2016

Новости за 19.11.2016

Palát se po čtyřech zápasech bodově prosadil, Gudas shodil rukavice

iDNES.cz

V prvním z celkově jedenácti sobotních zápasů hokejové NHL Tampa Bay dobyla led Philadelphie. Na výsledku 3:0 měl kromě bezchybného brankáře Andreje Vasilevského největší podíl český útočník Ondřej Palát, jenž se po čtyřech startech bez bodu připomněl bilancí (1+1). Domácí bek Radko Gudas se ve druhé třetině popral s bývalým spoluhráčem J.T. Brownem.

Ostravští florbalisté vyhráli derby, Střešovice uspěly v Liberci

iDNES.cz

Superliga florbalistů nabídla ve 12. kole atraktivní derby mezi Ostravou a Vítkovicemi. Domácí tým těsně zvítězil 6:5 a stáhl na rivala ztrátu na čtyři body. Střešovice napravily dojem ze čtvrtku, kdy jim vedoucí Mladá Boleslav uštědřila debakl, a na hřišti posledního Liberce zvítězily přesvědčivě 10:5.

Další články k tématu:
  • Kladno hraje zarputilý florbal, říká pardubický kapitán Brychta
  • Po slibném úvodu podlehli pardubičtí florbalisté na nájezdy
  • Florbalisté Boleslavi pokazili střešovické oslavy... Читать дальше...

Volejbalisté Českých Budějovic i Brna vyhráli a dotírají na Kladno

iDNES.cz

Volejbalisté Českých Budějovic vydřeli v sedmém kole vítězství 3:2 v Odoleně Vodě a v tabulce extraligy jsou druhé o bod za Kladnem, které má utkání k dobru. Třetí Brno, které vyhrálo v Benátkách nad Jizerou 3:1. Příbram porazila ČZU Praha 3:0.

Dukla zaváhala v Litovli, vedoucí Lovosice i Zubří bodovaly naplno

iDNES.cz

Pražská Dukla, jeden z aspirantů na titul v extralize házenkářů, nezvládla v 11. kole zápas s poslední Litovlí, kde prohrála 27:29. Naopak vedoucí Lovosice přestřílely nováčka z Nového Veselí 42:33 a druhé Zubří zvítězilo v Kopřivnici 37:30.

Nymburští basketbalisté jasně zvítězili, uspěly i druhé Pardubice

iDNES.cz

Dvanáct zápasů, dvanáct výher. Krasojízda nymburských basketbalistů pokračuje, ve 12. kole na domácí palubovce přehráli Jindřichův Hradec jasně 106:73. Dařilo se i druhým Pardubicím, které porazily Svitavy 86:65. Zápas Kolína s Prostějovem byl vyrovnaný, domácí nakonec těsně zvítězili 80:77.

• Svitavští basketbalisté chtějí Pardubice donutit k evropským obrátkám

V Moravské Třebové se srazil vlak s autem, řidič se lehce zranil

iDNES.cz

Na železničním přejedu v Moravské Třebové se v sobotu kolem 17:15 srazil osobní vlak s automobilem. Řidič auta utrpěl lehké zranění. ČTK to řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

• Na železničním přejezdu se srazilo auto s vlakem, řidič zemřel
  • Na Olomoucku se srazil vlak s osobním autem, doprava na trati stojí
  • Na přejezdu v Letohradě se srazilo auto s vlakem, zemřeli dva senioři

Boxerka Schmoranzová je na ME v semifinále, má jistý minimálně bronz

iDNES.cz

Česká reprezentantka Martina Schmoranzová má na mistrovství Evropy v boxu jistou medaili. Po čtvrtfinálové výhře nad Jelenou Janičijevičovou ze Srbska postoupila do semifinále kategorie do 64 kg a získá minimálně bronz.

