Srbija: Na smrtovnici supruge napisao ko je kriv za njenu smrt

Na njoj se, osim posljednjeg pozdrava ožalošćenih članova porodice, navodi i sljedeće: - Zbog neblagovremene intervencije i nesavjesnog rada dežurne ekipe hitne pomoći grada Vranja, izgubismo nama dragu Vesnu suprugu, majku, sestru i tetku u svojoj 54. godini života i ostaviše nas da tugujemo za njom, a kao utjehu da se vječno sjećamo njenog dragog i vedrog lika. Veroljub, utf8

Vijesti.ba

Branislav Špuran se, prije svoga stotog darivanja krvi za potrebe Službe transfuzijske medicine Trebinje, prisjetio svog prvog davanja, sa nepunih 18 godina, kao srednjoškolski maturant. "Od tada do danas sam davao krv evo već stotinu puta i samo danas imam veću tremu nego tada", našalio se Špuran pred brojnim novinarima. Kaže da je u dugom nizu godiutf8

Rusija uspješno testirala nadzvučnu raketu

Vijesti.ba

BBC je prenio da je rusko Ministarstvo odbrane objavilo video snimak testnog lansiranja nadzvučne rakete iz borbenog ruskog aviona. Iz Ministarstva je saopćeno da je raketa pogodila metu i da je testiranje bilo potpuno uspješno. Prvi čovjek Rusije je u prvomartovskom obraćanju naciji govorio o novoj generaciji ruske nadzvučne rakete koju je ocijenio savršenim i nepobjedivimutf8

Dodik je kupljen od ruskog lobija, taj uticaj može promjeniti samo Beograd

Vijesti.ba

Razgovarala: Nevena Ćosić - Za 20. mart zakazana je sjednica NSRS. Na dnevnom redu će biti dvije interpelacije opozicije. O čemu se radi? KRSMANOVIĆ: Jedna je o stanju u zdravstvu, a druga o stanju u javnim preduzećima. Nakon neprihvatanja da se raspravlja o povjerenju Vladi RS, gdje je skupštinska većina nasilno spriječila da to bude na dnevnom redu, mi smo pristupili interpelaciutf8

Odnosi u regiji zavise isključivo od EU i NATO-a

Vijesti.ba

"Ako zapovjednik NATO-a u Evropi konstatuje da je ruski uticaj prijetnja i da odnose koristi za podrivanje institucija BiH onda imamo ozbiljnu političko sigurnosnu situaciju u predizbornom periodu", istakao je Ahić, komentarišući upozorenje generala Curtisa Scaparrottija da je jačanje ruskog uticaja u Evropi najveći problem i na civilnom i na vojnom planu, a posebno na zapadnoutf8

Borussia Dortmund u triler-završnici slavila protiv Eintrachta

Vijesti.ba

Domaći su više sretno nego spretno stigli do vodstva, odnosno igrala se 12. minuta kada Russ autogolom Milionerima poklanja vodstvo, a do kraja poluvremena se rezultat nije mijenjao pa se na odmor otišlo sa minimalnom prednosti Borussije. U drugo poluvrijeme bolje ulaze gosti pa u 75. minutu preko Jovića stižu do poravnanja, međutim njihova radost nije dugo trajala, pa samo dvutf8

Genoa poklekla pred Milanom u 94. minuti

Vijesti.ba

Prvo poluvrijeme nam nije donijelo mnogo toga, podjednaka igra obje ekipe, sa nekoliko prilika na obje strane, ali realizacija nije bila na nivou te se na odmor otišlo sa 0:0. Domaći mnogo bolje otvaraju drugo poluvrijeme, te u 53. minutu postižu pogodak, ali sudac Fabbri je nakon pregledanog snimka putem VAR tehnologije odlučio poništiti gol Rigonija zbog ofsajda. Milan jeutf8

Suhe šljive su idealne za vraćanje probave u ravnotežu!

