2017

Новости за 18.11.2017

Pobjede košarkašica Rudar Sporta i Mladog Krajišnika

Vijesti.ba

Obje ekipe su ostvarile visoke pobjede. Rudar je u Ugljeviku savladao ekipu tuzlanskog Jedinstva s 98:50, dok je Mladi Krajišnik u Banja Luci bio bolji od Brčanke s 90:62.   Sutra se sastaju Livno i Željezničar, te Orlovi i Bugojno. Prvakinje BiH, košarkašice Play Offa, igrat će derbi kola protiv ekipe Banovića u utorak, 21. novembra u Sarajevu.   Rezultati 4utf8

Basaksehir u derbiju razbio Galatasaray, Višća dvostruki asistent

Vijesti.ba

Višća je upisao asistencije kod prva dva pogotka koje su postigli Attamah u 25. i Adebayor u 42. minuti susreta.   Gomis je u 55. minuti smanjio na 2:1, a potom je Adebayor kompletirao hat-trick u 58. i 76. minuti iz penala. Konačnih 5:1 postavio je Frei u 89. minuti susreta. Ovom pobjedom Basaksehir se izjednačio po broju bodova sa liderom Galatom.   (Vijesti.ba / utf8

Zrinjski savladao Slobodu, Kakanj bolji od Širokog

Vijesti.ba

U izjednačenjom meču bolje su se snašli košarkaši iz Mostara koji su nastavili pobjednički niz u ovoj sezoni domaćeg prvenstva. Naime, nakon pet odigranih mečeva Zrinjski je upisao isti broj pobjeda.    Goste je u ovom susretu predvodio veteran Vedran Princ s 21 poenom, dok se u timu Slobode istaknuo Marko Rikalo s 18 poena i deset skokova.    Ko&amutf8

Rukometaši Zrinjskog potvrdili prolaz u osminu finala Challenge kupa

Vijesti.ba

Nakon što su u petak u prvoj utakmici s trideset razlike razbili Gruzijce (47:17), Zrinjski je večeras odigrao utakmice bez prevelike želje i motiva.   To se posebno vidjelo u prvom poluvremenu u kojem je Batumi Zrinjskom zabio 17 golova, koliko i u čitavoj prvoj utakmici.   U nastavku susreta Plemići su zaigrali nešto angažiranije što se vrlo brzo odrazilo iutf8

Rukometaši Konjuha eliminisani iz Challenge kupa

Vijesti.ba

Stolari su pretrpjeli poraze od Ramhat Hashrona u oba susreta trećeg kola, koji su odigrani u Izraelu.   U prvom meču u petak izraelski tim je pobijedio rezultatom 30:25 (15:13), a u uzvratnom susretu odigranom večeras bio je još ubjedljiviji pobijedivši sa 33:23 (16:15).   Ekipa iz Živinica nakon eliminacije iz Challenge kupa okreće se domaćem prvenstvu, a narednu utf8

Kolumbijska policija zaplijenila više od dvije tone kokaina

Vijesti.ba

U saopštenju kolumbijske vojske navodi se da je u operaciji sa kopna i vazduha uništena laboratorije u opštini Tumako.   U saopštenju se ističe da je tokom operacije zaplijenjeno 2.341 kilogram kokaina, 450 kilograma lišća koke i deset kilograma obrađenog kokaina.   Laboratorija je pripadala otpadničkim grupama FARK-a koje su se distancirale od utf8

Objavljen indeks rizika od terorističkih napada, BiH na 78. mjestu

Vijesti.ba

Bosna i Hercegovina je na 78. mjestu, dok su u povoljnijem položaju zemlje u regionu: Srbija je na 126. mjestu, a Hrvatska na 130. Podaci Globalnog indeksa terorizma, koje izdaje australijski Institut za ekonomiju i mir, pokazuju da se smrtnost izazvana terorizmom smanjila za 22 posto 2017. u odnosu na 2014. godinu.   Međutim, broj napada se povećao u razvijenim zemljama za 67 posto utf8

Ibišević strijelac u uvjerljivom domaćem porazu Herthe od Borussije M'Gladbach

Vijesti.ba

Već u petoj minuti gosti su poveli golom Stindla, a samo devet minuta kasnije Hazard je udvostručio prednost pogotkom s penala.   Furioznih 20 minuta Borussije zaokružio je Raffael za visokih 0:3.   Tračak nade Herthi vratio je bivši bh. reprezentativac Vedad Ibišević, koji je u 28. minuti rutinski postigao gol na asistenciju Weisera.   Sjajni njemački bek jeutf8

