2024

Новости за 10.04.2024

Druhý postup za sebou! Neuvěřitelní Pilsen Wolves vybojovali Extraligu dorostu

Hokej.cz

Velký příběh dorostenců Pilsen Wolves skončil happyendem. Vlčí smečka se ve své premiérové sezoně v Lize dorostu prokousala do finále, které natáhla až do sedmého utkání. Rozhodující zápas zvládli Západočeši na výbornou a díky výhře 4:0 nad favorizovaným Chomutovem slaví postup do Extraligy dorostu!

Junioři Komety dominovali i ve druhém finále. Oceláře zničili 6:0

Hokej.cz

Kometa Brno se díky přesvědčivému vítězství ujala ve finále juniorské extraligy vedení 2:0 na zápasy. Kometa ustála úvodní tlak Třince a zopakovala první třetinu snů, na kterou v dalším průběhu utkání navázala ještě lepším výkonem. Obranu Ocelářů nejvíce deptala dvojice Veselský – Habermann, která se postarala o čtyři z šesti branek.

Zářila v SDHL, teď válí doma. Chci být součástí velkého projektu, hlásí Stalderová

Hokej.cz

(UTICA, od naší zpravodajky) Lara Stalderová je jednou z nejlepších hráček SDHL v historii. V prestižní švédské lize válela dlouhých šest let a kromě jedné sezony, kterou z velké časti promarodila, pokaždé překonala hranici šedesáti bodů. Teď pomáhá s rozvojem ženského hokeje doma ve Švýcarsku a na šampionátu reprezentuje svou rodnou zemi s kapitánským céčkem na dresu.

Zápasy v Praze pod širým nebem? Jednáme o tom, říká ředitel TELH

Hokej.cz

Tipsport extraliga by měla zažít další zápasy pod širým nebem! Během středy unikly na veřejnost informace, že o prvním prosincovém víkendu se uskuteční v Praze na Letenské pláni dva extraligové duely a poté další utkání v rámci slovenské či německé nejvyšší soutěže. Nic ještě není oficiální, ředitel extraligy Martin Loukota ale potvrdil jednání.

Stříbro se povede málokomu, ví kapitán Matoušek. Byla to skvělá sezona

Hokej.cz

V základní skupině skončili těsně druzí, nadstavbu ovládli a jako nejvýše nasazení si v play off proklestili cestu až do finále. Tam ale parádní pouť deváťáků plzeňské Škodovky skončila. Tým kapitána Eliáše Matouška, nejproduktivnějšího hráče celé soutěže, nedokázal obrat Liberec ani o jeden bod a získal stříbrné medaile.

Kapitán Köhler pokračuje ve Zlíně: Možná jsem masochista, sezona mě zase bavila

Hokej.cz

Stejně jako loni se v základní části Chance ligy trápili, jen tak tak se vyhnuli nevyzpytatelnému předkolu play off a z šestého místa dokráčeli až do finále. V něm se ale letos hokejisté Zlína vsetínskému rivalovi sklonili, v páté bitvě před vyprodaným Lapačem padli fotbalově 0:2 a celkově 1:4 na zápasy.

Nebojíme se, hlavy máme nahoře. Krejčík: Ať se do toho Třinec klidně opře

Hokej.cz

Pražský celek mohl po pěti zápasech ukončit semifinálovou sérii a po dvou letech znovu postoupit do finále. Po úvodních dvaceti minutách ale nic sparťanskému triumfu s výsledkem 0:2 nenasvědčovalo. Domácí se vzchopili až necelou sekundu před koncem druhé části, kdy nahození Jakuba Krejčíka, které tečoval Filip Chlapík, skončilo v síti.

Jsme nejlepší tým v Evropě, těší hráčky. Německo? Nic nepodcenit

Hokej.cz

Švýcarky s českými hokejistkami držely v posledním utkání základní skupiny krok až do 35. minuty, pak ale Tereza Vanišová šikovně nastavila svoji brusli, svěřenkyně Carly MacLeodové přidaly druhou branku a bylo hotovo. Konečná výhra 6:1 zajistila českému týmu třetí příčku a ve čtvrtfinále vyzve Německo.

Trable pro Vsetín, baráž má hrát v Brně! Vypraví pro fanoušky vlak?

Hokej.cz

V předchozích dvou sezonách skončili stříbrní. Letos už vsetínští hokejisté vrátili Zlínu loňskou porážku, opanovali derby 4:1 na zápasy a dočkali se prvoligového titulu. Navrch před natřískaným Lapačem. Jen škoda, že na něm neodehrají také baráž s Kladnem...

V kabině je neskutečné srdce. Chceme to vrátit do Prahy, burcuje Adámek

Hokej.cz

Ocelářská dynastie mohla skončit, 1:3 na zápasy a nůž na krku. Pod tlakem této hrozby nabral Třinec opět směr Praha s cílem vrátit semifinále play off zpět do Slezska. K prodloužení série měl po první třetině skvěle nakročeno. Dvakrát ve vedení o dvě branky, nakonec málem ztráta náskoku v závěru šedesáti minut.

Армяне России поддерживают движение «Тавуш во имя Родины»

Сергей Собянин: в ТиНАО создадут новые управы районов