Nepotrebne konsultacije o genocidu, pozivamo srpski narod da spriječi veličanje genocida

Vijesti.ba

Odavno već postoje relevantne presude međunarodnih sudova koje su jasno utvrdile ishod događaja od 10. do 19. jula 1995.godine u Srebrenici. Smatramo da nikakva paralmentarna komisija na čije formiranje poziva Milorad Dodik ne može ponuditi nove činjenice u vezi sa događajem genocida u Srebrenici. Pošto je očito da smisao ovih konsulatacija o genocidu, između dva srpska politička bloutf8

Široki Brijeg i Radnik remizirali u meču bez pogodaka

Vijesti.ba

Meč nije mogao zadovoljiti prisutne gledaoce, a bliži pobjedi su bili gosti iz Bijeljine. Najbolju šansu imao je Radnik u 34. minuti. Nakon centaršuta Đurića u odličnoj šansi bio je Hadžić, ali Bilobrk je spasio domaće. Hadžić je pet minuta kasnije imao novu odličnu priliku, ali Bilobrk je još jednom odlično intervenisao. U nastavku još siromašniji utf8

Bayern razmontirao Eintracht u Super kupu Njemačke

Vijesti.ba

Za njemačke prvake tri pogotka zabio je Robert Lewandowski (21, 26, 54), a po jedan su dodali Kingsley Coman (63) i Thiago (85). U maju ove godine u finalu njemačkog kupa Ante Rebić je zabio dva gola za pobjedu Eintrachta 3-1 protiv Bayerna. Niko Kovač je po završetku protekle sezone otišao iz Eintrachta, te je preuzeo Bayern, a Rebić je, uprkos bogatim ponudama Tottenhamutf8

Erdogan: Pad lire je rezultat političke urote protiv Turske

Vijesti.ba

- Svrha te operacije je postizanje poraza Turske u svim područjima, od finansija do politike. Ponovo smo suočeni s političkom urotom. Uz Božju pomoć ćemo to riješiti - rekao je on pristalicama okupljenim u gradu Trabzonu na Crnom moru. - Ako je Washington spreman žrtvovati svoje odnose s Ankarom, Turska će reagirati prelaskom na druga tržišta, nova partnerstva i nove saveznikeutf8

Za ubistvo doktorice iz Trogire optužen bivši muž, on tvrdi da je nije ubio

Vijesti.ba

– On negira kazneno djelo ubistva, a što se tiče iznošenja njegove odbrane, u ovoj fazi postupka ništa ne mogu reći – izjavio je Franceschi u vrijeme dok je njegov branjenik čekao privođenje u Županijsko državno odvjetništvo, piše 24 sata.hr. Omiljena fizijatrica iz splitskih toplica ubijena je u ponedjeljak u Trogiru, u svom stanu koji je iznautf8

Nismo najjača ekipa u ligi, ali se borimo!

Vijesti.ba

Domaći trener Adnan Ornek, koji još nema mogućnost da s klupe vodi svoj tim, imao je više razloga da bude zadovoljan. - Zrinjskom nije bilo lako, posebno nakon utakmice Lige prvaka, zbog čega su došli umorni. Ja im želim sreće u narednim utakmicama. S druge starne, mi, kada se susretnemo s ovako kvalitetnim protivnikom, imamo i dodatni motiv. Pogotovo pred našim utf8

Miše: Nismo stvorili nijednu pravu priliku

Vijesti.ba

- Čestitam Čeliku na zasluženoj pobjedi. Mi smo imali posjed lopte, ali nismo imali kontrolu utakmice. Nismo stvorili nijednu pravu priliku, osim na samom kraju, ali to je malo protiv Čelika na odličnom terenu i u odličnom ambijentu - kazao je na pres-konferenciji nakon utakmice trener gostiju Ante Miše, koji je istakao kako su radili puno grešaka u tranziciji. Domaći trener Autf8

Putin: Konvencija o Kaspijskom jezeru historijski događaj

Vijesti.ba

"Ovo je veliki događaj ka kojem smo išli dvije decenije i o čemu smo pokušavali da dođemo do rješenja koje je sada pronađeno.To će ohrabriti tješnju saradnju u Kaspijskom regionu", rekao je Putin na sastanku sa predsjednikom Kazahstana Nursultanom Nazarbajevim, prenosi Tas s. On je takođe pozvao na veću saradnju Kaspijskih zemalja u suzbijanju terorizmautf8

Nakon Željezničara na Bilinom Polju pao i Zrinjski

Vijesti.ba

Bio je to meč koji nije obilovao prilikama i naročito dopadljivom igrom. Najbolju šansu u prvom dijelu Čelik je imao u 36. minuti kada je nakon jedne dubinske lopte Okić zaobišao Solda, ali sa gol linije je spasio Jakovljević. Bilbija je na drugoj strani u 42. minuti silovoto šutirao lijevom nogom sa vrha kaznenog prostora, ali bio je neprecizan. U nastavku je Zrinjski utf8

