2024

Новости за 28.04.2024

Fotbalisté PSG jsou podvanácté francouzskými mistry

Sport.cz

Fotbalisté Paris Saint Germain jsou potřetí za sebou a celkově podvanácté mistry francouzské ligy, čímž opět vylepšili vlastní rekord. Druhé Monako dnes prohrálo v Lyonu 2:3 a tři kola před koncem na čelo ztrácí nedostižných 12 bodů.

Opava titul neobhájí

Sport.cz

Opavští basketbalisté ligový titul neobhájí. Ve čtvrtfinále je senzačně vyřadila Ostrava, která vyhrála doma 86:85 a sérii ovládla 4:2 na zápasy.

Hapal se neudržel: Tak ten VAR zrušme!

Sport.cz

K jistotě uhájení čtvrtého místa po dlouhodobé části potřebovali v 30. kole Fortuna ligy fotbalisté Baníku doma Liberec porazit, nakonec jim ale stačila i remíza 2:2. Trenérem domácích Pavlem Hapalem po utkání cloumaly emoce. Ostrava vedla už dvoubrankovým rozdílem, ale Severočeši manko smazali. Jindy cenný bod byl tentokrát pro hráče Slovanu málo, protože jim k postupu do skupiny o titul nestačil a budou hrát skupinu o Evropu.

Ještě není nic podepsáno, ale jednání s vedením probíhají! Koubek o pokračování v Plzni

Sport.cz

Víc než hladká výhra nad Teplicemi (3:0) v posledním kole základní části fotbalové ligy se po utkání v Doosan Aréně řešila situace okolo trenéra Miroslava Koubka. Podle informací Sport.cz kývl 72letý stratég v tomto týdnu vedení Plzně na prodloužení kontraktu. Jak Koubek po triumfu nad Severočechy, který Viktorii zajistil s předstihem 3. příčku, reagoval?

Slavia zabrala. Jsme zpátky v boji o titul, pořád věříme, burcoval Provod

Sport.cz

Díky silné pasáži na konci první půle dokázali fotbalisté Slavie vyhrát v Hradci Králové po mírné komplikaci v úplném závěru nakonec 2:1. Žádné oslavné křepčení ale hosté z Prahy v mentolových dresech nerozpoutali. Patrná na nich byla hlavně úleva, že po dvou ztrátách za sebou v lize zabrali. „Myslím, že jsme tady ukázali, že jsme zpátky v boji o titul. Pořád věříme,“ podotkl slávistický záložník Lukáš Provod, který v Hradci vstřelil první branku utkání.

Basketbalistky USK Praha mají osmnáctý titul

Sport.cz

Basketbalistky ZVVZ USK Praha získaly 18. titul v české lize. Ve čtvrtém finálovém utkání zvítězily na palubovce Žabin Brno 85:48 a sérii ovládly 3:1 na zápasy. Nejvyšší soutěž vyhrály počtrnácté za sebou, čímž překonaly sérii svých dnešních soupeřek z let 1996 až 2008. V součtu s federální ligou získaly Pražanky 26. titul a opět si upevnily pozici v čele historického pořadí před Spartou (23).

Keňan Wanyonyi zaběhl světový rekord na silniční míli

Sport.cz

Vicemistr světa v běhu na 800 metrů Emmanuel Wanyonyi z Keni překonal světový rekord na silniční míli. Devatenáctiletý běžec na akci Road to Records v německém Herzogenaurachu zvítězil v čase 3:54,56 minuty.

Hradilkův poslední závod? Emoce a vzpomínky. Na triumfy i legendární party

Sport.cz

Přes cyklostezku u kanálu v pražské Troji se hnal dav fanoušků, který doprovázel Vavřince Hradilka při jeho poslední závodní jízdě. Bývalý mistr světa na kajaku a olympijský medailista se loučil s profesionálním sportem a jeho parťáci a parťačky z peřejí měli na co vzpomínat.

„Kuchta, Belmondo,“ slyšela snad celá Olomouc. Ohromný výjezd sparťanů pomohl k rekordu

Sport.cz

Do třetice všeho dobrého, říká se. A tak i útočník Sparty Jan Kuchta se v duelu na půdě Olomouce dočkal regulérní branky. Tisíce fanoušků hostí si v tu chvíli mohly naplno zazpívat dnes již ikonický chorál „Kuchta, Belmondo“. Svým počtem navíc výrazně pomohly k jednomu rekordu. Utkání, v němž Sparta jako jistý vítěz základní části triumfovala 4:1, sledovalo 12 359 diváků, nejvíce na Andrově stadionu v historii.

HOKEJ ONLINE: Video momenty. Velké finále, o titulu mezi Pardubicemi a Třincem rozhodne sedmý zápas

Sport.cz

Až poslední možný zápas dnes určí vítěze hokejové extraligy. Hlavní předsezonní favorit Pardubice za stavu 3:3 na utkání přivítá obhájce titulu z Třince. Utkání začne v 19:00. Sport.cz vám nabízí v této online reportáži nejdůležitější údaje a ve video ukázkách i všechny góly a nejzajímavější momenty. Pustit si můžete také živý audiokomentář od Českého rozhlasu.

Mönchengladbach remizoval s Unionem. Čvančara v základu

Sport.cz

Fotbalisté Mönchengladbachu doma remizovali s Unionem Berlín 0:0. Tomáš Čvančara poprvé po zranění nastoupil v základní sestavě domácích a odehrál 65 minut, Alex Král se na druhé straně neobjevil v nominaci na utkání. Čvančara v základní jedenáctce figuroval naposledy 9. prosince rovněž proti Unionu.