Vijesti.ba

Suhe šljive, koje svi znamo i volimo, su jedna od najblažih i najjednostavnijih načina za dovođenja probavnog sistema u ravnotežu. Suhe šljiva pomažu urednoj probavi tako što opskrbljuju crijeva jednostavnim šećerima koji privlače tekućinu u crijeva. Idealne za omekšavanje stolice Drugi razlog zbog kojeg su suhe šljive korisne za probavni sistem utf8

Pobjeda rukometaša Zrinjskog u Banjoj Luci

Vijesti.ba

Ovom pobjedom mostarski tim učvrstio se na trećoj poziciji na tabeli. Ostali susreti 16. kola odigrani su u subotu, a pobjede su upisali vodeći timovi - Vogošća i Izviđač. Vogošća je u gostima pobijedila Derventu sa 22:21, dok je Izviđač također u gostima pobijedio Slogu sa 31:23. Pobjedu u gostima ostvarila je i Slavija koja je savladala direktnog konkurenta u borbi za opsutf8

Široki Brijeg sumnjivim pogotkom slavio protiv Sarajeva

Vijesti.ba

U prvom kolu završnice bh. prvenstva Širokobriježani su u derbiju na Pecari pobijedili ekipu Sarajeva s 1:0. Strijelac jedinog gola bio je Bagarić u 69. minuti. U prosječnoj nogometnoj predstavi Široki Brijeg uspio je krunisati terensku inicijativu i upisati pobjedu koja ih ostavlja u utrci za najviši plasman. Prvo poluvrijeme proteklo je u nezanimljivoj igri,utf8

U Siriji poginuli bh. državljani Ines Midžić i Naser Arnaut

Vijesti.ba

Dragan Mektić, ministar sigurnosti BiH, rekao je jučer za „Avaz” da još nema potvrde ove informacije. Nezvanično saznajemo, bh. policijske agencije putem Interpola dobile su obavijest o pogibiji Midžića i Arnauta. Arnaut je bio na crvenoj Interpolovoj potjernici koja je raspisana na zahtjev bh. pravosuđa krajem 2016. godine, dok je Midžić važio za jednog od najradikalnijiutf8

Barcelona potvrdila transfer brazilskog reprezentativca Arthura

Vijesti.ba

Brazilski nogometaš na ljeto će pojačati redove katalonskog diva. "Riječ je o veznom igraču sa sjajnom pas igrom. Također, s lakoćom se rješava čuvara zbog čega je opasniji u protivničkoj polovini i odlično čuva loptu. Sjajno se snalazi u zadnjoj trećini terena gdje predstavlja stalnu prijetnju", stoji u Barceloninom saopćenju, prenosi Klix.ba. Arthur je pro&sutf8

Tottenham protutnjao kroz Bournemouth

Vijesti.ba

Borneumouth je prvi zaprijetio na utakmici. Junior Stanislas je u četvrtoj minuti pogodio prečku. Ipak, samo tri minute poslije domaći su došli u prednost, a strijelac je bio Stanislas na asistenciju Adama Smitha. Mreža domaćih zatresla se 29. minuti, ali je pogodak Harryja Kanea poništen zbog ofsajda. Spursi su došli do izjednačenja u 35. minuti kada je pogodak postigautf8

Begovićev Bournemouth poveo protiv Tottenhama, pa doživio debakl

Vijesti.ba

Prevljak dvostruki strijelac u remiju protiv Salzburga

Vijesti.ba

Početak utakmice obilježilo je isključenje gostujućeg igrača Farkasa, ali to nije spriječilo Salzburg da u 27. minuti stigne u vodstvo preko Gulbrandsena. Prvo poluvrijeme je okončano rezultatom 0:1, a već u sedmoj minuti nastavka Wolf je udvostručio prednost Salzburga. Tada na scenu stupa bh. napadač Smail Prevljak, koji će priliku dobiti i na prijateljskim utakmicama reprezentacije BiHutf8

Pezer treći na Evropskom bacačkom kupu u Portugalu

Vijesti.ba

Najbolji bh. bacač kugle i rekorder do bronze je stigao hicem dužine 20,71 m. Pezer se sredinom sedmice vraća u Bosnu i Hercegovinu gdje će odmoriti dvije sedmice, a nakon toga počinje s pripremama za Mediteranske igre i Evropsko atletsko prvenstvo, saopćeno je iz Pezerovog tima. (Vijesti.ba / FENA)

Tragičan povratak sa djevojačke večere, poginulo 11 osoba

Vijesti.ba

Turski Crveni polumjesec objavio je da je zrakoplov pripadao turskoj tvrtki Basaran Holding, te da su svi putnici i članovi posade poginuli, a među njima i najmanje član obitelji poslovnog čovjeka Huseyina Basarana. Mediji su ranije javili da se zrakoplovom u Tursku vraćala Basaranova kći zajedno sa sedam prijateljica s djevojačke večeri u Dubaiju. Ona se trebala udati sljedećeg mjeseca. utf8