Milion Ujgura i pripadnika muslimanske manjine u Kini u "masovnim logorima"

Vijesti.ba

Odbor za ljudska prava Ujedinjenih naroda primio je ove sedmice mnogo vjerodostojnih izvještaja o zatočenju milion etničkih Ujgura u Kini u nešto nalik "masovnom logoru za zatočenike", javlja u nedjelju Reuters. Procjene govore da je čak dva miliona Ujgura i pripadnika muslimanske manjine natjerano u "političke logore za indoktrinaciju " u zapadnoj autonomnutf8

Opozicija odbila poziv na konsultacije, Dodik o Srebrenici sa partnerima

Vijesti.ba

Sve su prilike da će se, ipak, konsultovati samo sa koalicionim partnerima, odnosno predstavnicima stranaka koje čine skupštinsku većinu. Opozicione stranke okupljene u Savez za pobjedu najavile su da se neće prisustvovati konsultacijama kod predsjednika RS. Koalicija "Domovina" nije ni pozvana. Predsjednik SDS-a Vukota Govedarica u razgovoru za Vijesti.ba tvrdi da Vlada RSutf8

Odović: Morali smo ranije riješiti meč, protiv Sarajeva se nikad ne zna

Vijesti.ba

“Bila je teška utakmica, igrala se po velikoj vrućini. Tokom sedmice smo radili na nekim stvarima, nismo bili fit, ali imali smo igru i šanse u nekim trenucima. Morali smo ranije riješiti meč, ali smogli smo snage da protiv ambiciozne ekipe osvojimo tri boda”, rekao je trener Plavih. Odović se osvrnuo i na predstojeći gradski derbi sa Sarajevom koji se igra utf8

Ne tuče Mile nego Radovan

Vijesti.ba

Neko bi sad mogao reći da je Blagića pretukla vlast RS, pošto ga je, kako se piše, pretukao aktivista SNSD-a. Možda i jeste, a možda ga i nije pretukla aktuelna vlast RS-a. Možda je tek neki aktivista SNSD-a htio pesnicama demonstrirati pluralizam mišljenja, izražavajući vlastito neslaganje sa onim što Blagić radi i govori.To treba policija da utvrdi. Šta će utf8

Na ulazu u Sarajevo kao na graničnom prelazu

Vijesti.ba

Iako se saobraća u dvije trake, gužvu stvara neovoljan broj naplatnih kućica. U fotogaleriji pogledajte kilometarsku kolonu koja je stvorena na ulasku u Sarajevo. (Vijesti.ba)

Sjajna uvertira za derbi, Željo rutinski savladao Zvijezdu

Vijesti.ba

U sedmoj minuti Osmanagić šutira sa distance malo pored našeg gola. U narednom napadu sjajna situacija za naš tim. Prvo udarac Zeca sjajno brani Erić, a potom Veselinović ne uspijeva šutira iz peterca i Erić hvata loptu. Huseinbašić šutira u 14. minuti, ali je Kjosevski siguran. Minutu poslije Šabanadžović šutira pored gola domaćih sa nekutf8

Juventus u test meču porazio B tim, Ronaldo pogodio

Vijesti.ba

Cristiano Ronaldo svojim senzacionalnim transferom zaludio je sve u Italiji, pogotovo Torino koji vrvi dresovima portugalskog superstara. Već tradicionalna Juventusova utakmica između A i B momčadi (5:0) uoči početka sezone pobudila je ogromno zanimanje. Naravno, ponajviše zbog Cristiana Ronalda. U Villar Perosi, kultnom gradiću udaljenom četrdesetak kilometara od Torina u kojem sutf8

Lideri pet država potpisali konvenciju o Kaspijskom moru

Vijesti.ba

Ruski predsjednik Vladimir Putin izjavio je kako konvencija "popravlja isključivo pravo i odgovornost naših država za sudbinu Kaspijskog jezera i uspostavlja jasna pravila za njezinu kolektivnu upotrebu", saopćio je Kremlj, prenosi Xinhua. - Dokument jasno regulira pitanja graničnih, navigacijskih i ribarskih režima, utvrđuje principe vojno-političke interakcije zemalja sudutf8

Manchester City rutinski slavio u gostima kod Arsenala

Vijesti.ba

Strijelci za "Građane" bili su Raheem Sterling u 14. i Bernardo Silva u 64. minuti. Manchester City bio je daleko bolja momčad i pobjeda ekipe Pepa Guardiole ni u jednom trenutku nije dolazila u pitanje. Ranije u nedjelju odigrana su još dva susreta prvoga kola Premier lige, Liverpool je startao uvjerljivom pobjedom nad West Hamom 4:0 (Salah 19', Mané 45'+utf8

