davida Buchty, ale hosté navzdory oslabení, v němž hráli od 63. minuty po vyloučení střídajícího Davida Puškáče, srovnali osm minut před koncem hlavičkou dalšího příchozího hráče z lavičky Davida Hufa. Ještě za stavu 0:1 hostující Matěj Hybš neproměnil penaltu.

Boleslavské trápení pokračuje. V Hradci gól nepadl

Sport.cz

Fotbalisté Hradce Králové remizovali doma ve 22. ligovém kole s Mladou Boleslaví 0:0. Oba týmy prodloužily čekání na vítězství v nejvyšší soutěži. „Votroci“ nevyhráli čtyřikrát za sebou, Středočeši dokonce osmkrát. Mladá Boleslav zůstala v neúplné tabulce sedmá, zatímco Východočeši třináctí.

Аранжировка

Аранжировка Песен. Аранжировка Музыки. Создание Аранжировок.

Шапка

Шапки женские вязаные на Wildberries, 2024 — новый цвет от 392 руб. (модель 466)

В новостройке Солнечногорска готовят 30 квартир для переселенцев

«Все завертелось!» Светлана Захарова — о дочке и отмене гастролей в Сеуле

ЦППК назначит компенсационные рейсы на Рижском и Савеловском направлениях в мае

Горожан пригласили на выступление камерного оркестра «Московская камерата» в усадьбу Кусково

Siniaková slaví titul v Dubaji

Sport.cz

Česká tenistka Kateřina Siniaková získala na turnaji v Dubaji titul ve čtyřhře. S Australankou Storm Hunterovou ve finále porazily 6:4 a 6:2 americko-australskou dvojici Nicole Melicharová-Martinezová, Ellen Perezová.

Kerr prodlouží smlouvu, stane se nejlépe placeným koučem NBA

Sport.cz

Basketbalový trenér Steve Kerr se podle ESPN dohodl s Golden State Warriors na prodloužení smlouvy o další dva roky a bude nejlépe placeným koučem v NBA. Za sezonu si vydělá 17,5 milionu dolarů (409 milionů korun). Současný kontrakt, který Kerrovi vyprší v létě, mu podle médií zaručuje roční příjem kolem deseti milionů dolarů.

Záložník Leverkusenu dal krásný gól, pak předstíral zranění. Trenér ho prokoukl

Sport.cz

Hned v úvodu vstřelil nádhernou branku a rozjařil fanoušky v Leverkusenu. Krátce nato však některým pořádně zatrnulo. Švýcarský záložník Granit Xhaka totiž při oslavě své branky v pátečním zápase lídra německé bundesligy proti Mohuči (2:1) začal kulhat a držet se za stehno. Záhy se však ukázalo, že se jednalo o pouhý výstřelek.

Taubitzová počtvrté ovládla Světový pohár v jízdě na saních

Sport.cz

Německá sáňkařka Julia Taubitzová ovládla potřetí za sebou a celkově počtvrté Světový pohár. V lotyšské Siguldě dnes obsadila třetí místo, čímž vyrovnala svůj nejhorší výsledek v sezoně. Dva závody před koncem má ale nedostižný náskok 223 bodů.

Tupta byl dřív chodec, teď je hráčem pro evropský fotbal, říká Rajnoch

Sport.cz

V Itálii se dvakrát neprosadil, po loňském návratu ale fotbalový útočník Ľubomír Tupta nabral vítr do plachet. Pětadvacetiletý slovenský reprezentant je velkou oporou Liberce, podle expertů by po něm mohl v létě sáhnout některý z elitního tria českých klubů - Sparta, Slavia nebo Plzeň. „Jednoznačně má na evropský fotbal,“ říká bývalý reprezentační obránce Jan Rajnoch v pořadu Přímák na Sport.cz.

Trenér AC Milán: Klidně bych hrál s Leverkusenem. Slavia má své silné stránky

Sport.cz

V nabité skupině Ligy mistrů s PSG, Dortmundem a Newcastlem vyválčili fotbalisté AC Milán třetí místo a spadli do Evropské ligy. Tam v play off vyřadili francouzský celek Rennes a nově na italského giganta číhá pražská Slavia. „Nebál jsem se nikoho,“ řekl v sobotu trenér AC Stefano Pioli.