Džeko i ekipa u velikom derbiju srušili Lulićev Lazio

Vijesti.ba

Vučica je u prvom poluvremenu bila daleko bolji protivnik, a najviše zahvaljujući sigurnom Strakoshi nije bilo promjene rezultata.   Vrijedi istaći da je Immobile, koji je bio upitan za ovaj gradski derbi, postigao gol već u drugoj minuti, ali je on poništen zbog ofsajda.   Najbolju priliku u prvom dijelu imao je kapiten bh. reprezentacije Edin Džeko u 20. minuti, kutf8

Odbojkašice Slobode u Tuzli poražene od SOK Mostara

Vijesti.ba

Velika borba vodila se u prvom setu. Nakon 5:5 gošće su povele 10:12, ali tu je bio kraj njihove dominacije. Nakon 13:13 uslijedila je serija domaćih, vodstvo 20:15, te je set lagano priveden kraju 25:21.   U drugom su Tuzlanke od početka do kraja kontrolisale rezultat. Povele su 19:12, a gošće su jedino uspjele smanjiti na 23:20, ali ne i ugroziti pobjedu domaćeg sastava utf8

Unaprijediti aktivnosti u vezi s evropskim putem BiH

Vijesti.ba

Čović je informirao Wigemarka kako je 6.oktobra ove godine usvojen Zakon o akcizama, jedan od preostalih preduvjeta za dobivanje kandidacijskog statusa BiH za članstvo u EU, te je prateći zakon upućen Vijeću ministara BiH opremljen potrebnim mišljenjima svih razina vlasti, ali da do danas nije stavljen na dnevni red niti usvojen, priopćeno je iz Službe za odnose s javnošću Predsjutf8

Siemens pozvao sindikat na razgovor o otpuštanju 6.900 radnika

Vijesti.ba

"Nadam se da će sindikati pronaći način da sa protesta pređu u dijalog i da možemo postići ravnotežu u interesima", rekla je šef Kadrovske službe Siemensa Janina Kugel.   Ona je istakla da postoji nekoliko načina na koji Siemens može smanjiti broj osoblja bez prisilnih otpuštanja, uključujći sporazumni prekid ugovora, obuku i odlazak u prijevremenu penziju. &amputf8

U Bugojnu osnovana Unija civilnih žrtava rata FBiH

Vijesti.ba

Uniju čine savezi CŽR-a iz Tuzlanskog (TK), Srednjobosanskog (SBK), Zeničko-dobojskog (ZDK), Zapadno-hercegovačkog (ZHK) i Unsko-sanskog kantona (USK), čiji su članovi sudjelovali u događaju za koji je istaknuto da je od izuzetne važnosti.   Naglašeno je, također, da najveći broj civilnih žrtava rata dolazi upravo iz ovih pet kantona, iako u Federaciji BiH djeluje ukupno osam savutf8

Musemić: Utakmica je bila dobra s obzirom na stanje terena

Vijesti.ba

Musemić je zadovoljniji igrom svog tima u drugom poluvremenu meča na stadionu ''Asim Ferhatović Hase'', ali ističe da je utakmica bila dobra s obzirom da se igrala na teškom terenu.   - Vidjeli smo dosta golova i šansi, ostvarili smo tešku pobjedu. Naša igra nije bila lijepa, ali čestitam igračima na borbi i zalaganju - rekao je Musemić i dodautf8

Pobjeda Sarajeva protiv Mladosti

Vijesti.ba

Već u drugom minutu susreta domaći nogometaši su tražili penal nakon što je Sarić pao u šesnaestercu gostiju, ali sudija se nije oglasio.   Nakon prvih dvadesetak minuta nije bilo većih uzbuđenja, ali napadi ''bordo'' tima isplatili su se u 28. minutu kada Sarić postiže pogodak za vodstvo Sarajeva.   Mladost se nakon primljenog pogotka nije prutf8

BiH ostvarila suficit u trgovinskoj razmjeni sa Slovenijom

Vijesti.ba

Za devet mjeseci ove godine, po podacima Agencije za statistiku BiH, bh. izvoz u Sloveniju je iznosio 716,78 miliona KM, dok je uvoz iznosio 687,5 miliona KM. U odnosu na isti period prošle godine, došlo je do rasta izvoza i uvoza u većini odsjeka carinske tarife BiH.   Što se tiče bh. izvoza mogu se izdvojiti mašine i elektrotehnička oprema gdje je zabilježeutf8