U padu turskog privatnog aviona poginulo 11 osoba

Vijesti.ba

Avion je letio iz grada Šardžaha u Ujedinjenim Arapskim Emiratima ka Istanbulu. "Možemo da potvrdimo da je turski privatni avion tokom prolaska kroz naš vazdupšni prostor nestao sa radarskih ekrana i srušio se nadaleko od Šare Korda", rekao je portparol Službe za civilnu avijaciju Reza Džafarzadeh. Službe za vanredne situacije saopštileutf8

Iran: U padu aviona poginulo 11 osoba

Vijesti.ba

Avion, koji je poletio sa međunarodnog aerodroma Šardža, srušio se oko 400 kilometara južno od Teherana. Iranska agencija Tasnim prenijela je da je avion kanadske marke "Bombardier". U letjelici je bilo osam putnika i tri člana posade, navela je iranska televizija i dodala da se avion zapalio. Tačni uzroci nesreće nisu poznati. Za sada se ne zna ništa niutf8

Дора

В Саратове перенесли концерт певицы Доры

Россия

Уникальный интерактивный проект Ставропольской психиатрической больницы на выставке-форуме «Россия»

Жены инженеров. 1937. Часть 1

В «Зоосаде в вотчине Деда Мороза» родились два ягненка камерунских овец

Актер Театра сатиры Анисимов перенес инфаркт при знакомстве с новым руководством

Певица Валерия пошла на свидание с Пригожиным в честь 20-й годовщины свадьбы

Trebević pun izletnika: Najljepši pogled na Sarajevo

Vijesti.ba

Okružen gustom borovom šumom, Trebević je vazdušna banja u netaknutoj prirodi idealna za odmor i relaksaciju.  Skora rekonstrukcija žičare upotpuniće jedno od najljepših bh. izletišta. Kako je Trebević izgledao danas pogledajte u fotogaleriji.   (Vijesti.ba)

Griezmann briljirao u trijumfu Atletica nad Celtom

Vijesti.ba

Prva veća šansa na utakmici viđena je u 29. minuti kada je pokušao Diego Godin. U finišu prvog dijela utakmice Jorgandžije su došle u prednost, a pogodak je postigao Antoine Greizmann. Vicotr Vitolo je udvostručio prednost domaćih u 56. minuti, a samo sedam minuta poslije Aangel Correa je postigao pogodak za 3:o. U nastavku utakmice nije bilo većih prilika, tautf8

Odbojkašice Jedinstva pobjednice Kupa BiH

Vijesti.ba

U finalu završnog turnira Kupa BiH u Brčkom Jedinstvo je pobijedilo ekipu Gacka s 3:0 (25:19, 25:20, 25:17) te odbranilo naslov pobjednica Kupa. Brčanskim odbojkašicama ovo je bila 10. titula u Kupu BiH, čime su potvrdile dominaciju u BiH i u ovoj sezoni. U muškoj konkurenciji titula također ide u Brčko. Mladost je u subotu u finalu završnog turnira u Kaknju putf8

Putin odobrio obaranje putničkog aviona pred početak ZOI-a

Vijesti.ba

U dvočasovnom dokumentarnom filmu "Putin", koji je emitovan danas, ruski predsjednik pojašnjava u razgovoru sa novinarom Andrejom Kondrašovim da su mu bezbjednosni službenici 7. februara 2014. godine, uoči ceremonije otvaranja ZIO-a, telefonom javili da je otet avion na letu iz Ukrajine ka Istanbulu i da otmičari zahtjevaju da slete u Soči. Kondrašov navodi dautf8

Pearl Jam objavio novu pjesmu poslije pet godina

Vijesti.ba

Novi singl “Can't Deny Me” zasad je dostupan samo članovima njihovog kluba fanova, dok se na društvenim mrežama zasad može čuti isječak od 25 sekundi. Tekst nove pjesme kritički je nastrojen prema predsjedniku SAD-a Donaldu Trumpu, prenosi magazin NME. Tako se mogu čuti stihovi: - “You may be rich but you can’t deny me/ Got nothing but the will to surviutf8