• Boxerka Schmoranzová končí v olympijské kvalifikaci po druhém kole
  • Bez helem budou holky rozsekané, říká boxerka Schmoranzová

Nezvladatelní psi? Lidé výchovu podceňují, říká zkušená cvičitelka

iDNES.cz

Názor, že pes potřebuje dostatek prostoru k pohybu, tedy v nejlepším případě větší zahradu, v dnešní době zdaleka nezastávají všichni lidé. Proto si je mnozí pořizují i do bytu. A to nejen malá plemena, ale i větší, která potřebují pohyb o to víc. Zásadní problém je však ve výchově psů, kterou mnoho majitelů podceňuje a v těch nejhorších případech začínají být jejich psi nezvladatelní.

• Pes vážně pokousal svého majitele a útočil dál, strážníci ho zastřelili
  • Ženě zachránil život štěkající pes... Читать дальше...

V povstalecké části Aleppa nefungují nemocnice, poničily je nálety

iDNES.cz

Provoz v nemocnicích v povstalecké části syrského Aleppa musel být přerušen, protože všechny jsou po náletech a útocích značně poškozené. Oznámilo to ředitelství zdravotnických služeb v této části města. Od úterka tam byly obnoveny boje a v pátek byla zasažena poslední pediatrická nemocnice.

• Admirál Kuzněcov poprvé udeřil v Sýrii, Asad obnovil bombardování Aleppa
  • Na Aleppo padají barelové bomby, tvrdí SOHR. Zničily další nemocnici
  • Rusové v Sýrii válčí jako žoldnéři... Читать дальше...

Basketbalistkám nevyšla příprava v Lotyšsku, nezvládly závěr zápasu

iDNES.cz

České basketbalistky prohrály přípravné utkání v Lotyšsku 65:75. V poločase vedly a ještě dvě minuty před koncem prohrávaly o jediný koš, ale koncovka patřila domácím, pro které byl zápas přípravou na kvalifikaci mistrovství Evropy. Nejlepšími českými střelkyněmi byly s 16 body pivotky Alena Hanušová a Petra Kulichová, která se do národního týmu vrátila po dvou letech.

Ostrava porazila volejbalistky Olomouce a vede, brněnské derby pro KP

iDNES.cz

Volejbalistky Ostravy zdolaly v osmém kole extraligy třetí Olomouc 3:1 a v neúplné tabulce jsou první o tři body před obhájkyněmi titulu z Prostějova, které však mají tři utkání k dobru. V brněnském derby porazily favoritky z KP stále nulový Fénix a Šternberk udolal v pětisetové řeži soupeřky z Přerova.

Vaněk se poprvé trefil za Ufu a zařídil výhru nad Vrbovým týmem

iDNES.cz

Záložník Ondřej Vaněk vstřelil premiérový gól v dresu Ufy, které pomohl ve 14. kole ruské ligy k vítězství 1:0 nad Machačkalou. Domácí Anži, kterou vede bývalý reprezentační trenér Pavel Vrba, získala z posledních tří zápasů pouhý bod.

Murray ustál drama a probil se do finále tenisového Turnaje mistrů

iDNES.cz

Andy Murray si na Turnaji mistrů zahraje o titul, premiérový postup do souboje o trofej pro vítěze Masters si však musel britský tenista v Londýně neuvěřitelně vydřít. Světová jednička udolala ve více než tři a půlhodinovém semifinále Kanaďana Milose Raonice 5:7, 7:6, 7:6. Jméno soupeře se dozví večer, duel mezi obhájcem titulu Srbem Novakem Djokovičem a Keiem Nišikorim z Japonska začne v Londýně ve 21:00.

Volejbalistky Prostějova si Ligu mistryň nezahrají, postupuje polský tým

iDNES.cz

Volejbalistkám Prostějova po osmi letech unikla účast v Lize mistryň. V odvetě kvalifikace prohrály s polským týmem Dabrowa Górnicza 1:3, stejným výsledkem ztratily i úvodní domácí duel a jsou vyřazeny. Náplastí je pro ně aspoň místenka do osmifinále Poháru CEV.