Što više puta izgorite na suncu, veće šanse za rak kože

Vijesti.ba

Kada je u pitanju zaštita od vrućina, u rizičnu grupu spadaju djeca mlađa od četiri godine i osobe starije od 75 godina. U navedenu kategoriju spadaju i osobe sa hroničnim bolestima i trudnice, piše portal Zdrava krava. "Često se susrećem sa ljudima koji su zadobili opekotine na godišnjem odmoru jer su razmišljali na sljedeći način: ”Imam samo dvije neutf8

Сергей Шнуров

Стас Михайлов сказал, что до сих пор обижается на Шнурова

Олимпиада

Финал областной школьной Олимпиады по шахматам состоялся в Опочке

Московский СК  завел дело после поножовщины с главой АНО «Цифровые платформы»

Объем сделок на ПМЭФ-2024 превысил 6 трлн рублей

Глава МИД Турции Фидан намерен посетить Россию 10-11 июня

Воробьев поздравил победителей азиатской олимпиады по физике из Подмосковья

Upravni odbor FK Sarajevo dao punu podršku Husrefu Musemiću

Vijesti.ba

- Upravni odbor FK Sarajevo obavještava navijače FK Sarajevo i cjelokupnu javnost da Husref Musemić ima punu podršku Upravnog odbora da nastavi svoj rad sa prvim timom. FK Sarajevo u narednih sedam dana očekuju dvije značajne utakmice i svi u klubu su potpuno fokusirani prije svega na gradski derbi koji se igra u srijedu 15. augusta 2018., nakon kojeg će ekipa dočekati H&Sutf8

Lukač: Vlasti u Sarajevu ignorišu migrantsku krizu

Vijesti.ba

"Možemo da čujemo svaki dan da izjavljuju da to jednostavno nije kriza, da to nije neki veliki problem za BiH, da se to preuveličava naročito iz Republike Srpske, ali mi ovdje znamo da to nije tako jer naša policija privede svaki dan više od stotinu migranata koji ilegalno uđu u Republiku Srpsku i BiH. Predamo ih zajedničkim organima, a na kraju čini mi se da većina njih zavutf8

Želio sam doći u Partizan po svaku cijenu, Željezničaru hvala na svemu

Vijesti.ba

Mrežu Danaca zatresao je u 64. minutu, dok je njegov saigrač Ricardo bio precizan u desetom, da bi Rasmussen smanjio u 70. minutu. “Gol mi puno znači iz razloga što je to bila moja prva utakmica i srećan sam zbog njega. Svaki igrač koji dođe u novi klub, posebno Partizan, sanja ovakav debi. Na najbolji način sam se predstavio i nadam se da ću dizati nivo. Pogodak mi daje dodatnutf8

Multimedijalni muzej "Valter brani Sarajevo" bit će otvoren za dva mjeseca

Vijesti.ba

Tom prilikom direktor Filmskog centra Sarajevo Jasmin Duraković za Fenu je izjavio da će stalna postavka Muzeja nalaziti u ulici Dženetića čikma, gdje je smješten Filmski centar. - Istovremeno želimo da predstavimo kulturološki segmenat , kao i očuvanje vrijednosti koje posjeduje Bosna i Hercegovina. U muzeju će biti shop u kojem će se moći kupiti filmovi iz kataloga FCS-a te utf8

Broj poginulih u potresu na otoku Lombok porastao na 392

Vijesti.ba

Brojka će vjerovatno još rasti dok timovi nastavljaju s potragom za žrtvama ispod ruševina zgrada, saopćio je portparol nacionalne agencije za bavljenje prirodnim katasotrofama Sutopo Nugroho. Napori potrage zakomplicirani su nizom novih podrhtavanja tla, među kojima i potresom magnitude 6,2 stepeni u četvrtak. Najmanje 1.353 osobe su povrijeđene, od kojih većina  u nautf8

Nalić: Zbog Krupe dižem crvenu zastavu upozorenja

Vijesti.ba

Istina, sinoć su u susretu sa Tuzla Cityjem na svom Tušnju formalno bili gosti. Publika je u potpunosti bila na njihovoj strani stvorivši domaći ambijent. Mada igra u „gradskom derbiju“ nije bila na posebnom nivou, publika je, zbog pobjede, igrače Slobode ispratila aplauzom. - To mi je jako važno. Jer ja sam sretan samo kad su navijači sretni. A sinoć su bili &utf8

Помощь российских армян СВО. Поддержка тыла важна для передовой

Собянин: Более 220 единиц новой медицинской техники начали использовать в Москве