2024

Новости за 03.02.2024

Dorost Zlína opět zabral, Litvínov se propadá. Spartu vedl čtyřgólový Trachta

Hokej.cz

V nadstavbě dorostenecké extraligy už se stalo zvykem, že se týmy na čele velmi rychle mění. Karlovým Varům stačil k dosažení první příčky jeden bod, Slavia se po dobrém týdnu nemůže chytit hlavně ve druhých třetinách. V nižší nadstavbové skupině si před reprezentační pauzou upevnila čelo tabulky Kometa, i když po něm pokukují i Zlín a Sparta.

Motor a Litvínov zesílily juniorské drama. Kanonáda Boleslavi a trápení Vítkovic

Hokej.cz

Před poslední reprezentační přestávkou se DHL extraliga juniorů v zásadních otázkách ještě víc zamotala, takže po pauze nás čeká pořádná třenice. Jak v boji o první čtyřku a přímý postup do čtvrtfinále, tak speciálně v boji o osmifinále a o záchranu. I v sobotu totiž vyhrálo několik tabulkově slabších celků.

Šťovíčkova PARÁDA! Po efektní kličce přesný švih

Hokej.cz

Gól sobotního kola Chance ligy? Jednoznačně individuální akce znojemského šikuly Martina Šťovíčka v duelu s Frýdkem-Místkem. Ani tato paráda ale nestačila Orlům k výhře, ti tak zůstávají poslední v tabulce.

Z 0:5 na 6:5! Obrat Poruby řídil Tvrdoň

Hokej.cz

Poruba prohrávala v Litoměřicích po třiceti minutách 0:5, nakonec ale vyhrála 6:5 po nájezdech. K málo vídanému obratu přispěl dvěma góly Marek Tvrdoň.

Ohlasy fanoušků? Nečekali jsme to, culí se Novák. Katolický bojoval i s jet lagem

Hokej.cz

Kromě zážitků si reprezentace do šestnácti let přivezla z olympiády v Jižní Koreji i stříbrné medaile. Další úspěch českých barev vyvolal ohlasy i mezi veřejností, což mladé hokejisty ještě více potěšilo. Místo oslav ale čeká některé hráče další turnaj, do Finska odletí šestnáctka už v pondělí.

Výhra, ale... Posledních pět minut jsme byli za blbce, štve Kondelíka

Hokej.cz

Českobudějovický tým ve vyprodané Budvar aréně dal Plzni čtyři góly. Díky výsledku 4:3 bodoval počtvrté v řadě a dotáhl se v tabulce na čtvrtý Litvínov. Prakticky u všeho byl na ledě dvoumetrový centr Jáchym Kondelík, autor dvou gólů jedné asistence.

První hattrick? Vzpruha, hlásí student Fridrich. Volné chvíle věnuje diplomce

Hokej.cz

Během 39 utkání vstřelil čtyři branky, při svém 40. startu v probíhajícím ročníku Tipsport extraligy stihl nasázet hned tři góly. Útočník Petr Fridrich přispěl k vítězství Vítkovic nad Kladnem v poměru 4:2 hattrickem a ostravský celek po dvou domácích porážkách v řadě opět naplno bodoval. „Teď je potřeba na to navázat,” velí třiadvacetiletý šikula.

Kacetl najíždí na play off mód. Nestrašil chválil rekordmana Růžičku

Hokej.cz

V rámci 42. kola Tipsport extraliga vyzvali Oceláři soupeře zpod Ještědu, Liberec. Třinecký mančaft prohrával po dvanácti minutách o gól, ale brzká odpověď Viliama Čacha uklidnila nepovedený start první třetiny. Nakonec přidal ocelový kolos ještě čtyři branky a byl z toho povedený večer: Martin Růžička překonal další rekord, Ondřej Kacetl nabírá formu na play off a Andrej Nestrašil už má na kontě 37 kanadských bodů.

Pomoc pro Frýdek-Místek: rozehraje se tam Šenkeřík

Hokej.cz

Frýdek-Místek nasadí do důležitého sobotního záchranářského souboje se Znojmem zvučnou posilu: formou střídavých startů z partnerského Třince mu vypomůže zkušený obránce Petr Šenkeřík.

Boleslav se vzdaluje Kladnu. Pořád ale musíme koukat sami na sebe, velí Novotný

Hokej.cz

Mladá Boleslav v pátečním duelu srdnatě odolávala obrovskému tlaku hradeckého Mountfieldu. Ten brankáře Filipa Novotného zaměstnal hned 42 střelami a za jeho záda dostal černé nic pouze jednou. Mladá Boleslav rozhodla v přesilovce ve třetí třetině zásluhou Pavla Skalického. Bruslaři tedy zas o něco více odskočili Kladnu.

McFadden po debutu za Energii: Začíná se budovat chemie

Hokej.cz

Energetikům to letos proti Olomouci prostě nejde. A nepomohla ani nová posila do obrany Garrett McFadden. Kanadský zadák byl u prvního gólu Karlových Varů, Olomouc však dokázala stav obrátit a vyhrát 3:1.

"СВЯТОЙ ЛЕНИН: сенсация о прогнозах направит Америку и Европу творить добро?!