Tuzlanski gradonačelnik u Mostaru predstavio svoj plan racionalizacije FBiH

Vijesti.ba

Imamović je na sesiji udruge Hercegovački forum predstavio svoj plan racionalizacije Federacije BiH koji podrazumijeva, među ostalim, ukidanje sudske, izvršne i zakonodavne vlast u županijama.   - Mi u Federaciji BiH imamo 142 ministra, 142 tajnika ministarstava, tri stotine pomoćnika ministara, preko 300 savjetnika ministara, 11 premijera, nekoliko stotina dobro plaćenih skup&amutf8

Filmu'Muškarci ne plaču' nagrada 'Zlatna kolica'

Vijesti.ba

Film je rađen u produkciji Deblokade Sarajevo, a nagrađen je kao "film koji sugerira nužnost komunikacije kao puta iscjeljenja, ali i izbjegavanja mržnje i sukoba".   - U ovoj smo selekciji imali priliku vidjeti trinaest fantastičnih ostvarenja, od kojih je barem sedam sjajno - kazala je uime žirija Festivala glumica Lana Barić, a članovi žirija bili su još i režiser Peutf8

Филипп Киркоров

«У него и так всё получится». Филипп Киркоров отказался поддерживать Даву в финале шоу «Сокровища императора»

Газпром

Медиа съезжают последними // «Газпром» завершает перевод структур из Москвы в Санкт-Петербург

"Наступающий генерал", имевший 4 полководческих ордена - больше, чем многие известные маршалы Великой Отечественной

Суд в Москве арестовал замглавы Тюменской области по делу о получении взятки

Синоптик: в Москве на неделе температура будет выше нормы на 4 градуса

Анна Заворотнюк показала неопубликованные фото с матерью

Smanjena vidjljivost na dionicama cesta u BiH

Vijesti.ba

Izdvojeni su magistralni putevi M-5 Ripač-Vrtoče (Dubovsko), M-5 Travnik-Donji Vakuf (Komar), M-16.2 Prozor-Gornji Vakuf (Makljen), Sarajevo-Konjic (Ivan) i Bugojno-Kupres (Koprivnica).   Saobraća se po pretežno mokrom ili vlažnom kolovozu, uz izuzetak puteva na jugu, gdje je kolovoz suh, a uvjeti za vožnju povoljni, ali upozoreno je na učestale odrone na brojnim dionicama te je savjetoutf8

Erdogan odbacio izvinjenje NATO-a zbog oznake 'neprijateljskog cilja' na vježbi

Vijesti.ba

- Vidjeli ste to drsko ponašanje na jučerašnjoj vježbi NATO-a. Postoje neke greške koje ne čine budale, već ljudi iz baze. Ova stvar se ne može prikriti jednostavnim izvinjenjem - kazao je Erdogan u govoru emitovanom na televiziji, prenosi Reuters.   Erdogan je u petak rekao da Turska povlači svojih 40 vojnika iz NATO vježbe u Norveškoj nakon što se toutf8

Otvoren granični prijelaz Rafah između Egipta i Gaze

Vijesti.ba

Egipatski zvaničnici su odučili otvoriti ovaj prijelaz na tri dana, počevši sa subotom, za, kako su kazali, humanitarne slučajeve koji uključuju studente, osobe koje posjeduju boravišne dozvole u drugim zemljama i bolesne kojima treba liječenje izvan Gaze, javlja palestinska novinska agencija WAFA.   Ovaj prijelaz je trebao biti otvoren za stalno od 15. novembra, kako nalautf8

Goffin nakon preokreta savladao Federera i plasirao se u finale ATP Finalsa

Vijesti.ba

Prvi set je protekao u apsolutnoj dominaciji Federera. Švicarac je napravio dva breaka i prvi set riješio u svoju korist rezultatom 6:2.   Svi su očekivali laganu pobjedu Rogera, ali je u drugom setu Goffin napravio jedini break i izjednačio je u setovima rezultatom 6:3.   I u trećem setu Belgijancu je bio dovoljan jedan break za 6:4 i pobjedu i plasman u finale. &utf8