Arsenal v derby porazil Tottenham a vede tabulku o čtyři body

Sport.cz

Fotbalisté Arsenalu díky třem gólům z prvního poločasu porazili v severolondýnském derby Tottenham na jeho hřišti 3:2 a v čele anglické ligy mají na druhý Manchester City čtyřbodový náskok. City odehráli o dva zápasy méně a v podvečer nastoupí na půdě zachraňujícího se Nottinghamu. Pátý Tottenham ztrácí na místa zaručující Ligu mistrů sedm bodů, ale odehrál o dvě utkání méně než čtvrtá Aston Villa.

Plzeň ve druhém poločase přejela Teplice a bude nejhůře třetí

Sport.cz

Fotbalisté Plzně v posledním 30. kole základní části první ligy porazili doma Teplice hladce 3:0 a už před nadstavbovou částí si zajistili nejhůře konečné třetí místo v tabulce. Západočeši rozhodli zápas po změně stran, kdy se dvakrát trefil Tomáš Chorý a jednou střídající Matěj Vydra.

Liberec v Ostravě dotáhl dvoubrankové manko

Sport.cz

Fotbalisté Ostravy remizovali doma v závěrečném 30. kole základní části první ligy s Libercem 2:2. Baník už vedl o dvě branky zásluhou Ewertona, který proměnil penaltu, a Patricka Kpoza, ale Slovan ve druhé půli vyrovnal trefami Lubomíra Tupty a Filipa Prebsla. Domácí půjdou do nadstavbové skupiny o titul ze čtvrtého místa. Severočeši obsadili v základní části sedmou pozici a čeká je skupina o Evropu, v semifinále narazí na Teplice.

Bohemka v závěru základní části přehrála Pardubice

Sport.cz

Fotbalisté Bohemians 1905 v závěrečném 30. kole základní části první ligy porazili na svém hřišti 2:1 Pardubice. V souboji dvou jistých účastníků nadstavbové skupiny o záchranu otevřel skóre v 26. minutě domácí Jan Kovařík. V 48. minutě srovnal premiérovou trefou v ročníku Vojtěch Sychra, v 73. minutě ale rozhodl další střídající hráč Jan Matoušek. Pražané zdolali dnešního soupeře v nejvyšší soutěži počtvrté za sebou.

Zlín v záchranářském souboji podlehl Karviné

Sport.cz

Fotbalisté Karviné vyhráli v posledním 30. kole základní části první ligy v přímém souboji dvou týmů ze dna tabulky ve Zlíně 1:0. Jedinou branku zápasu dal ve 12. minutě slovenský útočník Martin Regáli. Slezané porazili „Ševce“ i podruhé v ligové sezoně a opustili před nadstavbovou skupinou o záchranu poslední místo tabulky. Nováček soutěže je nyní čtrnáctý se stejným počtem bodů jako patnáctý Zlín, o bod pozadu jsou poslední České Budějovice.

Андрей Воробьев: в Дзержинском модернизируют магистральную теплосеть М-5

В Москве пройдет семинар по вопросам порядка ...

Jablonec remizoval s Mladou Boleslaví

Sport.cz

Fotbalisté Jablonce v posledním 30. kole základní části první ligy remizovali s Mladou Boleslaví 1:1 a před bojem v nadstavbové skupině o záchranu natáhli sérii bez vítězství na šest zápasů nejvyšší soutěže. Domácí poslal do vedení v první půli Matěj Polidar. Středočeši, kteří vstoupí z pátého místa do skupiny o titul, vyrovnali v nastavení díky Júsufu Hilálovi, jenž potrestal chybu brankáře Jana Hanuše.

PROGRAM NADSTAVBY: Derby za dva týdny na Letné, Sparta i Slavia musí na Moravu

Sport.cz

Spartu na úvod nadstavby čeká výjezd do Uherského Hradiště, Slavia příští víkend přivítá ostravský Baník a Plzeň zase Mladou Boleslav. O podobě dalších týdnů rozhodlo nedělní kolo, které završilo základní část fotbalové ligy. Server Sport.cz nabízí přehledný jízdní řád, jak bude vypadat zbývající program nejvyšší soutěže.

Exhibici Sparty v Olomouci režíroval kapitán Krejčí

Sport.cz

Sparťanští fotbalisté vyhráli v posledním 30. kole základní části první ligy v Olomouci 4:1 a před nadstavbovou částí udrželi na čele tabulky čtyřbodový náskok před druhou Slavií. V úvodním dějství se za hosty dvakrát trefil kapitán Ladislav Krejčí, po změně stran další góly přidali Veljko Birmančevič a Jan Kuchta. Za Sigmu snížil střídající Jáchym Šíp. Hanáci zakončili základní část na osmé místě a ve skupině o Evropu vyzvou Hradec Králové.

Inter nedal Turínu šanci

Sport.cz

Fotbalisté Interu Milán v prvním utkání po zisku mistrovského titulu porazili ve 34. kole italské ligy FC Turín 2:0 a prodloužili sérii neporazitelnosti na 28 utkání. Obě branky čerstvě korunovaných šampionů vstřelil Hakan Calhanoglu.

Skifařky Prokešová a Neuhortová získaly na veslařském ME bronzové medaile

Sport.cz

Skifařky Alice Prokešová a v kategorii lehkých vah Kristýna Neuhortová vybojovaly na veslařském mistrovství Evropy v Szegedu bronzové medaile. Zatímco Neuhortová v neolympijské disciplíně obhájila výsledek z loňského šampionátu na jezeře Bled, úspěch Prokešové je nečekaný. Bývalá atletka se veslování věnuje od roku 2019.

«СВЯТОЙ ЛЕНИН» УЛУЧШАЕТ ЗАКОНЫ, управляет патентами и улучшает командное планирование в целях учёта интереса всего народа.